WhatsApp
FBM Estetik
Anasayfa Gamze Estetiği
HIZLI RANDEVU
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
Kd4zRT

Gamze Estetiği

Gamze Estetiği

Gamzeler, bazı insanlarda doğuştan var olmaktadır. Aslında genetik bir anomali olan gamzeler, kasların kısa kalması sonucu meydana gelmektedir. Yine de estetik açıdan sempatik ya da çekici bir görüntü yaratabilmektedirler. Fakat doğuştan gelen bu gamzeler zamanla kilo alıp vermeye bağlı olarak ya da yaş ilerledikçe belirginliğini kaybeder.

Gamzeleri belli hale getirmek ve daha güzel yüz ve yanak görünümü sağlama açısından da gamze estetiği yapılabilmektedir. Bu sayede de yaygın bir biçimde kendini göstermekte ve kişilerin güzelleşmek adına daha da aktif bir biçimde yeterli olarak kabul görecektir. Elbette yalnızca yanak bölgesine yapılmayan gamze işlemi kalça bitişlerinde venüs diye adlandırılan gamzeler de yapılmaktadır.

Gamze Nedir?

Gamze, genellikle yüz kısmında burun yanına doğru doğuştan meydana gelen çukur olarak tanımlanmaktadır.

Gamze estetiği, güzellik isteyen ve kişilerin son zamanlarda oldukça ilgisini çekecek türde estetik olarak da kabul edilmektedir. Yanaklarda güzel görüntü yakalanması aşamasında da önemli olgu olarak kabul edilen gamzeler; herhangi bir yaş sınırlaması olmaması ve 18 yaşına ulaşma durumunda ameliyat ile gamze estetiği ameliyatı ile gösterilebilir. Ayrıca çene gamzesi kadınlarda nadiren de olsa görülebilmektedir. Gamzeler için estetik ameliyatlar, ilk olarak doktorlara gidilerek muayene edilmesi süreci kapsamında da gamzelerin nasıl oluşacağının belirlenmesi işlemi ile birlikte süreç başlayacaktır.

Yanakta Gamze Nasıl Yapılır?

30 dakikalık operasyon olarak kendini gösteren gamze ameliyatı öncesinde yüzdeki ve yanakta hangi bölgelerde tam olarak gamzelerin çıkacağına dayalı muayene süreci kendini gösterecektir.

Gamze estetiğinin yapılacağı bölgelere uygulanacak olan lokal anestezi ile beraber de aktif ameliyat evresi kendini gösterecek ve kısa bir zaman zarfında ortaya çıkacak olan bu işlem bir cerrahi gamze-estetigimüdahale olarak kabul görecektir. Bu sayede de gamze isteyen kişilerin bu tür ameliyatlara dâhil olması da sağlanabilmektedir. Gamzeli kişiler de bazı durumlarda lokal düzenlemeler isteyebilir.

Estetik esnasında yüz ve dudak mimiklerini oluşturan kaslara yönelik gamzelerin oluşumundan dolayı müdahale gerçekleştirilecektir. Kasların dikim işlemi de bu süreç içerisinde gerçekleştirilecek ve gamze oluşma işlevi de başarılı bir biçimde yapılacaktır.

Gamze estetiği sonrasında da dikim işleminin gerçekleştirildiği bölgede biraz şişlik görülebilecek olsa da bir haftada bu tür bir rahatsızlık da ortadan kalkacaktır. Aynı zamanda da dikiş ipleri eriyecek ve gülerken gamzeleriniz de kendini belli ederek ortaya çıkacaktır. Gamze estetiği öncesi ve sonrası estetik yaptıracaklar açısından önem arz etmektedir.

Dikkat edilmesi gereken nokta ise ameliyat olan kişinin ameliyat olduğu gün yumuşak besinler tüketmesidir. Birkaç gün süreyle ağrı hissedilmesi de gayet normaldir. Uzman doktorunuz tarafından size yazılacak olan antibiyotikler ve ağrı kesici ilaçları aksatmadan kullandığınız takdirde de bu ağrılar bir sorun teşkil etmeyecektir.

Kalça Bölgesinde Venüs & Bel Gamzesi Oluşturma

Yanaklarda olduğu kadar popo bölümünde de gamze estetiği yapılabilmektedir. Vücutlarının kalça bölgelerinde doğal bir kıvrım elde etmek isteyen kişiler de bu tür ameliyatlara başvurabilmektedir. Liposuction ameliyatı esnasında gerçekleştirilecek olan kalça kısmında oluşturulması işlemi çift taraflı ve simetrik olarak da gerçekleştirilmektedir. Bu sayede de kalçada daha etkili bir görüntü yakalaması aşamasında da bu tür müdahaleler devreye girmekte ve gamze estetiği yapılabilmektedir.

Estetik ameliyatların bir türü olan gamze oluşumu, Venüs gamzesi ile de devreye girerek; bel, sırt ve kalça kısmında yapılacak olan cerrahi müdahalelerle de kendini gösterecek seviyede yer almaktadır. Bu anlamda da bel bölgesinde doğal niteliklere sahip olacak şekilde kıvrımlar da elde edilmesinde de cerrahi müdahaleler gereklidir.

Venüs gamzesi ise 20 dakika kadar süren bir işlemdir. Deri altı yağ dokusu lokal anestezi ile inceltilir ve böylelikle venüs gamzesi meydana gelir. Operasyon esnasında da herhangi bir ağrı hissedilmesi söz konusu değildir

Gamze Estetiğini Eski Haline Döndürme

Gamze estetiği yaptırmanın en önemli avantajlarından birisi de istenildiği zaman gamzeleri yok etmektir. Kişi gamzelerinden memnun olmaz ya da sıkılırsa çok kısa bir müdahale ile gamzeler yok edilebilir. Kimi zaman gamze istenildiği zaman durmaz ya da kişi kendine yakıştırmaz. Bu gibi durumlarda geri dönüş oldukça kolaydır.

Gamze Estetiğinin Riskleri

Her operasyonda olduğu gibi gamze estetiği ameliyatında da enfeksiyon ve kanama riski vardır. Bu gibi durumların da küçük bir müdahale ya da ilaçla geçme gibi bir olanağı da mevcuttur. Bazı operasyonlarda çıkarılan doku yetersiz ise gamze oluşmama riski de vardır. Tam aksi de olabilir; çıkarılan doku çok fazla olursa sürekli bir çöküklük olacaktır ve bu da yapay görünmesine yol açacaktır. Fakat yaşanan gelişmeler sayesinde bu olumsuzluklara da kolayca müdahale edilebilir.

Operasyon sonrası oluşan ödem ve ağrı oldukça normaldir. Ancak uzun süre devam ederse mutlaka uzman doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

Gamze Estetiği Hakkında Sık Sorulan Sorular

Gamze, düşünülenin aksine kişiye güzellik katan yapısal bir kusurdur. Bulunduğu bölgede yumuşak dokunun ve kas liflerinin eksik olmasından kaynaklanır.

Bel gamzesi diğer adıyla venüs gamzesi bel bölgesinde omurganın her iki tarafında ilgili noktalara denk gelen bölgedeki kas yapısının zayıflığından kaynaklanır. Bir zaaf durumu olmasına rağmen mevcut durum kişinin çekiciliğine pozitif durum sağlar.
 • ziyaretçi
  Bilge Şimşek
  19.07.2017
  Daha güzel bir görüntü yakalamak adına yanaklarımda gamze oluşturmaya dayalı bir estetik operasyon gerçekleştirme benim açıdan iyi olacak.
 • ziyaretçi
  Mustafa Kahraman
  05.10.2017
  Benim kız arkadaşım yaptırdı gerçekten çok yakıştı. Çok kısa sürdü ve hiçbir zararı olmadı.
 • ziyaretçi
  Türkan Cengiz
  21.03.2019
  Venüs gamzesi yapıyor musunuz?
Kd4zRT
KAPAT
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
Kd4zRT
KAPAT
DOKTORA SOR

Alakalı Makaleler