WhatsApp
FBM Estetik
Anasayfa Liposuction
HIZLI RANDEVU
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
wi5gex

Liposuction

Liposuction

Egzersiz ve diyete rağmen vücudunuzdaki yağlardan kurtulamıyorsanız kesin çözüm olarak Liposuction yöntemini seçebilirsiniz.

Vücudumuzda çeşitli nedenlerden dolayı aşırı yağlanmalar görülebilir. Bu yağlanmalardan kurtulmak içinse cerrahi bakımdan Liposuction en iyi sonuç veren yöntemlerdendir. Genel olarak karın yağları, bacaklar, göbek, kalça ve basen bölgelerinde sıkça uygulanan bir yöntemdir.liposuction

Liposuction Nedir?

Liposuction kelime anlamı yağ çekmektir ve yağ alma yöntemidir. Vücudun dengesiz bir şekilde yağ biriken bazı bölgelerine uygulanır ve bir şekillendirme ameliyatıdır.

Gıdı Liposuction Nedir?

Gıdı yağlanması yaşa bakmaksızın dengesiz bir şekilde kilo alıp verme sonucunda da oluşmaktadır. Boyun kaslarının zaman ve yaş ilerledikçe gevşemesi nedeniyle de gıdı yağları oluşmaktadır. Bu bölgeye yapılan operasyona ise gıdı liposuction denilmektedir.

Gıdı Liposuction İşlemi Kimler İçin Uygun?

Gıdı liposuction işlemi bir zayıflama yöntemi olmadığından dolayı aşırı kilolu bireyler için uygun olmamaktadır. Bunun başlıca sebebi ise ileride yaşanacak kilo kayıpları sonucunda tekrardan bozulmaların meydana gelmesidir. Bunun yanında gebelik döneminde veya emzirme döneminde olan kadınlara da uygulanmamaktadır.

Kronik hastalığa sahip olan bireyler içinde uygun bir yöntem olmamaktadır. Gıdı liposuction işlemi öncesinde kullanılan kan sulandırıcı gibi ilaçlar bulunuyorsa bu durum kesinlikle hekime bildirilmelidir.

Liposuction genellikle bay ve bayanların zayıflamak için kullandıkları bir yöntem olsa da bir zayıflama yöntemi değildir. Genellikle ince kanüller yardımıyla vücuttaki fazla yağlar alınır, dengeli bir şekilde vücut şekillendirilir. Bazı durumlarda liposuction ile istenmeyen bölgelerdeki yağlar alınır ve gerekli olan bölgelere verilir.

Liposuction için 3 yöntemden bahsedilebilir. Bunlardan biri ince kanüller yardımıyla vakumlama yöntemi ile yapılır. Diğer yöntem lazer destekli liposuction yöntemidir. Kanüller yardımıyla vakumlama işlemi yapılmadan önce vücuttaki fazla yağlar lazer ışınlarıyla eritilir.

Diğer yöntem olan lazer liposuction tekniğinde ise inatçı yağların karaciğer ve böbrek tarafından atması sağlanır ve vakumlama yapılmaz. Liposuction herhangi bir sağlık problemi olmayan ve ya hamilelik emzirme yaş gibi özel bir durumu olmayan herkese uygulanabilir. Liposuction Amerika'da uzun yıllar kullanıldıktan sonra Türkiye'de de yaygınlaşmıştır. Oldukça sık yapılan basit bir operasyondur. Sık olarak uygulanan bölgeler karın ve bel çevresi, kalçalar, uyluk iç ve dış yanı, dizlerin birbirine bakan yüzleri, boyun, üst kol ve memedir.

Liposuction Nasıl Yapılır?

1. Adım

Öncelikle Liposuction yapılacak bölgeler tespit edilir.

2. Adım

Daha sonrasında alınacak yağın çözülmesini sağlayan özel bir sıvı kanüller yardımı ile bu belgelere verilir.

3. Adım

Kanüller içleri boş ve ince olan borulardır.

4. Adım

Çözülen yağ, vakum yardımı ile alınır.

Liposuction Öncesi

liposuction-nedirİlk olarak hasta ameliyattan önce bilgilendirilmelidir. Aynı şekilde hasta da ameliyattan önce doktoruna varsa şeker gibi hastalıklarını bildirmelidir. Operasyon gerçekleştikten sonra herhangi bir problem çıkmaması için oldukça önemlidir.

Sigara içen kişilerde ameliyat sırasında bazı yan etkiler görülebilir. Bu yüzden sigara içen kişiler operasyondan önce mutlaka sigarayı bırakmalıdır. Hastanın sağlık durumu iyi ise ameliyattan bir kaç saat önce hastanede olmalıdır.

İşlemin uygulanacağı bölge ve yağ miktarına göre anestezi türü belirlenmelidir. Bunlar lokal anestezi veya genel anestezi olabilir. Genel anestezi için en az 8 saat açlık süresi gereklidir. Son olarak ameliyattan önce gerekli testler yapılır ve değerlendirilir.

Liposuction Sonrası

Liposuction operasyonu bittikten sonra ise hasta hemen sosyal hayatına dönebilmektedir. Ortalama olarak ise bir buçuk ay sonra havuza ya da denize girebilmektedir. Ameliyat sonrasında gözle görülür bir şekilde değişimler oluşur. Ameliyat sonrasında ilk on beş gün hastanın korse giymesi zorunludur. İkinci on beş gün ise gece veya gündüz korse giyilmelidir. 

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki, Liposuction direk zayıflama yöntemi değildir.

Liposuction yönteminin amacı, yaptığınız egzersizler veya diyetlere rağmen eritemediğiniz yağları ortadan kaldırmaktır. Sürekli spor yapmanıza rağmen eğer kalçanızda bulunan yağları eritemiyorsanız Liposuction sizin için doğru adres olacaktır. Liposuction operasyon sonrası yapılması gereken ilk şey hastanın yürütülmesidir. Ne kadar süre sonra yürütüleceği uygulanan anestezi türüne göre göre değişir. Eğer hastaya lokal anestezi uygulandıysa hemen, genel anestezi uygulandıysa 1 saat sonra yürütülmelidir.

Liposuction ameliyatı sonrasında doktorunun önerdiği süre zarfında korse kullanılmalıdır. Operasyondan sonra bir kaç gün baş dönmesi yaşanabilir. Bu kaybedilen yağlardan kaynaklıdır. Bu sebeplerden dolayı baş dönmelerini en aza indirmek için sağlıklı beslenilmelidir. Aynı zamanda doğal gıdalar hastayı daha iyi olmasını sağlayacaktır. Liposuction ameliyatından sonra işlem yapılan bölgenin şekillenmesi yaklaşık 8 haftadır ve ameliyat izleri 6 aya kadar düzelir.

Liposuction Operasyonu

Yukarıda da belirttiğimiz gibi yaptığınız spor ve egzersizlere rağmen özellikle göbek ve basen bölgenizdeki fazla yağlardan kurtulamıyor liposuction-uygulamasiiseniz bu alanda ve zayıflamanın farklı alanları ile de  hizmet sunan ve samsun liposuction işlemlerinde faaliyet gösteren tıp merkezimizde plastik cerrahlar tarafından operasyonlar gerçekleştirilmektedir. Özellikle basen, kalça ve göbek bölgesindeki yağ fazlalıklarının vücuttan uzaklaştırılması için uygulanan liposuction yönteminde gelişmiş araç ve tekniklerin uygulanması işlemin verimliliği ve sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır.

Liposuction Kimlere Uygulanabilir?

Liposuction için en uygun aday deri elastikiyeti iyi olan adaylardır. Sürekli kilo alıp vermeden veya başka bir sebepten dolayı çatlamış ve elastikiyeti iyi olmayan deriler operasyona uygun değildir.
Yoğun bir şekilde spor yapıyor olmanıza rağmen yine de yağlarını eritemeyen bireyler için oldukça ideal bir çözüm. Belirli bölgelerinizde biriken ve eritilemeyen yağlarınıza karşı doğru bir seçenek olarak değerlendirebileceğiniz Liposuction avantajlar sağlıyor. Yıllardır spor yapmanıza rağmen karın yağlarınızı eritemiyor musunuz? Liposuction operasyonu ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.
 

Liposuction Süreci

Tam İyileşme
Tam İyileşme
1-2 Ay
Operasyon Süresi
Operasyon Süresi
1-3 Saat
İşe Dönme
İşe Dönme
2-3 Gün
Hastanede Kalma Süresi
Hastanede Kalma Süresi
0-1 Gün
Hassasiyet Süresi
Hassasiyet Süresi
1-3 Gün
"Belirtilen ameliyat süreçleri ortalama bilgilerdir. Hastanın genel durumuna, ameliyatın türüne ve uygulanacak operasyonun sayısına göre değişiklik gösterebilir."

Liposuction Hakkında Sık Sorulan Sorular

Liposuction fiyatları için bize WhatsApp hattımızından ulaşabilirsiniz. Uygulama kişiden kişiye değişebileceğinden online muayene ve detaylı fiyat bilgisi tarafınıza verilecektir.

Liposuction’da alınacak yağ miktarını problemin şiddeti belirler. Bazen 300-500 gram yağ bile istenilen sonucu verirken bazen 12-13 litre almak gerekebilir. Ortalama olarak 5 ila 10 litre arası rahatlıkla yağ alma yapılabilir.

Liposuction operasyonunda risk minimaldir. Tecrübeli cerrahların elinde yapıldığı sürece risk yok denecek kadar azdır. Operasyon öncesi oluşabilecek riskler hususunda hekimle konuşulması önerilmektedir.

Liposaction karın, uyluk, bacaklar, sırt, boyun bölgelerine uygulanabilir.

 

Liposuction’da operasyonu süresi probleme bağlı olmak suretiyle 15-20 dakikayla 1-2 saat arasında değişebilir.

Doktorunuzun tavsiyesi ile 1-2 aylık bir sürede operasyon bölgesine uygun korseler önerilmektedir.

Liposuction sonrası masajı doktorunuz gerekli görürse size tarif edecektir.

 

Liposuction ameliyatı kilo verme ya da zayıflama operasyonu değildir. Liposuction daha çok şekil verme, vücudun kıvrımlarını oluşturma ameliyatıdır.

Şişliklerin geçmeye başlaması birkaç hafta içinde başlar, nihai sonucu görmek ise 1. yılda olur.
 • ziyaretçi
  Hikmet
  03.03.2017
  Yağlarımdan kurtulmak istiyorum.
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 03.03.2017
  Merhaba Hikmet bey. +90 530 762 70 02 liposuction ile ilgili detaylı bilgi ve fiyat bilgisi öğrenmek için online muayene WhatsApp hattımıza mesaj gönderebilirsiniz.
 • ziyaretçi
  Ebru Bodur
  16.03.2017
  Merhaba, Bacaklarda liposuction fiyatlariniz ortalama nekadar?
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 17.03.2017
  Merhaba Ebru hanım. +90 530 762 70 02 bu numaraya WhatsApp uygulaması üzerinden bacaklarınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını göndererek, değerlendirme yapıldığında detaylı bilgi ve net fiyat bilgisi alabilirsiniz.İlginiz için teşekkür ederiz.İyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  saliha ergen
  02.08.2017
  merhabalar online muane ücretlimidir ve göz altı torbalarıyla ile ilgili işlem yapıyormusunuz.bi bilgiye rastlayamadım siteniz de
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 02.08.2017
  Merhaba Saliha Hanım, ben sosyal medya danışmanı Binnaz. +90 530 762 70 02 numaralı WhatsApp hattımız üzerinden problem gördüğünüz bölgenin farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını isim ve şehir bilgilerinizi belirterek gönderirseniz; operasyon detaylarını ve fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz. Merkezimize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.
 • ziyaretçi
  Nisa Kocagöz
  19.08.2017
  18 yaş altı kişilere operasyon yapılabiliyor mu?
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 19.08.2017
  Merhaba Nisa Hanım, Operasyon için öncelikle durumunuzun değerlendirilmesi gerekmektedir. Operasyon ile ilgili tüm detaylar için; 0530 762 70 02 numaralı whatsapp hattımız üzerinden fotoğraflarını iletirseniz değerlendirme sonrası tüm detayları öğrenebilirsiniz.
 • ziyaretçi
  Hazal Açıkgöz
  31.03.2018
  Merhabalar ben basenlerimde bulunan yağlardan rahatsızlık duyuyorum bundan kurtulmak için illa ameliyat mı olmam gerekli yoksa lazer ile yağ yakma gibi bir operasyon gerçekleştiriliyor mu?
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 31.03.2018
  Merhaba Hazal Hanım, ameliyatsız şekilde lazer yöntemi ile de yağ alımı uygulaması yapmaktayım. Sizin durumunuza uygun tedavi şekli muayene sonrasında belirlenebilmektedir. Basen bölgenizin farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını +90 530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza gönderirseniz asistanım konu ile ilgili yardımcı olacaktır. İyi günler dilerim.
 • ziyaretçi
  Gülcan
  18.04.2019
  Liposuction ameliyatı fiyatları hakknda bilgi verebilir misniz? SSK karşılıyor mu ayrıca
 • doktor
  FBM ESTETİK 20.04.2019
  Merhaba Gülcan Hanım, Liposuction operasyonu ve anlaşmalı olduğumuz kurumlarla ilgili +90530 762 7002 numaralı whatsapp hattımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. İlginiz için teşekkür eder iyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Osman
  25.04.2019
  Liopsakşında kaç litre yağ alınabiliyor?
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 01.05.2019
  Merhaba Osman Bey, Lipsuction ile ilgili tüm sorularınız için +90530 762 7002 numaralı whatsapp hattımızdan bize yazabilirsiniz.Teşekkür ederiz.
 • ziyaretçi
  Asiye
  09.07.2019
  hocam liposuction fiyatı hakkında bilgi verir misin.z.
 • doktor
  FBM ESTETİK 11.07.2019
  Merhaba Asiye Hanım.Fiyat bilgisi kişinin durumuna ve yapılacak operasyona göre belirlenmektedir.Liposuction düşündüğünüz bölgelerin farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını+90530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza gönderirseniz değerlendirme sonrası detaylı bilgi alabilirsiniz. Merkezimize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.
 • ziyaretçi
  Ender
  18.07.2019
  hocam 124 kiloyum liposakşın olabili miym?
 • doktor
  FBM ESTETİK 19.07.2019
  Merhaba Ender Bey.Liposuction uygulamalarında hastanın kilo ve boy oranına göre değerlendirilmesi sağlanmaktadır.Bu bilgileri de belirterek +90530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza liposuction düşündüğünüz bölgelerin farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını gönderirseniz değerlendirme sonrası detaylı bilgi alabilirsiniz. Merkezimize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.
 • ziyaretçi
  Elmas Güler
  13.05.2021
  Merhaba Hayati bey benim kollarim sarkik Karin bölgem cok yagli Amaliyat olmak istiyorum ama cok korkuyorum nazkozdan hic Narkose almadim yinede korkuyorum .morelim cok Bozok aynaya bakmiyorum bügün bayram kiyafetlerim olmuyor asortmanimi giydim .Band yardimci olun ceseret verin size aslinda güveniyorum.sizi televizyondan izliyorum.selamlar
 • doktor
  FBM ESTETİK 18.05.2021
  Merhaba Elmas Hanım, Doktor Bey'in durumunuzu görmesi ve değerlendirmesi gerekmektedir.Karnınızın ve kollarınızın net gözükecek şekilde çekilmiş fotoğrafını +90530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza gönderirseniz değerlendirme sonrası detaylı bilgi alabilirsiniz.İlginiz ve mesajını için teşekkür eder iyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Leyla
  02.06.2024
  Fiyat öğrenmek istiyorum Karin ve göğüs diklestirme yani annleli
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 05.06.2024
  Merhaba Leyla Hanım, Sosyal medya danışmanı Emine ben. Estetik operasyonlar ile ilgili tüm sorularınız için +90 530 762 7002 numaralı WhatsApp hattımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. İlginiz için teşekkür eder, iyi günler dileriz.
wi5gex
KAPAT
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
wi5gex
KAPAT
DOKTORA SOR

Alakalı Makaleler