WhatsApp
FBM Estetik
Anasayfa Saç Ekimi
HIZLI RANDEVU
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
8yvdZq

Saç Ekimi

Saç Ekimi

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, kellik ve saç seyrekliği konusunda şikayetçi olanların farklı yöntemlerle donör bölgelerden kıl köklerinin alınarak şikayetçi olunan alanlara kıl köklerinin ekim yapılmasıdır.

Saç ekimi konusunda temelde 2 yöntem vardır: FUT ve FUE. Bu yöntemlerden en eskisi FUT yöntemi iken bu yöntem gelişerek olumsuzluklarının en aza indirilmesi durumunda FUE yöntemi daha çok önem kazanmaya başlamıştır.

FUE yöntemindeki avantajlar ise; yara izinin neredeyse hiç olmaması, mümkün olduğu kadar fazla saç kökü ve saç naklidir.

Hangi saç ekimi yöntemi olursa olsun bu işlem belli aşamalardan oluşmaktadır. Aşamalar uygulama öncesi, uygulama anı ve uygulama sonrası olarak sınırlandırılabilir.

Saç ekiminin ana aşamaları ise şöyledir:

 1. Kök alımı,
 2. Köklerin yerleştirileceği kanalların açılması,
 3. Saç ekiminin gerçekleştirilmesi.

Saç ekiminde kullanılacak saç kökleri en iyi kişinin başının arkasındaki saçlı deriden alınır. Eğer bu bölge uygun değilse doktor onayladığı takdirde sırt ve göğüs kısmından da kökler alınabilir.
sac-ekimi

Saç Ekimi Yöntemleri

Tamamen saç kaybı ya da seyreklik sorunu yaşayanlar çok fazla zaman kaybetmeden uzman kadronun bulunduğu uygun bir kliniğe gitmeleri gerekmektedir. Burada doktor ve klinik seçimi ise daha önce yapılmış olan çalışmalara bakmak ve en önemlisi de doktorla birebir iletişime geçmektir. Böylelikle merak ettiklerinizi sorabilir, kafanızdaki soru işaretlerini yok edebilirsiniz. Sizin için en uygun tekniği doktorunuz belirleyecektir. Bu aşamada da sizler doktorunuza tam olarak isteklerinizi ve endişelerinizi belirtmeli ve buna göre en doğru yol izlenmeli.

Saç ekiminde başlıca 2 yöntemi olduğunu belirtmiştik. Her iki yöntemde de saç kökü nakli gerçekleştirilmektedir.

 1. Her iki teknik arasındaki en belirgin fark FUE (Foliküler Unite Ekstraksiyon) tekniğinde kişinin ense kısmından saç alınan yerde hiçbir şekilde iz kalmamasıdır. FUT yönteminde ise kulak arkasından saç kökü alınması sonrası bir miktar iz kalmaktadır. 
 2. FUT operasyonunda ise kişinin başının arka tarafında yer alan saçlı bölgenin bir kısmı şerit biçiminde kesilerek alınır. Bu şeridin çapı ise ihtiyaç duyulan greft sayısına göre değişiklik göstermektedir. İşlemin ardından bu bölgede iz kalmaktadır. Şerit şeklindeki 1-4 arası kök bulunan greftlere ayrılır ve ekim işlemine hazır duruma getirilir.

FUE Saç Ekimi Yöntemi Nedir?

Donör bölge olarak saçın arka kısmı kullanılır. Ense ve ense civarındaki saç kökleri diğer bölgelere göre daha güçlü olduğu için genellikle donör bölge olarak burası kullanılır. Fakat bu bölgede de saç yoksa vücudun diğer bölgelerinden de kıl kökü almak mümkündür.

Donör bölgeden 0,7-1 milimetrelik mikromotor araçlar yardımıyla tek tek alınır. Alınan kökler seyrek ya da tamamen açık bölgeye ekilir. Ortalama 2500-3500 ararsı greft ekim yapılack alana eklenir. Bu işlemde dikişe gerek yoktur. Ameliyatsız bir yöntem olduğu için donör bölgede gözle görülür iz olması söz konusu değildir. 

Lokal anestesi kullanılarak yapılan FUE işleminde ağrı söz konusu olmaz. Bu işlem yaklaşık olarak 5 saat sürmektedir. İşlem sonrasında 1 gün istirahat edilmesi önerilir. Sonraki gün ise rahatlıkla işe gitmek mümkündür. Ekilen saçlar 3 ay sonra çıkmaya başlar ve tamamen çıkması ise 9 ayı bulur.

FUE mi FUT Saç Ekimi Mi?

FUE vs FUT Yöntemi Karşılaştırılması
DURUM FUE FUT
İz Kalması Belli belirsiz şekilde 2 kulak arasında şerit halinde
Greft Kalitesi İyi İyi
Alınabilen Greft Sayısı Daha fazla Daha az
İyileşme Süreci Daha kısa Daha uzun
İyileşme Dönenimde Ağrı Daha az Daha fazla
Traşlama Var Yok
Ekim sonrası egzersiz kısıtlaması Daha kısa düzeyde Daha uzun düzeyde
Şapka kullanımı Önerilir Önerilir
Tekniğin kullanım yaygınlığı Daha yaygın Nadir
Toplanan saç köklerinde ekime uygun olanların sayısı Daha fazla Daha az
Ekim sonrası dinlenme süresi 3-4 Gün 2 Hafta

Greft Sayısı Önemlidir

FUT tekniği ise yine aynı bölgeden elektrikli bir mikromotor yardımı ile çapları 0.9-0.5 mm olan greftlerin tek tek alınmasına dayanan bir metoddur. Bu greftlerin her birinde 1-4 adet kök bulunmaktadır.

Her iki alım metoduda güvenle uygulamak mümkündür. Ancak bazı yönleri ile FUE tekniği FUT uygulamasına kıyasla daha avantajlıdır. Peki, FUE tekniğinin saç ekiminde sağladığı avantajlar nelerdir?

FUE operasyonunda daha küçük boyutlu greft alımı imkan dahilindedir. İnce yapıya sahip olan bu greftler kanallara yerleştirilirken eğim ve yön tayini kolay gerçekleştirilebildiği için bu durum doğal görünüme yardımcı olur.

FUE tekniğinde; greft alımına başlamadan önce saçların tamamının kısaltılması gerekmektedir. FUT tekniğinde ise sadece çıkarılacak olan şerit şeklindeki bölümün inceltilmesi yeterlidir. Yine de sağladığı diğer avantajlar nedeniyle FUE tekniği; günümüzde daha çok tercih edilen alım metodudur. Ancak saçlarında bu işlemi istemeyen hastalar da FUT tekniği tercih edilebilir. Sakal ekimi için de aynı yöntemler uygulanabilmektedir.

ABD Ulusal Tıp Kütüphanesi (NLM), 50 yaşın üzerindeki erkeklerin %50'sinden fazlası büyük bir ölçüde erkek tipi kellik etkilenecektir. [1]

Köklerin alımından sonraki aşama saç kaybı olan bölgeye kanal açılmasıdır. Bu gayeyle hastaya lateral slit yöntemi yapılır. Lateral slit yöntemi özel olarak üretilmiş kesici uçlarla gerçekleştirilir. Kullanılan bu mini cerrahi neşterler,açılan kanalların normal anatomiye uygun şekilde olmasına olanak verir. Açılan bu kanallar greftlerin yeni yuvalarına istenilen ve gerekli olan yatay açılarla yerleştirilmesini sağlar.

Saç Ekiminin Yan Etkileri Var mı?

Her tıbbi işlemde olduğu gibi saç ekiminde de bazı yan etkiler olabilir.fue-yontemi

 • Kanama bulguları,
 • Hafif şişlik,
 • Enfeksiyon riskleri,
 • Dolaşım bozuklukları,
 • Göz çevresinde morarma,
 • Saçın çıkarıldığı veya implante edildiği deri bölgesinde hafif bir kabuk,
 • Ekim yapılan bölgelerde hissizlik,
 • Kaşıntı.

Alınabilen maksimum greft sayısına uygun sayıdaki kanal açımı tamamlandıktan sonra, sıra artık köklerin kanallarına ekilmesine (yerleştirilmesine) gelir. Ekim tamamlandıktan sonra hastanın alım ve ekim bölgesine sargı uygulanır. Hasta bandajlı bir şekilde taburcu edilir.İşlemden 4 gün sonra bandajın açılması doktorunun kontrolünde gerçekleştirilir. 5-7 günlük bir saç yıkama döneminden sonra ekim yapılan bölge normal görünümüne kavuşur.

Ekimden sonraki ilk 1 veya 2 ay ekilen köklerin saç gövdeleri dökülebilir. 3. aydan itibaren hasta yeni saçlarının çıkmaya başladığını deneyimler. Ekimi takip eden ilk 6 aylık dönemde saçların sayıca büyük bir kısmı çıkmış olur. İkinci 6 aylık periyotta geri kalan saçlar çıkar ve hasta son görümüne 12-14 ay gibi bir zaman zarfında kavuşmuş olur.
 

Saç ekimi tekniği bugünün koşullarında gayet rahat ve neticeleri de bir o kadar memnun edici bir uygulama olmakla beraber, operasyonun kesinlikle anestezi uzmanının yer aldığı ameliyathane koşullarında, steril araçlarla tecrübeli bir ekip ve özellikle de estetik cerrahi uzmanının önderliğinde yapılması hayati öneme sahiptir.

Saç Ekimi, günümüzde kellik problemine en kesin çözümdür.

Güzellik ve çekicilik dendiğinde ilk akla gelen unsurlardan birisi değildir saçlarımız. Oysa gerçekte ister erkek ister kadın cinsiyet olsun saçımızın sağlığını, şeklini, rengini en önemlisi de varlığını çok önemseriz. Erkeklerde olduğu gibi kadınlarda saç ekimi de önemsenmektedir. Saçlarımızın görünümümüzdeki bütünlüğü tamamladığı asla yadsınamaz. Saç kaybı yaşayanların sayısı hiçte az değildir.

Saç Dökülmesinin Nedenleri

 • Saç kaybının yapısal,
 • hormonal,
 • saç veya saç derisi hastalıkları gibi çeşitli nedenleri olabilir.

Saç kaybı ve kellik kalıcılık arz ettiğinde kişi kaybolan saçlarının yerine yenilerini koymanın yollarını arar. Kişi bu eksikliği bazen peruk veya protez gibi geçici ve son derece konfordan yoksun bir seçim ile bazen ise saç ekim gibi tıbbi ve kalıcı bir yöntemle gidermeye çalışır.

Günümüzde tam veya kısmi kelliğin tedavisi dendiğinde, tek geçerli ve kalıcı tedavi yöntemi saç ekim yöntemidir. Saç ekimi ülkemizde ve dünyada 20 yıldan daha uzun geçmişi olan bir işlemdir. Yıllar içerisinde edinilen tecrübeler artmış ve bu zeminde teknikler oldukça geliştirilmiş durumdadır.

Saç ekim teknikleri artık bu konu ile ilgilenen herkesin vakıf olduğu, oldukça bilgilendiği bir noktaya gelmiştir. Saçların nereden alındığı nereye nakledildiği, ekim sürecinin ne kadar sürdüğü, ekim sonrası dönemde hangi durumlarla karşılaşıldığı… Bu konuların hepsi artık hem uygulayıcı hem de hasta için bilinmezliğini yitirmiş durumdadır.fue-sac-ekimi

Söz konusu olduğunda artık hasta ve ekim arasında ön hat doğallığı, muayene olan kişiden en fazla ne kadar saç kökü alınabileceği alınan greft çaplarının en fazla ne kadar olabileceği ve ekimleri esnasında bu köklere verebilecek açının doğala ne kadar yakın olabileceği gibi daha ileri ve detay konuların bilgi aktarımları söz konusu hale gelmiştir. Zira saç ekiminde ana tema değişmemektedir. Saçlar, saçların yoğun olduğu ense bölgesinden (başın arkasında iki kulak arasında kalan alan) alınır ve eksik olan ön veya tepe bölgeye ekilir. Oysa günümüzde, artık önemsenen konular, işlemden sonraki sürecin ne kadar konforlu geçeceği, sonucun ne kadar doğal görünümlü olacağı noktasında yoğunlaşmaktadır. Saç ekimi fiyatları ise kaliteye ve uzmanlığa göre değişebilmektedir.

Sonucun doğal olmasını sağlayan çok etken vardır. Alım yapılan greftlerin çapının mümkün olduğu kadar küçük olması, açılan kanalların küçüklüğü ve kanal açılarının doğala en yakın yani dar açılı olması, ekim yapılırken mümkün olan en dar açıyla ve hastanın mevcut saçlarının yönlerinin referans alınarak ekilmesi doğallığı getirecek olan unsurlardır. Tüm bu detayların yorumlanması ise tecrübe gerektirir.

Saç ekimi talebi ile gelen hastanın çok iyi değerlendirilmesi gerekir. İhtiyacın olup olmadığı, kendisine ekim yapılıp yapılamayacağı ve yapıldığı takdirde hastanın beklentisi ile sonucun korelasyon (orantısal uyumluluk) gösterecek olması önemlidir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi, ameliyathane şartların da lokal anestezi ve sedasyon (anestezide uyku hali oluşturularak hastanın rahatlamanın sağlandığı yöntem. lokal anesteziye destek amacıyla kullanılır) altında uzman doktorlar ve ekipleri tarafından gerçekleştirilmelidir. Ameliyathane ve sterilizasyon şartlarının sağlanması büyük önem taşımaktadır.

 1. Bir mikromotorlu keskin başlık ile greftler donör bölgeden tek tek alınır.
 2. Greftler alımında mümkün olan en küçük motor uçları kullanılmalıdır. Bu sayede alım bölgesinde tahribat olması engellenecek ve ekim alanında doğal görünüm sağlanmış olacaktır.
 3. Alınabilecek olan greftlerin sayısı, donör bölgesindeki saç yoğunluğu ve saçın kalitesi ile paralellik gösterir. Ayrıca bu saçların koyu renk, kalın ve dalgalı olması da sonucu olumlu etkiler.
 4. Greft alımı bittikten sonra greftler PRP (Platelled Rich Plazma) yöntemi kullanılarak hastanın kendi kanından hazırlanan PRP sıvısının içinde bekletilir.
 5. Hücre yenilenmesini destekleme özelliği olan bu sıvının bir kısmı ise ekim yapılacak olan alana enjekte edilerek ekim sonrası için saç ve saçlı deriye destek sağlanır. Uygulanan PRP yara iyileşmesini hızlandırdığı gibi ekilen saçların kalitesini ve ekildiği bölgeye tutunma oranlarını arttırır.
 6. Elde edilen sayı göz önünde bulundurularak saçsız olan bölgeler için doğru planlama yapılır. Bu aşamada en önemli nokta ön hat çizgisidir. Saçlı derinin ön hat çizgisi, ekime doğallık imajını verecek olan en önemli unsurdur. Bu sınır yeniden şekillenirken opsiyonel olarak tıraşsız saç ekimi yaptırmak isteyen kişinin beklentisi de öğrenilmeli; ancak doğru anatomik kurallara mutlaka sadık kalınmalıdır. Kişinin yaşı, kemik yapısı ve elde edilen greft sayısına uygun ön hat çizimi gerçekleştirilmeli ve bu hatta sadık kalınmalıdır.
 7. Bir sonraki aşama ‘ekimin gerçekleştirileceği kanalların’ açılması aşamasıdır. Kanallar ‘Lateral Slit’ adı verilen ince uçlu bir neşter ile açılır. Bu slitlerin uçları özel olarak dizayn edilmiştir ve sahip oldukları şekil özelliği, yatay olarak kanallar açılmasına olanak tanır. Kanalların bu slitler ile açılması saçın doğala yakın dar açılarla ekilebilmesini sağlar. Bu özellik saç ekiminin doğal görünmesine neden olacak unsurlardan bir tanesidir.

PRP Saç Ekimi

Bir süreliğine PRP sıvısı içerisinde beklemeye alınmış olan greftler bu kanallara büyük bir özenle yerleştirilir. Ekim bittiğinde hastanın greft alınan bölgesi ve ekim yapılan bölgesi sargı ile kapatılır. Hasta aynı gün taburcu edilir. Sargısı 4 gün sonra doktor kontrolünde açılır ve ilk saç yıkaması yapılır. İlk yıkamanın sağlık personeli tarafından yapılması tedirginliği ortadan kaldırır ve hasta doğru bir şekilde tecrübelendirilmiş olur. Hastanın evde uygulamaya devam edeceği 3-5 günlük bir yıkamanın sonunda, mevcut küçük kan pıhtıları ortamdan uzaklaşır. Ekimden sonra ki ilk hasta günlük yaşantısına geri dönebilir. Çalışmasında tıbben sakınca yoktur. Görsellik gerektiren pozisyonlarda ise kişi 3-5 günlük istirahatın ardından işine rahatlıkla dönebilir.fue-nedir

 

Saç Ekimi Sonuçları

Ekimden sonra ki ilk 2 ay, ekilen saç köklerinin kıl gövdeleri dökülür. 3. aydan itibaren yeni kıl gövdeleri uzamaya başlar. 6. ayın sonunda yeni saçlar %70-80 oranında çıkmış olur. Geriye kalan ve toplamda %90-99 oranını tamamlayacak olan saçlar ise ikinci 6 aylık dönemin sonunda çıkmış olur. Hasta saçlarının çıkmaya başladığı dönemde destek ürünleri ile saçlarına bakım yapabilir. Çıkmış olan saçlar doğası gereği uzar ve kalıcıdır.

Birinci yılın sonunda gerek görülürse ve hastada talep ederse ikinci bir saç ekimi yapmak mümkündür. Genellikle gerek olmasa da, bazı hastalarda elde edilebilen greft sayısı sınırlı olduğu için ikinci bir ekim uygun olabilir. Seçilmiş vakalarda vücudun göğüs veya sırt bölümünden alınan kıl köklerinin kullanımı ile ihtiyaç duyulan greft sayısına ulaşılması sağlanabilir.

Tüm bu aşamaların değerlendirilmesinin doğru planlaması ve her hastaya özel olarak uygulanabilmesi teknik bilgi ve daha da önemlisi, deneyim gerektirir.

Saç ekim işlemi yaptırmak isteyenlerin, ekim yaptıracağı uzman kadroyu tercih etmeden önce;

 • ekibin mevcut tecrübesini,
 • ekim yapılacak ortamın sterilizesini,
 • ameliyathane şartlarının sağlanıp sağlanmadığını,
 • ekimden sonra 1 yıl sürecek olan sonuç alma döneminde yeterli bilgilendirme ve temas desteği alıp alamayacağını

iyi değerlendirilmesi gerekir. Tüm bu bilgiler sonuçtan duyulacak memnuniyet oranını arttıracak son derece önemli unsurlardır. Doç.Dr. Hayati Akbaş yönetiminde FBM Tıp Merkezi'de sizlere hizmet vermektedir.

Kellik Engellenebilir veya Önlenebilir mi?

Kelliğin farklı nedenleri olabilir; eğer bazı maddesel eksikliklerden kaynaklanıyorsa (vitamin, mineral, enzimatik faktör, kan değerleri eksikliği gibi) Ne yazık ki erkek tipi kellik, genetik bir özellik olduğundan onu engellemenin bir yolu şuan için bulunmamaktadır.

Referanslar

[1] U.S. National Library of Medicine (2019). Androgenetic Alopecia. https://ghr.nlm.nih.gov/condition/androgenetic-alopecia

Saç Ekimi Süreci

Tam İyileşme
Tam İyileşme
10 gün
Operasyon Süresi
Operasyon Süresi
5-9 Saat
İşe Dönme
İşe Dönme
Hemen
Hastanede Kalma Süresi
Hastanede Kalma Süresi
-
Hassasiyet Süresi
Hassasiyet Süresi
-
Antestezi Türü
Antestezi Türü
Lokal Anestezi
"Belirtilen ameliyat süreçleri ortalama bilgilerdir. Hastanın genel durumuna, ameliyatın türüne ve uygulanacak operasyonun sayısına göre değişiklik gösterebilir."

Saç Ekimi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Saç ekimi operasyonlarında acı ya da ağrı lokal anestezi uygulandığından bulunmamaktadır.

Tıraşsız saç ekimi olarak bilinen bu yöntemde saça ekilecek yeni köklerin operasyonda tıraşsız olarak gerçekleştirilmesidir.

Sakaldan saç ekimi uygun vakalarda yapılabilir.

Kişinin kendi kıl köklerinden alım yapıldığından dolayı kalıcı sonuçları vardır.

Evet, ön hattan saç ekimi yapılabilir.

Saç ekimi, uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne bağlı olarak 4 ila 8 saat arasında sürmektedir.

Alındaki normal deri alanıyla saçlı deri arasındaki hattı ifade eder. Anatomik hesaplama yöntemleriyle belirlenebilir.

Organ nakillerinden farklı olarak, saç ekiminde donör ve alıcı yoktur; eğer bir başkasından saç, folikül ve doku aldıysanız vücudunuzun bağışıklık sistemi bunu reddeder.

Bu yıkama hassasiyet gerektirir. Saç ılık su ve hassas el hareketleriyle yıkanır.

Saç ekimi için çeşitli metodlar mevcuttur, bu yöntemler arasından en iyisi budur demek çok doğru ifade olmayacaktır; çünkü hastadan hastaya seçilecek yöntem değişkenlik gösterebilir. En yaygın olarak uygulanan yöntem ise FUE tekniğidir.

Başın arka kısmından saçlı derinin, deri kökleriyle beraber şerit halinde cerrahi olarak çıkarıldığı saç ekimi yöntemidir. Operasyon sonrasında hastanın ense bölgesinde çizgli halinde ameliyat izi kalır.

Evet, saçları keserek uygulama yapabilmekteyiz.

Hayır, yaş kısıtlaması bulunmamaktadır. Ergenliğini tamamlayan herkese yapılabilir.

Tıp merkezimizde SGK ile anlaşmamız bulunmamaktadır.

İlk 2 ay dökülür, 3. aydan sonra çıkmaya başlar ilk 6 ayda saçların %70-80'i çıkar, 2. 6 ayda ise geri kalan saçlar çıkar. Hasta son halini 1 yılda alır.

Hastanın rutin olarak kullandığı ilaçları kullanmasında mahsur yoktur; ancak kan sulandırıcı ilaçlarının 1 hafta ya da 10 gün öncesinden kesilmesi gerekmektedir.
 • ziyaretçi
  Kahraman
  29.04.2017
  Saçımda dökülme var saç ekimi işe yarar mı?
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 29.04.2017
  Merhaba Kahraman bey +90 530 762 70 02 bu numaraya WhatsApp uygulaması üzerinden başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını göndererek, değerlendirme yapıldığında detaylı bilgi ve net fiyat bilgisi alabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.
 • ziyaretçi
  Sadık korkmaz
  09.07.2017
  Hocam 37 yaşındayım ve bir şeker hastasıyım. Şeker hastalarına saç ekimi yapma imkanınız var mı? İyi çalışmalar
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 10.07.2017
  Merhaba Sadık Bey.Saç ekimi operasyonlarımız Tıp merkezimizde gerçekleştirilmektedir. Dilerseniz +90 530 762 70 02 numaralı WhatsApp hattımıza başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını göndererek online muayene hizmetimizden yararlanabilir, uygulama detaylarını ve fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz. İyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  İlyas Aydıntaş
  14.07.2017
  Saçlarımın sürekli olarak dökülmesinden dolayı zaman içerisinde seyrekleşen saçlarım sebebiyle saç diplerimin net bir biçimde görülmesi durumu ortaya çıktı. Bu durumla beraber de saç ekimi işlemini gerçekleştirme ihtiyacı duyarak daha gür saçlara sahip olmayı da başardım.
 • ziyaretçi
  İlker Yağcı
  15.07.2017
  Kellikle mücadele etme noktasında hemen hemen her çözüm yolunu denemeye çalışsam da elime herhangi bir olumlu sonuç geçmedi. Ta ki saç ekimi seanslarına katılana dek. Birkaç seans sonrasında tamamen doğal olan saç kökleri kafa derime tutturularak organik bir biçimde saç hücrelerinin yeniden uzamasını sağladıkları için saçlarımın yeniden olmaları gereken yerde olduklarını da gözlemleme şansına eriştim.
 • ziyaretçi
  Salih Özenç
  18.07.2017
  Yüksek tansiyon hastalığı hayatımı daha da planlı bir biçimde yaşamama sebep olmasının yanı sıra düzenli olarak ilaç kullanmamı da sağladı. Yalnız yüksek tansiyon rahatsızlığına bağlı olarak kullandığım ilaçların yan etkisi olarak da saç dökülmesinden müzdarip hale geldim. Saç ekimi düşünüyorum.
 • ziyaretçi
  Ertuğrul Ertekin
  22.07.2017
  Keşke başka ilaçlarla ve bitkisel önerilerle zaman kaybetmek yerine en başından yaptırsaydım diye düşünüyorum.
 • ziyaretçi
  Mesut Arslan
  02.09.2017
  Merhaba iki yan bölgemde açılmalar var saç ektirmeyin düşünüyorum yaptığım araştırmalarda bu işin maalesef ya hemşireler ya da Bodrum altı yerlerde yapıldığını gördüm Hayati beyi ekranlardan tanıyorum doğrusu güven veren birisi ama ameliyata giriyor mu bilmiyorum her konuda bilgilenmek isterim YOZGATTAN selamlar
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 05.09.2017
  Merhaba Mesut Bey, ben sosyal medya danışmanı Binnaz. +90 530 762 70 02 numaralı WhatsApp hattımıza başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını göndererek online muayene hizmetimizden yararlanabilir, uygulama detaylarını ve fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz. İyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Yusuf ÖZPETEKGİL
  05.09.2017
  Saçlarımda aşırı dökülme oluyor, nasıl muayene olabilirim?
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 05.09.2017
  Merhaba Yusuf Bey. +90 530 762 70 02 numaralı WhatsApp hattımıza başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını göndererek online muayene hizmetimizden yararlanabilir, uygulama detaylarını ve fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz. İyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Mahmut Çınar
  04.10.2017
  Saç dökülmesi sorunu çoğu erkekte olduğu gibi benim de başıma gelen durumlardan bir tanesi olarak kendini ilerleyen yaşlarımda göstermeye başladı. Yavaş yavaş saçlarımın açılmasını her ne yaptımsa engelleyemedim. Son olarak Hayati hocama ulaşmayı düşünüyorum?
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 04.10.2017
  Merhaba Mahmut Bey, +90 530 762 70 02 numaralı WhatsApp hattımız üzerinden başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını göndererek online muayene hizmetimizden faydalanabilir, uygulama detaylarını ve fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.
 • ziyaretçi
  Yıldırım Beyaz
  10.10.2017
  Kel olmam beni artık olumsuz etkilemeye başladı, Dışarıya çıkasım bile gelmiyor fotolarımı wpden atacağım.
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 10.10.2017
  Merhaba Yıldırım Bey, +90 530 762 70 02 numaralı WhatsApp hattımız üzerinden başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını göndererek online muayene hizmetimizden faydalanabilir, operasyon detaylarını ve fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz. İyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Mahmut Çelik
  17.10.2017
  Kellik gerçekten kötü bir durum. Aynanın karşısına geçiyorsun tarayacak saçın yok. Ama artık aynanın karşısına geçtiğimde elimden tarak düşmüyor :/
 • ziyaretçi
  Mustafa Uğur Gezgin
  18.10.2017
  Saç dökülmesi sorunundan müzdarip olmamdan dolayı saçlarıma yeniden erişmek için çözüm yolları arayışı içerisindeydim, yardımcı olurmusuunz
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 18.10.2017
  Merhaba Mustafa Bey, +90 530 762 70 02 numaralı WhatsApp hattımız üzerinden başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını göndererek online muayene hizmetimizden faydalanabilir, operasyon detaylarını ve fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz. İyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Yurdakul
  19.10.2017
  2017 Saç ekimi fiyatları ve ücretleri hakkında nasıl bilgi alabilirim?
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 19.10.2017
  Merhaba, Yurdakul Hanım, +90 530 762 70 02 numaralı WhatsApp hattımız üzerinden başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını göndererek online muayene hizmetimizden faydalanabilir, operasyon detaylarını ve fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz. İyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Faik Aksoy
  21.10.2017
  Tiroid hormonunun yeterli oranda çalışmaması ile beraber vücudumda olumsuz yönde değişimler de görülmeye başlamıştı. Yalnız bu tür sorunlar arasında gözle görülebilen düzeyde yer alan saç dökülmesine karşı bir önlem almam ya da bir çözüm üretmem de gerekiyor saç ekimi yaptırabilir miyim?
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 21.10.2017
  Merhaba Faik Bey, merkezimizde saç ekimi uygulamaları gerçekleştirilmektedir.0530 762 7002 numaralı WhatsApp hattımız üzerinden başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarınızı gönderdiğiniz takdirde online muayene hizmetimizden faydalanabilir, uygulama detaylarını ve fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz. İlginiz için teşekkür eder, iyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Arzu Özdemir
  08.11.2017
  Psikolojik rahatsızlıklarıma bağlı olarak düzenli bir biçimde kullanmaya devam ettiğim antidepresanların yan etkilerine maruz kaldım. Bu yan etkilerden bir tanesi olan saç dökülmesi sonrasında gözle görülür bir seyrelme durumu ortaya çıktı. Bu soruna bir çözüm yolu niteliğinde bulunan saç ekimi işlemi ile beraber de yeniden saçlarımın eski gür haline ulaşabilmesi için gayret gösterdim ve beklentilerimin karşılandığını da gözlemleyebildim. Hayati hocama ve ekibe çok teşekkür ediorum
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 09.11.2017
  Arzu Hanım merhaba. Memnuniyetinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Memnun olmanıza çok sevindim.Tekrar görüşmek dileğiyle.Sevgiler.
 • ziyaretçi
  Engin Uzbey
  08.11.2017
  Kellik sorununa kesin bir çözüm sağlama niteliğinde yer alan saç ekimi ile kısa bir sürede saçlarıma yeniden kavuşabilir miyim?
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 09.11.2017
  Engin Bey merhaba. Saç ekimi uygulaması süreci ile ilgili ayrıntıları 0530 762 7002 numaralı whatsapp hattımızdan bize yazarak öğrenebilir, değerlendirme sürecinden sonra asistanımın yönlendirmesiyle benimle de iletişime geçebilirsiniz. En kısa zamanda mesajımızı bekliyorum sevgiler.
 • ziyaretçi
  Salim Namlı
  28.11.2017
  Vücudumun bağışıklık sistemi normal bir insana göre kat ve kat hızlı çalışmasına rağmen bu olumlu unsurun olumsuz etkileri de zaman zaman kendini gösterebiliyordu. Bu olumsuz etkilerin başında ise saç dökülmesi sorunundan mağdur olmam yer alıyordu. FBM'de bana uygulanan saç ekimi ile beraber bu sorunu çözdüğünüz için ayrıca teşekkür ediyorum.
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 29.11.2017
  Merhaba Salim Bey. Düşüncelerinizi paylaştığınız ve memnuniyetinizi ilettiğiniz için biz teşekkür ederiz. Tekrar görüşmek dileğiyle. Sağlıklı günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Nermin Çabuk
  03.01.2018
  Anemiye bağlı olarak saç dökülmesi sorunu var acaba nasıl olacak ekim işlemi bilgi verrimisiniz?
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 06.01.2018
  Merhaba Nermin Hanım, durumunuzu detayları ile birlikte yazarak; başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını; +90 530 762 7002 numaralı hattımıza gönderirseniz detayları görüşebiliriz. Sağlıklı günler dilerim.
 • ziyaretçi
  Semih Bilgiç
  10.01.2018
  Ergenlik dönemimde kullanmış olduğum saç şekillendirici maddelerin olumsuz etkileri yüzünden saçların dökülüyor. Saç ekimi yaptırmak istiyorum bnde.
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 13.01.2018
  Merhaba Semih Bey, saç ekimi için uygun olup olmadığınızı değerlendirebilmem için; +90 530 762 7002 numaralı hattımızdan asistanım ile iletişim kurup, başınızın fotoğraflarınızı gönderebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.
 • ziyaretçi
  Yaşar Akdeniz
  19.01.2018
  İlaç takviyesi sonrasında vücudumda bulunan A vitamini fazlalığından ötürü saç köklerim güçsüz kaldı ve yavaş yavaş saçlarımın seyrelmeye başladığını da fark ettim. Saç ekimi işe yarayabilir mi?
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 19.01.2018
  Merhaba Yaşar Bey, saç ekimi için uygun olup olmadığınızı değerlendirebilmem için; +90 530 762 7002 numaralı hattımızdan asistanımla iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.
 • ziyaretçi
  Burak Ay
  06.02.2018
  Kellik sorunu pek çok kişinin hayatını olumsuz etkileyebilecek bir sorun. Allah kimseye kellik sorunu yaşatmasın.
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 07.02.2018
  Merhaba Burak Bey, saç ekimi uygulaması düşünüyorsanız, durumunuzu değerlendirebilmem için; +90 530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza başınızın fotoğraflarını gönderebilirsiniz. Değerlendirme sonrasında ayrıntıları görüşebiliriz.İyi günler diliyorum.
 • ziyaretçi
  Hikmet arslan
  15.02.2018
  Fbm de saç ektirdim çok mutlu yum!! Hayati hocama selamlar!!
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 17.02.2018
  Merhaba Hikmet Bey, düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ediyorum. Memnuniyetiniz beni mutlu etti. İyi günler dilerim.
 • ziyaretçi
  Halil Tat
  01.03.2018
  Hocam size bir sorum olacakti, Ben Belcikada yasiyorum ve 3 hafta oncesi Istanbula sec ektirmeye gittim. Gitmeden once sacimin ve donor bolgesinin resmini gonderdim ve donor bolgesinin iyi gozuktugunu ve boylece 3000 kadar grafts ekebileceklerini soylediler. Ancak tam 10 saat suren bir ameliyattan sonra sadece 2200 grafts ekildi ve sebeb olarak cildimin yumusak oldugu ve zorlandiklarini soylediler. Bunun dogruluk bir payi olabilirmi?
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 01.03.2018
  Merhaba Halil Bey,+90 530 762 7002 numaralı whatsapp hattımız üzerinden iletişim halindeyiz değil mi?
 • ziyaretçi
  Zehra
  03.03.2018
  Bayanlarda saç ekim işlemi farklı mı oluyo?
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 07.03.2018
  Merhaba Zehra Hanım, tıp merkezimizde kadınlara da FUE yöntemi ile ekim uygulaması yapılmaktadır. Detaylar için; +90 530 762 7002 numaralı whatsapp hattımızdan asistanım ile iletişime geçebilirsiniz.Sağlıklı günler dilerim.
 • ziyaretçi
  Furkan Tepeli
  06.03.2018
  Saç ekimi yaptırmayı düşünüyorum ancak saç ekimi hakkında herhangi bir bilgim yok. Saç ekimi öncesinde ve sonrasında varsa ne tür şeyler beni bekliyor
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 07.03.2018
  Merhaba Furkan Bey, saç ekimi uygulaması ile ilgili tüm ayrıntıları online muayene olarak öğrenme imkanınız bulunmaktadır. Başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını; +90 530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza göndererek muayene olabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.
 • ziyaretçi
  Beyza Yıldırım
  08.03.2018
  Daha önce görmüş olduğum kemoterapi sebebi ile saçlarımı kaybettim. Görmüş olduğum tedavi saç ekimi tedavisine herhangi bir engeli olur mu?
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 10.03.2018
  Merhaba Beyza Hanım, başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarınızı; +90 530 762 7002 numaralı hattımızdan asistanıma iletirseniz durum değerlendirilmesi sonrasında ayrıntıları görüşebiliriz. Sağlıklı günler dilerim.
 • ziyaretçi
  Emre Yılmaz
  13.03.2018
  35 yaşındayım saç ekimi yaptırmak istiyorum fakat illa ameliyat şeklinde mi tedavi olmam gerekiyor? Herhangi bir hap ya da krem kullanarak saçlarımı geri kazanamaz mıyım?
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 13.03.2018
  Merhaba Emre Bey, saçlarını kaybetmiş kişilerde olumlu sonuç alınabilen tek tedavi yöntemi; saç ekimidir. Merkezimizde uygulanan saç ekimi ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isterseniz +90 530 762 7002 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. İyi günler dilerim.
 • ziyaretçi
  Eren Şaşkın
  19.03.2018
  Kafamda aşırı derecede kellik var. Saç ekimi tedavisi için duyduğum kadarıyla saç olan bölgeden alıntı yapılıyormuş fakat benim hiç saçım yok. Bunun bir çözümü var mı?
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 19.03.2018
  Merhaba Eren Bey, ekim yapılıp yapılamayacağına karar verebilmemiz için durumunuzu görmemiz gerekmektedir. Başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarınızı; +90 530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza gönderirseniz asistanımdan detaylı bilgi alabilirsiniz.Sağlıklı günler dilerim.
 • ziyaretçi
  Cennet Yurdakul
  21.03.2018
  Saçkıran hastalığından dolayı saçlarım arasında bölgesel dökülmeler var. Bu sıkıntılara çözüm olacak olan saç ekimi işlemi yeterli faydayı gösterir mi?
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 21.03.2018
  Merhaba Cennet Hanım,merkezimizde saçkıran olan hastalarımıza da saç ekimi uygulamaları gerçekleştirilmektedir.Ekim sonrası başarılı sonuçlar elde edilmiştir.;+90 530 762 7002 numaralı Whatsapp hattımızdan asistanım ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.Sağlıklı günler dilerim.
 • ziyaretçi
  Batuhan Kılıç
  30.03.2018
  Saç ekimi yaptırmayı düşünüyorum fakat operasyon esnasında herhangi bir acı duymaktan kaygılıyım. Genel ya da Lokal Anestezi uygulaması yapılıyor mu?
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 31.03.2018
  Merhaba Batuhan Bey, Saç ekimi uygulaması, ekim yapılan bölge uyuşturulduğu için ağrı ve acı duyulan bir uygulama değildir. Ayrıntılı bilgi için; +90 530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını gönderebilirsiniz.Sağlıklı günler dilerim.
 • ziyaretçi
  Abdullah Karakuş
  03.04.2018
  Vücut geliştirmeye olan merakım yüzünden cildimde bazı sorunlar ortaya çıkmasının yanı sıra saçlarımın da dökülmesi problemi gündemimin üst sıralarında yer almaya başladı. Yeniden saç ekimiyle saçlarıma kavuşabilr miyim?
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 04.04.2018
  Merhaba Abdullah Bey, başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını;+90 530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza göndererek asistanım ile iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.
 • ziyaretçi
  Yasin Paslanmazgil
  09.04.2018
  FUE mi FUT mu konusunda kararsızım ama FUE saç ekimini seçeceğim gibi ayrıca sunduğunuz karşılaştırma tablosu da çok işe yaramış tebrik ederim.
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 09.04.2018
  Merhaba Yasin Bey.Daha detaylı bilgi alabilmek için dilediğiniz zaman 0530 762 7002 numaralı whatsapp hattımızdan asistanım ile iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dilerim.
 • ziyaretçi
  Sinan Kaymak
  18.04.2018
  Saç ektirmek istiyorum fakat yapılan saç ekimi işleminden sonra kafatasında operasyon ve dikiş izlerinin kalır mi?
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 18.04.2018
  Merhaba Sinan Bey.Saç ekimi uygulaması sonrasında başınızda iz oluşmamaktadır.Başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını 0530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza göndererek asistanımla iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dilerim.
 • ziyaretçi
  İsmail Ok
  23.04.2018
  Faul ekimi yapıyor musunuz? sakallarımın üst kısmında boşluk ve incelmeler bulunuyorda.
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 24.04.2018
  Merhaba İsmail Bey, merkezimizde sakal ekimi yapılmaktadır. Durumunuzun değerlendirilebilmesi için sakal bölgenizin fotoğraflarını; +90 530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza gönderirseniz asistanımla detayları görüşebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.
 • ziyaretçi
  barış
  05.05.2018
  Merhaba, saç tellerimde incelme var, aynı zamanda üst bölgelerde ve ön bölgelerde seyrelme var. saç ekimi fiyatı nedir? kredi kartı ile taksit yapma imkanı var mı?
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 05.05.2018
  Merhaba Barış Bey, başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarınızı; +90 530 762 7002 numaralı hattımızdan asistanıma iletirseniz durum değerlendirilmesi sonrasında ayrıntıları görüşebiliriz. Sağlıklı günler dilerim.
 • ziyaretçi
  Ömer kara
  18.06.2018
  Meraba daha önce saç ekimi yaptım ama başarısız oldu. Donor bölgemde izler belli olduğu için bu yuzden saçlarımın yanlarını kisaltamiyorum sadece vücut killarindan oluşacak saç ekimi yapmak istiyorum. Sakal gogus omuzlardan çok sık vücut killarim var bunlardan ekim yapmak istiyorum. Ayrıca bunların belli bi boya kadar sadece uzayabildigini de biliyorum sadece kafamın tepesinde sırıtmicak şekilde dursun yeterli benim için. Sadece vücut killarindan yapılacak ekimin benim için başarı oranı ve ortal
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 19.06.2018
  Merhaba Ömer Bey , başınızın farklı açılardan , ensenizin de net gözükecek şekilde çekilmiş fotoğraflarını 0530 762 70 02 numaralı Whatsaap hattımıza gönderirseniz değerlendirme sonrasında detaylı bilgi alabilirsiniz . İyi günler dilerim .
 • ziyaretçi
  Ozan
  24.11.2018
  Devlet hastanelerinde saç ekimi, sakal ekimi gibi işlemler yapılıyor mu? FBM'de saç ekimini gerçekten çok önerdiler saçımın fotosunu mu atmam gerekiyor? İlk soruma da cevap veririseniz sevinirim.
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 30.11.2018
  Merhaba Ozan Bey , başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını +90 530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza gönderirseniz değerlendirme sonrasında detaylı bilgi alabilirsiniz. Buradan sadece kendi tıp merkezimiz ile ilgili bilgi paylaşabiliyoruz. İlginiz için teşekkür eder , iyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Ilgın
  11.04.2019
  Hocam eşime saç ektirmek istiyorum kaç greft ekilir ortalama olarak?
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 13.04.2019
  Merhaba, Tabi ki ne zaman isterseniz +90530 762 70 02 numaralı WhatsApp hattımızdan bize ulaşarak randevunuzu oluşturabilirsiniz. İlginiz için teşekkür eder iyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Polat
  16.04.2019
  Hocam saç ektirmek için kaç greft gerekiyor orta kısım benim tamamen kel durumda.
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 18.04.2019
  Merhaba Polat Bey, Saç ekiminde ortalama greft sayınız ve ekim detayları için öncelikle durumunuzun değerlendirmesi gerekiyor. +90530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza başınızın farklı açılardan ve ensenizin net gözükecek şekilde çekilmiş fotoğraflarını gönderirseniz değerlendirme sonrası detaylı bilgi alabilirsiniz. İlginiz için teşekkür eder iyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Cengaver
  25.04.2019
  30 yaşındayım ön bölgemde askerden sonra saç dökülmesi var, saç ekimi oluyor mu?
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 01.05.2019
  Merhaba Cengaver Bey, Başınızın farklı açılardan ve ensenizin net gözükecek şekilde çekilmiş fotoğrafını +90530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza gönderirseniz değerlendirme sonrası detaylı bilgi alabilirsiniz.İlginiz için teşekkür eder iyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Tarkan Tarık
  27.04.2019
  Saç ekiminden sorna berbere kaç gün sonra gidebilirim?
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 01.05.2019
  Merhaba Tarkan Bey, Saç ekimi ile ilgili tüm sorularınız için +90530 762 7002 numaralı whatsapp hattımızdan bize yazabilirsiniz.İlginiz için teşekkür eder iyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Tolga
  08.05.2019
  saç ekiminde fiyat öğrenebilir miyim?
 • doktor
  FBM ESTETİK 09.05.2019
  Merhaba Tolga Bey,başınızın farklı açılardan ve ensenizin net gözükecek şekilde çekilmiş fotoğraflarını +90530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza gönderirseniz değerlendirme sonrası fiyat bilgisini ve tüm detayları öğrenebilirsiniz. Merkezimize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.
 • ziyaretçi
  Faruk
  26.05.2019
  Hocam saç ekiminde, saçımın arka kısmından alınan bölgede bir boşluk olur mu? FUE yöntemi en iyisi diyorlar bilgi edinebilirmiyim
 • doktor
  FBM ESTETİK 27.05.2019
  Merhaba Faruk Bey, Başınızın farklı açılardan ve ensenizin net gözükecek şekilde fotoğraflarını +90530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza gönderirseniz değerlendirme sonrası yöntem,teknik,operasyon detayları ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi haftalar dileriz.
 • ziyaretçi
  Turgut Polcu
  26.05.2019
  fiyat bilgisini mail olarka atar mısınz
 • doktor
  FBM ESTETİK 27.05.2019
  Merhaba Turgut Bey, Fiyat bilgisi kişinin durumuna ve yapılacak operasyona göre değişmektedir.Estetik operasyonlar için fiyat bilgisini +90530 762 7002 numaralı whatsapp hattımızdan öğrenebilirsiniz. İlginiz için teşekkür eder iyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Kamil
  07.06.2019
  fue yöntemibnde fiyat nedir?
 • doktor
  FBM ESTETİK 07.06.2019
  Merhaba Kamil Bey, Fiyat bilgisi için durumunuzun değerlendirilmesi gerekmektedir.Başınızın farklı açılardan ve ensenizin net gözükecek şekilde çekilmiş fotoğraflarını +90530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza gönderirseniz değerlendirme sonrası detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Osman
  08.06.2019
  grefte göre fiyat değişir mi
 • doktor
  FBM ESTETİK 08.06.2019
  Merhaba Osman Bey, Saç ekimi ile ilgili fiyat bilgisi ve tüm sorularınız için +90530 762 7002 numaralı whatsapp hattımızdan bize yazabilirsiniz. Teşekkür ederiz.
 • ziyaretçi
  Doğan
  11.06.2019
  Ordu'da yaşıyorum fiyat bilgisi talep edebilirmiyim? Ordu'da değil samsunda saç ekimi yaptırmak istiyorumn.
 • doktor
  FBM ESTETİK 11.06.2019
  Merhaba Doğan Bey, Başınızın farklı açılardan ve ensenizin net gözükecek şekilde çekilmiş fotoğraflarını +90530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza gönderirseniz değerlendirme sonrası fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz. İlginiz için teşekkür eder,iyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Harun
  14.06.2019
  saç ekimi fiyatları ne kdr
 • doktor
  FBM ESTETİK 14.06.2019
  Merhaba Harun Bey, Başınızın farklı açılardan ve ensenizin net gözükecek şekilde çekilmiş fotoğraflarını +90530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza gönderirseniz değerlendirme sonrasında detaylı bilgi alabilirsiniz. Merkezimize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.
 • ziyaretçi
  Hafize
  28.06.2019
  bayanlarda saç ekimi nasıl oluyor. Sağ üst tarafında haffi saç dökülmesi var.
 • doktor
  FBM ESTETİK 02.07.2019
  Merhaba Hafize Hanım, Saç ekimi için öncelikle durumunuzun görülmesi ve değerlendirmeye alınması gerekmektedir.Başınızın farklı açılardan ve ensenizin net gözükecek şekilde çekilmiş fotoğraflarını +90530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza gönderirseniz değerlendirme sonrasında detaylı bilgi alabilirsiniz. Merkezimize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.
 • ziyaretçi
  Şamil
  08.07.2019
  öndeki saçlarım ekimle beraber tekrar çıkar mı?
 • doktor
  FBM ESTETİK 08.07.2019
  Merhaba Şamil Bey, Saç ekimine uygunluğunuz ve nasıl bir ekim olacağı konusunda durumunuzun değerlendirilmesi gerekmektedir.Başınızın farklı açılardan ve ensenizin net gözükecek şekilde çekilmiş fotoğraflarını +90530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza gönderirseniz değerlendirme sonrası detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Can Küçük
  15.07.2019
  Hocam faullerimde hafif azalma var tam kellik değilde gelecek için sorun olur diye düşünüyorum. faul ekimi de olabilir mi?
 • doktor
  FBM ESTETİK 15.07.2019
  Merhaba Can Bey.Ekim uygulaması ile ilgili doktor beyin durumunuzu görmesi gerekmektedir.Başınızın farklı açılardan ve ensenizin net gözükecek şekilde çekilmiş fotoğrafını +90530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza gönderirseniz değerlendirme sonrası detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Ayberk
  25.07.2019
  saç ekiminde fue mi kullanılıyor hastanenizde
 • doktor
  FBM ESTETİK 25.07.2019
  Merhaba Ayberk Bey.Saç ekimi ile ilgili tüm sorularınız için +90530 762 7002 numaralı whatsapp hattımızdan bize yazabilirsiniz.İlginiz için teşekkür ederiz.
 • ziyaretçi
  Mahmut Tence
  01.08.2019
  saç ekimi ücreti ne kadar? watsaptan mı ulaşayım. Almanya da yaşıom.
 • doktor
  FBM ESTETİK 01.08.2019
  Merhaba Mahmut Bey.Şehir dışında olup muayeneye gelemeyen hastalarımız için online muayene hattımız bulunmaktadır.Başınızın farklı açılardan ve ensenizin net gözükecek şekilde çekilmiş fotoğraflarını +90530 762 7002 numaralı hattımıza gönderirseniz değerlendirme sonrası fiyat bilgisini ve uygulama detaylarını öğrenebilirsiniz.İlginiz için teşekkür ederiz.
 • ziyaretçi
  Yusuf Mertoğlu
  09.08.2019
  saç ekimi için yaşım uygun mu sizce 35 yaşındayım ekim yaptırayım mı
 • doktor
  FBM ESTETİK 19.08.2019
  Merhaba Yusuf Bey.Saç ekimi uygulamaları ekime uygun olan 18 yaş ve üzeri hastalar için yapılabilmektedir.Başınızın farklı açılardan ve ensenizin net gözükecek şekilde çekilmiş fotoğraflarını +90530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza gönderirseniz değerlendirmenizi sağlatabiliriz ve sonrasında detaylı bilgi alabilirsiniz.İyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Muhammed Emin
  19.08.2019
  saç ektirmek için fiyat bilgisi talep ediorumm
 • doktor
  FBM ESTETİK 19.08.2019
  Merhaba Muhammed Emin Bey.Fiyat bilgisi için doktor beyin durumunuzu görmesi gerekmektedir.Başınızın farklı açılardan ve ensenizin net gözükecek şekilde çekilmiş fotoğraflarını +90530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza gönderirseniz değerlendirme sonrasında fiyat bilgisini ve operasyon detaylarını öğrenebilirsiniz.İyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Orhan
  12.11.2019
  saç ektirme ücretleri ne kadar
 • doktor
  FBM ESTETİK 12.11.2019
  Merhaba Orhan Bey.Başınızın farklı açılardan ve ensenizin net gözükecek şekilde çekilmiş fotoğraflarını +90530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza gönderirseniz değerlendirme sonrası fiyat bilgisini ve diğer detayları öğrenebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.
 • ziyaretçi
  Doğan Arslan
  14.05.2020
  Merhaba FBM estetik merkezinizde hangi tür saç ekim teknikleri uygulanmaktadır...
 • doktor
  FBM ESTETİK 19.05.2020
  Merhaba Doğan Bey.Saç ekimi ile ilgili tüm sorularınız için detaylı bilgiyi +90530 762 7002 numaralı whatsapp hattımızdan alabilirsiniz.Sağlıklı günler dileriz.
8yvdZq
KAPAT
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
8yvdZq
KAPAT
DOKTORA SOR

Alakalı Makaleler