WhatsApp
FBM Estetik
Anasayfa Saç PRP
HIZLI RANDEVU
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
EwlpHD

Saç PRP

Saç PRP

Saçlarınız var fakat seyrek ve zayıf ise Saç PRP yöntemi ile saçlarınızın tekrar eski sağlıklı, güçlü günlerine dönmesine katkı sağlayabilirsiniz. Saç PRP yöntemi saç köklerinizin tekrar canlanmasını sağlayarak bu sayede zayıf düşen ya da seyrelen saçlarınız gerekli hücre yenilenmesi desteği alarak daha güçlü hale gelir.

PRP Saç Tedavisi Nedir?

PRP’nin açılımı Platelet Rich Plasma’dır ve saç PRP yönteminde bireyin kendi kanından alınan materyallerin saçlı deriye uygulanması ile saç köklerinin onarılması hedeflenir.

Saç PRP uygulaması, az süre içerisinde büyük faydalar sağlayarak, saç kaybının önlenmesinde uygulanan en iyi yöntemlerden biri haline gelmiştir.
 
PRP yönteminde saç köklerini onarmak için kişinin kendi kanı kullanıldığı için herhangi bir bulaşıcı hastalık riski bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra herhangi bir alerjik durumda da söz konusu sac-prpolmamaktadır. Uygulama ardından saç köklerindeki canlanma oldukça kısa sürelerde oluşmaktadır.  Saç PRP uygulaması sonrasında saç dokusu gelişmeye başlar, incelmiş ve yıpranmış saç folikülleri onarılır. Bu sayede de saçlar tekrardan sağlıklı günlerine geri döner.

Saç PRP Nasıl Yapılır?

 • Öncelikle kişiden 10 ile 20 ml. arası bir kan alınır.
 • Alınan kan özel olarak geliştirilen santrifüj ve mikrofiltrasyon yöntemleri ile kanda bulunan kırmızı hücreler ayrıştırılır.
 • Bu işlemden sonra ise platelet ve trombosit hücrelerinden zengin bir plazma materyali ortaya çıkar ve elde edilen bu materyal artık saç köklerine uygulanabilir.
 • Cerrahi uygulama sonrasında saç kökleri kendini onarmaya başlar ve tekrardan sağlıklı hallerine geri döner.

PRP kısaca hastanın kendi kanını kullanarak yeni saç çıkması, saç dökülmesinin önlenmesi ve incelmiş saçın büyümesi üzerine oluşturulmuş yeni tedavi tekniğidir. Bu kesinlikle bir ameliyat değildir, ayakta tedavi yöntemlerine benzer bir uygulamadır.

PRP Saç Çıkarır Mı?

Hiç saçı olmayanlar yani kısacası kel olanlar için PRP tedavisi saç uzamaya başlar mı? Diye akıllarda bu soru vardır. Hayır, kesinlikle saç çıkartmaz. Saç ekiminden başka saçsız olan bölgede saç oluşumu sağlamak kesinlikle mümkün değildir. Saç PRP tedavisinde fiyat değişkenlik göstermektedir.

Prp tedavisi var olan fakat uzamayan, boyadan fönden ya da herhangi sebeplerden dolayı güçsüz saçlar için geliştirilen bir tedavi yöntemidir. Saçların kalınlaşmasına ve güçlenmesine yardımcı olur.

PRP yöntemi tercih nedenleri;

 • Saçı dökülmelere karşı korumak ve saç folikülü canlılığını artırmak için,
 • Saç büyümesini teşvik etmek, saçtaki doku onarımı sağlamak ve saç ekimi sonrası saç derisinin iyileşmesini arttırmak için,
 • Uyuyan saç köklerini canlandırmak ve yeni saç büyümesini sağlayabilmek için uyarıcı görevi üstlenerek kılları teşvik etmek.

Ancak bazı bilim adamları, bu uygulamanın ne kadar yararlı ve kalıcı olduğu konusunda henüz kesin sonuçlar veremeyeceklerini, prp-sac-ekimibunun için önümüzde uzun bir zaman olduğunu belirtmektedirler. Şimdilik tedavi belirli bir araştırma ve inceleme kapsamında yürütülüyor.

PRP Saç Tedavisi Faydaları

Hücresel bir tedavi şekli olarak kullanılmaya başlanılan bu yöntem kişi ya da kişilerin kendi kan hücrelerinden faydalanılarak oluşturulan bir tedavi uygulamasıdır. PRP'nin faydalarına gelecek olursak eğer özellikle kişinin ince saçlarının oluştuğu cilt bölgelerinde trombositlerin bu bölgeye sağladıkları keratinosit ve de epitelyal büyüme etkenleri sayesinde doğru sonuçları görmenizi sağlar.

Bu tedavi yöntemi sayesinde incelen yani zayıflamış saçlar bu uygulama sonrasında saç köklerinin kalınlaşmasına ve de hacimli bir hale gelmesini sağlar. Saç mezoterapisi de diğer farklı teknikler arasında yer almaktadır.

Saç PRP Hakkında Sık Sorulan Sorular

Aralıkları 2 ila 4 hafta olan 3 ile 5 seans şeklinde uygulandığında istenilen sonuç elde edilebilir.

Yeni bir tedavi şekli olduğu için doğal olarak birçok kişinin aklında bu sorular oluşmaktadır. 2009 yılından bu yana geliştirilen bu yöntem ilk çıktığı zamana göre artık çok daha gelişmiş bir şekilde uygulanmaktadır, ancak tedavi süreçleri sonrasında oluşacak durumlar kişilere göre farklılık gösterebilmektedir.

PRP uygulmasının etkisi hemen uygulama sonrası ortaya çıkmakla birlikte asıl etkiyi uygulamadan 3-4 hafta sonra görmeye başlarız.
 • ziyaretçi
  Seçkin Uğurlu
  18.07.2017
  Genetik olarak saç dökülmesi sorunu ailemizin tüm erkek fertlerinde bulunmakta. PRP iyi olacak gibi görünmekte.
 • ziyaretçi
  Ekrin
  23.01.2018
  PRP saç tedavisi çok mu zor olur? bişlmiyorum
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 26.01.2018
  Merhaba, uygulama ayrıntıları için;+90 530 521 86 99 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.
 • ziyaretçi
  Taner İlker
  08.06.2019
  saça uygulanacak prp acıtır mı veya çok ağrı yapar mı merak etim
 • doktor
  FBM ESTETİK 08.06.2019
  Merhaba Taner Bey, Prp uygulaması ile ilgili tüm sorularınız için +90530 521 8699 numaralı medikal hattımızla iletişime geçebilirsiniz. Merkezimize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.
 • ziyaretçi
  Tarık Korkmaz
  12.06.2019
  PRP'nin faydasını gördüm tavsiye ederim.
 • doktor
  FBM ESTETİK 13.06.2019
  Merhaba Tarık Bey, Merkezimiz göstermiş olduğunuz ilgi ve tavsiyeniz için teşekkür ederiz.
 • ziyaretçi
  Bekir
  25.06.2019
  saça uygulanacak prp yönteminde fiyat ne kadar?
 • doktor
  FBM ESTETİK 25.06.2019
  Merhaba Bekir Bey.Prp tedavisi ile ilgili +90530 521 8699 numaralı medikal whatsapp hattımızla iletişime geçerek fiyat bilgisini ve tüm detayları öğrenebilirsiniz. Merkezimize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.
 • ziyaretçi
  SADIK GÜNEŞTAŞ
  21.07.2021
  Dokulmeyi kesin ve full olarak engeller mi eger kesin engellerse merkezinize gelip yaptiracagim
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 25.10.2021
  Saç ekimi uygulaması hakkında tüm sorularınız için 0530 762 70 02 numaralı WhatsApp hattımız üzerinden iletişime geçerseniz detaylı bilgi alabilirsiniz.
EwlpHD
KAPAT
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
EwlpHD
KAPAT
DOKTORA SOR

Alakalı Makaleler