Whatsapp & SMS

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326

Mail Adresimiz

info@fbm.com.tr

BİZE ULAŞIN BİZE ULAŞIN Randevu Al
Karın Estetiği

Karın Germe Ameliyatı Nedenleri

Karın estetiği birçok nedenden dolayı yapılmaktadır;

  • Öncelikle kadınların sorunu olan  kilo alıp verme,
  • Yaşlandıkları zaman ve hamilelikten sonra  karın bölgesinde oluşan bozulmalardan dolayı karın estetiğine ilgi duyulmaktadır.

Hamilelik sonrası her kadında karın bölgesinde fazlalık oluşur ve bu fazlalıklar göbek bölgesinde yer alırlar. Bunun sorununuzu çözebilmek için karın estetiği tedavi yöntemi oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Karın estetiği "karın germe" olarak da bilinmektedir. Ameliyatın amacı karnınızın sıkı bir görünüme kavuşmasıdır.


karın estetiği kimlere yapılırKarın Estetiği Riskleri Nelerdir?

Bu ameliyatında  riskleri  vardır. Ancak bu riskler çok nadir durumlarda görülmektedir. Genel olarak görülen ameliyattan sonra enfeksiyonlar uygun görülen antibiyotikler engellenebilir. Bu bir kenara  karın içerisinde kan ve kirli sıvıların çoğalması, toplanması durumlarına karşı drenler ile yapılan müdahale ile sorun çözülmüş olur. Risk oldukça düşüktür. Bu durumlarda  kısa zamanlı kontroller ile bu sorunlar engellenebilmektedir.

Karın Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Çoğunlukla yetişkin bir insan için uygulanabilen bir  ameliyattır. Küçük yaşlarda kilo sorunu olan bireyler için uygulanabilecek bir tedavi yöntemi değildir. En önemli unsurlardan biri olan ameliyata girecek kişi uygun kilosunda  olması lazımdır. Eğer değilse kilo vermesi beklenir. Kilo vermenin önemi ise karın gerginliğinin azaltılması ile istenen düzeyde germe elde edilmesidir.

karın germeDaha önceden kişi geçirdiği estetik ameliyat varsa bunu ameliyatı yapacak cerraha bildirmelidir. Hasta eğer sigara içiyorsa ameliyattan en az 1 ay önce bırakması istenir ve sonrasında da en az 2 hafta içmemesi istenir. Bunun nedeni ise sigaranın yara iyileşmesine engel olmasıdır.

Karın Germe Çeşitleri

Karın germe estetiği 2 şekilde yapılmaktadır. Germe ameliyatının nerede ve hangi boyutta yapılacağına göre mini ve tam germe olarak yapılmaktadır.

Mini Karın Germe Ameliyatı

Deformasyon olan karın eğer göbek deliğinin alt kısmında bulunuyor ise, göbek deliğinin alt kısmında hafif yağlanmalar ve sarkmalar görünüyorsa, karın kaslarında ayrılmalar ve gevşemeler görünmüyorsa, göbek deliğinin üst kısmında herhangi bir sarkma ya da yağlanma yoksa ve göbek deliğinin alt kısmında kısmi çatlaklar varsa mini karın germe ameliyatı uygun olabilmektedir.

Mini karın germe ameliyatı; cildi gevşek ama tam karın germe işlemi için uygun olmayan ve karın bölgesinde fazla kilosu olmayanların tercih edebileceği bir ameliyattır. Özellikle doğum yapmış, fazla yağı veya cilt altı dokusu göbeğinin altına toplanmış kişilere uygulanır.  Mini karın germe ameliyatında; karın ve bel bölgesindeki fazla yağlar alınıp, göbek altında ki fazla doku çıkartılarak germe uygulanır. Kesinlikle göbek üstünde kalan bölgeye bir işlem uygulanmaz. Mini karın germe ameliyatı için en uygun adaylar; göbek üstüne bir işlem uygulanmadığı için göbek deliği yukarıda olan kişilerdir.

Tam Karın Germe

Bu yöntem ise mini karın germede görülen problemler  göbek deliğinin üst bölgesinde de görülmesi durumlarında  tercih edilir. Tam karın germe ameliyatı göbek deliği üstü kasık ve karın arasında yapılmaktadır. Bu alanda görülen sarkmalar, çatlaklar, yağ dokusu fazlalıkları alınır. Kendini salmış karın kasları sıkılaştırılır, deri gerginleştirilir. Ameliyat yapılırken, ameliyat yarasının iç çamaşırının içerisinde kalacağı şekilde planlanır.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası

Karın germe ameliyatından sonra hasta 1 veya 2 saat sonra kendine gelmektedir. Aynı gün hastanede müşade altında tutulan hasta ertesi gün drenler çıkarılarak taburcu edilmektedir.

Ameliyat sonrasında karnı zorlayacak hareketler ve ağır eşyalar kaldırılmaması gerektiği şeklinde uyarılır. Ameliyat yaraları bandaj ile kapatılmaktadır ve bunlar karından alındıktan sonra kişiden 6 hafta boyunca karın korsesi giyilmesi istenilmektedir. Hasta enfeksiyona karşı antibiyotik kullanması söylenirken bir hafta dik pozisyonda yatmamaları istenmektedir. Hasta ameliyat sonrası banyosunu dört gün sonra yapabilirken, cerrah dikişleri 10 gün sonra almaktadır. Ameliyat olan kişiler iki hafta sonra işlerinin başına dönebilir. Ameliyat sonrası karın 6 ay sonra şeklini alır ve şişlikleri kaybolur.

karın kası estetiği

Karın Kası Estetiği

Estetiğe dayalı cerrahi müdahaleler karın kasları üzerinden de gerçekleşerek; six pack ya da baklava kası adı verilen kısımların da kısa bir süre içerisinde ortaya çıkarılmasına dayalı çalışmalar da kendini göstermektedir. Bu aşamada da belirgin bir kas yığınının daha da ortaya çıkmasına dayalı bir işlem olarak görülecek olan karın kası operasyonu aşamasında da insanların yoğun bir spor ve diyet programı ile karşı karşıya kalmaması durumu da gündeme gelecektir. Zorlayıcı bir biçimde bulunan bu tür programların insanların yeteri kadar zamanını alacak ve ciddi çaba sonrasında da karın bölgesinde yer alan yağ tabakasının eritim işlemi gerçekleşecektir.

Karın Kası Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Egzersizlere rağmen ideal karın kasına ulaşamayan, daha sportif bir vücut isteyen ve daha kısa sürede karın kasına ulaşmak isteyenler tarafından yaptırılacak olan bu tür bir ameliyat çeşidi oldukça kolay bir biçimde gerçekleştirilmektedir. Yağa şekil verme ve yağı emülsiyona çevirme noktasında yeterlilik sağlayacak olan bu ameliyat türüne ağrısız liposuction da denilmekte olup; herhangi bir biçimde sinirlere ya da yağlara zarara vermeyecek şekilde de kendini gösterir.

  • karın germe ameliyatıGenel ya da lokal anestezi altında yer alacak olan kişilere uygulanacak olan bu tür estetik operasyonlarda yapılacak olan ilk adım kasların yerlerinin belirlenmesi ve bu yerlere uygun olacak şekilde de hareket edilmesi olacaktır.
  • Mikro girişler akabinde yağlanmanın olduğu ve kasların belirgin bir konumda kendini göstermediği bölgelerde titreşim verilerek; kendini gösteren yağ tabakasının ortadan kaldırılıp kasların görünür hale gelmesi de sağlanacaktır.

Karın kası ameliyatı olduktan sonraki zamanlarda da günlük yaşantısına kısa zamanda geri dönebilir.

Karın Germe İle Çatlaklar Yok Edilir Mi?

Doğum sonrası kadınlarda karında bollaşma, çatlaklar ve sarkmalar meydana gelebilir. Özellikle göbek altında kalan çatlaklar karın germe sırasında gider. Sonuç olarak karın germe ameliyatlarında çatlakların birçoğu gider; ama bazı hastalarda bir kısım çatlaklar kalabilir. Burada karın düz ve çatlaklar olsa bile daha az dikkat çeker.

Karın Estetiği Sonrası İz Kalır Mı?

Karın ameliyatları sonrası iz kalma olabilir. Bu daha çok iç çamaşırlarının altında kalan bir izdir. Genellikle hastaları rahatsız etmez. Hastaların rahatsız olduğu durumlar çok nadir görülür, aradan bir yıl geçtikten sonra ise iz azaltma işlemi yapılabilir

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Hamile Kalınır Mı?

Karın germe ameliyatı sonrasında çocuk doğurmak mümkündür. Burada 3-4 sene doğum yapılmamasıdır önerilir; çünkü yeni yapılmış, düzeltilmiş ve düzgün bir hale getirilmiş bir karnın hemen yeniden hamilelikle bozulması istenmez.

Mini Karın Germe Daha Mı Avantajlıdır?

Mini karın germe mi yoksa tam karın germemi olacağı probleme göre karar verilir.

Fıtık Karın Germe Ameliyatıyla Düzeltilir Mi?

Karın germe ameliyatıyla beraber karın bölgesindeki fıtıklar, göbek bölgesindeki fıtıklar düzeltilebilir. Bu da güzel bir olaydır, aynı anda hem fıtık düzeltilmesi hem de karın estetiği beraber yapılmış olur.

Karın Estetiği Ne Kadar Sürer?

Karın germe ameliyatları genellikle 1-2 saat civarında sürer. Çok komplike vakalarda çok nadir olmak üzere 3 saate kadar sürebilir.

3.0

3 Yorumlar

0
0
3
0
0
Yorum

Sibel Güneş

2018-03-31 01:11:54

Doğumdan sonra karın bölgemde çatlaklar var. Ameliyatsız bunların tedavi edilmesi mümkün mü?

FBM Estetik

2018-03-31 02:12:56

Merhaba Sibel Hanım, merkezimizde çatlak tedavisi için ameliyatsız yöntemlerimiz bulunmaktadır. Konu ile ilgili +90 530 521 86 99 numaralı medikal estetik bilgi hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. İlginiz için teşekkür eder, iyi günler dileriz.
Yorum

Büşra Dağtekin

2018-04-02 02:24:06

Sezaryen ile doğum yaptığımdan dolayı; karın bölgemde dikiş izleri mevcut ve beni rahatsız eden bir görüntü olarak devamlı ilgimi çekiyor. Bu dikiş izlerini estetik ameliyatı ile ortadan kaldırmak mümkün mü? Eğer böyle bir ameliyat mümkünse hakkında bilgi alabilir miyim?

Doç.Dr. Hayati AKBAŞ

2018-04-04 01:25:45

Merhaba Büşra Hanım, merkezimizde iz tedavileri yapılmaktadır. Size uygun olan tedaviyi belirleyebilmem için; +90 530 762 7002 numaralı whatsapp hattımızdan asistanım Kübra Hanım ile iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.
Yorum

merve yazıcı

2018-05-04 07:44:06

merhaba sezeryan ameliyatı sırasında karın germe operasyonu yapılabilir mi

FBM Estetik

2018-05-04 08:19:03

Merhaba Merve Hanım, operasyonlar ile ilgili tüm detaylar için;+90 530 762 7002 numaralı whatsapp hattımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. İlginiz için teşekkür eder,iyi günler dileriz.
Yorum Yap
uapBB4

* İşaretli alanlar zorunludur.

TÜM UYGULAMALAR VE AMELİYATLAR