WhatsApp
FBM Estetik
Anasayfa Kimyasal Peeling
HIZLI RANDEVU
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
Y7QMFJ

Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling

Kimyasal peeling uygulaması kolay ve basit olduğu için gün içerisinde kadınlar tarafından sık sık baş vurulan bir uygulamadır.

Kimyasal Peeling Nedir?

Ölü deri hücrelerinin neden olduğu sağlık sorunlarının önüne geçmek, altta kalan sağlıklı ve canlı deriyi ortaya çıkarma işlemine kimyasal peeling denir.kimyasal-peeling-nedir

Uygulaması kolay olduğundan dolayı kadınların ilk akıllarına gelen cilt bakım yöntemlerinden bir tanesidir. Peeling için ön hazırlık fazla gerekmemektedir. Ön hazırlığın fazla olmaması ve uygulama zamanının uzun sürmemesinden dolayı bayanlar arasında revaçtadır.

Kadınlar güzelliklerine önem vermelerinden dolayı pürüzsüz bir yüze sahip olmak isterler. Pürüzsüz bir tene ve yüze kavuşmak birkaç saat sürebilir.
Çünkü insan cildi yaşadığı ortama ve hava yapısına göre olumlu ya da olumsuz etkilenebilmektedir. Gün içinde çok sayıda farklı şeyle mücadele eden yüzdeki cildimiz de belli bir süre sonra gözenekler tıkanır ve bu da cildinizin hava almasını engeller ki o da cilt problemleri yaşamanıza neden olabilir. Peeling bu sorunlarla baş edilebilmesi için kullanılan cilt temizleme yöntemidir. Tıkalı gözenekleri açarak cildin yenilenmesine canlı bir hale kavuşmasında büyük rol oynar.
 
Peeling uygulamasının yüzeysel, fazla derin olmayan ve derin şekilde olmak üzere üç çeşidi vardır.
 
Yüzeysel peelingde gözenekler açılır ve cildin üst katmanları yenilenmesi için teşvik edilir. Yüzeysel yapılan peelingler en güvenilir peeling uygulama şekli olmasının yanında sonuçları itibariyle daha hafiftir. O nedenle ciddi olmayan vakalar (cilt temizleme) için kullanılmaktadır.

Kimyasal Peeling Nasıl Yapılır?

 1. Fazla derin olmayan peeling de ise cildin üst katmanlarında ki ölü hücreler alınır ve gözenekler açılır.
 2. Bu türde sorun büyük değilse uygulanır yinede uzmanı tarafından uygulamasının yapılması gerekir. Bilinçsiz şekilde yapılan uygulamalar değişik sıkıntılara neden olabilir.
 3. Derin peelingde ise hem üst hem de alt deri tabakasında ölü deri hücreleri alınır ve gözenekler içerden ve dışarıdan temizlenir.

Bakıldığında derin peeling daha mantıklı geliyor ancak uygulama süresi bakımından günlük yapmanız biraz zor olabilir o yüzden diğer peeling yöntemleri tercih edilebilir ve derin peeling haftalık periyotlar halinde yapılabilir. Bu sayede yüzünüz daima pürüzsüz ve canlı bir yapıya sahip olacaktır.

Kimyasal Peeling Öncesi ve Sonrası

Kimyasal peeling uygulaması öncesinde herhangi bir koşul bulunmamakta olup isteyen herkes yaptırabilmektedir. Kimyasal peeling uygulandıktan sonra kişiler normal yaşantılarını devam edebilmektedir. Daha sonra kişilere doktorun önerdiği ilaçlar ve güneş koruyucular ile kimyasal peeling işlemi tamamlanmış olmaktadır.

Kimyasal Peeling Ne Zaman Yapılır?

Yüze uygulanacak peeling için en uygun zaman dilimi uyumadan önceki zamandır. Peeling yapıldıktan sonra vücut dinlenmeye geçeceği kimyasal-peeling-sonrasiiçin peeling sonuçlarının istenen gibi olması için bu zaman dilimi kullanılmalıdır.

El ve ayaklara uygulanacak peeling için en uygun ise manikür- pedikür sırasıdır. Bu işlemler yapılırken el ve ayaklara peeling yaptırılacaksa o zaman diliminde yaptırılması iyi sonuçlar verecektir.

Vücut peeling uygulaması için en iyi zaman dilimi duş ve banyodan sonraki zamandır. Banyo ve duştan sonra ten daha yumuşak olacağı için peeling uygulaması daha kolay yapılacaktır.

Kimyasal Peeling Zararları Var Mı?

Alerjisi olanlara, çok fazla sigara tüketenlere, emziren veya hamile bayanlara, radyoterapi görenlere, sürekli güneşe maruz kalanlara, açık yaraları bulunanlara, enfeksiyonları olanlara, kısa zaman öncesinde yüz operasyonu geçirenlere ve 6 ay içerisinde herhangi bir operasyon geçirenlere kimyasal peelingin zararı bulunmaktadır.

Kimyasal peeling operasyonu için sıcak zamanlar oldukça sıkıntılıdır. Daha serin zamanlarda özellikle bahar ve kış zamanlarında yapılan kimyasal peeling daha faydalıdır. Zaman planlamasının yanı sıra kişinin uygulama sonrasında dikkatli olması da zararları en aza indirecektir.

Kimyasal Peeling Hakkında Sık Sorulan Sorular

Kimyasal peelingin cilt üzerinde yenilenme sürecinde etkisi olduğundan gözenekleri büyütmez, aksine küçültme yönünde etkisi vardır.

Düzenli yaptırılan cilt bakımı uygulamaları ve tavsiye edilen ev devam ürünleri ile birlikte cilt problemine yönelik dönemsel özel bakım uygulamaları (kimyasal peeling, dermapen gibi) ile birlikte gözle görülür oranda azalma ve cilt yüzeyinde iyileşme görülmektedir.

Ciltte probleme yönelik ve uygulama amacına yönelik peeling solüsyonları hafif ve orta dereceli olarak farklılık göstermektedir. Merkezimizde yeni jenerasyon peeling solüsyonları ile çalışılmaktadır. Kişilerin ciltlerinin vereceği reaksiyonlar ve iyileşme hızları değişmektedir. Genel olarak hafif dereceli peelingten sonra oluşan kızarıklık ve soyulma 3 gün içinde düzelirken orta dereceli peelingten sonra oluşan kızarıklık ve soyulma 1 hafta içinde düzelir. Bu durum beklenen bir süreçtir. Yan etki olarak algılanmamalıdır.

Uygulama seansları tamamlandıktan sonra belirtilen zamanlarda yapılan cilt bakımı uygulamaları ve önerilen ev devam ürünlerini kullanarak etkinliğini arttırmaktadır.

Yapılan uygulamanın derecesine göre uzman uygun bulduğunda en erken 1 ay sonra yaptırılabilir.

Kimyasal peeling işlemi sadece eğitimli uzmanlar tarafından yapılmalıdır.

Bu uygulama eğitimli uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Evde yapılması kesinlikle önerilmez. Evde uygulanan bilinçsiz uygulamalar sonrasında cilt üzerinde kalıcı hasara sebep olabilirler.

İşlem, işin uzmanı tarafından doğru konsantrasyonda yapıldığı müddetçe işlemin ciddi riskleri yoktur.
 • ziyaretçi
  Büşra Tepeli
  15.07.2017
  Kimyasal peeling işlemi ile cildimde yer alan ölü hücrelerin yok edilmesi adına birkaç seansa dahil oldum. Önerriim herkese.
 • ziyaretçi
  Raziye
  13.06.2019
  fiyat bilgisi alabilimiyim
 • doktor
  FBM ESTETİK 13.06.2019
  Merhaba Raziye Hanım, Kimyasal peeling ile ilgili medikal estetik whatsapp hattımızla görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Medikal Estetik whatsapp hattımız: +90 530 521 86 99 Merkezimize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür eder, iyi günler dileriz.
Y7QMFJ
KAPAT
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
Y7QMFJ
KAPAT
DOKTORA SOR

Alakalı Makaleler