Whatsapp & SMS

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326

Mail Adresimiz

info@fbm.com.tr

BİZE ULAŞIN BİZE ULAŞIN Randevu Al
Bacak Estetiği

Bacak ve baldır bölgesindeki orantı, hem erkek hem de kadınlar için oldukça önemlidir. Günümüzde insanların vücut estetiklerine daha çok önem vermesi ile de bu bölgelerde görülen sorunların ortadan kaldırılma arzusu doğmaktadır.

Bacaklarda görülen incelikler veya eğrilikler genel olarak sorun teşkil etmektedir. Bacak bölgesinde erkekler kaslı bir görünümün sahip olmasını isterken kadınlar ise orta derecede sistematik ve güzel bir görüntünün olmasını isterler. Bu konuda uygulanabilen bacak estetiği 1970’li yıllarda başlamıştır.

bacak estetiği iyileşme süresiO yıllarda vücut geliştiriciler tarafından yapılan estetik günümüzde teknolojinin gelişmesi ile daha da özelleşerek bacak estetiği oldukça gelişmiş bir durumdadır. Özellikle kadınların yaz aylarında kısa kıyafetler giymesi bacak bölgelerinin görünür olması, bacaklarda görülen incelik veya eğriliklerin daha çok göze çarpması anlamına gelmektedir. Bu durumda da bacak estetiği sorunları ortadan kaldırmaktadır.

Bacaklarda görülen şekil bozuklukları insanların yaptığı hatalar sonucu da olmaktadır.bacak estetiği kimlere uygulanir Ülkemizde dengeli beslenmeye özen gösterilmemesi, spor yapılmaması gibi sorunlar bacaklarda şekil bozukluklarına neden olabilmektedir. Özellikle spor hala ülkemizde insanların önemini anlamadığı bir aktivitedir. Küçük yaşlarda uygun olarak görülen sporların yapılması bacaklarda görülen bu sorunların önemli bir ölçüde önüne geçilmesi için oldukça önemlidir.

Bacak estetiği sadece estetik kaygılar için uygulanmamaktadır. Polio çocuk felci gibi hastalıklarda da sıklıkla tercih edilmektedir.
 

Bacak Estetiği Kimlere Uygulanabilir?

Yapılacak olan bacak estetiği plastik cerrahlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle öncelikle bu konuda uzman olan bir plastik cerrah ile görülmelisiniz. Estetiğin neden yapılacağı da oldukça önemlidir. Kişinin estetik kaygılarından dolayı mı yoksa çocuk felcinden dolayı mı? Estetiğin sebebi belirlenip, her iki bacağında ölçüleri tam olarak alındıktan sonra uygun olan ameliyata karar verilmelidir. Yapılacak estetik öncesinde ameliyat olacak kişinin de yapması gerekenler vardır. Öncelikle kesinlikle sigara veya bitkisel ilaçlar ameliyat öncesinde bırakılmalıdır.
 

Bacak estetiği ile bir çok sorun ortadan kaldırılabilir. İmplant ile yapılan ameliyatta çarpık veya ince bacakların düzeltilmesi mümkündür.bacak estetiği sonrası Bacağın çarpık veya ince olmasına neden olan yağların transferi ile düzenlemeler mümkündür. Ayrıca yağlardan dolayı dengesizlikler varsa bu durum için Liposculpture veya yağ transferi yöntemi kullanılabilir. Kalın bacaklarda şikayet edenler için inceltmeler yapılabilir. Bu uygulamaların yanı sıra ayak bileklerinde ve diz bölgesinde belirlenen ölçülere göre inceltme veya kalınlaştırma gerçekleştirilebilir.

Bacak Estetiği Öncesi

Bacak estetiği olacak hastaların ameliyat öncesinde ve sonrasında sigara içmemeleri istenir. Kanı sulandıran vitamin veya başka ilaçlar varsa on gün önceden kesilmesi istenir. Bacak ameliyatı genel ya da lokal anestezi yöntemi ile yapılmaktadır. Genellikle ameliyat süresi bir ile dört saat arasında sürmektedir. Doktor tarafından gerekli bilgilendirilmeler yapıldıktan sonra estetik operasyona başlanır.

Bacak Estetiği Sonrası

Yapılacak olan bacak estetiği ameliyatı genel olarak 1 ile 2 saat arasında değişiklik göstermektedir. Ameliyat sonrasında 2 ile 3 gün hastaların ayaklarını yüksek tutacakları şekilde dinlenmeleri gerekmektedir. Sargılar çıkarıldıktan sonra sosyal yaşantısına dönebilir. Ancak iş hayatına başlama süresi 6 ile 7 gün sürebilmektedir. Ameliyat sonrasında tamamen etkinin gitmesi 6 haftayı bulmaktadır. Özellikle spor yapanlar en az 3 ay spor aktivitelerinden uzak durmaları gerekmektedir.

Ameliyat öncesinde hastaya lokal anestezi yapılır. Bazı hastalara muayene sonrasında genel anestezi de yapılabilmektedir.

Risk olarak da oldukça düşüktür. Her ameliyatta belirli oranlarda riskler vardır. Hiçbir ameliyat %100 risksiz olarak görülemez. Ancak bacak estetiği ameliyatı yüzeysel olarak yapılan bir ameliyat olduğu için risk oranı oldukça düşüktür. Uzman plastik cerrahlar tarafından güven içerisinde yapılabilmektedir.bacak estetiği nedir

Ameliyat öncesinde kişinin bazı durumlara da dikkat etmesi gerekmektedir. Özellikle ameliyat öncesinde kanamaları arttırma etkisi bulunan ağrı kesiciler, bitkisel ilaçlar ve en önemlilerinden sigara en az 3 hafta öncesinde bırakılmalıdır. Bu ameliyatınızın sağlıklı bir şekilde geçmesi için oldukça önemlidir.

Bacak estetiği ameliyatı hamilelik dönemlerinde emzirme aktivitesine herhangi bir etki göstermemektedir.

Ameliyat sonrasında uygulama yapılan bölgeye en az 3 ila 6 hafta korse veya varis çorabı giyilmelidir. Bol sıvı tüketmekte oldukça önemlidir. Gün içerisinde en az iki litre su tüketilmelidir. Suyun yanı sıra takviye olarak çorba türleri de tüketilebilir. Ameliyat sonrasında kontrollere de gitmeniz gerekecektir. Doktorunuz ile görüşerek kontrol aralıklarını belirlemeli ve bu kontrolleri kesinlikle kaçırmamalısınız. Ameliyat öncesinde bırakılan sigara ameliyat sonrasında da en az 3 hafta daha içilmemelidir. Bacaklarını yüksek seviyede tutmaları önerilir. Spor faaliyetlerinden de uzak kalmaları istenir. Bacak estetiği ameliyatlarında yapılan işlemlere göre şişlik, morluk ve ağrılar görülebilir. 

Bacak estetiği ameliyatı bu çalışmalar ve alınan önlemler ile oldukça başarılı bir şekilde sonuçlanması ile ömür boyu süren bir uygulamadır.

Ayak Bileği Estetiği

Kadınlar için oldukça önemli olan ayakların, bazen genetik olarak bazen ise kilo alıp vermeye bağlı olarak birtakım sorunları olmaktadır. Bu sorunları çözmek için yöntem aramakta olan kadınlar en çok ayak bileği estetiği yöntemine başvurmaktadırlar.

Ayak bileği estetiği ameliyatında; ayak inceltilebilir veya kalınlaştırılır.  Lazer Liposuction yöntemi kullanılarak yapılan bu operasyonlarda eğer ayak bileği inceltme işlemi yapılacak ise uygun ortam hazırlandıktan sonra ayak bileğinin içinde bulunan kas, doku ve sinirlere zarar vermeden ayağın içerisinde bulunan yağlar eritilerek bu sorun çözülür. Yine aynı şekilde ayak bileği kalınlaştırma işlemi yapılmak isteniyorsa bileğin içine vücudun herhangi bir yerinden alınan yağlar ile dolgu işlemi yapılarak bu sorunlar çözülür.

Çarpık Bacak

Estetik ameliyatlar bacakları içerecek olan çalışmaları ile de kendini göstermekle beraber; bacakların yapısı gereği var olan bozuklukları da gidermek adına cerrahi müdahalelere de yer vermektedir.

çarpık bacak estetiğiÇarpık Bacak Nedir?

Çarpık bacak, bacaklarda görülen şekil bozukluklarıdır ve sebebi bacaklarda oluşan yağ birikintileridir.  Söz konusu yağ birikimleri dışarıya veya içeriye doğru yönelir, bu da çarpık bacakları oluşturur. Ayak bilekleri ve baldırların, üst bacak kısmına göre daha kalın olması da çarpık bacak görüntüsünü verir.

Çarpık Bacak Nedenleri

Kemik eğriliği ve yağ dağılımındaki uyumsuzluktur. Yağ dağılımında ki uyumsuzluk yani bölgesel yağlanma sorunu genellikle genetik kökenlidir. Bacak çarpıklığı, yağ transferi tekniği kullanılarak düzeltilebilir. Bu teknikte; bacakta eğrilik yapan kemiğe dokunulmaz. Hastanın bacağına yağ transferi yapılıp, eğrilik gözle görülemeyecek şekilde kamufle edilir ve bacaklara şekil verilir. Ayrıca bölgesel yağlanma olan alandan da fazla yağ alınır.

Bacak eğriliğini gidermek için uygulanan bu teknikle; çarpık bacak sorununuzdan kurtulabilirsiniz.

Çarpık bacağın düzeltilmesinde diğer bir teknik ise; liposuction'dır. Diz çevresinden yağ almada liposuction tekniği ile bölge inceltilir. Alınan yağlar baldırın iç tarafına eklenir. Yağ alma işlemi lazer liposuction ile gerçekleştirilir. Böylece sadece yağ dokusu eritilir ve aynı zamanda ciltte sıkılaşma sağlanmış olur.

Çarpık Bacak Estetiği Nasıl Gerçekleşir?

çarpık bacak ameliyatıYağ yığılımından kaynaklı olarak kendini gösteren çarpık bacak sorunu; yağ transferi çalışması sayesinde de halledilebilecek bir olumsuzluk olarak kendini göstermektedir. Kemik eğriliğine yer vermeden halledilebilecek olan bu işlem sonrasında da insanların daha kolay bir biçimde hareket etmesi de sağlanarak; var olan kemik bozukluklarının sonrasında ortaya çıkan çarpık bacak rahatsızlığının daha kolay bir biçimde halledilmesi durumu da ortaya çıkıyor.

Sadece yağ transferi ile gerçekleştirilen bir operasyon olan çarpık bacak estetiği; anestezi sonrasında başlayan operasyon kapsamında bu tür bir rahatsızlıktan şikâyet eden kişinin bedeninin farklı bölgelerinden yağ alımı gerçekleştirilmektedir. Yağlar daha sonraki süreçte bacaklara eklenerek; bir nevi düzeltme enjeksiyonu adı altında yer alan işlem kendini gösterir. Bu sayede hem yağ oranı dengelenmiş hem de çarpık bacak rahatsızlığı kolay bir biçimde ortadan kalkmış olacaktır.

İşlem sonrasında ufak girişlerin küçük bantlar ile kapatılmasından sonra cerrahi müdahale tamamlanmış olacak ve iyileşme süreci de olmadan hasta düzgün bir biçimde yürümeye başlayacaktır.

Bacak İnceltme Hareketleri İşe Yarar Mı?

Herkesin spor salonlarında göbeklerinden, kalçalarından kurtulmak isterken bazen de kalınlaşmış bacaklarıyla da vedalaşmak isterler. Kalın bacaklarından şikâyetçi olan birçok kişi kıyafetlerini de buna yönelik hazırlar ve bu durumda belli bir süre sonra mutsuzluğa sebep olur. Bu kalın bacaklardan muzdarip olanlar kendilerini spor salonlarına atarak bu sıkıntılı durumdan kurulmak isterler. Fakat bu durum çoğu zaman bacakları inceltmek yerine kalınlaştırma yoluna da gidebilir. Bundan dolayı yapılan egzersizleri abartmadan fakat düzenli bir şekilde devam etmek gerekir. Önemli olan diğer noktalardan birisi de yeme ve içme alışkanlıklarına dikkat edilmesi konusudur. Bu önemli tavsiyelere uyulduğu takdirde isteyenler kalınlaşmış bacaklarına elveda diyebilirler. Fakat bacak inceltmede en etkili yöntem cerrahidir.

3.0

3 Yorumlar

0
0
3
0
0
Yorum

Buse Tutucu

2018-02-01 06:25:39

Bacaklarımın çarpık olmasından dolayı istediğim gibi etek giyemiyordum; fakat şuan dolabımda pantolondan çok etek var sağ olun :=)

Doç.Dr. Hayati AKBAŞ

2018-02-01 08:55:05

Merhaba Buse Hanım. Memnuniyetinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ederiz. Mutlu günler dilerim.
Yorum

Gül çalışkan

2018-04-12 13:07:20

Bacak estetiği fiyatı almak istiyorum bacaklarım parantez bacak şeklinde

Doç.Dr. Hayati AKBAŞ

2018-04-13 07:47:00

Merhaba Gül Hanım.Bacağınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğrafını +90 530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza gönderirseniz asistanım ile iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.
Yorum

Oya

2018-05-29 01:29:19

Bacak estetigi yaptirmak istiyorum.fiyatini ogrenebilirmiyim?

Doç.Dr. Hayati AKBAŞ

2018-06-01 00:29:48

Merhaba Oya Hanım , bacaklarınızın komple gözükecek şekilde çekilmiş fotoğraflarını ; +90 530 762 7002 numaralı hattımızdan asistanıma iletirseniz durum değerlendirilmesi sonrasında ayrıntıları görüşebiliriz. Sağlıklı günler dilerim.
Yorum Yap
siORtV

* İşaretli alanlar zorunludur.

TÜM UYGULAMALAR VE AMELİYATLAR