WhatsApp
FBM Estetik
Anasayfa Kol Estetiği
HIZLI RANDEVU
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
LqmfSl

Kol Estetiği

Kol Estetiği

Belli bir yaşam sürecinden geçtikten sonra insanlarda deri dokuları istenilen performansta çalışmamaya başlar,  bununla birlikte de örneğin kollarda deri sarkmaları meydana gelir.

Deri sarkmaları vücudun el, ayak, yüz ve göğüs gibi farklı bölgelerinde oluşmaktadır. Derinin bu şekilde sarkması dış görünüm açısından insanları olumsuz etkiler. Ancak bilim adamlarının geliştirdiği birçok deri gerdirme yöntemi bulunmaktadır. Onlardan bir tanesi de kol estetiğidir ki, uygulanılan bölge her zaman için göz önünde olduğundan, bu tarz sorunlar yaşayanlar için kurtarıcı bir görevi üstlenmektedir.


Koldaki derilerin sarkması genel olarak belli bir yaşın üzerinde ortaya çıkmaya başlar. Bu yüzden tedavinin uygulanacağı hastanın başka herhangi bir sorunun olup olmadığı önemli olabilir. Kol estetiği yarım saat gibi çok kısa süren bir operasyonla gerçekleştirilir ve ortaya çıkan sonuç oldukça başarılıdır. Kol estetiği uygulanan hastalara 4 ila 5 gün süreyle kolunu dışarıdan saracak şekilde bir bandaj uygulanır ve beşinci gün sonunda kontrol için çağırılırsınız.

Kontrol esnasında olumsuz bir gelişme gerçekleşmez ise kontrol sonrasında hayatınıza daha sıkı ve güzel görünümlü bir kol ile devam edebilirsiniz. Operasyonun bu kadar kısa sürmesinin nedeni ise koldaki derinin daha çabuk onarılması ve ekstra işlemler gerektirmemesidir.

Kol Germe Estetiği

Özellikle bayanların en çok yakındıkları şikayetlerden olan kol sarkmalarının giderilmesi için en etkin yöntem olan kol estetiği işlemleri için önem verilmesi gereken husus bu alanda kaliteli hizmet sunan estetik merkezlerinin tercih edilmesidir.kol-estetigi

Kol estetiği uygulanmaması gereken bireyler genellikle ufak yaşlarda ve ilerleyen yaşlarda ki hastalar olarak söylenebilir. Çünkü ufak yaştaki bir insanın kol yapısı daha gelişmemiştir ve o yaşlarda uygulanabilecek bir müdahale ile çocuğun ilerleyen yaşlara geldiğinde kolunda orantısız bir görünüm oluşabilir. Bu yüzden ufak yaşlardaki bireyler için bu yöntem uygun değildir.

Diğer yandan yaşlı insanlar içinde bu yöntem uygulanamaz nedeni ise kol yapısı zaten belli bir yaş aralığından sonra sarkmaya başlar ve genel görünümünü kaybetmeye başlar. Kolunuzdaki deriler yavaş yavaş kendini salmaya başlar bunun nedeni de her geçen sene kol yapısının var olan gücünü kaybetmesi olarak gösterilebilir. Bu yöntemin uygulanması gerekli kişilerin genellikle orta yaş grubunda kol gelişim ve vücut gelişimi tamamlamış olması gerekmektedir.

Kol estetiği yaptırdıktan sonra insanların aklında hep acaba toplum içerisinde arkadaşlarımla otururken fark edilir mi sorusu gelebilir. Kol estetiği yaptıran bireylerin operasyon sonrasında kendilerini çok iyi tanıyanlar haricinde, yani annesi babası gibi aile bireylerinin haricindeki bireylerin, bu farklılığı görmeleri neredeyse imkânsızdır. Çünkü yapılan işlemler derinin altında uygulandığı için insanlar bu değişimi ancak kolunuzu kesip görebilir ki, bu da zaten olmayacak bir şeydir.

Yani şu söylenebilir ki eğer kol estetiği yaptırırsanız, kısa süren bu operasyondan sonra hayatınıza daha güzel görünüme sahip bir kol ile devam edebilirsiniz.

Sarkmış ve görüntü olarak şıklığınızı bozan bir kol yapısını sizlerde geride bırakabilir ve o özlem duyduğunuz eski güzel görümümüze yarım saat içinde kavuşabilirsiniz.

Kol Germe Estetiği Nedir?

kol-germeKollarda bulunan sarkmalar, gevşemeler ve yağ fazlalıklarını gidermek için yapılan estetik ameliyatlardır. Germe işlemi yapılırken genellikle lazer yöntemi kullanılmaktadır.

Kol Estetiği İçin Kullanılan Yöntem

Kol germe ameliyatı ve lazer Liposuction’u olmak üzere iki yöntem kullanılarak germe işlemi yapılır. Kollarda bulunan yağları aldırmak için lazer Liposuction yöntemi kullanılırken sarkmalar ve gevşemeler varsa kol germe ameliyatı tercih edilmektedir. Lazer ile yapılan yöntemlerde kollarda bulunan yağlar eritilerek kol gerginleştirilir. Kol germe ameliyatında ise küçük bir yara izi açılarak fazla yağlar ve sarkmalar giderilir.

Lazer Liposuction Yöntem İle Kol Germe

Hastalar ve doktorlar tarafından en çok tercih edilen bu yöntem lokal anestezi ile plastik cerrah tarafından ameliyat ortamında yapılır. Smart lipo ve slim lipo cihazlarının yardımı ile yapılan bu ameliyat koldaki yağları almada başarılı sonuçlar gerçekleştirir. Ortalama 1 saat süren ameliyatlarda hasta ertesi gün taburcu edilir. Ameliyat sonrasında hastadan belli bir süre bandaj takılması istenir. Doktorların belirttiği süre boyunca ağırlık kaldırmamanız önerilir.

Kol Estetiği Süreci

Tam İyileşme
Tam İyileşme
3-4 Hafta
Operasyon Süresi
Operasyon Süresi
1-2 Saat
İşe Dönme
İşe Dönme
3-5 Gün
Hastanede Kalma Süresi
Hastanede Kalma Süresi
1 Gün
Hassasiyet Süresi
Hassasiyet Süresi
1-3 Gün
"Belirtilen ameliyat süreçleri ortalama bilgilerdir. Hastanın genel durumuna, ameliyatın türüne ve uygulanacak operasyonun sayısına göre değişiklik gösterebilir."

Kol Estetiği Hakkında Sık Sorulan Sorular

Aşırı kilo verdikten sonra oluşan kol sarkması egzersiz ile geçmez.

 

Kol germe ameliyatından sonra rutin olarak önerilen bir masaj yöntemi yoktur, yine de doktorunuzun bazı önerileri olabilir.

 

Kol germe ameliyatı etkili bir sonuç verir, kolaylıkla tekrarlamaz, ancak yıllar sonra ufak revizyonlar gerekebilir.

Kol germe ameliyatından yaklaşık 1 ay sonra lazer epilasyona gidilebilir.

 

Kol germe ameliyatı için belirgin bir mevsim yoktur, hasta istediği an olabilir.

 

Estetik ameliyatlardan sonra yaklaşık 6 ay kadar solaryum önerilmez. Güneşlenmek ise ameliyat sonrası izlerin belirginleşmesine neden olduğu için ilk aylarda önerilmez.

Ameliyat sonrası aşırı kilo alıp-verme durumlarında kulların da tekrar değerlendirilmesi gerekebilir.


 
 • ziyaretçi
  Orhan
  10.06.2019
  kolum çok sarkık estetik ile düzeltirli m?
 • doktor
  FBM ESTETİK 11.06.2019
  Merhaba Orhan Bey, Öncelikle durumunuzun değerlendirilmesi gerekmektedir.Kol bölgenizin komple gözükecek şekilde çekilmiş fotoğrafını +90530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza gönderirseniz değerlendirme sonrası detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Ayşegül
  06.09.2021
  Kol germe estetiğinde kolumuzda ki çatlaklar da gider mi?
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 25.10.2021
  Kol estetiği operasyon detayları için 0530 762 70 02 numara WhatsApp hattımız üzerinden iletişime geçerseniz bilgi alabilirsiniz.
LqmfSl
KAPAT
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
LqmfSl
KAPAT
DOKTORA SOR

Alakalı Makaleler