WhatsApp
FBM Estetik
Anasayfa Kırışıklık Tedavisi
HIZLI RANDEVU
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
8cO3oT

Kırışıklık Tedavisi

Kırışıklık Tedavisi

Zaman geçtikçe cildimiz elastikiyet özelliğini de kaybediyor ve yavaş, yavaş dokularıyla birlikte aşağı doğru sarkmaya başlıyor. Çok, çok aşırı sarkmış vakalarda yüz germe ameliyatı yapılıyor veya kısmı yüz germe ameliyatı yapılıyor ama ufak sarkmalarda ve ameliyattan korkanlarda başka yöntemler devreye sokuluyor. Burada ise ufak tefek girişimlerle cilt elastikiyetini artırarak alttaki deriyi iplerle yani örümcek ağı denilen bir yöntemle yukarı doğru çekmeye çalışılıyor ancak bu işlem için doğru hasta seçmek önemli.

Doğru hastanın kriterini ise şu şekilde açıklayabiliriz bacağı kırılmış bir hastayı kadın doğumcuya götüremeyiz eğer hastanın şikayetleri çok hat safhada ise ve ufak medikal girişimlerle toparlanamayacak isek buna cerrahi olduğunu söylemek gerekir

Burada anlatmak istediğim konu sarkmanın ve kırışıklığın bir miktarı var. Sarkma eğer sizin iple gerdirebileceğinizden ya da kırışıklık sizin iğne ile doldurabileceğinizden daha büyük ise o zaman bu işlemlere hiç girmemeniz gerekir.kirisiklik-tedavisi
 
Bunun tespiti ise çok basit bir şekilde yapılır hastaya nasıl olmak istediği sorulur ve göstermesi istenir burada kırışıklığın miktarı önemlidir. Eğer normal bir kırışıklık ise bu işlem çok sıkıntılı bir süreç değildir.
 
Yarım saatte bir insanı ameliyatsız gençleştirmek mümkün bu nasıl olur dilerseniz anlatalım hastamız geldi “ben 10 yaş gençleşmek istiyorum ancak ameliyat olmak istemiyorum ve yüzümdeki kırışıklıklardan kurtulmak için yarım saatim var beni yarım saatte gençleştir ve gönder doktor" dedi.

Kırışıklık Tedavisi Nasıl Yapılır?

 1. Biz ilk önce hastanın yüzünün bir anatomisi çıkarıp senin nelere ihtiyacın var nerelerindeki kırışıklıkların giderilmesi düzeltilmesi gerekiyor bunun tespitini yaparız.

 2. Bu tespit sonucunda genellikle kırışıklıklar alın bölgesinde iki kaşın arasında ve de göz çevresinde yani kazayağı denilen alanda tespit edilir.

 3. Buradaki kırışıklıklar için yapacağımız işlem oldukça basit fakat bir konuya dikkat etmek gerekir kırışıklık tedavisini herkes yapar ancak problem çıkana kadar sahiplenirler asıl mesele bu problemi çıkarmamak çıkmışsa da bu sorunu yönetebilmek.
 4. Burada ne yapmak gerekiyor hasta bizden ne istemiş kaşlarının yukarı kaldırılmasını alın çizgilerinin gitmesini, kaş arası çizgileri ve tavşan çizgilerinin halledilmesi onun için bu bölgelere iğne ile dolgu yapmak gerekir bu işlemi yaptığınızda kırışıklıklar hareket etmediği için zaman içerisinde tedavi edilmişte olacaktır.
 5. Aşağı doğru inilirse burun kenarları ve ağır kenarlarında çizgiler oluşmakta aynen bu çizgilerinde giderilmesi için göz ve alında yaptığımız uygulamayı devam ettirerek dolgu işlemi yapmak lazım ancak burada nasıl yapıyoruz yine iğne ile mi hayır iğnesiz küçük bir endoskopik delikten içeri girilip elimizde iğne olmayan kanula denilen bir aletle girip dudak üstü de dahil dudak dolgusu da dahil dudak altındaki dolguları yüzdeki diğer boşluklar tek bir noktadan girerek yüzün tamamına dolgu uygulaması yapılır.

Kanatmadan acıtmadan ağrı ve sızı hissettirmeden yapılabilecek bir düzeltme şekli dolgu malzemesi aslında sentetik olarak üretilmiş vücudumuzda bulunan cildimizi gergin gösteren kolejindir.

Kırışıklık Tedavisi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Bu makaleye ait S.S.S Bulunamadı.
 • ziyaretçi
  Nejlihan ünal
  12.02.2017
  Fiyat almak istiyorum iki kaş arası için kaz ayağı botox
 • doktor
  Doç. Dr. Hayati AKBAŞ 21.02.2017
  Merhaba Neslihan hanım, Botox hakkında fiyat bilgisi almak için WhatsApp hattımıza mesaj atabilirsiniz. 0 530 762 70 02
 • ziyaretçi
  Melis Öztürk
  24.03.2018
  Orta yaşlara gelmem sebebi ile yüzümde belirli bölgelerde kırışıklıklar meydana geldi. Bıçak altına yatmak istemiyorum. Ameliyat olmadan bunların ortadan kaldırılması mümkün mü?
 • doktor
  Doç. Dr. Hayati AKBAŞ 24.03.2018
  Merhaba Melis Hanım, size uygun tedavi şeklinin belirlenebilmesi için; +90 530 521 86 99 numaralı hattımızdan yüz bölgenizin farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını gönderebilirsiniz. İyi günler dileriz.
8cO3oT
KAPAT
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
8cO3oT
KAPAT
DOKTORA SOR

Alakalı Makaleler