WhatsApp
FBM Estetik
Anasayfa Göz Kapağı Estetiği
HIZLI RANDEVU
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
6Fsm1y

Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği

Alt ve üst göz kapaklarımızda zaman geçtikçe bazı sorunlar meydana gelir, bunu hepimiz mutlaka biliyoruzdur. Sarkma, şişme, gevşeme ve torbalanma gibi. Aslında bu tarz sorunların tedavisinin kolay olduğunu estetik cerrahları söylüyorlar.

Yaşlılık belirtisi en çok göz çevresinde kendini fark ettirir. 35'li yaşlardan sonra artık göz çevreniz zayıflamaya, çökmeye ve sarkmaya başlar. Bu sarkmalar kişiyi olduğundan daha yaşlı, halsiz, bitkin ve enerjisini kaybetmiş biçimde gösterir. Bu sarkmalardan kurtulmak için ise artık göz kapağı estetiği yaptırmak bir zorunluluk halini gelir. Göz kapağı estetiği ameliyatı diğer ameliyatlar gibi can acıtıcı bir ameliyat değildir. Anestezi esnasında da göze zarar verilmediğini belirtmekte yarar vardır.

Göz Kapağı Estetiği Ne Kadar Sürer?

goz-kapagi-estetigiGöz kapağı estetiği ameliyatında hastaya bir ile üç saat arasında lokal anestezi yapılır. Bu anestezi işlemi yapıldıktan sonra kişinin göz çevresinde bulunan fazla yağlar alınarak deri düzeni onarılıyor ve kişiye hiçbir şekilde zarar verilmiyor. İşlem sınırlı uyuşturma kremi sürülerek 5 ile 20 dakika arasında sürmektedir.

Ameliyat sonrasında ise kişi hiçbir şekilde rahatsızlık hissetmeden yaşamına devam ediyor. Göz çevresinde yapılan ameliyatta ise görme problemleri yaşamanıza neden olmadan genç bir görünüme sahip olmanıza yardımcı oluyor. Sonuç olarak ise göz kapağı estetiği aslında korkulacak bir estetik ameliyatı değildir. Bu ameliyat sayesinde ise göz çevresinde oluşan sorunları gidererek genç görünmek mümkün ve ayrıca artık aynaya baktığınız zaman kendinizi iyi hissetmek, genç konumda görmek artık hayal değildir.

Göz kapaklarınızda, göz çevrenizde sorun olduğunu ve bu sorunun görünümünüzü etkilediğini düşünüyorsanız bunun tedavisi göz kapağı estetiği ile mümkündür.

Göz Kapağı Estetiğini Bozan Nedenler?

 1. Göz kapaklarımız zaman içerisinde aşağı doğru eğilim göstererek eski görüntüsünden ayrılabilir. Bu durumun bir çok nedeni vardır;
 2. Genel olarak görülen neden yaşlılıktır. Yaşın ilerlemesi ve yer çekiminin etkisi ile göz kapaklarında sorunlar ortaya çıkabilir.
 3. Kullanılan alkol, sigara gibi faktörlerde tetikleme görevi görür.
 4. Kişi yaşamı boyunca uyku düzenini korumuyorsa bu durum da göz kapaklarında sorunlar yaşanmasına neden olabilir.
 5. Bazı durumlarda da göz kapağında oluşan sorun genetiktir.
   

Doğuştan Göz Kapağı Düşükse Ne Yapılmalı?

Doğuştan gelen göz kapağındaki düşüklük kısa sürede estetik ile düzeltilmelidir. Eğer estetik ile düzeltilmezse sonradan bebeğin ilerleyen goz-kapagi-kaldirmayaşlarda sorun yaşamasını halinde körlüğe neden olabilir. Bu gibi durumlarda ise yapılması gereken göz kapağında bulunan kasların kısaltılması ve göz kapağı düşüklüğü probleminin ortadan kaldırılmasıdır. Yapılan bu ameliyat sayesinde bebeğin ilerleyen yaşlarda sorun yaşamamasını sağlanmaktadır.

Ameliyatsız Göz Kapağı Kaldırılabilir Mi?

Günümüzde yaşlılık, kilo alıp verme ve genetik birtakım sorunlardan dolayı göz kapağında sarkmalar ve gevşemeler meydana gelmektedir. Bu sorunları gidermek için birçok yöntem bulunsa da sıklıkla tercih edileni ameliyatsız göz kapağı estetiğidir. Göz kapağı kaldırma işleminde kişiler ameliyat olmaktan korktukları için bu yöntem tercih edilmektedir.

Göz Kapağı Estetiği Süreci

Tam İyileşme
Tam İyileşme
15-20 Gün
Operasyon Süresi
Operasyon Süresi
5-30 Dakika
İşe Dönme
İşe Dönme
1-7 Gün
Hassasiyet Süresi
Hassasiyet Süresi
1-7 Gün
"Belirtilen ameliyat süreçleri ortalama bilgilerdir. Hastanın genel durumuna, ameliyatın türüne ve uygulanacak operasyonun sayısına göre değişiklik gösterebilir."

Göz Kapağı Estetiği Hakkında Sık Sorulan Sorular

Hastanın herhangi bir ağrı veya acı hissetmemesi için lokal veya genel anestezi yapılmaktadır. Anestezi sonrasında ise hasta herhangi bir acı veya ağrı hissine kapılmamaktadır.

Üst veya alt göz kapağında ya da çevresinde görülen sorunların estetik ile giderilebilmesi için 35 ile 70 yaş arasında rahatlıkla yapılabilmektedir. Özel durumlarda ise genç kişilerin sorunları içinde 20 yaş ve üzerinde estetik ameliyatı yapılabilmektedir. Doğuştan gelen rahatsızlıklar var ise çocuk 6 yaşına gelmeden göz kapağı estetiği mutlaka yapılması gerekmektedir.
 • ziyaretçi
  Suzan İleri
  16.07.2017
  Göz kapaklarımın bir tanesinin diğerine oranla daha da düşük olması beni huzursuz ediyor.
 • ziyaretçi
  Pınar Türk
  13.11.2017
  göz kapağı ameliyatı ile düşüklüğü gerçekten çok az acıyla giderebiliyor muyuz? 45 yaşındayım.
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 20.11.2017
  Pınar Hanım merhaba. 0530 762 7002 numaralı online muayene hattımız üzerinden göz çevrenizi net görebileceğim şekilde çekilmiş fotoğraflarınızı asistanıma iletirseniz; kendisi iletişim kurmamızı sağlayacak. Bu şekilde ameliyatın tüm detaylarını görüşebiliriz.İyi günler diliyorum.
 • ziyaretçi
  Mehtap Aş
  03.12.2018
  Merhaba hocam Tip1 diyabetliyim, diyabetim kontrol altinda. Düşük göz kapağı ameliyatı olabilir miyim? Öneriniz nedir merak ediyorum. Samsun'dan selamlar
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 05.12.2018
  Merhaba Mehtap Hanım , rahatsızlığınızı belirterek yüzünüzün net gözükecek şekilde çekilmiş fotoğrafını +90 530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza gönderirseniz değerlendirme sonrasında detaylı bilgi alabilirsiniz. İlginiz için teşekkür eder iyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Hayriye
  25.07.2019
  Gözdeki siğil göz kapağı ameliyatı ile geçebilri mi?
 • doktor
  FBM ESTETİK 25.07.2019
  Merhaba Hayriye Hanım.Doktor beyin durumunuzu görüp değerlendirmesi gerekiyor.Göz bölgenizin net gözükecek şekilde çekilmiş fotoğrafını +90530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza gönderirseniz değerlendirme sonrası detaylı bilgi alabilirsiniz.Merkezimize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.
6Fsm1y
KAPAT
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
6Fsm1y
KAPAT
DOKTORA SOR

Alakalı Makaleler