Whatsapp & SMS

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326

Mail Adresimiz

info@fbm.com.tr

BİZE ULAŞIN BİZE ULAŞIN Randevu Al
Liposuction

Egzersiz ve diyete rağmen vücudunuzdaki yağlardan kurtulamıyorsanız kesin çözüm olarak Liposuction yöntemini seçebilirsiniz.

liposuction nedirVücudumuzda çeşitli nedenlerden dolayı aşırı yağlanmalar görülebilir. Bu yağlanmalardan kurtulmak içinse cerrahi bakımdan Liposuction en iyi sonuç veren yöntemlerdendir. Genel olarak karın yağları, bacaklar, göbek, kalça ve basen bölgelerinde sıkça uygulanan bir yöntemdir.

Liposuction Nedir?

Liposuction kelime anlamı yağ çekmektir ve yağ alma yöntemidir. Vücudun dengesiz bir şekilde yağ biriken bazı bölgelerine uygulanır ve bir şekillendirme ameliyatıdır.

Gıdı Liposuction Nedir?

Gıdı yağlanması yaşa bakmaksızın dengesiz bir şekilde kilo alıp verme sonucunda da oluşmaktadır. Boyun kaslarının zaman ve yaş ilerledikçe gevşemesi nedeniyle de gıdı yağları oluşmaktadır. Bu bölgeye yapılan operasyona ise gıdı liposuction denilmektedir.

Gıdı Liposuction İşlemi Kimler İçin Uygun?

Gıdı liposuction işlemi bir zayıflama yöntemi olmadığından dolayı aşırı kilolu bireyler için uygun olmamaktadır. Bunun başlıca sebebi ise ileride yaşanacak kilo kayıpları sonucunda tekrardan bozulmaların meydana gelmesidir. Bunun yanında gebelik döneminde veya emzirme döneminde olan kadınlara da uygulanmamaktadır. Kronik hastalığa sahip olan bireyler içinde uygun bir yöntem olmamaktadır. Gıdı liposuction işlemi öncesinde kullanılan kan sulandırıcı gibi ilaçlar bulunuyorsa bu durum kesinlikle hekime bildirilmelidir.

gıdı liposuction

Liposuction genellikle bay ve bayanların zayıflamak için kullandıkları bir yöntem olsa da bir zayıflama yöntemi değildir. Genellikle ince kanüller yardımıyla vücuttaki fazla yağlar alınır, dengeli bir şekilde vücut şekillendirilir. Bazı durumlarda liposuction ile istenmeyen bölgelerdeki yağlar alınır ve gerekli olan bölgelere verilir.

Liposuction için 3 yöntemden bahsedilebilir. Bunlardan biri ince kanüller yardımıyla vakumlama yöntemi ile yapılır. Diğer yöntem lazer destekli liposuction yöntemidir. Kanüller yardımıyla vakumlama işlemi yapılmadan önce vücuttaki fazla yağlar lazer ışınlarıyla eritilir. Diğer yöntem olan lazer liposuction tekniğinde ise inatçı yağların karaciğer ve böbrek tarafından atması sağlanır ve vakumlama yapılmaz. Liposuction herhangi bir sağlık problemi olmayan ve ya hamilelik emzirme yaş gibi özel bir durumu olmayan herkese uygulanabilir. Liposuction Amerika'da uzun yıllar kullanıldıktan sonra Türkiye'de de yaygınlaşmıştır. Oldukça sık yapılan basit bir operasyondur. Sık olarak uygulanan bölgeler karın ve bel çevresi, kalçalar, uyluk iç ve dış yanı, dizlerin birbirine bakan yüzleri, boyun, üst kol ve memedir.

Liposuction Nasıl Yapılır?

1. Adım

Öncelikle Liposuction yapılacak bölgeler tespit edilir.

2. Adım

Daha sonrasında alınacak yağın çözülmesini sağlayan özel bir sıvı kanüller yardımı ile bu belgelere verilir.

3. Adım

Kanüller içleri boş ve ince olan borulardır.

4. Adım

Çözülen yağ, vakum yardımı ile alınır.

Liposuction Öncesi

İlk olarak hasta ameliyattan önce bilgilendirilmelidir. Aynı şekilde hasta da ameliyattan önce doktoruna varsa şeker gibi hastalıklarını bildirmelidir. Operasyon gerçekleştikten sonra herhangi bir problem çıkmaması için oldukça önemlidir. Sigara içen kişilerde ameliyat sırasında bazı yan etkiler görülebilir. Bu yüzden sigara içen kişiler operasyondan önce mutlaka sigarayı bırakmalıdır. Hastanın sağlık durumu iyi ise ameliyattan bir kaç saat önce hastanede olmalıdır. İşlemin uygulanacağı bölge ve yağ miktarına göre anestezi türü belirlenmelidir. Bunlar lokal anestezi veya genel anestezi olabilir. Genel anestezi için en az 8 saat açlık süresi gereklidir. Son olarak ameliyattan önce gerekli testler yapılır ve değerlendirilir.

Liposuction Sonrası

Liposuction operasyonu bittikten sonra ise hasta hemen sosyal hayatına dönebilmektedir. Ortalama olarak ise bir buçuk ay sonra havuza ya da denize girebilmektedir. Ameliyat sonrasında gözle görülür bir şekilde değişimler oluşur. Ameliyat sonrasında ilk on beş gün hastanın korse giymesi zorunludur. İkinci on beş gün ise gece veya gündüz korse giyilmelidir. 

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki, Liposuction direk zayıflama yöntemi değildir.

liposuction sonrasıLiposuction yönteminin amacı, yaptığınız egzersizler veya diyetlere rağmen eritemediğiniz yağları ortadan kaldırmaktır. Sürekli spor yapmanıza rağmen eğer kalçanızda bulunan yağları eritemiyorsanız Liposuction sizin için doğru adres olacaktır. Liposuction operasyon sonrası yapılması gereken ilk şey hastanın yürütülmesidir. Ne kadar süre sonra yürütüleceği uygulanan anestezi türüne göre göre değişir. Eğer hastaya lokal anestezi uygulandıysa hemen, genel anestezi uygulandıysa 1 saat sonra yürütülmelidir.

Liposuction ameliyatı sonrasında doktorunun önerdiği süre zarfında korse kullanılmalıdır. Operasyondan sonra bir kaç gün baş dönmesi yaşanabilir. Bu kaybedilen yağlardan kaynaklıdır. Bu sebeplerden dolayı baş dönmelerini en aza indirmek için sağlıklı beslenilmelidir. Aynı zamanda doğal gıdalar hastayı daha iyi olmasını sağlayacaktır. Liposuction ameliyatından sonra işlem yapılan bölgenin şekillenmesi yaklaşık 8 haftadır ve ameliyat izleri 6 aya kadar düzelir.

Liposuction Operasyonu

liposuction uygulaması
Yukarıda da belirttiğimiz gibi yaptığınız spor ve egzersizlere rağmen özellikle göbek ve basen bölgenizdeki fazla yağlardan kurtulamıyor iseniz bu alanda ve zayıflamanın farklı alanları ile de  hizmet sunan ve samsun liposuction işlemlerinde faaliyet gösteren tıp merkezimizde plastik cerrahlar tarafından operasyonlar gerçekleştirilmektedir. Özellikle basen, kalça ve göbek bölgesindeki yağ fazlalıklarının vücuttan uzaklaştırılması için uygulanan liposuction yönteminde gelişmiş araç ve tekniklerin uygulanması işlemin verimliliği ve sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır.
 

Liposuction Kimlere Uygulanabilir?

Liposuction için en uygun aday deri elastikiyeti iyi olan adaylardır. Sürekli kilo alıp vermeden veya başka bir sebepten dolayı çatlamış ve elastikiyeti iyi olmayan deriler operasyona uygun değildir. Yoğun bir şekilde spor yapıyor olmanıza rağmen yine de yağlarını eritemeyen bireyler için oldukça ideal bir çözüm. Belirli bölgelerinizde biriken ve eritilemeyen yağlarınıza karşı doğru bir seçenek olarak değerlendirebileceğiniz Liposuction avantajlar sağlıyor. Yıllardır spor yapmanıza rağmen karın yağlarınızı eritemiyor musunuz? Liposuction operasyonu ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Liposuction ile Ne Kadar Yağ Aldırabilirim?

Liposuction’da alınacak yağ miktarını problemin şiddeti belirler. Bazen 300-500 gram yağ bile istenilen sonucu verirken bazen 12-13 litre almak gerekebilir. Ortalama olarak 5 ila 10 litre arası rahatlıkla yağ alma yapılabilir.

Liposuction Operasyonu Süresi Ne Kadardır?

Liposuction’da operasyonu süresi probleme bağlı olmak suretiyle 15-20 dakikayla 1-2 saat arasında değişebilir.

Liposuction’ın Riski Var mıdır?

Liposuction operasyonunda risk minimaldir. Tecrübeli cerrahların elinde yapıldığı sürece risk yok denecek kadar azdır. Operasyon öncesi oluşabilecek riskler hususunda hekimle konuşulması önerilmektedir.

Liposuction ile Kilo Verilir Mi?

Liposuction ameliyatı kilo verme ya da zayıflama operasyonu değildir. Liposuction daha çok şekil verme, vücudun kıvrımlarını oluşturma ameliyatıdır.

Liposuction Fiyatları Ne Kadar?

Liposuction fiyatları için bize WhatsApp hattımızından ulaşabilirsiniz. Uygulama kişiden kişiye değişebileceğinden online muayene ve detaylı fiyat bilgisi tarafınıza verilecektir.

3.0

5 Yorumlar

0
0
5
0
0
Yorum

Hikmet

2017-03-03 05:46:40

Yağlarımdan kurtulmak istiyorum.

FBM Estetik

2017-03-03 08:10:23

Merhaba Hikmet bey. +90 530 762 70 02 liposuction ile ilgili detaylı bilgi ve fiyat bilgisi öğrenmek için online muayene WhatsApp hattımıza mesaj gönderebilirsiniz.
Yorum

Ebru Bodur

2017-03-16 13:04:05

Merhaba, Bacaklarda liposuction fiyatlariniz ortalama nekadar?

FBM Estetik

2017-03-17 00:20:43

Merhaba Ebru hanım. +90 530 762 70 02 bu numaraya WhatsApp uygulaması üzerinden bacaklarınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını göndererek, değerlendirme yapıldığında detaylı bilgi ve net fiyat bilgisi alabilirsiniz.İlginiz için teşekkür ederiz.İyi günler dileriz.
Yorum

saliha ergen

2017-08-02 06:43:28

merhabalar online muane ücretlimidir ve göz altı torbalarıyla ile ilgili işlem yapıyormusunuz.bi bilgiye rastlayamadım siteniz de

FBM Estetik

2017-08-02 07:40:57

Merhaba Saliha Hanım, ben sosyal medya danışmanı Binnaz. +90 530 762 70 02 numaralı WhatsApp hattımız üzerinden problem gördüğünüz bölgenin farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını isim ve şehir bilgilerinizi belirterek gönderirseniz; operasyon detaylarını ve fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz. Merkezimize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.
Yorum

Nisa Kocagöz

2017-08-19 00:51:09

18 yaş altı kişilere operasyon yapılabiliyor mu?

FBM Estetik

2017-08-19 01:15:15

Merhaba Nisa Hanım, Operasyon için öncelikle durumunuzun değerlendirilmesi gerekmektedir. Operasyon ile ilgili tüm detaylar için; 0530 762 70 02 numaralı whatsapp hattımız üzerinden fotoğraflarını iletirseniz değerlendirme sonrası tüm detayları öğrenebilirsiniz.
Yorum

Hazal Açıkgöz

2018-03-31 01:10:11

Merhabalar ben basenlerimde bulunan yağlardan rahatsızlık duyuyorum bundan kurtulmak için illa ameliyat mı olmam gerekli yoksa lazer ile yağ yakma gibi bir operasyon gerçekleştiriliyor mu?

Doç.Dr. Hayati AKBAŞ

2018-03-31 02:10:16

Merhaba Hazal Hanım, ameliyatsız şekilde lazer yöntemi ile de yağ alımı uygulaması yapmaktayım. Sizin durumunuza uygun tedavi şekli muayene sonrasında belirlenebilmektedir. Basen bölgenizin farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını +90 530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza gönderirseniz asistanım konu ile ilgili yardımcı olacaktır. İyi günler dilerim.
Yorum Yap
BpyZS2

* İşaretli alanlar zorunludur.

TÜM UYGULAMALAR VE AMELİYATLAR