Whatsapp & SMS

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326

Mail Adresimiz

info@fbm.com.tr

BİZE ULAŞIN BİZE ULAŞIN Randevu Al
Kimyasal Peeling

Kimyasal peeling uygulaması kolay ve basit olduğu için gün içerisinde kadınlar tarafından sık sık baş vurulan bir uygulamadır.

Kimyasal Peeling Nedir?

Ölü deri hücrelerinin neden olduğu sağlık sorunlarının önüne geçmek, altta kalan sağlıklı ve canlı deriyi ortaya çıkarma işlemine kimyasal peeling denir.

kimyasal peeling nedir Uygulaması kolay olduğundan dolayı kadınların ilk akıllarına gelen cilt bakım yöntemlerinden bir tanesidir. Peeling için ön hazırlık fazla gerekmemektedir. Ön hazırlığın fazla olmaması ve uygulama zamanının uzun sürmemesinden dolayı bayanlar arasında revaçtadır.

Kadınlar güzelliklerine önem vermelerinden dolayı pürüzsüz bir yüze sahip olmak isterler. Pürüzsüz bir tene ve yüze kavuşmak birkaç saat sürebilir.
Çünkü insan cildi yaşadığı ortama ve hava yapısına göre olumlu ya da olumsuz etkilenebilmektedir. Gün içinde çok sayıda farklı şeyle mücadele eden yüzdeki cildimiz de belli bir süre sonra gözenekler tıkanır ve bu da cildinizin hava almasını engeller ki o da cilt problemleri yaşamanıza neden olabilir. Peeling bu sorunlarla baş edilebilmesi için kullanılan cilt temizleme yöntemidir. Tıkalı gözenekleri açarak cildin yenilenmesine canlı bir hale kavuşmasında büyük rol oynar.
 
Peeling uygulamasının yüzeysel, fazla derin olmayan ve derin şekilde olmak üzere üç çeşidi vardır.
 
Yüzeysel peelingde gözenekler açılır ve cildin üst katmanları yenilenmesi için teşvik edilir. Yüzeysel yapılan peelingler en güvenilir peeling uygulama şekli olmasının yanında sonuçları itibariyle daha hafiftir. O nedenle ciddi olmayan vakalar (cilt temizleme) için kullanılmaktadır.

kimyasal peeling oncesiKimyasal Peeling Nasıl Yapılır?

  1. Fazla derin olmayan peeling de ise cildin üst katmanlarında ki ölü hücreler alınır ve gözenekler açılır.
  2. Bu türde sorun büyük değilse uygulanır yinede uzmanı tarafından uygulamasının yapılması gerekir. Bilinçsiz şekilde yapılan uygulamalar değişik sıkıntılara neden olabilir.
  3. Derin peelingde ise hem üst hem de alt deri tabakasında ölü deri hücreleri alınır ve gözenekler içerden ve dışarıdan temizlenir.

Bakıldığında derin peeling daha mantıklı geliyor ancak uygulama süresi bakımından günlük yapmanız biraz zor olabilir o yüzden diğer peeling yöntemleri tercih edilebilir ve derin peeling haftalık periyotlar halinde yapılabilir. Bu sayede yüzünüz daima pürüzsüz ve canlı bir yapıya sahip olacaktır.

Kimyasal Peeling Öncesi ve Sonrası

Kimyasal peeling uygulaması öncesinde herhangi bir koşul bulunmamakta olup isteyen herkes yaptırabilmektedir. Kimyasal peeling uygulandıktan sonra kişiler normal yaşantılarını devam edebilmektedir. Daha sonra kişilere doktorun önerdiği ilaçlar ve güneş koruyucular ile kimyasal peeling işlemi tamamlanmış olmaktadır.

Kimyasal Peeling Ne Zaman Yapılır?

Yüze uygulanacak peeling için en uygun zaman dilimi uyumadan önceki zamandır. Peeling yapıldıktan sonra vücut dinlenmeye geçeceği için peeling sonuçlarının istenen gibi olması için bu zaman dilimi kullanılmalıdır.

kimyasal peeling sonrasiEl ve ayaklara uygulanacak peeling için en uygun ise manikür- pedikür sırasıdır. Bu işlemler yapılırken el ve ayaklara peeling yaptırılacaksa o zaman diliminde yaptırılması iyi sonuçlar verecektir.

Vücut peeling uygulaması için en iyi zaman dilimi duş ve banyodan sonraki zamandır. Banyo ve duştan sonra ten daha yumuşak olacağı için peeling uygulaması daha kolay yapılacaktır.

Kimyasal Peeling Zararları Var Mı?

Alerjisi olanlara, çok fazla sigara tüketenlere, emziren veya hamile bayanlara, radyoterapi görenlere, sürekli güneşe maruz kalanlara, açık yaraları bulunanlara, enfeksiyonları olanlara, kısa zaman öncesinde yüz operasyonu geçirenlere ve 6 ay içerisinde herhangi bir operasyon geçirenlere kimyasal peelingin zararı bulunmaktadır.

Kimyasal peeling operasyonu için sıcak zamanlar oldukça sıkıntılıdır. Daha serin zamanlarda özellikle bahar ve kış zamanlarında yapılan kimyasal peeling daha faydalıdır. Zaman planlamasının yanı sıra kişinin uygulama sonrasında dikkatli olması da zararları en aza indirecektir.

3.0

1 Yorumlar

0
0
1
0
0
Yorum

Büşra Tepeli

2017-07-15 02:39:07

Kimyasal peeling işlemi ile cildimde yer alan ölü hücrelerin yok edilmesi adına birkaç seansa dahil oldum. Önerriim herkese.
Yorum Yap
Vth4PL

* İşaretli alanlar zorunludur.

TÜM UYGULAMALAR VE AMELİYATLAR