Whatsapp & SMS

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326

Mail Adresimiz

info@fbm.com.tr

BİZE ULAŞIN BİZE ULAŞIN Randevu Al
Yüz Gençleştirme

Yüzünüzün yaşlanma ve sarkmasında sigara, alkol, aşırı ve gereksiz makyaj, sağlıksız beslenme, düzensiz bir yaşam, hastalıklar gibi vb. etkenler yüzünüzün yaşlanmasında rol oynar. Cilt rengi günler geçtikçe yavaş yavaş soluklaşır ve matlaşmaya gözle görülür bir şekilde başlar. Yüzün cildi homojen rengini geriye bırakır yerini pürüzlü, sert bir cilt ve lekeler alır.

ameliyatsız yüz gençleştirmeYukarda saymış olduğumuz sebeplerden dolayı yüzünüzün her katmanında farklı değişiklikler yer almaktadır. Tüm bu yaşlanma belirtilerini tamamen çözebilecek olan bir tedavi yöntemi şuan ki teknolojimizde maalesef bulunmamaktadır. Ancak yüzü gençleştirmek amacı ile birçok cerrahi ve cerrahi olmayan uygulamaların birleşmesiyle istenilen olumlu sonuçlar elde edilmeye çalışılır. Hangi yüze nasıl bir işlemin yapılması gerektiğine hasta ve Plastik Cerrah beraber kararlar almalıdırlar. Hasta Plastik Cerrahın daha önceki ameliyatlarına, ondan beklentisini, deneyimini vs. açıkça sormalıdır. Cerrah ise hastaya bu işlemlerden sonra hastaya ne tür sıkıntılar, olası bir risk olup olmayacağı ve maliyet olarak ne kadar tutacağını işlem öncesinde bilgilendirmelidir.

 

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

yüz gençleştirme nedirCerrahi bir yardım olmadan ameliyatsız yüz gençleştirmede uygulamaları da mevcuttur. Çoğunlukla ise yüze yağ enjeksiyonu ve kaş kaldırma işlemleri, yüzün genç görünümünü sağlanması için, yapılan işlemler arasında yer almaktadır. Hangi yüze, neyin ve nasıl bir yöntem ile uygulanması gerektiğini hasta ve Plastik Cerrah görüşmeler sonucunda ortak bir karar vermektedirler.

 

 

Yüz Gençleştirme Nasıl Yapılır?

yüz gençleştirme operasyonu

Yüze yağ enjeksiyonu ve kaş kaldırma işlemleri ile yapılan yüz gençleştirme işlemleri genellikle yüz hatlarının belirli kısımlarına, noktalarına uygulanmaktadır. Ancak bu işlemler sonrası özen gösterilmeyen yüzler zamanla eski hallerine dönebilmektedir. Eski kırışıklıklarınızın ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. Bu sebepten dolayı, yüzünüze bu uygulamaları yaptırdıktan sonra özellikle de kadınların gece yatmadan önce yüzlerindeki makyajı mutlaka temizlemeleri gerekir. Makyaj temizliği sonrasında, yüzlerindeki toksinleri iyice yok edip deri altındaki hücrelere işlememesini sağlamak için sadece temiz suyla 5-6 defa ovalayarak yıkamaları, yaptırmış oldukların işlemlerin ömrünü uzatmaktadır.

Erken Yaşlanmanın Nedenleri Nelerdir?

  1. Gün içerisinde makyajınızı temizlemezseniz,
  2. yüz temizliğinize dikkat etmezseniz,
  3. yüzünüzün zararlı toksinlerden arınmasını sağlamazsanız,
  4. zaman içerisinde deri altınızda bulunan yüzünüzdeki derinin genç kalmasını sağlıyor olan maddeler, vitaminler, hücrelerinizin oksitlenmesine bağlı olarak deri altı hücreleriniz, zararlı maddelerin bozulması ile ve deri yüzeyinizin deformasyonuna sebep olur.
Bunun sonucunda ise yüzünüz daha çabuk kırışır ve daha çok yaşlanmasına sebep olur.

Dolgu İle Yüz Gençleştirme

yüz gençleştirme ameliyatıYüz gençleştirme operasyonlarından cerrahi müdahaleye gerek kalmadan en iyi sonuç kremlerin etkisinden daha kalıcı ve çabuk olan, yüze yağ enjeksiyonu ile elde edilir. Göz altı ve göz çevresiyle beraber yanakların ve tüm yüzün belirli noktalarına uygulanan bu yöntem yüz gençleştirmede daha fazla etkilidir. Her ne kadar bilimsel çalışmalar bu konuda herkese kesin bir çözüm sunacak, kalıcı çözümler üretememiş olsa da kök hücre teknolojinin birçok alanda yenilikler yapacağı gibi yüz gençleştirme operasyonlarına ve işlemlerine de yüzde yüz başarılı olacak tedaviler getireceği ön görülmektedir. Günümüz yöntemlerini uygulamak istediğiniz takdirde kesinlikle bir uzmandan yardım almalı ve tavsiyesiyle işlem yaptırmalısınız.

Yüz Gençleştirme Ameliyatlarında Risk Var Mı?

Yüz gençleştirme ameliyatları deneyimli ve tecrübeli ellerde yapıldığı zaman risk çok çok az durumdadır. Tecrübesi olmayanların yapacağı ameliyatlarda ise risk oldukça yüksektir. Bu yüzden yüz gençleştirme operasyonu yapacak plastik cerrahların tecrübesinin çok olmasına dikkat edilmelidir.

Yüz Gençleştirme Ameliyatı Ağrı Yapar Mı?

Yüz gençleştirme ameliyatları ağrılı bir ameliyat değildir. Her operasyonda olabilecek ağrılar hafif ağrı kesiciler ile takip edilir.

Yüz İfadem ve Gülmem Değişir Mi?

Evet, hafif olacak şekilde yüz ifadesindeki değişim ilk birkaç hafta olabilir; ama kesinlikle nihayetinde doğal, hiçbir şekilde eski imajını kaybetmeyen normal görünümüne kavuşur.

Yüz Gençleştirme Hangi Yaş Aralığında Uygulanmalıdır?

Genellikle 40 yaş sonrası oldukça sık yapılır. Çok nadiren 40 yaş altında bile erken yaşlanmış insanlarda yüz gençleştirme ameliyatı yapılabilir.

Yüz Gençleştirme İle Yüzdeki Sarkmalar Engellenir Mi?

Yüz gençleştirme ile yüzdeki sarkmalar, boyundaki sarkmalar, gevşeklikler, kaşların düşmesi, göz kapaklarında sarkmalar ve torbalar ortadan kaldırılır. Dolayısıyla dokular yapılan işlem yaş ve yerçekimiyle operasyon sonrası orijinal yerlerine getirilir.

İzsiz Yüz Germe Olur Mu?

İzsiz yüz germe ameliyatlarında mini yüz germe ameliyatında özellikle hemen hemen hiç belli olmaz. Tam yüz germe ameliyatlarında ise yüz, saç çizgilerinin arasında saklandığı için iz olur; ancak belli olmaz.

2.6

5 Yorumlar

0
0
4
0
1
Yorum

sermin Eryiğit

2017-03-29 15:05:15

Merhabalar ben 40 yaşında bayanim Ve cildim Elastiyetini diriligini canlılığını kaybetmekten Ve kas kapaklarında düşmeye başladı Ameliyatsız işlem olarak ne yapabiliriz ve işlemlerin fiyatlarını ogrenebilirmiyim

FBM Estetik

2017-03-30 01:20:23

Merhaba Şermin hanım. Medikal estetik bilgi hattımız : +90 530 521 86 99 arayarak detaylı bilgi ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.İlginiz için teşekkür ederiz.
Yorum

mehmet

2017-04-08 11:58:05

26 yaşındayım ve yüzüm cansız sağlıksız gittikçe yaslaniyormus gibi gösteriyorum ve bu konuda psikolojim bozuluyor yardimci olurmusunuz

FBM Estetik

2017-04-12 02:22:43

Merhaba Mehmet bey +90 530 762 70 02 bu numaraya WhatsApp uygulaması üzerinden yüzünüzün farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını göndererek, değerlendirme yapıldığında detaylı bilgi ve net fiyat bilgisi alabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.
Yorum

Ayten

2017-04-14 07:33:10

Iyı gunler ben somon dna ıcın bılgı ıstıyorum botox uyqulamdan cene altı ve goz etrafı kırışlara uygulanırsa ıse yararmı?yanı ben sıze gelsem bana yalnız somon dna etsenız kırışlar acılırmı yuz gerılırmı?( annem ıcın sordum bunu yası 40) kendım ıcın ıse grp ıle goz altı golge ve cukur sorununu kaldıra bılırmıssınz?yoksa ısık efektı şartmı? Sızde de ısık efektı ıcın kullandıgınız ılac teosıyal mı? Cevabınızı fıyatı ıle bırlıkte beklıyorum tşkler

FBM Estetik

2017-04-14 07:35:08

Merhaba Ayten hanım. Medikal estetik bilgi hattımız : +90 530 521 86 99 arayarak detaylı bilgi ve fiyat bilgisi alabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.
Yorum

Azize

2018-03-06 06:11:15

Merhaba yaşım 38 örümcek ağı için fiyat almak istiyorum Lütfen yardımcı olurmusunuz

FBM Estetik

2018-03-07 06:30:30

Merhaba Azize Hanım, örümcek ağı estetiği ile ilgili tüm detayları; +90 530 521 86 99 numaralı whatsapp hattımız üzerinden öğrenebilirsiniz. İlginiz için teşekkür eder, iyi günler dileriz.
Yorum

Enes

2018-10-24 21:11:45

Merhaba 25 yasindayim ve yasitlarimdan oldukca buyuk gosteriyorum yuzum cok yagli ve goz altlarim cokmus durumda bundan dolayi pisikolojim bozuluyor yardimci olurmusunuz

FBM Estetik

2018-10-25 06:13:16

Merhaba Enes Bey , yüzünüzün net gözükecek şekilde çekilmiş fotoğrafını +90 530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza gönderirseniz değerlendirme sonrasında detaylı bilgi alabilirsiniz. İlginiz için teşekkür eder iyi günler dileriz.
Yorum Yap
eAeUSQ

* İşaretli alanlar zorunludur.

TÜM UYGULAMALAR VE AMELİYATLAR