WhatsApp
FBM Estetik
Anasayfa Dudak Kalınlaştırma
HIZLI RANDEVU
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
KUX6Ph

Dudak Kalınlaştırma

Dudak Kalınlaştırma

Yüz güzelliğinin tamamlayıcısı olan ise dudaklardır. Ne kadar güzel bir dudağa sahipseniz eğer, o kadar keskin belirleyici bir yüz güzelliğiniz var demektir. Yüzü güzel gösteren dudakların, çeşitli sorunlardan dolayı oluşan problemleri giderebilmek adına birçok uygulama, ameliyat modelleri vardır. Günümüzde ise dudak kalınlaştırma ile ilgili olarak, uygun tedavi yollarıyla yapılan doğru bir uygulama yöntemi bulunmaktadır.

İncelmiş, gevşemiş olan dudakların ise zamanla, aslında bir nevi yaşlılığın göstergesidir de denilebilir. Bunlardan uzak durmak için ise dudaklarınıza önem verebileceğiniz gibi, kalın ve dolgun dudaklara sahip olabilmek ile beraber genç oluşunuzu, genç durduğunuzu etrafınızda olan herkese gösterebileceksiniz.
 

Dudak kalınlaştırma uygulamasını yaptırmak isteyenler, genel olarak dudaklarının zamanla incelmesinden dolayı memnun kalmayanlar ise yapısal olarak, dudaklarının incelmesini beğenmeyip ya da daha bir dolgun ve kalın dudağa sahip olmak isteyen bayanlar, günümüzde dudaklarının hoş görünmesi adına uygun tedavi yöntemleri ya da ameliyat ile gerçekleştirilebilmektedir.
 
Günümüzde birbirinden farklı ameliyatlar, uygulamalar ile birlikte farklı dudak estetikleri yapılabilmektedir. Dudakların görünüşüne bağlı olarak ise farklı çeşitlerde dudak yapıları bulunmaktadır. Bu dudak yapılarına göre de, yüzünüze uygun olacak olan uygun tedaviyi ya da dudak ameliyatınızı yaptırabilirsiniz.dudak-estetigi

Dudak Estetiği Modeli

Bu tür ameliyatlarda, uygulamalarda istekleriniz ne ise, ona uygun şekilde dudak ameliyatınız ya da uygulamanız yapılmaktadır. Paris dudak modeli, orta kısmın daha dolgun olduğu bir dudak modelidir. Dudak kalınlaştırma konusu ile ilgili V-Y tekniği de bulunur. En çok tercih edilen bir dudak tipi olup günümüzde bu kalıcı dudağı isteyen kadın sayısı oldukça fazladır.
 
Dudak estetiği konusunda nasıl bir hizmet, tedavi almak istiyorsanız eğer, bunun için iyi bir araştırmacı olmalı ve estetik konusunda, yüzünüze en güzel ve uygun yakışabilecek dudak ile birlikte siz de dilediğiniz gibi dudak kalınlaştırma ameliyatına, uygulamasına onay vererek yaptırabilirsiniz.

Dudak Kalınlaştırma Ameliyatı Öncesi

Dudak kalınlaştırma ameliyatı öncesinde bazı durumlara özen gösterilmelidir. Dikkat edilmesi gereken bu durumlar, ameliyat esnasında ve ameliyat sonrasının daha verimli geçmesi için oldukça önem teşkil etmektedir. Öncelikli olarak ise ameliyattan en az iki hafta öncesinde sigara bırakılmalıdır. Sigara içmeye devam edildiği takdirde komplikasyon riski yükselmektedir. Bu yüzden çok önemlidir.

Dudak kalınlaştırma ameliyatı yapacak olan doktordan bütün bilgileri alın. Bu bilgiler sizi ameliyata daha da hazırlıklı olmanıza yardımcı olacaktır. Ameliyat sonrasında ise eğer ilaç kullanılacaksa bu listeyi önceden edinmek sizin için daha faydalı olacaktır.

Dudak Büyütme Ameliyatı Sonrası

dudak-buyutmeBayanların en büyük problemlerinden olan küçük dudaklara sahip olma sorununa günümüz teknolojisi cevap vermiş ve dudak dolgusu ile bu sıkıntılara çözüm olabilmiştir. Dudak büyütme ameliyatı sonrasında yarım saatlik bir gözetim ardından dolgu yaptıran kişi evine aynı gün içerisinde gidebilir.

Dudak büyütme operasyonunun ardından lokal ödeme sebep olabilme ihtimalinden dolayı 1 saat süre ile hiçbir şey yememesi ve içmemesi gerekmemektedir. Ayrıca bu süre zarfında ruj ya da parlatıcı kullanılmamalıdır. Dudak estetiğinden sonra iğne ucunun girdiği yerlerde hafif morluklar ya da kızarıklıklar olması durumunda endişe edilmemelidir. Bu durum 2 ila 3 gün içerinde normale dönecek bir durumdur.

Dudak Kalınlaştırmada Fiyat ve Doktor Seçimi

Vücudumuza yapılan her müdahalede olduğu gibi dudak kalınlaştırmada oldukça önemlidir. Dudaklarımızın, günümüz açısında görünümü bizler için oldukça önemlidir. Bu nedenle yapılacak olan ameliyatında oldukça kaliteli ve doğru olması gerekmektedir. Çünkü uygulanan yöntemler ne kadar çok gelişmiş olsa da uygulayan kişinin yapabileceği yanlışlar kötü sonuçlar doğurabilir.
 
Öncelikle uzman bir doktor seçmeniz oldukça önemlidir. Bu tür konularda fiyat araştırması yerine doktorların uzmanlıkları araştırılmalıdır. Doktor araştırmasının yanı sıra uygulamanın yapılacağı klinikte steril olmalı ve tam teşekküllü hastane ortamı olmalıdır. Yapılacak uygulamada temizlik oldukça önemlidir. Bu tür standartları sağlayan ve konusunda uzman olan kişilerden dudak kalınlaştırma uygulamalarında yardım alabilirsiniz.

Dudak Kalınlaştırma Süreci

İşe Dönme
İşe Dönme
Hemen
Tam İyileşme
Tam İyileşme
7-8 Gün
Operasyon Süresi
Operasyon Süresi
30-60 Dakika
Hastanede Kalma Süresi
Hastanede Kalma Süresi
Yok
Hassasiyet Süresi
Hassasiyet Süresi
1-4 gün
"Belirtilen ameliyat süreçleri ortalama bilgilerdir. Hastanın genel durumuna, ameliyatın türüne ve uygulanacak operasyonun sayısına göre değişiklik gösterebilir."

Dudak Kalınlaştırma Hakkında Sık Sorulan Sorular

Dudak büyütme için hazır dolgu materyalleri kullanıldığında yaklaşık 1 yıl kadar etkisi sürer. Dudak büyütme için hastanın kendi yağ dokusu kullanıldığında ise dudak formunu aldıktan sonra etkisi ömür boyu devam eder.

Yara iyileşme sürecini etkilediği için ter türlü tıbbi uygulamadan sonra sigara tüketiminin azaltılması önerilir.

Dudak estetiği veya kalınlaştırma fiyatları için bize 0530 762 70 02 numaralı WhatsApp hattımızından ulaşabilirsiniz. Uygulamalar kişiden kişiye değişebileceğinden online muayene ve detaylı fiyat bilgisi tarafınıza verilecektir.

Dudak yapıları ince olan hastalarda dolgu malzemeleri veya yağ dokusu ile dudaklar kalınlaştırılabilir. Tecrübeli ellerde riski düşük bir uygulamadır.

 

Dudak kalınlaştırma için kendi yağ dokusu kullanılırsa alerji görülmez; ancak dudak kalınlaştırma için hazır dolgu malzemeleri kullanıldığında nadiren reaksiyon görülebilir.

Dudak kalınlaştırmada hastanın kendi yağ dokusu kullanılabildiği gibi bunun için geliştirilmiş tıbbi hazır dolgu malzemeleri de kullanılabilir.

Dudak kalınlaştırma işlemi hastanın kendi yağ dokusu kullanılarak yapıldığında yaklaşık 30 dakika sürer.

Gerekli muayeneler ve değerlendirmeler yapıldıktan sonra doktor tarafından engel görülmeyen kişilere dudak estetiği yapılabilir.

Dudak büyütmede istenilen büyüklüğe hasta ile doktorun birlikte karar vermesi önemlidir.

 
 • ziyaretçi
  Meryem Çakır
  15.07.2017
  Dudaklarım çok ince ve belirsiz hatlara sahip bir biçimde yer alıyor. Bunu değiştirmek adına dudak dolgusu düşünüyorum.
 • ziyaretçi
  Sevgi Demirci
  14.03.2018
  28 yaşındayım dudaklarımı biraz daha dolgunlaştırmak istiyorum fakat merak ettiğim konu ise ameliyattan sonra yemek yemede sıkıntı yaşar mıyım?
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 14.03.2018
  Merhaba Sevgi Hanım,konuyla ilgili ayrıntılı bilgi için; +90 530 762 7002 numaralı whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.Sağlıklı günler dilerim.
 • ziyaretçi
  Yeşim
  20.04.2019
  Dudak kalınlaştırmada diş damaklarım sıkıntı olmaz dimi?
 • doktor
  FBM ESTETİK 20.04.2019
  Merhaba Yeşim Hanım, Dudak kalınlaştırma ile ilgili tüm sorularınız ve detaylı bilgi için +90530 762 7002 numaralı whatsapp hattımızdan bize yazabilirsiniz. İlginiz için teşekkür eder iyi günler dileriz.
KUX6Ph
KAPAT
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
KUX6Ph
KAPAT
DOKTORA SOR

Alakalı Makaleler