Whatsapp & SMS

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326

Mail Adresimiz

info@fbm.com.tr

BİZE ULAŞIN BİZE ULAŞIN Randevu Al
Dolgu Tedavisi

Dolgu yönteminde ülkemizde popülerlik kazanmaya başlayan estetik tedavilerinden bir tanesidir ki son zamanlarda kadınlar tarafından çokça tercih edilmeye başlamıştır. Tercih edilme nedeni ise ameliyatsız olmasından kaynaklanmaktadır.

Yüz Dolgusu Nedir? 

Dolgu tedavisinde hastaların şikâyetçi oldukları bölge üzerine eriyebilen ve vücuda hiçbir şekilde zararı olmayan bir madde uygulanır ve buradaki görünümsel bozukluklar giderilir.

dolgu tedavisi ameliyatıDolgu tedavisinde başarı oranı oldukça yüksektir yani olumsuz bir durum yaşama olasılığı çok azdır. Dolgu tedavisinin en çok uygulandığı bölgeler arasında kaş araları, alın, göz kenarları, dudak kenarlı ve burnun yanından inen kıvrımlar yer alır. Özellikle hastaların daha çok şikâyetçi oldukları bölgeler kaş araları ve burun kenarındaki kıvrımlardır. Kaşların çatılması durumunda meydana gelen kırışıklıklar yaşınız ilerledikçe daha belirginleşir ve bu ortaya hoş olmayan bir görüntü çıkar. İki kaşın arasına konulan bu madde ile dolgu tedavisi yapılır ve bu kırışıklıklar giderilir.

Yüz Dolgusu Tedavisi

Dolgu tedavisi estetikten korkan ya da ameliyat olmadan sorunlarından kurtulmak isteyen bireyler için oldukça uygundur ve onların bu sorunlarını yenmelerini sağlarken diğer yandan da estetiğe karşı daha sıcak bakmalarını sağlamaktadır.

Yıpranan ve yaşlanan cilt yapılarının genç ve diri bir görünüme ulaşabilmesi için oldukça sık tercih edilen dolgu tedavisinde bireylerin en çok çekindikleri husus ise tedavi sonrası işleyen süreç ve oluşma riski bulunan enfeksiyonlardır.dolgu tedavisi estetiği Bu kapsamda bu operasyonlar için kişilerin estetik ve sağlık merkezlerinin tercih edilmesi gerektiğinin altını çizen uzmanlar; daha önce gerçekleştirdiği estetik operasyonları ile kalitesini kanıtlamış estetik ve sağlık merkezlerinin tercih edilmesi gerektiğini belirtmektedirler.

FBM Tıp ve Estetik Merkezimiz; özellikle dolgu tedavisinde hasta isteği doğrultusunda operasyon öncesinde kişilere detaylı bilgiler verilmektedir. Operasyon ve işlemler öncesinde ve sonrasında gerekli hassasiyeti gösteren estetik merkezimizde estetik işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Dolgu Tedavisi Hangi Bölgelere Nasıl Uygulanır?

Dolgu tedavisi vücudun birçok yerine uygulanabilmektedir. Genel olarak bilinen sadece yüze uygulandığıdır. Ancak bilineni aksine vücudun çok çeşitli yerlerine de dolgu estetiği uygulanmakta ve çok iyi sonuçlar alınmaktadır.


En yaygın uygulama alanı yüz bölgesidir. Yüzde oluşan kırışıklıklar ve izlerden şikayetçi kişilere uygulanır. Zaman ile yüz şeklinin bozulması ile de tercih edilir. Yüz ovalitesi bozulan kişilerin tekrardan eski yüz hatlarına kavuşmaları için de uygulanır ve yüzde başlıca dudaklar, marionette çizikler, nazolabial oluklar ve elmacık kemiği bölgesinde görülen sorunlar için tercih edilir. Yüz bölgesinde bunların dışında şakak bölgesinde görülen çukurlukların düzeltilmesi, burunda görülen bozuklukların düzeltilmesi, çene ve kaşlarda görülen bozuklukların düzeltilmesinde de tercih edilir.yüz dolgusu

Dolgu estetiği yüz bölgesi haricinde bacaklarda ve meme bölgesinde de yapılmaktadır. Bunların yanı sıra elde görülen yaşlılık belirtilerinin ortadan kaldırılması içinde oldukça etkilidir.

Dolgu Estetiği Yan Etkileri Var Mı?

Dolgu estetiği kendi biliminde gelişirken sentetik ve yarı sentetik dolgu maddeleri kullanılmıştır. Bu maddeler zaman içerisinde kişilerde bazı yan etkiler göstermiştir. Bilim vücudun kabul ettiği ve herhangi bir yan etki göstermeyen hyalüronik asit içeren dolguyu artık hayatımıza sunmuştur. Bu dolgu vücuda herhangi bir zararı yoktur; ancak yine de dolgu yaptıracak kişi kesinlikle uzman hekimlerden destek almalı ve gerekli tetkikleri yaptırmalıdır. Uzman hekim kişinin dolgu estetiği için en uygun bilgileri verecektir.

Yüz Dolgusu Ne Kadar Dayanır?

Etkili olduğu süre 6 ila 12 ay arasında değişmektedir.

Yüz dolgusu ne kadar sürede oturur?

Yüz dolgusu uygulanır uygulanmaz hastada şeklini alır. Takip eden birkaç gün içerisinde çok az ödem gelişebilir, 4-5. günlerde hasta son görüntüsüne kavuşmuş olur.

Yüz dolgusu sonrası şişlik oluşur mu?

Kullanılan malzemeye uygun olarak yüzde şişlikler oluşabilir. Özellikle Hyaluronik asit dolgularda ilk birkaç gün su tutacağı için hastanın şişliği meydana gelebilir. Bu durum geçicidir ortalama 1 haftada bu şişlik iner ve hasta son halini alır.

3.0

4 Yorumlar

0
0
4
0
0
Yorum

Ayca Genc

2017-06-08 14:33:58

Merhaba, Cene dolgu fiyatini ogrenebilirmiyim? Iyi gunler, Ayca G

FBM Estetik

2017-06-09 00:15:00

Merhaba Ayça Hanım. Çene estetiği operasyonlarımız Tıp Merkezimizde ve İstanbul'daki anlaşmalı olduğumuz hastanelerde yapılmaktadır. +90 530 762 70 02 numaralı WhatsApp hattımız üzerinden çenenizin farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını isim ve şehir bilgilerinizi belirterek gönderdiğiniz takdirde dilediğiniz sorunuzun cevabına ulaşabilirsiniz.Merkezimize göstermiş olduğunuz ilgi ve alaka için teşekkür ederiz. İyi günler dileriz.
Yorum

Pınar Selek

2017-06-25 16:29:30

Burun dolgusu yapıyor musunuz?

FBM Estetik

2017-06-28 00:33:24

Merhaba Pınar Hanım.Merkezimizde dolgu uygulaması yapılmaktadır. +90 530 762 70 02 bu numaraya WhatsApp uygulaması üzerinden burnunuzun farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını; isim ve şehir bilgilerinizi belirterek gönderdiğiniz takdirde dilediğiniz sorunuzun cevabına ulaşabilirsiniz. Merkezimize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.
Yorum

Mett calkam

2017-09-03 06:59:37

Slm,benim anlamadığım Sadece reklam ve photolarda cildi puruzsus kadinlarin olusu!halbuki gercekten estetige dolguya ihtiyaci olan ve 50 yasin ustundekileri gercekci olarak vermek varken bu sekilde yayinlar cogu insanimizi yaniltiyor!16
Yorum

Nuray Aalanoğlu

2017-11-11 11:14:25

Merhaba burun dolgusu yaptırıcam fakat burnumdan iltahaplanma nedeniyle bir operasyon geçirdim iltahaplanma geçmedi.Bu durumda burun dolgusu yapılabilirmi bir sorun yaşarmıyım acaba teşekkürler.

Doç.Dr. Hayati AKBAŞ

2017-11-20 06:12:11

Merhaba Nuray Hanım, burun bölgenize dolgu tedavisinin yapılıp yapılamayacağını durumunuzu değerlendirdikten sonra karar vermemiz gerekiyor. Burun bölgenizi net görebileceğim şekilde fotoğraflarını çekerek 0530 762 7002 numaralı hattımıza whatsapp üzerinden gönderirseniz değerlendirme sonrasında detayları görüşelim.İyi günler diliyorum.
Yorum Yap
qsfwM9

* İşaretli alanlar zorunludur.

TÜM UYGULAMALAR VE AMELİYATLAR