Whatsapp & SMS

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326

Mail Adresimiz

info@fbm.com.tr

BİZE ULAŞIN BİZE ULAŞIN Randevu Al
Meme Estetiği

Memelerin normal boyutlarından daha büyük olması kadınlar için hem fonksiyonel ve hem de önemli bir estetik problemdir. Bilindiği gibi kadınlarda meme ergenlik döneminden itibaren büyümeye ve gelişmeye başlar ve genellikle ergenlik döneminin sonunda da normal bir boyuta ulaşır. Bazı kadınlarda ise bu büyüme normalden çok daha fazla olur. Bunun dışında da gebelikler sonrasında da memelerde bir miktar daha büyümeler oluşabilir.

meme estetiği ameliyatlarıMeme büyüklüğü ailesel ve yapısal, hormonal bazı bozukluklar sonrası, aşırı kilo almalar sonrası vb. nedenlerle göğüslerde aşırı büyüklükler oluşabilir.

Göğüslerde büyüklüğe bağlı fazı fiziksel rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Bu rahatsızlıklar arasında vücut ağırlık merkezinin öne doğru kayması nedeniyle sırt ağrısı, bel ağrısı, boyun ağrısı ve omuz ağrısı ortaya çıkabilir. Göğüslerdeki büyüklüğe bağlı birbirine temas etmesi ve sürtünmesi neticesinde kıvrım yerlerinde ve temas yerlerinde pişikler, kızarıklıklar ve kokulu sulanmalar oluşabilir. Yine vücut aksında oluşan sapma ve iri göğüslerin gizlenmesine yönelik vücut hareketi nedeniyle hantal ve kamburumsu duruş bozukluğu ortaya çıkar.

Göğüs Estetiği Öncesi

Göğüs küçültme, büyütme veya meme dikleştirme estetiğine karar verdiyseniz, bundan önce bir takım yapmanız gerekenler bulunmaktadır. Öncelikle estetik olacağınız yerde doktorunuzla görüşmeniz gerekmektedir. Ameliyat öncesinde doktorunuzu mutlaka; daha önce geçirdiğiniz ameliyatlar ve kullandığınız ilaçlar hakkında bilgilendirmelisiniz. Ayrıca ailenizde kanser tedavisi görmüş bir birey ya da bireyler varsa bunu doktorunuzla paylaşmalısınız.

Ameliyat öncesinde ameliyat olacağınız hastanede doktor kontrolü olmalı ve kan tahlillerinizi yaptırmalısınız. Bunun gibi önemli tahlilleri son güne bırakmamanız oldukça önemlidir. Çünkü doktorların sizden isteyeceği ek tahliller olabilir. Doktor kontrolünden sonra herhangi bir soğuk algınlığı yaşarsanız bunu doktorunuza bildirmeniz oldukça önemlidir.

Ameliyat öncesinde yaptırmanız gereken başka tetkiklerde; mamografi ve ultrasondur. Bu tetkikleri de son güne bırakmamanız oldukça önemlidir. Çünkü tetkiklerin sonuçlarına göre; doktorunuz genel cerrahi doktoru tarafından muayene edilmenizi isteyebilir, ameliyat tarihinizin değişmesi gerekebilir. Doktorunuzla birlikte görüşmelerinizde; size uygun yerleştirme yöntemi, doğru protez şekli ve vücudunuza uygun ölçü gibi ameliyatınız için önemli meseleleri mutlaka görüşmelisiniz. Bu görüşmeler sonucunda; doktorunuz koltuk altından yerleştirme tekniğine karar verdiyse, ameliyat günü koltuk altınız tüylerden arınmış olmalıdır.

Göğüs Estetiği Sonrası

Göğüs estetiğinden sonraki süreçte; ameliyat bitip odaya alındığınızda yanınızda refakatçi bulundurmalısınız. Ameliyatınızdan bir kaç saat sonra eğer doktorunuz onay verirse taburcu olabilirsiniz. İlk gün ağrılarınız olabilir. Bunun için size ağrı kesici verilecektir. 3-4 gün kollarınızı zorlamamanız gerekir ve istirahat etmelisiniz. Ameliyatınızdan 4 gün sonra işinize dönebilirsiniz. Ameliyattan sonraki 2-3 hafta göğüslerinizde hassaslık oluşabilir. Darbelere karşı korunmalısınız. Ayrıca ameliyat sonrasında yatış pozisyonunuz hakkında mutlaka doktorunuzdan bilgi alınız. Ameliyattan sonra dolaplara uzanmak için kendinizi zorlamamalısınız. İlk 1 hafta ütü yapmamalısınız.

Ameliyattan sonra morluklar, şişlikler, hissizlik olabilir. Bunlar çok normaldir.  Operasyondan 3-4 gün sonra duş alabilirsiniz. Öncesinde duş almamaya özen gösterin. İlk 2 haftadan sonra uzun yürüyüşler yapabilirsiniz. Ancak spor yapmak için 6-8 hafta geçmesini beklemelisiniz. İlk iki hafta göğüslerin normalden büyük olması oldukça normaldir. Zamanla olması gereken büyüklüğe gelecektir.

Ameliyattan sonraki 6 ve 12 aylık süreçte göğüslerinizde hissizlik oluşması normaldir. 6-12 ay arasında iyileşme sürecinize göre hisleriniz normal hale dönecektir. Ameliyat bittikten sonra doktorunuzun belirlediği süre boyunca; sporcu sutyeni kullanmalısınız. Doktorunuzun belirlediği kontrol tarihlerini aksatmamanız oldukça önemlidir.

Meme Estetiği Ameliyatları

göğüs estetiğiMemelerin normalden büyük olması yukarıda saydığımız bazı fiziksel rahatsızlıkların dışında kadınlarda kıyafet seçimi ve uygun iç çamaşırı seçimi konusunda da sıkıntılar yaşatır. Bu kimseler istedikleri kıyafeti seçememenin sıkıntısını sürekli yaşadıklarını ifade ederler. Bunu dışında tabiî ki meme büyüklüğü çok önemli bir estetik kusurdur aynı zamanda. Bu şekilde problemi olan kadınlar göğüslerini sürekli saklama ihtiyacı hissederler. Sportif ve sosyal faaliyetlere katılmak konusunda sürekli tereddütler yaşarlar.

Göğüs iriliği kadınlarda çok genç yaşlarda ve hatta ergenlik döneminde de problem olabilir. Yine bu dönemde dev meme büyüklüğü denilen aşırı meme büyüklükleri ortaya çıkabilir. Bunların mutlaka hormonal yönden incelenmesi gerekmektedir.

Meme büyüklüğü hafif orta ve ileri düzeylerde olabilir ve genellikle büyüklüğün yanında memede sarkmada olaya eşlik eder.

Meme büyüklüğünün tedavisinde yapılması gereken şey cerrahi operasyonla memelerin hacmini ve görünümünü normale getirmektir. Hem hacim olarak memelerin boyutları küçülecek ve hem de memeler göğüs üzerinde olması gerektiği pozisyonda olacaktır. Ameliyat genel anestezi altında yapılır ve ameliyat sonrası genelde 1 gece hastanede kalmak gereklidir. Normal şartlar altında riskli ameliyat grubundan bir operasyon olmamasına rağmen enderde olsa hematoma, enfeksiyon, meme şeklinin idealin altında olması gibi istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir.

Göğüs Estetiği Ameliyatları Hakkında

göğüs estetiği ameliyatlarıMeme küçültme ameliyatında kullanılan birçok değişik teknik mevcuttur. Kullanılacak teknik memelerin büyüklüğüne, cerrahın tercihine ve deneyimine, hastanın ameliyat sonrası iz konusundaki beklentilerine göre değişiklikler gösterebilir.

Ameliyatın masrafı ameliyatı yapan cerraha, operasyonun yapıldığı hastaneye ve ameliyatın büyüklüğüne göre farklılıklar gösterebilir.

Sonuç: Meme büyüklüğü kadınlar için çok önemli bir problem olup cerrahi olarak tedavisi mümkün olan bir problemdir. Ameliyat sonrası göğüsler normal hacimlerine ve olması gereken pozisyonlarına dönerler hastalar hem fiziksel olarak çok rahatlarlar ve estetik olarak memelerin görünümlerinin eskisiyle kıyaslanmayacak kadar güzel olması nedeniyle psikolojik olarak ta bu kadınlar kendilerini çok mutlu hissederler. Bu şekilde problemleri mevcut olan kadınların Plastik Cerrahi uzmanına müracaat ederek sorunlarını ayrıntılı bir şekilde doktorları ile konuşmalarını eğer doktor da kendileri üzerinde yeterli güveni oluşturdu ise bu operasyonu yaptırmalarını önerilmektedir.

 

"Meme Estetiği kadınlar da en sık yapılan estetik operasyonlardan birisidir."

Göğüs Büyütme

silikon ile meme estetiğiMemelerin;

  • Normalden küçük olması
  • Normalden büyük olması
  • Sarkık olması
  • Şeklinin bozuk olması

ya da bu problemlerden birkaçının birlikte olması mümkün olabilir. Mesela bir kadının memesi küçük ve sarkık ya da büyük ve sarkık olabilir. Bu durumda kadının beden imajı bozulur ve kadın ciddi psikolojik rahatsızlık ve kompleks hissedebilir. Sırasıyla bahsetmek gerekirse memelerin normalden küçük olması ciddi bir estetik kusurdur.

Ve bu durum kadınların sosyal yaşantılarını kıyafet seçimlerini aile hayatlarını olumsuz etkiler. Memenin küçük olması nedeniyle plastik cerrahlara müracaat eden kadınlara önerimiz meme büyütme cerrahisidir.

Silikon ile meme estetiği genel anestezi altında yapılır. Operasyon ortalama 1 saat sürer. Ameliyat sonrası hastalar aynı gün evlerine gidebilirler ya da 1 gece hastanede kalabilirler. Ortalama 4 ile 7 gün içerisinde normal günlük yaşantısına dönebilirler.

göğüs büyütme

Meme estetiği tamamen estetik amaçlıdır. Bu operasyon 18 yaşını doldurmuş ve göğüs gelişimi yetersiz olan kadınlara önerilir. Operasyonda doktorun ve hastanın tercihine göre farklı tip ve boyutlarda silikon protezler kullanılır. Yuvarlak protezler ve damla protezler tercih edilir. Operasyon sırasında protezlerin yerleştirme yeri kas altı ya da kas üstü olabilir. Memenin mevcut durumu ve doktorun tercihi hangi lokasyona protez konulacağını belirler.

Meme büyütme işleminde protezi koymak için yapılan insizyon (kesi) meme başından meme altından yada koltuk altından olabilir.

Bu da yine hangi insizyon yoluyla protezin konulacağı hasta ve doktorun tercihi ile belirlenir. Meme büyütme ameliyatlarından sonra iz nerdeyse belirsizdir. Çok küçük bir iz kalır ve genellikle hastayı rahatsız etmez.

Ameliyat sırasında kullanılan protezler normalde ömürlüktür fakat belli zaman aralıklarıyla hastalar takip edilir. Protezin yapısında bir değişiklik meydana geldiği tespit edilirse protezler yenileriyle değiştirilir. Meme büyütme ameliyatları kadınların memnuniyet oranının en yüksek olduğu estetik operasyondur. Memnuniyet oranları yüzde 100’e yakındır. Meme büyütme ameliyatları sonrası komplikasyon oranları tecrübeli ellerde oldukça düşüktür. Nadiren hematom enfeksiyon yada kapsüler kontraktür gelişebilir.

Göğüs Küçültme

meme küçültme işlemiKadınlarda memelerin normalden büyük olması sık karşılaşılan problemlerdendir. Büyük memeler kadınlar için sadece estetik bir problem değil aynı zamanda bir sağlık problemidir. Memeler normalden büyük olduğu zaman vücudun ağırlık aksı öne kayar omurga üzerine dengesiz yük biner ve zaman içerisinde boyun ağrısı omuz ağrısı sırt ağrısı bel ağrısı hatta zamanla ameliyat gerektiren fıtıklara kadar giden problemlere yol açabilir. Aynı zamanda memelerin büyük olması özellikle sıcak mevsimlerde sürtünmeye bağlı yara ve pişik oluşumuna yol açabilir.

Yine kadınlarda memelerin büyük olması duruş bozukluğuna kamburluğa neden olur. Bu probleme sahip olan kadınlarda kıyafet seçmek oldukça güçtür. Bu tip durumlarda çözüm meme estetiği operasyonudur. Büyük memeler kadınlarda dişi beden algısını bozar kadınlık duygusunda azalmaya yol açar ve sosyal, psikolojik, cinsel problemlerin ortaya çıkmasına neden olur.

Büyük memelerin küçültülmesinde kullanılan cerrahi yöntemler çok farklıdır ve her plastik cerrah bu tekniklerden birini kullanarak meme küçültme operasyonunu gerçekleştirir.

Meme küçültme operasyonlarında günümüzde en sık kullanılan teknik superior pediküllü vertical scar tekniktir. Operasyon genel anestezi altında yapılır ve ortalama 2 saat sürer. Operasyon sonrasında bir gece hastanede kalır ve sonrasında 3 ile 7 gün evde istirahat ettikten sonra normal günlük yaşantısına geri döner. Meme küçültme ameliyatlarında amaç fazlalık deri ve meme dokusunun çıkarılarak o vücuda uygun normal biçim ve büyüklükte bir memenin oluşturulmasıdır. Operasyon sonrası hasta memnuniyeti oldukça yüksektir. Hasta hem ağırlıklarından kurtulmuş hem de normal görünümlü bir memeye sahip olmuştur.

Göğüs Dikleştirme

Bazı kadınlarda meme zamanla ya da hamilelikler sonrasında sarkmaya başlar süt vermenin yaşın ve yerçekiminde etkisiyle meme dokusu ve ucu aşağıya doğru yer değiştirir.

meme dikleştirmeAynı zamanda konik ve yuvarlak olan memenin biçimi düz ve yayılmış hale gelir. Meme normal görünüm ve biçimini kaybeder. Bazı kadınlarda volüm normaldir fakat şekli bu şekilde değişebilir. Bazı kadınlarda da meme volumü küçüktür ve sarkma da mevcuttur. Bazı kadınlarda ise meme normalden büyüktür ve aynı zamanda sarkma mevcuttur. Her bir durumda cerrahın tedavi yaklaşımı farklı olacaktır.

Örneğin eğer bir kadının memesi normalden küçük ve sarkma varsa sadece meme protezlerinin silikonlarının kullanımı ile hem küçüklük hem de sarkma düzeltilmiş olur. Fakat sarkmanın olduğu durumlarda ise sadece meme toparlama yani mastopexy yeterli olacaktır, silikon kullanımına gerek yoktur. Bazı durumlarda ise meme hem normalden büyük hem de sarkıktır. Bu durumda hem meme küçültme hem de meme dikleştirme işlemi birlikte yapılacaktır.

Meme toparlama (dikleştirme) genel anestezi altında yapılır. Problemin şiddetine göre ortalama 1 ile 2 saat civarında sürer. Ameliyat sonrası hasta evine gidebilir ya da 1 gece hastanede kalabilir. Ortalama 4 ile 7 gün içerisinde işine dönebilir.


meme estetiği yaşBazı kadınlarda da memenin doğuştan itibaren şekil bozuklukları da olabilir. Örneğin bir göğüs gelişmemiş ya da çok az gelişmişken diğer göğsün normalden çok daha büyük olabilmektedir. Bu durumda ise 18 yaşını tamamladıktan sonra küçük olan göğüs silikonla büyültülebilmektedir. Büyük olan göğüs ise küçültülerek 2 meme arasında bir balans sağlanabilmektedir.

Meme Estetiğinde Yaş Durumu

Meme büyültme ameliyatları 18 yaşından sonra yapılırken meme küçültme ameliyatları bazen daha küçük yaşlarda bile yapılması gerekebilir. Bazı kız çocuklarında 12-13 yaşından itibaren hızlı bir meme gelişimi ortaya çıkar ve okul çağı döneminde normalden çok daha büyük göğse sahip olan kız çocukları hem fiziksel olarak hem de foksiyonel olarak çok ciddi rahatsızlık duyarlar.

meme ameliyatı iyileşmeBu çocukların mutlaka araştırılması gerekir. Erkenden aşırı meme büyümesine yol açan bir hormonal neden ya da altta yatan bir hastalık varsa mutlaka tedavisi yapılmalıdır. Aynı zamanda aşırı büyümüş memelerin cerrahi bir işlemle o çocuk için uygun boyutlara getirilmesi gerekir.

Bazen aşırı büyük memelerde ameliyat teknikleri değişebilir ve bunlarda I-Scar teknikleri değil T-Scar teknikleriyle tedavi gerekebilir. Meme küçültme ameliyatlarında önemli olan en az scar oluşturarak en uygun volüm ve şeklin elde edilmesidir. Meme küçültme operasyonlarında memnuniyet oranı oldukça fazladır. Bu operasyonlarda zaman zaman daha sonraki dönemlerde revizyon işlemleri ya da skar azaltma işlemleri gerekebilir. Meme küçültme estetiği en sık yapılan meme estetiği uygulamalarından birisidir.

Göğüs Estetiği İyileşme Süreci

Ameliyattan 6 saat sonra sıvı gıdalar alınmasına izin verilmektedir. Hastalar hastaneden aynı gün veya bir sonraki gün taburcu edilir. Ameliyat sonrasında enfeksiyon riskine karşı 7 gün boyunca antibiyotik kullanılır. Ameliyat sonrası dördüncü günde sargılar ve bandajlar açılmaktadır.

Aspirin, bitkisel ve vitamin tabletleri alınmasına izin verilmez. Ameliyat sonrası ikinci haftada yürüyüşlere başlanılabilir. Doktorunuz ameliyatta eriyen dikiş kullandıysa dikiş alınma işlemi yapılmaz ama normal dikiş kullandıysa ikinci haftada dikişler ince bantla birlikte alınır. Dördüncü haftadan sonra doktor 6 ay süre boyunca uygulanacak olan egzersizleri göstererek uygulamanızı ister. Yapılan estetik ameliyatından sonra memenin tam şeklinin alması 4 veya 6 ay arasında değişkenlik göstermektedir.

Meme Estetiğinden Sonra Spor Yapabilir Miyim?

Meme Estetiği Sonrasında Sportif Faaliyetlere Kısa Süre İçinde Başlayabilirsiniz. Estetik meme operasyonları sonrası merak edilen bir diğer konu ise sportif faaliyetlere ne zaman başlanabileceğidir. Bir haftadan sonra yürüme şeklinde spor yapılabilir fakat genellikle bir aydan sonra ağır olmayan sportif faaliyetlere başlanabilir. İki aydan sonra ise hemen hemen bütün sportif faaliyetler yapılabilir. (Yüzme dahil)

Silikon Gögüs Ameliyatı Fiyatları Ne Kadar?

silikonlu göğüs estetiği ameliyatıyla ilgili fiyatlar konusunda en detaylı ve doğru bilgiyi WhatsApp : +90 530 762 70 02 hattımızdan öğrenebilirsiniz.

3.0

5 Yorumlar

0
0
5
0
0
Yorum

Tugba

2017-02-11 09:29:37

Merhaba.. Gögüs büyütme estetigin fiyati nedir? Tesekkürler Tugba

FBM Estetik

2017-02-17 09:52:31

Merhaba Tuğba hanım, Göğüs büyütme estetiği hakkında fiyat bilgisi almak için online muayene WhatsApp hattımıza mesaj atabilirsiniz. 0530 762 70 02
Yorum

Müzeyyen Sarıca

2017-07-16 05:47:42

Göğüslerimin zaman içerisinde deforme olmasından şikayetçiyim ben de düşnüüyorum
Yorum

Sahra Küçük

2017-10-04 01:26:41

Göğüslerim çok küçük bende bundan rahatsız oluyorum. Vücudum kusurlu duruyor. Göğüslerimi büyütmek istiyorum yardımcı olur musunuz

FBM Estetik

2017-10-04 08:46:33

Merhaba Sahra Hanım, +90 530 762 70 02 numaralı WhatsApp hattımız üzerinden göğsünüzün farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını göndererek online muayene hizmetimizden faydalanabilir, operasyon detaylarını ve fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.
Yorum

Svetlana ghereg

2018-02-12 15:23:18

Bilgi almak istiyorum

Doç.Dr. Hayati AKBAŞ

2018-02-15 02:14:04

Merhaba Svetlana Hanım, estetik operasyonlarla ilgili; +90 530 762 7002 numaralı hattımızdan bize ulaşarak online muayene gerçekleştirebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.
Yorum

Neslihan Çelik

2018-04-09 08:09:07

Göğüs ameliyatı olduktan sonra ne kadar sürede hastaneden çıkarım?

Doç.Dr. Hayati AKBAŞ

2018-04-09 08:52:59

Merhaba Neslihan Hanım.Ameliyat sonrasında ortalama 1 hafta istirahat süreniz bulunmaktadır.Ayrıntılı bilgi için 0530 762 7002 numaralı hattımızdan asistanım ile iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dilerim.
Yorum Yap
7GNaVL

* İşaretli alanlar zorunludur.

TÜM UYGULAMALAR VE AMELİYATLAR