WhatsApp
FBM Estetik
Anasayfa Yüz Gençleştirme
HIZLI RANDEVU
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
mp6gfE

Yüz Gençleştirme

Yüz Gençleştirme

Yüzünüzün yaşlanma ve sarkmasında sigara, alkol, aşırı ve gereksiz makyaj, sağlıksız beslenme, düzensiz bir yaşam, hastalıklar gibi vb. etkenler yüzünüzün yaşlanmasında rol oynar. Cilt rengi günler geçtikçe yavaş yavaş soluklaşır ve matlaşmaya gözle görülür bir şekilde başlar. Yüzün cildi homojen rengini geriye bırakır yerini pürüzlü, sert bir cilt ve lekeler alır.

Yukarda saymış olduğumuz sebeplerden dolayı yüzünüzün her katmanında farklı değişiklikler yer almaktadır. Tüm bu yaşlanma belirtilerini tamamen çözebilecek olan bir tedavi yöntemi şuan ki teknolojimizde maalesef bulunmamaktadır. Ancak yüzü gençleştirmek amacı ile birçok cerrahi ve cerrahi olmayan uygulamaların birleşmesiyle istenilen olumlu sonuçlar elde edilmeye çalışılır.

Hangi yüze nasıl bir işlemin yapılması gerektiğine hasta ve Plastik Cerrah beraber kararlar almalıdırlar. Hasta Plastik Cerrahın daha önceki ameliyatlarına, ondan beklentisini, deneyimini vs. açıkça sormalıdır. Cerrah ise hastaya bu işlemlerden sonra hastaya ne tür sıkıntılar, olası bir risk olup olmayacağı ve maliyet olarak ne kadar tutacağını işlem öncesinde bilgilendirmelidir.cilt-genclestirme

Cilt Neden Yaşlanır?

Kişilerde en çok genetik faktörler, yoğun stres, uykuyu alamama, güneş çabalama şartları ve insanların yediği besinlerinin tenin yaşlanması sürecinde önemli rol oynayan faktörlerdir. Belirli bir süre zarfı geçtikten sonra hücre yapısındaki onarma işlemi yavaşlar. Tendeki kolajen onarımı alt seviyeye iner yani yavaşlar, ciltte bulunan destek tabakasını bir araya getiren bağ doku içindeki elastik liflerin yitirilmesi ile birlikte tende gevşeme meydana gelir, kırışıklıklar oluşur, ten üstünde güneş lekeleri var olmaya başlar ve cilt git gide incelir.

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Cerrahi bir yardım olmadan ameliyatsız yüz gençleştirmede uygulamaları da mevcuttur. Çoğunlukla ise yüze yağ enjeksiyonu ve kaş kaldırma işlemleri, yüzün genç görünümünü sağlanması için, yapılan işlemler arasında yer almaktadır. Hangi yüze, neyin ve nasıl bir yöntem ile uygulanması gerektiğini hasta ve Plastik Cerrah görüşmeler sonucunda ortak bir karar vermektedirler.

Yüz Gençleştirme Nasıl Yapılır?

yuz-genclestimeYüze yağ enjeksiyonu ve kaş kaldırma işlemleri ile yapılan yüz gençleştirme işlemleri genellikle yüz hatlarının belirli kısımlarına, noktalarına uygulanmaktadır. Ancak bu işlemler sonrası özen gösterilmeyen yüzler zamanla eski hallerine dönebilmektedir. Eski kırışıklıklarınızın ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Bu sebepten dolayı, yüzünüze bu uygulamaları yaptırdıktan sonra özellikle de kadınların gece yatmadan önce yüzlerindeki makyajı mutlaka temizlemeleri gerekir.

Makyaj temizliği sonrasında, yüzlerindeki toksinleri iyice yok edip deri altındaki hücrelere işlememesini sağlamak için sadece temiz suyla 5-6 defa ovalayarak yıkamaları, yaptırmış oldukların işlemlerin ömrünü uzatmaktadır.

Erken Yaşlanmanın Nedenleri Nelerdir?

 1. Gün içerisinde makyajınızı temizlemezseniz,
 2. yüz temizliğinize dikkat etmezseniz,
 3. yüzünüzün zararlı toksinlerden arınmasını sağlamazsanız,
 4. zaman içerisinde deri altınızda bulunan yüzünüzdeki derinin genç kalmasını sağlıyor olan maddeler, vitaminler, hücrelerinizin oksitlenmesine bağlı olarak deri altı hücreleriniz, zararlı maddelerin bozulması ile ve deri yüzeyinizin deformasyonuna sebep olur.
Bunun sonucunda ise yüzünüz daha çabuk kırışır ve daha çok yaşlanmasına sebep olur.

Dolgu İle Yüz Gençleştirme

Yüz gençleştirme operasyonlarından cerrahi müdahaleye gerek kalmadan en iyi sonuç kremlerin etkisinden daha kalıcı ve çabuk ameliyatsiz-yuz-genclestirmeolan, yüze yağ enjeksiyonu ile elde edilir. Göz altı ve göz çevresiyle beraber yanakların ve tüm yüzün belirli noktalarına uygulanan bu yöntem yüz gençleştirmede daha fazla etkilidir.

Her ne kadar bilimsel çalışmalar bu konuda herkese kesin bir çözüm sunacak, kalıcı çözümler üretememiş olsa da kök hücre teknolojinin birçok alanda yenilikler yapacağı gibi yüz gençleştirme operasyonlarına ve işlemlerine de yüzde yüz başarılı olacak tedaviler getireceği ön görülmektedir. Günümüz yöntemlerini uygulamak istediğiniz takdirde kesinlikle bir uzmandan yardım almalı ve tavsiyesiyle işlem yaptırmalısınız.

Daha önceki yıllara baktığımızda da ve şuan ki yaşamakta bulunduğumuz çağ ile birlikte kişinin kendisini genç görme isteği konusunda değişen bir durum gözlenmemektedir. Bununla birlikte günümüzde olan yeni gelişmelerin çoğalmasıyla da kişilerin gençleşme istediği en çok bayanlar yönünde olduğu belirtilmiştir.

Cildin Yaşlanması Nasıl Önlenir?

Ne yazık ki insanların yaşlanmasının önüne geçilecek bir keşfe, buluşa günümüze kadar rastlanmadı. Cilt içinde bulunan bağ dokuyu kuvvetlendirmek yani kolajen yapımını arttırmak, ciltteki tabii onarıma girmesini tetiklemesiyle birlikte cilt yaşlanması yavaşlar.

Lazerle Yüz Gençleştirme

Cildin lazer ışınları ile taranması neticesi lazer ışınlarının ısıya dönüşmesi ile burada kolajen imalatını çoğaltmak asalına dayanan bir rehabilitasyon yöntemidir. Kolajen ile birlikte yeni bağ dokusu oluşumunu sağlar ve bu sayede cilt gergin ve canlı bir görünüm kazanır.

Lazerle Yüz Gençleştirme Nasıl Yapılıyor?

Tedavide lazer olarak fraksiyonel ışınları kullanılır. Cildin yaşlanmasını önlemek amacıyla tercihleriniz arasında yüz maskelerini kullanmak ilk önceliğiniz olmalıdır. Tamamının organik karışımlardan yapıldığı yüz maskeleri düzenli bir şekilde kullanıldığı sürede cilt üzerinde olumlu sonuçlar yaratabiliyor. Fakat kimyasal içeren ürünleri kullanmamanızı tavsiye ediyoruz. İçinde kimyasalların bulunduğu ürünler cilt üzerinde var olan doğallığın yitirilmesine neden olur.

Piyasada birçok
cilt bakım ürünü bulunuyor. Genel olarak cilt bakım için kullanılacak ürünler içerisinde pek çok kimyasal madde bulunmaktadır. Kullanılan bu kimyasal ürünler cildinizi derinden zarar yuz-genclestirmegörmesine neden olabilir. Ciltte var olan mineraller birbiriyle dengeli bir uyum sağladığı taktirde sağlıklı bir görüntü elde edilebilir ancak ciltteki mineral durumu dengesizleştiği durumda kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Ciltte bulunan zararlı mineralleri lazer tedavisi yöntemiyle arındırmak mümkün. Ülkemizde giderek daha yaygın bir şekilde kullanılan lazer tedavisi yöntemi ile daha kısa süreçlerde daha net sonuçlar alabilirsiniz.

Lazer tedavisi belirli seanslar içerisinde uygulanabiliyor. Bu uygulama sonrasında cildinizdeki yeniliği fark edebilir ve daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz. Cildinizin erken yaşlanmasını önlemek istiyorsanız en doğru tercihlerden biri lazer tedavisidir.

Oldukça etkili bir yöntem olan Lazer, fraksiyonel ışınları sayesinde cildinizde yeni bağ dokusunun oluşmasını sağlıyor. Lazerle yüz gençleştirme yöntemleri sizlere etkili bir koruma sağlar. Aynı zamanda daha parlak ve kusursuz bir cilde sahip olabilirsiniz. Cildinizde yer alan eski hücreleri temizlemek için en etkili çözüm olarak gösterilen Lazer tedavisi, günümüzde birçok insan tarafından kullanılıyor.

Yüz Gençleştirme Hakkında Sık Sorulan Sorular

Yüz gençleştirme ameliyatları deneyimli ve tecrübeli ellerde yapıldığı zaman risk çok çok az durumdadır. Tecrübesi olmayanların yapacağı ameliyatlarda ise risk oldukça yüksektir. Bu yüzden yüz gençleştirme operasyonu yapacak plastik cerrahların tecrübesinin çok olmasına dikkat edilmelidir.

Yüz gençleştirme ile yüzdeki sarkmalar, boyundaki sarkmalar, gevşeklikler, kaşların düşmesi, göz kapaklarında sarkmalar ve torbalar ortadan kaldırılır. Dolayısıyla dokular yapılan işlem yaş ve yer çekimiyle operasyon sonrası orijinal yerlerine getirilir.

Yüz gençleştirme işlemi genellikle yenileme gerekmeden uzun yıllar etkisini gösterir.

Evet, hafif olacak şekilde yüz ifadesindeki değişim ilk birkaç hafta olabilir; ama kesinlikle nihayetinde doğal, hiçbir şekilde eski imajını kaybetmeyen normal görünümüne kavuşur.

Yüz gençleştirme ameliyatları ağrılı bir ameliyat değildir. Her operasyonda olabilecek ağrılar hafif ağrı kesiciler ile takip edilir.

Genellikle 40 yaş sonrası oldukça sık yapılır. Çok nadiren 40 yaş altında bile erken yaşlanmış insanlarda yüz gençleştirme ameliyatı yapılabilir.

İzsiz yüz germe ameliyatlarında mini yüz germe ameliyatında özellikle hemen hemen hiç belli olmaz. Tam yüz germe ameliyatlarında ise yüz, saç çizgilerinin arasında saklandığı için iz olur; ancak belli olmaz.

Ameliyattan yaklaşık 2 ay sonra cilt bakımı yapılabilir.
 • ziyaretçi
  sermin Eryiğit
  29.03.2017
  Merhabalar ben 40 yaşında bayanim Ve cildim Elastiyetini diriligini canlılığını kaybetmekten Ve kas kapaklarında düşmeye başladı Ameliyatsız işlem olarak ne yapabiliriz ve işlemlerin fiyatlarını ogrenebilirmiyim
 • doktor
  Doç. Dr. Hayati AKBAŞ 30.03.2017
  Merhaba Şermin hanım. Medikal estetik bilgi hattımız : +90 530 521 86 99 arayarak detaylı bilgi ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.İlginiz için teşekkür ederiz.
 • ziyaretçi
  mehmet
  08.04.2017
  26 yaşındayım ve yüzüm cansız sağlıksız gittikçe yaslaniyormus gibi gösteriyorum ve bu konuda psikolojim bozuluyor yardimci olurmusunuz
 • doktor
  Doç. Dr. Hayati AKBAŞ 12.04.2017
  Merhaba Mehmet bey +90 530 762 70 02 bu numaraya WhatsApp uygulaması üzerinden yüzünüzün farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını göndererek, değerlendirme yapıldığında detaylı bilgi ve net fiyat bilgisi alabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.
 • ziyaretçi
  Ayten
  14.04.2017
  Iyı gunler ben somon dna ıcın bılgı ıstıyorum botox uyqulamdan cene altı ve goz etrafı kırışlara uygulanırsa ıse yararmı?yanı ben sıze gelsem bana yalnız somon dna etsenız kırışlar acılırmı yuz gerılırmı?( annem ıcın sordum bunu yası 40) kendım ıcın ıse grp ıle goz altı golge ve cukur sorununu kaldıra bılırmıssınz?yoksa ısık efektı şartmı? Sızde de ısık efektı ıcın kullandıgınız ılac teosıyal mı? Cevabınızı fıyatı ıle bırlıkte beklıyorum tşkler
 • doktor
  Doç. Dr. Hayati AKBAŞ 14.04.2017
  Merhaba Ayten hanım. Medikal estetik bilgi hattımız : +90 530 521 86 99 arayarak detaylı bilgi ve fiyat bilgisi alabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.
 • ziyaretçi
  Azize
  06.03.2018
  Merhaba yaşım 38 örümcek ağı için fiyat almak istiyorum Lütfen yardımcı olurmusunuz
 • doktor
  Doç. Dr. Hayati AKBAŞ 07.03.2018
  Merhaba Azize Hanım, örümcek ağı estetiği ile ilgili tüm detayları; +90 530 521 86 99 numaralı whatsapp hattımız üzerinden öğrenebilirsiniz. İlginiz için teşekkür eder, iyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Enes
  24.10.2018
  Merhaba 25 yasindayim ve yasitlarimdan oldukca buyuk gosteriyorum yuzum cok yagli ve goz altlarim cokmus durumda bundan dolayi pisikolojim bozuluyor yardimci olurmusunuz
 • doktor
  Doç. Dr. Hayati AKBAŞ 25.10.2018
  Merhaba Enes Bey , yüzünüzün net gözükecek şekilde çekilmiş fotoğrafını +90 530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza gönderirseniz değerlendirme sonrasında detaylı bilgi alabilirsiniz. İlginiz için teşekkür eder iyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Hikmet
  27.04.2019
  Yüz gençleştirme fiyatlarını bilgi edinebilir miiym? Türk lirası ve dolar/euro cinsinden? Fransa'da yaşıom.
 • doktor
  Doç. Dr. Hayati AKBAŞ 01.05.2019
  Merhaba Hikmet Bey, Yüzünüzün net gözükecek şekilde çekilmiş fotoğrafını +90530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza gönderirseniz değerlendirme sonrasında fiyat bilgisini ve tüm detayları öğrenebilirsiniz.İlginiz için teşekkür eder iyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Kenan ALTINTAŞ
  10.11.2019
  Hayati hocam merhaba ben amasyalıyım 42 yaşındayım askerim mesleğin ve hayatın zorluklarından olsa gerek fazla yıprandığımı düşünüyorum tabi ailevi sorunlar da cabası bunun için kendimde ufakta olsa bir değişikliğin olması gerektiğini düşünüyorum tabiki sizin görüşünüzden sonra teşekkür.
 • doktor
  FBM ESTETİK 12.11.2019
  Merhaba Kenan Bey.Yüzünüzün net gözükecek şekilde çekilmiş fotoğraflarını +90530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza gönderirseniz değerlendirme sonrası detaylı bilgi alabilirsiniz. İlginiz için teşekkür eder,iyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Tuna Balkan
  23.06.2021
  Fransız askı yapıyor musunuz?
 • doktor
  FBM ESTETİK 25.06.2021
  Merhaba Tuna Hanım.Ameliyatsız uygulamalarımız ile ilgili detaylı bilgi için +905307627002 numaralı whatsapp hattımızdan bize yazabilirsiniz. İlginiz için teşekkür eder,iyi günler dileriz.
mp6gfE
KAPAT
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
mp6gfE
KAPAT
DOKTORA SOR

Alakalı Makaleler