Whatsapp & SMS

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326

Mail Adresimiz

info@fbm.com.tr

BİZE ULAŞIN BİZE ULAŞIN Randevu Al
Ben Alımı

Ben Nedir?

İnsanların vücutlarında nedeni belli olmadan ortaya çıkan yassı veya kabarık yapılar ben olarak bilinmektedir. Hemen hemen her insana ben görülebilmektedir.

İnsanın gelişiminin ilk yirmi yılında benler ortaya çıkmaktadır. Doğum lekeleri veya damar genişlemeleri gibi durumlarda görülenler benlerden ayrı olarak incelenmektedir.
 
ben alımı uygulamasıBazı durumlarda ise benler insanları rahatsız edebilecek düzeylere ulaşabilmektedir. Özellikle yüz bölgesinde saç bölgesinde, dekolte bölgesinde gibi yerlerde oluşan ve insanları rahatsız eden benler ortaya çıkabilmektedir. Bu gibi durumlarda ben alımı işlemleri uygulanabilmektedir.  Bu operasyon insanların psikolojik olarak rahatlaması içinde oldukça önemlidir. Toplum içerisinde vücudundaki benden dolayı rahatsız olan kişiler benin alınması ile sosyal hayatlarını daha rahat bir şekilde sürebilmektedirler.

Ben Aldırmak İçin Ne Yapılmalı?

Söz konusu ben alma operasyonlarında alınan benin iz bırakmaması ve ciltte hasara yol açmaması için Samsun'daki şubemizde bu konuda tecrübeli hekimler tarafından q-swich nd-yag lazer ile uygulamalar gerçekleştirilmektedir. İşin uzmanı olmayan veya estetik işlerinde ruhsatı bulunmayan yerlerde yaptırılan ben alma işlemlerinde ne yazık ki enfeksiyon kapma riski oldukça yüksek seviyede bulunmaktadır. FBM Estetik Tıp merkezinde ben alımı operasyonları ve tüm estetik cerrahi operasyonları plastik cerrahlar tarafından yapılmaktadır.
 

Ben oluşumunda çeşitli nedenler söylenebilir. Genetik yatkınlığın yanı sıra güneşe maruz kalmanın da ben oluşumunda ektili olduğu düşünülmektedir. Aşırı güneşin yanı sıra beni tahriş etme de benin büyümesine neden olabilmektedir. Bazı insanlar rahatsız oldukları benleri kendileri ortadan kaldırmak isteyebilmektedir. Ben bölgesinin jilet ile tıraş edilmesi, kurcalanması gibi durumlarda benin büyümesi görülebilmektedir. Kitlelerin alınması için plastik cerrahiye başvurulması gerekir.ben aldırma işlemi

Ben Aldırmak Tehlikeli mi?

İnsanlar ben aldırmanın kansere yol açtığı yönünde inanca da sahiptirler. Alınan her ben kansere yol açmamaktadır ve tehlikeli olmayabilir. Kişi kanserse ve ben alındıktan sonra tespit edilmişse bu durumu bene bağlamak yanlıştır. Zaten benin kansere neden oluş olmadığı bendeki değişimlerden görülmelidir.

Bende büyüme benin çevresindeki deride renk değişiklikleri gibi durumlarda doktorlar kanserden şüphelenebilmektedir. Bu nedenle öncelikle uzman bir doktora görünerek benin durumu hakkında bilgi alınmalıdır. Bundan sonra plastik cerrahi ile bu işlem yapılmalıdır.

Ben Aldırma İşlemi

  1. Ben aldırma ameliyatı lokal anestezi ile yapılmaktadır. Bu sayede hasta ameliyat sırasında herhangi bir şekilde ağrı veya acı hissetmemektedir.
  2. Anestezi küçük iğneler ile benin çevresine ve altına uygulanır. Anestezi etkisi hızlı bir şekilde görülür.
  3. Yapılan anestezi sonrasında cerrahi operasyon başlar ve ben ve deri altındaki yağ dokusu tamamen alınır.
  4. Bu işlemler yapılırken bene ait hiçbir kalıntı bırakılmadan ben, tamamen vücuttan atılır. 

Yapılacak olan kitle alımı operasyonu sonrasında benin patolojik incelemesinin de yapılması gerekmektedir. Burada kanser konusunda gerekli incelemeler yapılmalıdır.

ben aldırmaBu operasyon sonrasında oluşan yara dikiş yapılarak kapatılır. Genel olarak yapılan operasyon yarım saat civarında sürmektedir. İyi bir şekilde yapılan operasyon sonrasında iz çok az kalmaktadır. Genel olarak benin büyüklüğünden birkaç milimetre fazla iz kalmaktadır. Benin alındığı yerde ilerleyen süreçte 8 ile 10 milimetre arasında kırışıklık izi kalır. Bu anıl kırışıklığına benzer ve fark edilmez.

Ben Aldırma Sonrası Bakım

Yapılan işlemler sonrasında yaraya pansuman yapılır ve kapatılır. Ameliyat sonrasında herhangi bir şekilde gözetimde tutulması gerekmez. Hasta hemen sosyal ve iş hayatına dönebilmektedir. Lokal anestezi etkisi birkaç saat sürmektedir. Etki geçtikten sonra hafif sızlamalar hissedilmektedir. İlk günlerde görülecek olan bu sızıları önlemek içinse ağrı kesiciler yeterli olmaktadır. Kişi belirli aralıklarla pansuman yaptırmalıdır. İlk iki gün sonrasında yara üzeri yıkanabilmektedir. İzin daha az kalması için masaj yapılabilir. Güneş ışınlarından da uzak durulması önemlidir. Dikişler ise 5 ile 15 gün arasında alınmaktadır.
 
ben alımı ameliyatıÖzellikle yüz bölgesinde oluşan benlerde bu operasyon daha çok tercih edilmektedir. Yanak, dudak üstü, alın gibi bölgelerde ben çok dikkat çekici olabilmektedir. Bu gibi durumlarda insanlar ben aldırma ameliyatına daha çok yatkın olmaktadır. Böyle bir durum karşısında yapılan  kişinin bu sorundan kurtulmasını sağlamaktadır.

Ben aldırma fiyatları ne kadar?

Ben aldırma ücretleri için bizimle WhatsApp hattımızdan iletişime geçmeniz gerekmektedir. Online muayene olup fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Ben aldırma izi ne zaman geçer?

İz, ortalama 3 ila 6 ay içerisinde kaybolur. Fark edilmeyecek hale gelmesi 1 yıl sürebilir.

Lazerle ben aldırma sonrası kızarıklık oluşur mu?

Lazerle işlem yapıldığından ciltte kızarıklık oluşmaz, ilerleyen günlerde kabuklanma meydana gelir. Bu kabuk düştüğünde ciltte bir miktar kızarıklık görülür o da zaman içerisinde kaybolur.

3.0

2 Yorumlar

0
0
2
0
0
Yorum

Aysel Karan

2017-07-16 05:45:27

Burnumun yanında bulunan benimden fazlasıyla şikayetçiyim. lazer işlemi uygulaması düşünüyorum.
Yorum

Yeşim çayirçökek

2018-02-18 09:37:44

Yüzümde 8 tane ben var 3 tanesi siyah koyu renk 5 tanesi açık kahve rengi kabarık değil. Cildimden sildirmeyi düşünüyorum.fiyatlar nasıl bilgi almak istym

FBM Estetik

2018-02-19 09:33:11

Merhaba Yeşim Hanım, merkezimizde ben alımı uygulaması yapılmaktadır. 0530 521 86 99 numaralı WhatsApp hattımız üzerinden yazarak tüm detayları öğrenebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz. İyi günler dileriz
Yorum Yap
z4EXtp

* İşaretli alanlar zorunludur.

TÜM UYGULAMALAR VE AMELİYATLAR