Whatsapp & SMS

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326

Mail Adresimiz

info@fbm.com.tr

BİZE ULAŞIN BİZE ULAŞIN Randevu Al
Labioplasti Ameliyatı

Günümüzde birçok hasta vajina iç dudak sarkmasının neden olduğu (1 labiumun diğerine göre daha sarkık ya da büyük olması durumu) şikâyetler yüzünden cerrahlara başvurmaktalar.

Labioplasti Nedir?

Labioplasti kadınlarda labium minus olarak adlandırılan vajina girişindeki küçük dudaklar ile ilgili yapılan genital bir estetik türüdür.

Sarkık olan bu labiumlar hem enfeksiyon riskini ortaya çıkaran genital akıntılara hem de genital görüntünün kötü olmasına yol açmaktadır. Bu ameliyat sayesinde hastada aşırı derecede sarkık ve büyük olanlar düzeltilir ve küçültülür. Ameliyat ile genellikle dudakların fazlalıkları çıkartılarak küçültülür. Labioplasti ameliyatlarında dudaklarda bulanan dokuların ne kadarının çıkarılacağı ve ne kadarının bırakılacağı oldukça önemlidir. Ameliyatın büyüklüğüne ve şekline kadının genital görüntüsü ve vajina yapısı doğrultusunda karar verilir.labioplasti estetiği

Küçük Dudaklar Nedir?

Labium, büyük olan dudakların arasında ince deri kıvrımı şekli ile uzanan yapılardır. Orta çizgide ve önde birleşerek klitoris üzerini bir çarşaf gibi örterler. Küçük dudaklar ise arka tarafa doğru küçülür ve incelir çok belli olmayan bir kıvrım halini alır.

Kişilerin Labium şekilleri, renkleri, büyüklükleri yaşa ve ırka göre değişiklik gösterebilir. Bu labiumlar ortalama 5 santimetre uzunlukta olup kalınlıkları ise 0,5 veya 1 santimetre arasındadır. Bazı hastalarda renk artışı görülürken bazılarında geinatal bölge ile bir renk bütünlüğü söz konusudur.

Büyük Labiumlar Ne Gibi Şikâyetlere Yol Açar

Bazı bireylerde iç ve dış dudaklardan uzun olması ve dışarıya kadar sarkması tıbbi, cinsel ve psikolojik sorunlara yol açmaktadır. Bu sorunlar genellikle ergenlik döneminde, doğuştan, doğum yaptıktan sonra veya aşırı kilo alıp verme sonucunda oluşabilmektedir. Labium büyüklüğü yaşayanlarda iç dudakların fazlalık kısımlarında oluşan terleme ile kökü kokulu mantar enfeksiyonlarına bile sebep olabilir. Gereğinden büyük, orantısız labiumlar hastalarda dıştan genital dolgunluk yapabildiği için iç çamaşırı ve mayo giydiklerinde sıkıntı oluşturabilmektedir. Tüm bu durumlar Labioplasti ile çözülebilir.

Kimler Labioplasti Yaptırabilir

labioplasti operasyonu

  • Labium ile alakalı tıbbi ya da görsel olarak sorun yaşayan,
  • Bekâr ya da evli,
  • Doğum yapmış ya da yapmamış kadınlar bu operasyonu yaptırabilir.

Kadınların estetik sonrası hayatlarında gebe kalmaya ve doğum yapmaya bir engeli veya zararı yoktur. Labioplasti fiyatları için FBM ile iletişime geçebilirsiniz.

Labioplasti Ameliyatı Öncesi

Ameliyattan önce kişiler duş almalı ve eğer local anestezi ile ameliyat yapılacaksa tok karnına ameliyata gelmelidirler. Genel anestezi yaptıracak olanlar ise en az 8 saat önce bir şey yemeyip içmemelidirler. Ameliyat öncesinde ise doktorlar herhangi bir test veya rapor istemeyebilir. Hastaların ise daha önceden yüksek tansiyon, kan hastalığı, kalp hastalığı, astım, şeker hastalığı, astım gibi kronik rahatsızlıkları varsa bunları doktorlarına bildirmeleri gerekir. Ayrıca hastalar kanlarında bir enfeksiyon taşıyorsa veya herhangi bir ilaca alerjileri varsa bunu doktorlarına söylemeliler. Sürekli ilaç kullananlar içinse birkaç tane kan testi istenebilir.

 

Labioplasti Ameliyatı Sırası ve Sonrası

Ortalama olarak bir Labioplasti ameliyatı 45 dakika kadar sürmektedir. Bu süre hastaların durumlarına bağlı olarak da değişim göstermektedir eğer Labioplasti ameliyatının yanında klitoris derisi germe ya da vajina derisi gibi işlemlerde yapılırsa ameliyat biraz daha uzamaktadır. Bu ek operasyonlar ile dış genital alan daha estetik bir görünüm kazanmaktadır.vajina sarkması

Ameliyatlarda ise genellikle lokal anestezi tekniği uygulanmaktadır. Bu sayede genel anestezinin oluşturduğu risklere maruz kalınmaz; ancak isteyenler için bu anestezi türü de uygulanabilmektedir. Ameliyat öncesinde doktorunuz size bilgi verecek ve nasıl bir şekilde ameliyata geleceğinizi söyleyecektir.

Labioplasti operasyonlarında acı hissedilmez. Çoğu doktor ise yapılan operasyonlarda hastaları ile konuşmakta ve onlara rahatlatıcı müzikler dinletmektedir. Ayrıca aynı ameliyat esnasında hem vajina daraltma ameliyatı hem de iç dudak estetiği yapılabilmektedir.

Labioplasti tedavisi her hastaya ayrı olarak planlanır. Ameliyat öncesinde doktorlar her hastayı titiz bir şekilde muayene etmekte ve sonucunda bazı bilgiler vermektedir. Yapılacak olan estetik operasyonlarda doktorların uzman görüşü, kişinin dokusunun durumu, vücut metabolizması ve hastanın dokusunun durumu oldukça önemlidir. 

labiolasti ameliyatlarıHastalar ise operasyon öncesinde doktorlarına operasyon sonrası görüntülerinin nasıl olması istediklerini tarif edebilirler. Örnek olarak bazıları iç dudakların uzun olmasını isterken kimileri de hastalar dudakların neredeyse görünmeyecek kadar kısa olmasını isterler. Vulva adı verilmiş olan dış genital alanda bebeksi ve oldukça iyi bir görünüm elde edilir. Labioplasti ve vajinoplasti, cinsel estetik  ameliyatları özellikle 2018'den itibaren tercih edilmeye başlanmıştır.

2.5

4 Yorumlar

0
0
3
0
1
Yorum

Yasmin

2017-06-30 01:26:13

çok kısa sürede Labioplasti ameliyatının olduğunu bilmiyordum teşekkürler.
Yorum

Melek Eren

2017-10-07 02:42:44

Labioplasti ameliyatı olmak istiyorum bende ama ne yapcağımı bilemiyoru.

FBM Estetik

2017-10-07 05:07:18

Merhaba Melek Hanım, +90 530 762 70 02 numaralı WhatsApp hattımız üzerinden operasyon detaylarını ve fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.
Yorum

Derya bol

2018-01-24 13:48:22

Labioplasti ameliyatının fiyatını öğrenmek istiyorum

Doç.Dr. Hayati AKBAŞ

2018-01-26 09:30:33

Merhaba Derya Hanım, operasyon ücreti için; +90 530 762 7002 numaralı hattımızdan asistanımla iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.
Yorum

Gülçin Damaklıgil

2018-11-16 05:59:04

Labioplasti ameliyatı fiyatları euro ve dolar cinsinden ödense fark ediyor mu? Fransa'da yaşıyorum.

FBM Estetik

2018-11-17 06:12:01

Merhaba Gülçin Hanım , labioplasti ameliyatı ile ilgili fiyat bilgisi ve diğer detaylar için +90 530 762 7002 numaralı whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. İlginiz için teşekkür eder iyi günler dileriz.
Yorum Yap
5F9Uhd

* İşaretli alanlar zorunludur.

TÜM UYGULAMALAR VE AMELİYATLAR