WhatsApp
FBM Estetik
Anasayfa Popo (Kalça) Estetiği
HIZLI RANDEVU
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
Gh0cRi

Popo (Kalça) Estetiği

Popo (Kalça) Estetiği

Günümüzde bu bölge, vücut algısındaki değişimden dolayı oldukça ön plana çıkarılmıştır. Kadın ve erkeğin iskelet yapıları farklıdır. İskelet yapıya tutunan kasların gelişmişliği ile bazı etkiler altındaki yumuşak ve yağ dokuları popo formunun oluşmasını sağlar. Kadın ve erkek fark etmez, her iki cinste de yaş ilerledikçe, bu bölgede sarkma, kaslarda erime buna bağlı olarak da düzleşme meydana gelir.

Güzel bir görünüme sahip olmak için başvurulan popo estetiği, büyütme veya dikleştirme amaçları ile yapılmaktadır. Popo estetik ameliyatına ihtiyaç çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkabilir. Genetik yapıdan dolayı, görünümden memnun olmayanlar veya yaşın ilerlemesi ile bozulan vücut yapısından memnun olmayanlar, bu estetik ameliyatına başvurabilir.

Genetik faktörlerin yanı sıra yapısal faktörlerinde etkisi ile popo kalça bölgesi sürekli ve en çok yer çekimine maruz kalan vücut bölgesidir. Doğumdan sonraki dönemler, hızlı kilo alıp vermeler, diyet programları yerçekimine olan doku direncini etkilemektedir. 

Kalça Estetiği Öncesi ve Sonrası

kalca-estetigiKalçaları küçük olan ya da sarkık olan kadınlarda kendi yağ dokusu yardımıyla ya da popo protezleri yardımı ile kalçanın büyütülmesi ya da dikleşmesine kalça estetiği işlemleri olarak bilinmektedir.

Hasta kalça kemiği estetiği operasyonu uygulanmadan evvel daha önce olan geçirdiği önemli bir hastalık var mı yok mu doktorlar tarafından kontrol edilmektedir. Eğer bu durumlardan herhangi biri söz konusu ise doktora operasyondan önce kesinlikle bildirmesi gerekmektedir.

Operasyon sonrasında doktor tarafından; kişiye uygun olan ödem ve morluk oluşumuna engel olan ilaçlar verilir. Operasyon sonrası kalça dış etkenlerden korunmalı ve sert oturmalardan kaçınılmalıdır.

Popo Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Popo estetiği ameliyatı hastane ortamında yapılmaktadır. Ameliyatta genel anesteziye ihtiyaç duyulmaktadır. Genel olarak ameliyat süresi 1 veya 2 saat sürebilmektedir. Ameliyat sonrasında kişi ilk birkaç gün yüz üstü pozisyonda yatar. Hasta yan pozisyonda da yatabilir. 3. Günde ise kişi tamamen sırt üstü yatma ve oturma eylemlerini gerçekleştirebilir. İzleyen 10 gün sonra ise tamamen eski sosyal yaşantısına geri dönebilir. Ameliyat sonrasında 2 veya 3 hafta korse kullanılması oldukça önemlidir.

Popo büyütme işleminde, slikon protez ile büyütme işlemi gerçekleştirilir. Kesi popo üzerindeki katlı bölgeden yapılır. Gluteal implantlar (slikonlar) çeşitli boyutlarda, anatomik şekilli veya yuvarlak olabilmektedir.

Popo dikleştirme için lazer liposuction kullanılır. Lazer liposuction ile bölgedeki fazla yağlar alınır ve lazerin etkisiyle poponun dikleşmesi sağlanır. Bu uygulamada lazerin etkisi ile, selülitler ve görülen düzensizliklerinde ortadan kalkması mümkündür.

Popo Estetiğinde Neler Yapılıyor?

Popo büyütme işlemi yapılmaktadır. Bu işlem yağ transferi ile ve silikon popo protezleri ile yapılmaktadır. Popo germe işlemi. Popo ya yeni form verilmesi için popo dizaynı. Askı yöntemleri ile popo dikleştirmesi bunlar belli başlılarıdır. Bunlardan hariç çok farklı uygulamalar ile popo estetiği sağlanmaktadır.

Popo silikonu: Yapı itibariyle meme büyütmede kullanılan silikon protezler gibidir. Farkları bu protezler kullanılacakları alanın özelliğine göre hazırlandığı için daha yoğun ve özel tasarımlıdırlar. Popu silikon uygulaması yağ transferinin yanı sıra dünya genelinde en çok yapılan estetik ameliyatlardır. Uygulandığı yer kas altı olduğu için hissedilmez. Kişinin normal hayatını etkilemez.  Mecbur yapılacak olan oturma yatma gibi vücut hareketlerinden etkilenmez.popo-estetigi

Kalça Estetiği Yaptıranlar Nelere Dikkat Etmeli?

Kalça estetiği yaptırdıktan sonra dikkat etmeniz gereken bir takım şeyler vardır. Örneğin popo büyütme sonrasında kalçadan iğne yapılmamanız uzmanlar tarafından önerilmektedir. Ameliyattan sonraki 1-2 hafta tuvalette otururken taharet musluğuna dikkat etmeniz ve ona göre hareket etmeniz tavsiye edilmektedir. Ayrıca dikiş hattı iyileşene kadar dikkatli davranmanız yine uzmanların tavsiyeleri arasında bulunmaktadır.

Ameliyatsız Kalça Büyütme

Tıp alanındaki en büyük gelişmelerden biri de, ameliyatsız estetik uygulamalarının yapılabilmesidir. Ameliyatsız yapılabilen estetiklerden biri de kalça büyütme estetiğidir. Bu işlem sonrası bayanlar istedikleri görüntüye sahip olabilirler.

Popo (Kalça) Estetiği Süreci

Tam İyileşme
Tam İyileşme
15-30 Gün
Operasyon Süresi
Operasyon Süresi
1-2 Saat
İşe Dönme
İşe Dönme
6-8 Gün
Hassasiyet Süresi
Hassasiyet Süresi
1-6 Gün
"Belirtilen ameliyat süreçleri ortalama bilgilerdir. Hastanın genel durumuna, ameliyatın türüne ve uygulanacak operasyonun sayısına göre değişiklik gösterebilir."

Popo (Kalça) Estetiği Hakkında Sık Sorulan Sorular

Liposuction işlemi ile kalçanın küçültülmesi ve şekillendirilmesi mümkündür.

Vücuttaki yeni bölgesine transferi olan yağ hücrelerinin ne kadarı yaşarsa yağ enjeksiyonu da o kadar kalıcı olmaktadır. Günümüzde geliştirilmiş olan yeni operasyon aletleri sayesinde alınan yağlar oksijen ile teması sağlanmadan önce ilgili bölgeye transfer edilmektedir. Bu vesileyle doku kaybı daha az olacağı için yağların kalıcılık süreleri de o kadar uzun olacaktır.

Ameliyattan yaklaşık 7 gün sonra doktorunuz banyoya müsaade edecektir.

 

Genellikle eriyen iplikler kullanıldığı için dikiş aldırmak gerekmez, dikişler kendiliğinden düşer.

Kadın erkek fark etmez, estetik nedenlerle ya da tıbbi nedenler popo sorunu olan herkeste, bu operasyon uygulanabilmektedir. Bu bölgede yapılan operasyonlar yüzeysel uygulamalardır, o nedenle riski çok azdır.

Silikon protezlerin değişimi için bir süre yoktur, ancak belirli aralıklarla yapılan mr incelemesinde protezde deformasyon görülürse değişim gerekebilir.

Kalça büyütme ameliyatından sonra izler kalça katlantısında kaldığı için genellikle hastayı rahatsız etmez.
 • ziyaretçi
  Banu Yolun
  21.02.2018
  eşim popomun küçük olduğunu söylüyor, bu yüzden psikolojik sorunalr yaşıyorum. Popomu büyültebilir miyiz bu gibi durumlarda?
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 21.02.2018
  Merhaba Banu Hanım, tabii ki böyle durumlarda popo büyültme uygulamaları yapılabilir. +90 530 762 7002 numaralı whatsapp hattımız üzerinden asistanımla iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dilerim.
Gh0cRi
KAPAT
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
Gh0cRi
KAPAT
DOKTORA SOR

Alakalı Makaleler