WhatsApp
FBM Estetik
Anasayfa Kaş Kaldırma
HIZLI RANDEVU
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
Sdqcz6

Kaş Kaldırma

Kaş Kaldırma

Kaşlarımız yüz ifademizi yansıtmamızda ve mimi yaparken en çok kullandığımız yapılardandır. Sinirli, sevinçli, şaşkın olduğumuzu kaşlarımız ile ifade edebiliriz ve bu yüzden kaşlarımızın her zaman için güzel bir görünüme sahip olmasını isteriz; ancak yaşlanmalar ile birlikte kaşlarda görülen sarkmalar üst göz kapağımızda ve yüzümüzün genel görünümünde bozukluklara neden olabilir.

Kaş kaldırma ameliyatı ile bu durumdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Kaş kaldırma uygulamasından sonra kaşlarınız eski seviyesine getirilir ve yüz ifadenizde gençleşme görülür. Bu sayede de eskisi gibi her türlü mimiğinizi gösterebilir ve daha genç görünebilirsiniz.

Kaş Kaldırma Yöntemleri

kas-kaldirmaKaş kaldırmada seçenekler fazla olduğundan doğru seçimi yapmak için kişinin durumuna bakılmalıdır; çünkü kişinin eğer kaş kaldırma yöntemiyle kaşlarının kaldırılması sonrasında sorunlar yaşanabilir bu gibi durumların yaşanmaması için uygulama yapılmadan önce kaşların ne kadar kaldırılması gerektiği ve nasıl bir uygulama yapılması gerektiği tasarlanmalıdır.

Yöntemin seçilmesinin yanı sıra kaş kaldırma estetiğinde hastanın durumuna göre göz kapağı kaldırma, alın germe, şakak germe gibi işlemlerde eğer gerekliyse daha iyi bir görünüm için bu uygulamaların hepsi yapılmalıdır.

Germe Yöntemi İle Kaş Kaldırma

Bu yöntem ile yapılan kaş kaldırma işlemi kalıcıdır ve geçler ile orta yaşlı kişiler için oldukça faydalı bir yöntemdir. Öncelikle kaşın yeni pozisyonu planlanır. Kaşın üst kısmından kesi işlemi yapılır ve belirlenen deri çıkarılır. Kaş yukarıda bulunan deri ile birleştirilir. Lokal anestezi ile yapılmaktadır.

İple Kaş Kaldırma Yöntemi

İple kaş kaldırma yöntemi iyileşme sürecini en kısa süreye indirgemek için oluşturulmuş çağdaş bir tedavi uygulamasıdır. İple tek kaş kaldırma estetiği uygulamasında saç çizgisinin hemen içerisinden mikro cihazlar aracılığıyla giriş sağlanarak düşen kaşların kafatasına askıya alınmasıdır.

Ameliyatsız bir operasyon olarak geliştirilen bu yöntem eş zamanlı olarak ta örümcek ağı estetiği, ultherapy yöntemleri ile de entegre edilerek uygulanır. Bu uygulama yöntemi sayesinde de yüzdeki kırışıklık ve gevşeyen cilt dokusu da toparlanmış olur.

Kaş Kaldırma Sonrası

Operasyon sonrasında bireylerin belirlenen zaman aralıklarında kontrollere gelmeleri gerekmektedir. Bu kontroller esnasında kaşın yeni görünümüne alışması incelenir. Eğer fazla kaldırma ya da kaşın bu kaldırmadan kaynaklı farklı görünmesi gibi durumlarda hemen müdahale yapılmaktadır. Kaş kaldırma estetiğinden sonra hastaların belli bir süre boyunca çok fazla mimik yapmaması yani kaşın yorulmaması gerektiğinin bilincinde olmaları beklenir,  aksi takdirde tam performans alınmayan bir tedavi olmuş olur. O yüzden bu estetikten sonra doktorlarınızın dediklerini harfiyen uygulamanız gerekmektedir.kas-kaldirma-nasil-yapilir

Kaş Kaldırma Nasıl Yapılır?

Yer çekimine etkeni ve de yaşa bağlı olarak alında bulunan kaslar, dokular günden güne zayıflamaya başlar. Yumuşak bir dokusu olan kaş bölgesi de bu sebeplerden dolayı zayıflayarak düşmeye sebep olur. Sürekli yorgun bir görünüm sağlanmasına zemin hazırlayan kaşlar kişi ya da kişileri rahatsız etmeye başlar bu sebepten dolayı da endoskopik kaş kaldırma operasyonlarına başvurulur.

Kaş kaldırma operasyonuyla birlikte alında oluşan belirgin kırışıklıkların azaltılması, kaşlardaki doğal kemerin yeniden canlandırılması ayrıca da gevşemiş olan kasların sıkılaştırılması sağlanmaktadır. Bu sayede de yorgun ve endişeli görünen yüzümüzden sıyrılıp dinlenmiş ve en önemlisi taptaze, genç bir yüze sahip olunması planlanmaktadır. 

Ameliyatsız Kaş Kaldırma

Kaş kaldırmak için uygulanan yöntemde özel dikendi çıkıntılara sahip olan ipliklerle yapıldığı zaman operasyon daha da basit bir hal almaktadır. Bu yapılan küçük operasyonun sonunda pansumana bile gerek kalmamaktadır. Ayrıca bu uygulamanın en önemli yanı ise yüzde hiçbir şekilde bir iz bırakmaz. Fakat 20 ila 25 gün yani neredeyse 3 hafta süre ile alın bölgesine ağır makyaj ya da masaj yapılmamalıdır. Üç günün sonunda duş alınabilir. Ayrıca kaşlarınızda sorun yaşıyorsanız kaş ekimi uygulamasına da bakabilirsiniz.

Kaş Kaldırma Hakkında Sık Sorulan Sorular

Hastaların aklına gelen önemli sorulardan bir tanesidir ancak kaş kaldırma operasyonu uygulatmak isteyen hastalara gönül rahatlığıyla uygulatabileceklerini söylememiz gerekir çünkü operasyon sonrasında sadece siz ve doktorunuz bu değişimi görebilecektir.

Kaş kaldırma işleminden sonra yaklaşık olarak 1 ay kadar kişinin denize veya havuza girmesi önerilmez. Özellikle 1. ve 3. aylar arasında ise kontrollü bir deniz veya havuz değerlendirilmesi yapılmalıdır.

 

Kaşların kaldırılması sırasında çift ip tekniği uygulanmaktadır. Kaş bölgesi oldukça hareketli mimiklerin olduğu bir bölge olmasından dolayı yerleştirilen ipin üzerine binen ağırlığı azaltmak maksadında çift ip tekniği uygulanmaktadır. Bu nedenden dolayı ne ipin kopması ne de kaşın tekrar düşme olasılığı ortadan kaldırılır.

Kaş kaldırma işlemini kişinin göz kapaklarındaki gevşeme derecesine bağlı olarak 1 veya birden fazla uzun bir aradan sonra tekrarlamak gerekebilir.

Kaş kaldırma işlemindne sonra yüz gerdirme ameliyatı yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Kaş kaldırma işleminden sonra ortalama 1-2 hafta hastanın yüz yarımına yatması uygun değildir. 1-2 haftadan sonra uyurken hastanın o bölgeye yatması herhangi bir sorun teşkil etmez.

Botoksla kaş kaldırma işlemi en basit olan yöntemdir. Bu şekilde sadece botoks enjeksiyonuyla kişinin kaşlarının bir miktar kaldırılması çok kolay bir yolla sağlanacaktır. Ancak bunun mümkün olmadığı, ileri derecede kaş düşüklüğü olan kişilerde iple kaş asma yöntemine veya cerrahi olarak kaş asma yöntemine başvurulması gerekebilir.

Göz kapağı düşüklüğü ileri derecede olmayan vakalarda kaş kaldırma işlemiyle bir miktar göz kapağının yukarı kalkması söz konusu olabilir. Ancak göz kapağı düşüklüğü ileri boyutta olan vakalarda hem kaş kaldırma hem de göz kapağı fazlalığının blefaroplasti yöntemiyle oradan uzaklaştırılması gerekebilir.
 • ziyaretçi
  Fatma Koloğlu
  05.07.2019
  28 yaşındayım kaş kaldırma yaptırabilir miyim?
 • doktor
  FBM ESTETİK 08.07.2019
  Merhaba Fatma Hanım, 18 yaş ve üzeri hastalarımız için kaş kaldırma operasyonu yapılabilir.Yüzünüzün net gözükecek şekilde çekilmiş fotoğraflarını +90530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza gönderirseniz değerlendirme sonrası detaylı bilgi alabilirsiniz.Merkezimize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.
Sdqcz6
KAPAT
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
Sdqcz6
KAPAT
DOKTORA SOR

Alakalı Makaleler