WhatsApp : +90 530 762 70 02 444 1 326

Burun Estetiği

5 + 2  Captca Değiştir

*Belirlemiş olduğunuz tarih merkezimizin yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir.

4 + 6  Captca Değiştir
5 + 8  Captca Değiştir
(125 Kişi Oy Verdi. Ortalama Puan : 4.1)

Burun Estetiği

Burun Estetiği, estetik cerrahların bayanlarda ve erkeklerde en sık yaptığı operasyonlardan birisidir. Birçok nedenle burunda şekil bozukluğu söz konusu olabilir. Genetik nedenler, küçük yaşta geçirilen düşme ve çarpma gibi travmalar bunlardan bazılarıdır.

burun estetiği nedirBurun şeklinin bozuk olması erkeklerde de kadınlarda da psikolojik sorunlara ya da komplekslere sebep olabilir. Fonksiyonel burun estetiğinde hem görünüm he de düzeltilmesi amaçlanır.

Hangi Durumlara Burun Estetiği Yapılır?

Rinoplasti görünüm amacı ile daha çok tercih edilse de bazı hastalarımız solunum şikâyeti ile de başvurmaktadırlar. Bu durumda, görünümde bir kusur var ise solunum problemi giderilirken bu kusurunda giderilmesi gerekebileceği belirtilir. Burun estetiği operasyonu yaptırmayı düşünen kişilerin 18 yaşından büyük olması gerekmektedir.

 

doğal burun estetiği

Burun Estetiğinde Doğallık

Rinoplastide temel amaç o kadın ya da erkeğin yüzüne yakışan mümkünse ameliyat olduğu dahi anlaşılmayan ancak yüzün diğer parçalarıyla uyumlu natürel doğal bir görünüm oluşturmaktır. Operasyon tamamen kişiye özel olmalıdır. Operasyon öncesinde hasta ve cerrah detaylı bir şekilde konuşmalı hastanın beklentilerini de dikkate alarak hasta için en uygun burun tipi cerrah tarafından gerçekleştirilmelidir.

Burun Estetiği Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Etmeli?

Düzenli uyku her zaman olduğu gibi burun ameliyatlarında önemlidir. Kullanılan ilaçlar varsa bunların muhakkak uzman hekime bildirilmesi gerekmektedir.

Aspirin gibi ilaçların kullanımı ameliyat sırasında ve ya sonrasında kanama sorununa yol açabilir. Bu nedenle ameliyattan en az 15 gün önce bu tip ilaçları kullanmayı bırakmalısınız. Aynı zamanda doğum kontrol hapı kullanılıyorsa muhakkak hekime operasyon öncesinde bildirilmelidir. Operasyon öncesinde en az 15 gün süre ile sigara kullanımı durdurulmalıdır. Bu şekilde yaranın daha hızlı ve sorunsuz iyileşmesi sağlanır. Aynı şekilde alkol kullanılmaması da çok önem teşkil etmektedir. Ameliyat öncesinde en az 6 saat boyunca su da dahil olmak üzere hiçbir şey tüketilmemelidir. Burun estetiği fiyatları için de bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

burun estetiği ameliyatıBurun operasyonu genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Ortalama 45 dakika ile 1:30 saat arası sürmektedir. Ameliyat sonrası ise ortalama 1 ile 3 gün arasında nazal delikli tamponlar kullanılır ve ortalama bir hafta sonra ise burun alçısı çıkarılır.

Genellikle, bir haftayı tamamladıktan sonra çoğu kişi günlük hayatına, sosyal faaliyetine ve işine geri dönebilir.

Operasyon sırasında kullanılan teknikler açık ve kapalı yöntemler olarak ikiye ayrılır. Günümüzde çoğu cerrah açık yöntemi tercih etmekle birlikte, kapalı yöntem ile operasyonu gerçekleştirenlerde vardır.

Burun ameliyatları sonrasında yara izi problemi olmaz. Burun estetiği ameliyatları genellikle genel anestezi altında yapılmasına rağmen burnun bazı estetik problemleri lokal anestezi altında da rahatlıkla yapılabilir. Hafif burun kemerli olgularda kapalı yöntemle burun sırtı tıraşlanması oldukça başarılı sonuçlar verir. Hafif burun ucu düşüklüğü olgularında yine lokal anestezi altında küçük bir müdahale ile oldukça başarılı sonuçlar elde edilebilir.

Burun Estetiği Ameliyat Sonrası

Ameliyat sonrası hasta memnuniyeti ve başarı oranları cerrahın tecrübesi kullandığı teknik ve hastanın beklentisiyle doğru orantılıdır.

Tecrübeli bir cerrahın başarı ve hasta memnuniyet oranı yüzde 90’ın üzerindedir.

Ancak bazı hastalarda operasyon sonrası istenen netice elde edilemeyebilir ve ikinci bir operasyona gereksinim duyulabilir. Böyle durumlarda hastanın mutlaka hekimi ile yeniden görüşmesi var olan problemlerin detaylı analizinin birlikte yapılması beklentilerin yeniden gözden geçirilmesi ve yeni bir operasyona karar verilmesi gerekli olabilir.

burun estetiği 2018 yılında da devam etmektedir.İkinci ameliyatın zamanlaması hastanın problemlerinin şiddeti ile ilgili olarak değişebilir. Ameliyat sonrası bariz problem olan olgularda ikinci müdahale kısa sürede yapılması gerekebilir. Ancak genellikle ikinci bir müdahale için bir kaç ay hatta mümkünse bir yıl beklemek daha doğru olacaktır.

Burun şeklinden rahatsız olan kadın ya da erkekler de bu durum onların günlük yaşantılarını iş başarılarını akademik başarılarını aile hayatlarını olumsuz etkileyebilir. Genellikle bu probleme sahip olan insanlarda bazen ileri derece özgüven eksikliği ortaya çıkabilir. Burundaki şekil bozukluğu nedeniyle okula gitmek istemeyen işe gitmek istemeyen evlilik yapmak istemeyen insanlar mevcuttur. Bu kompleksin meydana getirdiği ruhsal değişiklikler nedeniyle arkadaşlık aile ve sosyal ilişkilerde başarısızlıklar yaşayabilirler.

Burun estetiği ameliyatlarının sadece fiziksel olarak, sadece görünüm üzerine değişiklik yapılmadığını aynı zamanda operasyonu geçirmiş olan insanın ruhsal yapısı üzerine de olumlu etkiler oluşturduğu unutulmamalıdır.

burun ameliyatı

Burun Ameliyatının Planlanması

En önemli konulardan bir tanesi ise nasıl bir burun tipi olması gerektiği konusunda ameliyatı yaptıracak olan ve ameliyatı yapacak olan hekimin birlikte ve birbirini anlayarak karar vermesidir. En ideal olan durum hastanın yüz yapısına uygun çok natürel bir burun tipi olmasına rağmen bazı hastaların bunun dışında natürel olmayan estetik olduğu bariz anlaşılan bazı burun tiplerini isteyebildiği unutulmamalıdır. Bazı insanlar kalkık, ucu kalkık ve sırtı oyuk burun tipini beğenirken bazı insanlar burun ucu kalkık olmayan ve sırtı düz olan burun tipini daha çok tercih edebilmektedir.

burun estetiğinde şişlikBu operasyon gerçekleştirilirken dikkat edilmesi gereken bir husus da kadınlarda ve erkeklerde farklı burun tipi ve yaklaşımın olabileceği unutulmamalıdır.

Kadınlarda daha femin bir burun tipi planlanırken erkeklerde daha maskülen daha erkeksi bir burun tipi düşünülmelidir. Ameliyatta alın burun ve dudak burun açıları kadınlarda ve erkeklerde bazı farklılıklar göstermektedir. Yine burun sırtının hafif kavisli olması ve düz olması kadınlarda ve erkeklerde farklılık arz eder.

Burun estetiği yaptıracak olan kadın ya da erkekler bazen ellerinde bir başkasına ait fotoğrafla gelerek benzer bir burun istediğini ifade edebilirler. Bu resim cerraha o hastanın ne tarz bir burun istediği konusunda yol gösterici bir kılavuz olması anlamında faydalı olabilir. Ancak hiçbir zaman aynı burun tipinin bir başkası için uygun olmayabileceği ifade edilmelidir.

Burun Estetiği Muayenesinde Gerçekliğin Önemi

burun ucu estetiğiBurun estetiği ameliyatında bir diğer önemli husus bazı hastalar ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası muhtemel sonucu çeşitli bilgisayar programlarında görmek isterler. Bazı cerrahlar bu yöntemi kullanarak hastalarına ameliyat sonrası muhtemel sonucu ekrandan gösterirler. Bir çok cerrah ise bu görüşe katılmaz ve hastaya ameliyat sonrası muhtemel sonuç ile ilgili fotoğraf göstermez. Bu aşamada doğru olan belki hastaya benzer başka hasta fotoğraflarının öncesi ve sonrası gösterilerek hastanın bu konudaki düşünce ve değerlendirmeleri cerrah tarafından dikkate alınabilir.

Ancak hastanın kendisinin ameliyat sonrası muhtemel fotoğrafı gösterilmesi bir çok hastada hayal kırıklıklarına yol açabilir. Bu nedenle hastaya ameliyat sonrası resimlerinin çeşitli bilgisayar uygulamalarıyla gösterilmesi doğru değildir. Rinoplasti operasyonunda amaç normal solunum fonksiyonu yapan büyüklük şekil bakımından hastanın genel yüz karakteriyle uyumlu normal bir burun oluşturmaktır fakat hasta beklentileri mutlaka dikkate alınmalı ancak mümkünse abartıya kaçmadan doğal çizgiler içerisinde hoş bir burun oluşturmak amaçlanmalıdır.

Ameliyatsız Burun Estetiği

Estetik ameliyatları arasında en çok ilgiyi burun estetiği alır; ama burun estetiği ameliyatı öncesi kişilerin içinde korkular veya tedirginlikler belirir. Bu korkuları yaşayanlar için ise, en uygun yöntem ameliyatsız burun estetiği yöntemidir. Ameliyatsız burun estetiği her buruna uygun olmamakla birlikte herhangi bir cerrahi müdahale gerçekleştirilmeden uygulanır. Burun ucu bölgesi, burun derisi ve burun sırtı olmak üzere üç farklı bölgede uygulanabilir.

Ameliyatsız Rinoplasti Nasıl Yapılır?

Burun ucu bölgesi için özel yöntemle; Burun ucu ve üst dudak arasında bulunan bölüme enjeksiyon yapılarak burun ucu kaldırılır. Diğer operasyonlara oranla bir kaç dakika içerisinde gerçekleştirmesi mümkündür. Burun ucu bölgesi için kullanılan bir diğer yöntem ise; dolgu malzemeleriyle burun ucunun geçici olarak belirginleştirilmesidir.

 • Burun sırtı bölgesinde bulunan çukurlar ve düzensizlikler dolgu maddesi ile giderilebilir.
 • Burun sırtının kavisli ve kıkırdak yapısının ön ve arka kısmına yapılan dolgular ile burun sırtı kemiği törpülenmeden sorun giderilmiş olur.
 • Burun ve alnın ortak bölgesinde yapılan dolgu ile burnun yüze göre daha uygun hale getirilmesi sağlanmış olur.
 • Burun derisi için yapılan peeling ve lazer işlemleri ile burun derisi canlandırılır, yeniler, parlaklaştırılır ve burun derisinde ki lekeleri giderir.

İşlemlerin sonrasında iz kalmaması, anestezi gerekmemesi, operasyon sonrasında iyileşme süreci gerektirmemesi ve 10-15 dakika gibi kısa bir zaman da operasyonun gerçekleştirilmesidir. Ameliyatsız burun estetiğinin dezavantajları ise; geçici olması ve yapılabileceklerin sınırlı olmasıdır. Nefes alma gibi problemi olmayan, burnunda belirgin bir eğrilik bulunmayan, burnun estetik görünüşünde kısmi problemler olan kişiler için ameliyatsız burun estetiği uygundur. Ancak bireyin ameliyatsız burun estetiği olabilmesi için bu işlemin geçici olduğunu ve bir süre sonra burnunun eski haline döneceğini kabul etmesi gerekmektedir.

Günümüzde yediden yetmişe burnundaki görünüş bozukluğundan şikâyetçi olan pek çok kişi bulunmaktadır. Burundaki şekil bozuklukları bazen psikolojik sorunlara bile yol açabilmektedir.

rinoplasti ameliyatıAynı zaman da sağlıklı bir nefes alıp verme için burnun içyapısının incelenip ardından estetik operasyonların uygulanması gerekebilmektedir. Trafik kazalarında burnun fazla hasar almış olması, çocuk yaşta düşme, sürtme ve ya çarpmalardan kaynaklanan nedenlerden dolayı burun estetiği yapılarak burnun eski formuna ve ya daha yüze yakışan tipte olmasına çalışılır.

Genellikle yüz hatlarına uymayan aşırı büyük ve kemerli burun şekilleri kişileri rahatsız etmektedir. Burnun uzun oluşu ve burun deliklerinin büyüklüğü de yan taraftan bakıldığında hoş durmamaktadır. Bir haftalık bir süreçte burun ile ilgili sorunlarınızdan burun estetiği kurtulmanız mümkün olmaktadır.

Kemerli buruna sahip kişiler de burnun törpülenmesinin ardından kısa süre de başarılı sonuçlar elde edildiği gibi burun ucunun düşük oluşuna da müdahale edilerek başarıya ulaşılmaktadır. Burun estetiği yapıldıktan sonra ister açık ister kapalı yöntem kullanılmış olsun kesinlikle burun ve çevresinde bir iz kalmamakta bu nedenle insanların içi rahat etmektedir.

Burun Ucu Estetiği

Burunda bulunan kemik ve kıkırdak yapısına müdahale de bulunmadan sadece burun ucuna yapılan estetik ameliyatına denir.  Tipplasti olarak da bilinen bu ameliyat burun estetiğine göre daha olumludur. Kemik ve kıkırdak yapısına müdahale de bulunulmadığı için çabuk iyileşir ve ameliyatı kolay olur. Burun ucu estetiği ameliyatı; Tampon, atel ve bandaj kullanılmadan yapılmaktadır. Burunda bulunan kemik ve yumuşak yapının gelişmesini tamamlaması için 18 yaş sonrasında herkese uygulanmaktadır. Ancak genetik ve dış faktörlere bağlı olarak bu yaş sınırı esnek tutulmaktadır.

İple Burun Ucu Estetiği

Kalıcı dikiş aletleri kullanılarak burun ucunun yukarıya doğru asılma işlemidir. Buradaki amaç burun ucunu kalkık göstermek içindir. Ancak kullanılan bu teknikte ipler zamanla gevşemeye, renk değişikliğine ve karardığı için vücut tarafından dışarıya atılmaktadır. İple burun ucu estetiği ameliyatının kalıcı olmaması sebebiyle hastalar ve doktorlar tarafından uygulanmamaktadır.

Burun Ucu Dolgusu

Ameliyatsız bir şekilde gerçekleştirilen bu yöntem burun ucunu geçici veya kalıcı dolgu malzemeler ile doldurulmasıdır. Genel veya lokal anestezi gerektirmeyen bu işlem ortalama 15 dakika içinde sonlanır. İple burun ucu estetiği ameliyatı gibi kalıcı olmayan bu işlem hastalar ve hekimler tarafından tercih edilen bir işlem değildir.

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Ağır spor yapmamanız gereklidir.
 • Burnunuzu darbelerden korumanız gereklidir.
 • Burun tam halini 6 ay sonra almaktadır.
 • Alkol ve sigara kullanılmamalıdır.
 • Burun masajı yapmanız gereklidir.
 • Güneş ışığından korunmanız gereklidir.

Sık Sorulan Sorular


0

0

Vücudu yorabilecek bazı egzersizlerden birkaç hafta kaçınılmalıdır. Yüzünüze çarpabilecek spor faaliyetlerinde bulunmamanız önemlidir. Giyinirken de buruna gelebilecek darbelere dikkat edilmelidir.

0

0

Burun Estetiği genel anestezi altında yapıldığı için çoğunlukla ağrı olmaz. Ameliyat sırasında ağrı olmadığı gibi ameliyat sonrasında da burun estetiği ameliyatları ağrılı değildir. Bazen lokal anestezi altında yapılması gerekebiliyor küçük burun estetiği ameliyatlarını bunlarda da yine lokal anestezi olduğundan yine ağrı meydana gelmez. Sonuç olarak burun ameliyatı ağrılı bir ameliyat değildir.

0

0

Evet, Burun Ucu Estetiği Ameliyatı için yapılan işlemler sadece burnun uç bölgesinde olduğundan daha kısa sürebilmektedir. Şişlikler çok çok az olmaktadır.

0

0

Sinüzit hastalığı kronik olarak varsa burun estetiği ameliyatı ile beraber bu sorunda giderilebilmektedir. Daha detaylı bilgiyi Whatsapp hattımızdan alabilirsiniz.

0

0

Operasyondan sonra duş almakta zorlanılabileceğinden dolayı duş alınması önerilmektedir. Akşam erken yatmanız ve istirahat etmeniz önerilmektedir. Bunun haricinde özel olarak yapmanız gereken bir şey bulunmamaktadır. Operasyon sabahında yiyecek içecek tüketmemeniz yeterlidir.

0

0

18 yaş üzeri fiziksel gelişimi tamamlamış erkek ve kadınlarda eğer varsa burun şekil bozuklukları rahatlıkla düzeltilebilirken bazen 17 16 yaşında bu operasyonun geçirilmesi de gerekebilir. 17 yada 16 yaşında ama fiziksel gelişimi oldukça iyi olan fakat burundaki şekil bozukluğu nedeniyle ileri derecede stres ve psikolojik sıkıntı geçiren genç kız ve erkeklerde aile cerrah ve çocuk birlikte değerlendirme yaparak 18 yaş olan operasyon yaşına 17 hatta bazen 16’ya çekebilirler. Bu durumun ancak özel koşullarda olabileceği ve ideal operasyon yaşının 18 olduğu unutulmamalıdır.

0

0

Günlük yaşam hayatını olumsuz etkilemeden, normal hayatına kısa süre içerisinde dönebilir. Burun ameliyatları sonrasında ise bazı hastalarda göz çevresinde herhangi bir şişme ve morarma olmaz. Bazı hastalarda ise tam tersine göz civarlarında şişlik ve morluk söz konusu olabilir. Şişlik ve morluk olması ameliyat üzerinde olumsuz bir etki yapmaz. Genellikle bir kaç gün ile bir kaç hafta içerisinde süratle kaybolur. Burnun tam iyileşmesi bir yılı bulmasına rağmen 2-3 hafta içerisinde etraftakiler tarafından anlaşılmayacak şekilde normal görünüme kavuşabilir. Ancak yine de burnun nihai şeklini alması bir yılda mümkündür.

0

0

Burun Estetiği ya da burun ucu estetiği fiyatlarını öğrenmek için bizimle WhatsApp & Mesaj ya da telefon hattımızdan ulaşabilirsiniz.

0

0

Burun küçültme estetiği, ülkemizde ve dünyada hem kadınlarda hem de erkelerde en sk başvurulan ve tartışmasız en popüler olan estetik ameliyattır. Burun kişinin tam yüzünün ortasında bulunması dolayısıyla yüz bölgesinde estetiği ve güzelliği belirleyen en önemli unsur olarak bilinmektedir. Burun küçültme, ucunu dikleştirme ya da burun kaldırmak için bazı doğal egzersiz yöntemler mevcuttur. Burun ucu kaldırma egzersizi veya küçültmek için birtakım egzersizler de uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Ameliyatsız burun küçültmenin bir takım avantajlar da mevcuttur. Kemiksiz bir işlem olduğundan dolayı acısız ve cerrahi komplikasyonlar barındırmaz. Ufak dokunuşlar ile yeni bir profil kazanabilirsiniz. Bunun yanı sıra eğriliği kamufle edilebilir ya da hafifletilebilir.

0

0

Rinoplasti sonrası sadece hapşırmayı önleyici, sprey, damlalar, antibiyotik ve ağrı kesici gibi ilaçlar kullanılır.

0

0

Burun estetiği ameliyatlarında bazı durumlardan tampon uygulaması vardır. Bazı cerrahlar bunu uygulamayabilir; ama tampon korkulacak bir durum asla değildir. Günümüzde kullanılan tamponlar silikonlu olduğundan solunuma da katkı vermektedir.

0

0

Burun Estetiği ameliyatlarında cerraha ya da probleme göre uygulanabilecek yöntem değişebilir. Bazı cerrahlar tamamen açık cerrahi yöntemler uygularken bazıları da sadece kapalı yöntemle operasyon yapabilirler. Açık ya da kapalı burun estetiğinin yapılmasını etkileyen temel faktör burundaki problemin tipine göre cerrah bu uygulamayı belirlemektedir.

0

0

Rinoplasti korkulacak bir operasyon değildir. Hatta Rinoplasti ile birlikte farklı operasyonlarda kombine olarak beraber yapılabilir. Dolayısıyla birçok ameliyat Rinoplasti ile beraber yapılabilmektedir.

0

0

Her ameliyatta az da olsa risk olabilir. Burun ameliyatında da risk olabilir, en önemli riskte hastanın yapılan burun estetiği ameliyatını beğenmemesidir. Tabi bunların dışında alerji olabilir, enfeksiyon olabilir yani bir ameliyatta ne kadar risk olabilirse bunda da olabilir; fakat tecrübeli bir cerrahın yapacağı operasyon sonrası ortaya çıkacak risk yok denecek kadar azdır.

0

0

Burun ameliyatlarında kapalı burun tekniği ile yapılan ameliyatlarda hiçbir şekilde iz kalmaz. Açık burun ameliyatlarında sıfıra yakın iz kalır; çünkü burnun kıvrım yerinden girildiği için başkaları tarafından anlaşılmayacak kadar belli/belirsiz bir iz kalır; ama bu da insanı rahatsız etmez.

0

0

Erkeklerle kadınlar arasında burun estetiği operasyonlarında bazı farklar bulunabilmektedir. Erkeklerde burun estetiği erkek tipi bir burun amaçlar. Kadınlarda burun estetiği ise kadın tipi bir burun amaçlamaktadır. Kadınlarda burun üst sırtının bir miktarı oyuk olması, ucun bir miktar kalkık olması daha dişi bir görünüm alması amaçlanır. Erkeklerde ise tam tersi bir durum mevcuttur, burun sırtının düz olması ve burun açısının 90 derece olması daha da istenilen bir durumdur. Mümkün olduğunca da ameliyat olduğunun anlaşılmaması iki cinsiyetin ortak noktasıdır.

0

0

Burun Estetiği sonrası bazı ameliyatlara göre mini müdahaleler yapılır. Bu durumlarda 15 gün sonrada takılabilir; ancak normal şartlar altında tam bir burun estetiği ameliyatından sonra 4 ay sonra takılması uygundur.

0

0

Çok tiryakilik veya vazgeçemeyecek durumda olan hastaların mümkünse bir hafta öncesinde içmemesi önemlidir. Mümkün olduğunca da sigaradan uzak durulması sağlık açısından önemlidir.

0

0

Operasyonlardan sonra yemek yeme durumu etkilenmez. Ameliyat sonrası bir ki hafta aşırı ya da sert yemeklerden uzak durulması önerilmektedir. Ağız içerisinde fındık ya da ceviz kırmak gibi işlemlerden uzak durulması gereklidir. 15-20 günden sonra yavaş yavaş vücut bunlara müsaade edecektir.

0

0

Burun ameliyatlarından sonra 2-3 haftalık bir süreç ardından hafif spor faaliyetlerine başlanılabilir. Daha ağır sporlar 2 aydan sonra yapılmalıdır. Buruna darbe alan sporlar ise 4-6 aydan sonra yapmakta fayda var.

0

0

Burun ameliyatlarında yapılan teknikle direkt ilişkilidir. Burun ucunu sağlama alan kıkırdak desteğini yeterli şekilde koruyan ameliyatlar yapılırsa burun ucu düşmez.

0

0

Bazı operasyonlar genel anestezi kullanmadan yapılabilir. Minör müdahaleler lokal anestezi adı altında yapılabilmektedir.

0

0

Local anestezi de hasta uyanıktır her şeyi duyar. Hatta operasyon sırasında iletişim de kurulabilir. Genel anestezi de ise hasta uyur ve hiçbir şekilde duymaz ve hissetmez.

0

0

Burun estetiği ameliyatlarında bazı durumlardan tampon uygulaması vardır. Bazı cerrahlar bunu uygulamayabilir; ama tampon korkulacak bir durum asla değildir. Günümüzde kullanılan tamponlar silikonlu olduğundan solunuma da katkı vermektedir.

0

0

Normal şartlar altında burun içerisindeki amaç eğrilik ve kıkırdakları düzelterek burnun daha iyi ve rahat nefes almasını sağlamaktır. Bu durumlarda cerrahin fonksiyonel rinoplasti tekniklerinin hastaya iyi uygulanması nefes alma açısından önemlidir.

0

0

Normal şartlarda Burun Estetiği ameliyatı sonrası 7. Günden itibaren işine hasta başlayabilir.

0

0

Burun Estetiği sonrası genellikle 15 gün sonrası herkesin fark etmeyeceği şekilde burun şeklini alır. Nihai bir şekilde burun ise şeklini bir yılda almaktadır.
Hayati AKBAŞ Instagram

Burun Estetiği Yorumları


 • Kullanıcı Yorumu

  Caner Ölmez - 10.02.2017 17:45

  bu doktora burnumu yaptırdım gerçekten sonsuz teşekkür ler

  • Admin Yorum Cevabı

   FBM Estetik - 27.02.2017 07:24

   İlginiz için çok teşekkür ederiz Caner bey.

 • Kullanıcı Yorumu

  Salih Ünlü - 11.02.2017 08:04

  Burnumdaki sorunu yıllarca çekiyordum, online muayeneden bilgilerimi yolladım ulaşırsanız sevinirim.

  • Admin Yorum Cevabı

   FBM Estetik - 11.02.2017 08:40

   Tarafınıza ulaşılmıştır.

 • Kullanıcı Yorumu

  Melisa Çilingir - 25.02.2017 22:24

  Acaba bu estetik cerrahi kliniği nerde hangi şehrimiz de özelmi ne kadardir en fazla en kisa sürede cevap verirseniz çok sevinirim karar vermemi hızlandıracaktır simdiden teşekkürler

  • Admin Yorum Cevabı

   FBM Estetik - 27.02.2017 07:20

   Merhaba Melisa hanım. Tıp merkezimiz Samsun'dadır. +90 530 762 70 02 estetik ile ilgili detaylı bilgi ve fiyat bilgisi öğrenmek için online muayene WhatsApp hattımıza mesaj gönderebilirsiniz.

 • Kullanıcı Yorumu

  Haluk Örgün - 22.03.2017 06:44

  Burun estetiği ameliyatları acı verir mi acaba?

  • Admin Yorum Cevabı

   FBM Estetik - 22.03.2017 11:58

   Merhaba Haluk bey +90 530 762 70 02 bu numaraya WhatsApp uygulaması üzerinden burnunuzun farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını göndererek, değerlendirme yapıldığında detaylı bilgi ve net fiyat bilgisi alabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.

 • Kullanıcı Yorumu

  Latif - 22.03.2017 21:09

  selam 33 yaşında erkeğim, burnum yapı olarak küçük ve şekli bozuk. Burun ucumun birazdaha uzun olmasını talep ediyorum bilgi alabilir miyim?

  • Admin Yorum Cevabı

   FBM Estetik - 23.03.2017 06:34

   Merhaba Latif bey ; +90 530 762 70 02 bu numaraya WhatsApp uygulaması üzerinden burnunuzun farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını göndererek, değerlendirme yapıldığında detaylı bilgi ve net fiyat bilgisi alabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.

 • Kullanıcı Yorumu

  tunahan şengil - 15.04.2017 16:51

  Ben 18 yaşındayım burnum büyük olduğu için ameliyat olmak istiyorum fiyat ne kadar

  • Admin Yorum Cevabı

   FBM Estetik - 17.04.2017 06:19

   Merhaba Tunahan bey +90 530 762 70 02 bu numaraya WhatsApp uygulaması üzerinden burnunuzun farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını göndererek, değerlendirme yapıldığında detaylı bilgi ve net fiyat bilgisi alabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.

 • Kullanıcı Yorumu

  Yusuf AKBEY - 20.04.2017 21:20

  Merhabalar bende burun ucu düşüklüğü var ameliyat fiyatı ne kadar olur acaba

  • Admin Yorum Cevabı

   FBM Estetik - 21.04.2017 06:44

   Merhaba Yusuf bey +90 530 762 70 02 bu numaraya WhatsApp uygulaması üzerinden burnunuzun farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını göndererek, değerlendirme yapıldığında detaylı bilgi ve net fiyat bilgisi alabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.

 • Kullanıcı Yorumu

  Elmas - 11.05.2017 10:55

  burnumdan hoşnut değilim, okudularım gayet hoşuma gitti.

 • Kullanıcı Yorumu

  derya bulut - 15.06.2017 20:19

  benim burnumda kemik de eğrilik var böyle bir ameliyat ücreti ne kadar olur acaba

 • Kullanıcı Yorumu

  Servet Çetinbaş - 16.07.2017 11:50

  Burnumun büyüklüğü her zaman dalga konusu olmaktaydı. Bu tür söylemlerden bıkmış durumdayım Hayati hocama başvurmayı düşünüyorum.

 • Kullanıcı Yorumu

  Cevat kaya - 16.10.2017 15:21

  Merhaba. 1 yıl önce burun estetiği ameliyatı oldum fakat hemen sonrasında burun ucunun eğriliği düzelmedi ve burun deliklerinden biri diğerine göre küçük kaldı konuyla ilgili yardımcı olursanız sevinirim

  • Admin Yorum Cevabı

   FBM Estetik - 17.10.2017 06:26

   Merhaba Cevat Bey, +90 530 762 70 02 numaralı WhatsApp hattımız üzerinden burnunuzun farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını göndererek online muayene hizmetimizden faydalanabilir, operasyon detaylarını ve fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz. İyi günler dileriz.

 • Kullanıcı Yorumu

  Okan - 30.10.2017 16:36

  Merhabalar bende kemerli bir buruna sahibim ve hoşnutsuzum birazda korkularım var agri cekme gibi birde fiyatlari ne kadar oluyor acaba simdiden tessekkurler...

  • Admin Yorum Cevabı

   Doç.Dr. Hayati AKBAŞ - 31.10.2017 13:50

   Merhaba Okan Bey,operasyon detaylarını görüşebilmemiz için durumunuzu görüp değerlendirmem gerekmektedir. Burnunuzun önden ve yandan çekilmiş fotoğraflarını 0530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza iletirseniz değerlendirme sonrasında asistanım benimle iletişim kurmanızı sağlayacaktır.İyi günler diliyorum.

 • Kullanıcı Yorumu

  Utku - 12.11.2017 08:59

  Ünlülerin burun estetiği Hayati hocanın yaptığını gördüm ve sevindim gerçekten. Sizi çok araştırdım gerek İstanbul, İzmir Ankara gerekse Bursa gibi büyükşehirlerden size gelenler olduğunu görüyorum. Burnumun ucunda eğrilik var bunu da düzeltebiliriz dimi hocam?

  • Admin Yorum Cevabı

   Doç.Dr. Hayati AKBAŞ - 20.11.2017 12:15

   Merhaba Utku. Tabiki durumunuz uygunsa burun ucu ameliyatı gerçekleştirebiliriz. Öncelikle mevcut halinizi değerlendirebilmem için 0530 762 7002 numaralı hattımız üzerinden burnunuzun fotoğraflarını asistanıma iletirseniz, kendisi değerlendirme sonrasında benimle iletişim kurmanızı sağlayacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

 • Kullanıcı Yorumu

  Türkan - 14.12.2017 15:26

  burun estetiğinden önce online muayane mi gerekli?

  • Admin Yorum Cevabı

   FBM Estetik - 16.12.2017 06:10

   Merhaba Türkan Hanım , burnunuzun önden ve yandan çekilmiş fotoğraflarını +90 530 762 70 02 numaralı whatsapp hattımız üzerinden gönderdiğiniz takdirde online muayene hizmetimizden faydalanabilir ,uygulama detaylarını ve fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz. İlginiz için teşekkür eder,iyi günler dileriz.

 • Kullanıcı Yorumu

  Cemil Yerebatan - 10.01.2018 07:04

  Burun ucumun güzel bir görüntü oluşturmamasını istiyorum, burun ucu estetiği için ulaşabilirim değil mi?

  • Admin Yorum Cevabı

   Doç.Dr. Hayati AKBAŞ - 13.01.2018 08:56

   Merhaba Cemil Bey, tabiki burun ucu estetiği için; +90 530 762 7002 numaralı hattımızdan dilediğiniz zaman asistanımla iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dilerim.

 • Kullanıcı Yorumu

  Hülya Aybey - 08.03.2018 19:50

  Burnumda bulunan bir sorun nedeni ile burun ameliyatı olmam gerekiyor. Fakat ameliyat sonrasında iz kalmasından korkuyorum.

  • Admin Yorum Cevabı

   Doç.Dr. Hayati AKBAŞ - 10.03.2018 09:45

   Merhaba Hülya Hanım, burnunuzun önden ve yandan çekilmiş fotoğraflarını; +90 530 762 7002 numaralı hattımıza gönderirseniz durumunuzu değerlendirip tüm ayrıntıları görüşelim. İyi günler dilerim.

 • Kullanıcı Yorumu

  Talha Enes Öner - 06.04.2018 14:11

  Burun estetiği yaptırmayı düşünüyorum fakat işimden dolayı izin alma sorunum bulunmaktadır. Yapılan işlem için ne kadar bir iyileşme süreci gerekmektedir.

  • Admin Yorum Cevabı

   Doç.Dr. Hayati AKBAŞ - 07.04.2018 14:11

   Merhaba Talha Bey, ameliyatın tüm ayrıntıları için; +90 530 762 7002 numaralı whatsapp hattımız üzerinden asistanım Kübra Hanım ile iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dilerim.

 • Kullanıcı Yorumu

  Boran - 09.04.2018 14:07

  Diyarbakır'dayım. Gaziantep ya da Mardin'den uçağa binsem gelsem burun estetiği ameliyatı olabilir miyim? erkek olmam bir dezavantaj yaratıyor mu ayrıca burun estetiği sonrası da uçağa binersem bişey olur mu?

  • Admin Yorum Cevabı

   Doç.Dr. Hayati AKBAŞ - 09.04.2018 14:51

   Merhaba Boran Bey.Burnunuzun farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını 0530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza gönderirseniz öncelikle durumunuz değerlendirip,sonrasında organizasyonu sağlayabiliriz.Ameliyat sonrasında 1 hafta konaklamanız bizim tarafımızdan karşılanmaktadır.Sonrasında rahatlıkla uçak yolculuğu yapabilirsiniz.Uygun olduğunuzda fotoğraflarınızı bekliyoruz. İyi günler dilerim.

 • Kullanıcı Yorumu

  Çağdaş Kılınç - 18.04.2018 06:03

  Kaza geçirdiğimden dolayı burnumda kırıklar ve görüntü bozukluğu meydana geldi. Bu görüntü bozukluğundan kurtulma ihtimalim mümkün mü? Burnumu eski haline getirmek için hangi ameliyatları önerirsiniz?

  • Admin Yorum Cevabı

   Doç.Dr. Hayati AKBAŞ - 18.04.2018 14:54

   Merhaba Çağdaş Bey. Burnunuzun önden ve yandan çekilmiş fotoğraflarını 0530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza göndererek asistanım ile iletişime geçebilir,bilgi alabilirsiniz.İyi günler dilerim.

Yorum Yapın


2 + 6  Captca Değiştir
Whatsapp Destek
Facebook Messenger

WhatsApp & Mesaj

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326