WhatsApp
FBM Estetik
Anasayfa Uyluk Estetiği
HIZLI RANDEVU
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
7hkbur

Uyluk Estetiği

Uyluk Estetiği

Vücudumuzun kalça ve uyluk bölgelerinde bulunan yağ ve sıkı olmayan derinin cerrahi yöntemlerle alınma ameliyatıdır. Bu bölgelerde gevşemenin bir çok nedeni olabilmektedir. Özellikle yaşın ilerlemesi, sık kilo alım verme ve güneşin etkileri ile uyluklarla gevşemeler görülebilmektedir. Yapılan uyluk estetiği ameliyatı ile buradaki dokular sıkılaştırılarak eski görüntüsüne kavuşması sağlanmaktadır.

Uyluk Estetiği Nasıl Yapılır?

Öncelikle ameliyata karar veren kişi hekim araştırması yapmalıdır. Ameliyat oldukça iyi planlama, uzmanlık ve steril ortam gerektirmektedir. uyluk-estetigiYapılan ameliyat sonrasında sarkık görüntü ortadan kalkar.

Yapılacak olan ameliyat germe ameliyatıdır. Uyluk ve kalçada bulunan sarkmış deri ve yağ dokuları alınır. Germe ile deri birleştirilir. Burada uyluk ve kalça ameliyatları ayrı zamanlarda da yapılabilir, kombine edilerek de gerçekleştirilebilir. Uyluk estetiği yapılırken kesi kasık bölgesinden yapılacaktır. Ameliyat izi  çizgi şeklinde izi kalır. Bu bölge bikini altında kalacağı için görünmez.

Uyluk Germe Ameliyatı

Fazla kilo alma, kilo verme, yaşlanmaya bağlı olarak vücuttaki dokularda sarkmalar ve gevşemeler meydana gelir. Uyluk germe ameliyatı; sarkmış olan gevşek deri ve yağ dokusunun cerrahi operasyon ile alınmasına denir. Genellikle bu operasyonlar yapılırken Liposuction yöntemi ile beraber yapılarak daha başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Uyluk germe ameliyatı olmak isteyen kişiler ilk önce plastik cerrahi uzmanlarından yardım alarak bu sorununu en iyi şekilde çözebilir. Uyluk germe ameliyatında yara izi kasıklara saklanır. Vücutta yapılan bütün germe ameliyatları benzerlik göstermektedir. Yapılan uyluk germe ameliyatı için genellikle lokal anestezi tercih edilirken bazı durumlarda genel anestezi altında da yapılabilir. Uyruk germe ameliyatından sonra hastanın iki hafta yaptığı aktivitelerden uzak durulması istenir.

Uyluk Estetiği Öncesi

uyluk-estetigi-oncesiAmeliyat genel anestezi ile yapılmaktadır. Cerrahi ameliyatı yapacak olan hekim duruma göre lokal anesteziyi seçebilir. Genel anestezide kişi tamamen uyur ve ameliyatı görmez. Lokal anestezide sedasyonla kişi rahatlatılacağı için hiçbir ağzı duymaz.

Uyluk estetiğine karar veren bir kişi ilk önce muayene olmalı ve yapılacak tedavi merkezini seçmesi gerekmektedir. Yapılacak olan uyluk estetiği ameliyatı; uygun olarak planlanmalı, steril ortamda yapılmalıdır.

Ameliyatı yapacak doktor ameliyatında hangi yöntemleri gerçekleştireceğini ve ameliyat masraflarını hasta ile paylaşarak daha sonra ameliyatın genel anestezi yöntemi veya lokal anestezi yöntemi ile yapılacağına karar vererek hasta ile paylaşmaktadır. Yapılan işlemler tamamlandıktan sonra uyluk estetiği ameliyatına başlanılır.

Uyluk estetiği ameliyatı, yaşın ilerlemesi, kilo alıp verme ve güneşin etkileri ile sarkmış ve gevşemiş olan dokunun tekrar eski haline getirilmesidir. Ameliyat sonrası yara izi bikini bölgesine saklanır ve hasta ameliyat sonra üç gün ile beş gün arasında klinikte müşade altında tutulur.

Bu tedavi yöntemi cilde oluşan iç ve dış sarkmaları azaltmak veya tamamen ortadan kaldırmak amacıyla yapılır. Cilt boşluklarının ve gevşek kıvrımlarının sebep olduğu uyluk sarkması aşırı yağlanma sonucu meydana gelmekte ve vücutta şekil bozukluklarına yol açmaktadır. Uzman estetik cerrahi müdahaleler ile bu bozukluklar ortadan kaldırılarak, hastanın normal vücut görünüme dönmesi sağlar. Ancak bu operasyon sonrası hastanın ortalama 3 - 5 gün arasında boyunca klinikte kalması gerekir.

Uyluk Estetiği Sonrası

Ameliyat sonrasında kişinin ameliyat bölgesinde ağrıları olacaktır. Bu ağrılar hekim tarafından verilecek ağrı kesiciler ile önlenmektedir. Uyluk estetiği ameliyatı sonrasında kişi yürümekte zorluk çekebilir. Bu durumda ortalama olarak 3 ile 4 gün içerisinde büyük ölçüde ortadan kalkacaktır. Kişi 48 saat sonrasında duş alabilir. Sosyal hayata ikinci haftada, spor gibi aktiviteler ise iki ay sonra dönebilir.uyluk-estetigi-sonrasi

Estetik operasyonu sonrasında uygulanan bölgenin genişliği ve deri sarkmasına bağlı olarak gözle görülebilir izler oluşabilir. Kasıkta bir eğik çizgi, kalça altında anüs çizgisine kadar uzanan bir kıvrım hafif belli olabilir. İlk başta bu izler yara görünümünde olsalar da 30 güne kadar mükemmel bir derece de iyileşir bazı durumlarda belirttiğimiz şekilde kalıcı olabilirler.

Bu ameliyat sonrasında ciddi komplikasyonlar ender görülen durumlardandır. Estetik müdahale sonrası hastanın enfeksiyonlara karşı, operasyon geçiren bölgelerin temizliğine büyük bir titizlikle dikkat etmelidir.

Bazı ameliyatlar sonrası kişiler 1-2 aylık süre sonrası tekrar sarkma yaşanabilmektedir. Bundan dolayı 2. ameliyat ve lenf dranaj uygulaması zorunlu hale gelmektedir. Cerrahi müdahale sonrası küçük dahi olsa sarkma fark ettiğinizde hiç vakit kaybetmeden hekiminize görünmeniz ve acil önlem almanızda fayda vardır.; çünkü erken tespit edilen ameliyat sonrası bazı sarkmalarda ikinci bir cerrahi müdahaleye gerek duyulmayabilinir.

Uyluk Estetiği Süreci

Tam İyileşme
Tam İyileşme
20-30 Gün
Operasyon Süresi
Operasyon Süresi
1-3 Saat
İşe Dönme
İşe Dönme
2 Hafta-2 Ay
Hastanede Kalma Süresi
Hastanede Kalma Süresi
3-5 Gün
Hassasiyet Süresi
Hassasiyet Süresi
3-5 Gün
"Belirtilen ameliyat süreçleri ortalama bilgilerdir. Hastanın genel durumuna, ameliyatın türüne ve uygulanacak operasyonun sayısına göre değişiklik gösterebilir."

Uyluk Estetiği Hakkında Sık Sorulan Sorular

Uyluk bölgesi için Liposuction yöntemi yapılmaktadır, fakat iyileşme sürecinin fazla olması ve ameliyattan sonra vücutta şişmelerin meydana gelmesinden dolayı tavsiye edilmemektedir. Uyluk liposuctionu yapılırken genellikle bir ay arayla seri ameliyatlar yapılarak şişlik ve yaraların iyileşme süreci kısaltılmaktadır.

Uyluk iç yüzünde yaygın deri bolluğu ve deri sarkması olan hastalar uyluk estetiği ameliyatı en için uygun hastalardır.

Uyluk estetiği ameliyatlarından sonra birkaç hafta devam edebilen ödem oluşması beklenebilir.

 

Uyluk estetiği sonrasında hastanın 2-4.haftadan sonra işine dönmesi beklenir.

Uyluk estetiği ameliyatlarından sonra 2.ayı doldurduktan sonra sportif faaliyetler serbesttir.

Uyluk estetiği için uyluk germe ameliyatı yaptıranlarda uyluk iç yüzünde çizgi şeklinde bir ameliyat izi kalacaktır, bu çizgi iç yüzde olduğu için genellikle hastaları rahatsız etmez.

Uyluk estetiği ameliyatı yaklaşık 1 saat sürer.

Uyluk estetiği ameliyatı genellikle genel anestezi altında yapılır.

Henüz yorum yapılmamış.

7hkbur
KAPAT
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
7hkbur
KAPAT
DOKTORA SOR

Alakalı Makaleler