Whatsapp & SMS

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326

Mail Adresimiz

info@fbm.com.tr

BİZE ULAŞIN BİZE ULAŞIN Randevu Al
Göz Kapağı Estetiği

Alt ve üst göz kapaklarımızda zaman geçtikçe bazı sorunlar meydana gelir, bunu hepimiz mutlaka biliyoruzdur. Sarkma, şişme, gevşeme ve torbalanma gibi. Aslında bu tarz sorunların tedavisinin kolay olduğunu estetik cerrahları söylüyorlar.

göz estetiğiYaşlılık belirtisi en çok göz çevresinde kendini fark ettirir. 35'li yaşlardan sonra artık göz çevreniz zayıflamaya, çökmeye ve sarkmaya başlar. Bu sarkmalar kişiyi olduğundan daha yaşlı, halsiz, bitkin ve enerjisini kaybetmiş biçimde gösterir. Bu sarkmalardan kurtulmak için ise artık göz kapağı estetiği yaptırmak bir zorunluluk halini gelir. Göz kapağı estetiği ameliyatı diğer ameliyatlar gibi can acıtıcı bir ameliyat değildir. Anestezi esnasında da göze zarar verilmediğini belirtmekte yarar vardır.

Göz Kapağı Estetiği Ne Kadar Sürer?

Göz kapağı estetiği ameliyatında hastaya bir ile üç saat arasında lokal anestezi yapılır. Bu anestezi işlemi yapıldıktan sonra kişinin göz çevresinde bulunan fazla yağlar alınarak deri düzeni onarılıyor ve kişiye hiçbir şekilde zarar verilmiyor. İşlem sınırlı uyuşturma kremi sürülerek 5 ile 20 dakika arasında sürmektedir.

Ameliyat sonrasında ise kişi hiçbir şekilde rahatsızlık hissetmeden yaşamına devam ediyor. Göz çevresinde yapılan ameliyatta ise görme problemleri yaşamanıza neden olmadan genç bir görünüme sahip olmanıza yardımcı oluyor. Sonuç olarak ise göz kapağı estetiği aslında korkulacak bir estetik ameliyatı değildir. Bu ameliyat sayesinde ise göz çevresinde oluşan sorunları gidererek genç görünmek mümkün ve ayrıca artık aynaya baktığınız zaman kendinizi iyi hissetmek, genç konumda görmek artık hayal değildir. Göz kapaklarınızda, göz çevrenizde sorun olduğunu ve bu sorunun görünümünüzü etkilediğini düşünüyorsanız bunun tedavisi göz kapağı estetiği ile mümkündür.

Göz Kapağı Estetiğini Bozan Nedenler?goz kapağı estetiği

  1. Göz kapaklarımız zaman içerisinde aşağı doğru eğilim göstererek eski görüntüsünden ayrılabilir. Bu durumun bir çok nedeni vardır;
  2. Genel olarak görülen neden yaşlılıktır. Yaşın ilerlemesi ve yer çekiminin etkisi ile göz kapaklarında sorunlar ortaya çıkabilir.
  3. Kullanılan alkol, sigara gibi faktörlerde tetikleme görevi görür.
  4. Kişi yaşamı boyunca uyku düzenini korumuyorsa bu durum da göz kapaklarında sorunlar yaşanmasına neden olabilir.
  5. Bazı durumlarda da göz kapağında oluşan sorun genetiktir.
     

Doğuştan Göz Kapağı Düşükse Ne Yapılmalı?göz kapağı düşüklüğü

Doğuştan gelen göz kapağındaki düşüklük kısa sürede estetik ile düzeltilmelidir. Eğer estetik ile düzeltilmezse sonradan bebeğin ilerleyen yaşlarda sorun yaşamasını halinde körlüğe neden olabilir. Bu gibi durumlarda ise yapılması gereken göz kapağında bulunan kasların kısaltılması ve göz kapağı düşüklüğü probleminin ortadan kaldırılmasıdır. Yapılan bu ameliyat sayesinde bebeğin ilerleyen yaşlarda sorun yaşamamasını sağlanmaktadır.

Ameliyatsız Göz Kapağı Kaldırılabilir Mi?

Günümüzde yaşlılık, kilo alıp verme ve genetik birtakım sorunlardan dolayı göz kapağında sarkmalar ve gevşemeler meydana gelmektedir. Bu sorunları gidermek için birçok yöntem bulunsa da sıklıkla tercih edileni ameliyatsız göz kapağı estetiğidir. Göz kapağı kaldırma işleminde kişiler ameliyat olmaktan korktukları için bu yöntem tercih edilmektedir.

Hangi Yaş Aralığında Yapılabilir?

Üst veya alt göz kapağında ya da çevresinde görülen sorunların estetik ile giderilebilmesi için 35 ile 70 yaş arasında rahatlıkla yapılabilmektedir. Özel durumlarda ise genç kişilerin sorunları içinde 20 yaş ve üzerinde estetik ameliyatı yapılabilmektedir. Doğuştan gelen rahatsızlıklar var ise çocuk 6 yaşına gelmeden göz kapağı estetiği mutlaka yapılması gerekmektedir.

Göz Kapağı Estetiği Acı Verir Mi?

Bu gibi hassas operasyonların sağlıklı geçmesi ve hastanın herhangi bir ağrı veya acı hissetmemesi için lokal veya genel anestezi yapılmaktadır. Anestezi sonrasında ise hasta herhangi bir acı veya ağrı hissine kapılmamaktadır.

2.3

3 Yorumlar

0
0
2
0
1
Yorum

Suzan İleri

2017-07-16 05:51:33

Göz kapaklarımın bir tanesinin diğerine oranla daha da düşük olması beni huzursuz ediyor.
Yorum

Pınar Türk

2017-11-13 07:27:11

göz kapağı ameliyatı ile düşüklüğü gerçekten çok az acıyla giderebiliyor muyuz? 45 yaşındayım.

Doç.Dr. Hayati AKBAŞ

2017-11-20 06:20:03

Pınar Hanım merhaba. 0530 762 7002 numaralı online muayene hattımız üzerinden göz çevrenizi net görebileceğim şekilde çekilmiş fotoğraflarınızı asistanıma iletirseniz; kendisi iletişim kurmamızı sağlayacak. Bu şekilde ameliyatın tüm detaylarını görüşebiliriz.İyi günler diliyorum.
Yorum

Mehtap Aş

2018-12-03 16:57:55

Merhaba hocam Tip1 diyabetliyim, diyabetim kontrol altinda. Düşük göz kapağı ameliyatı olabilir miyim? Öneriniz nedir merak ediyorum. Samsun'dan selamlar

FBM Estetik

2018-12-05 08:05:04

Merhaba Mehtap Hanım , rahatsızlığınızı belirterek yüzünüzün net gözükecek şekilde çekilmiş fotoğrafını +90 530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza gönderirseniz değerlendirme sonrasında detaylı bilgi alabilirsiniz. İlginiz için teşekkür eder iyi günler dileriz.
Yorum Yap
zHSigK

* İşaretli alanlar zorunludur.

TÜM UYGULAMALAR VE AMELİYATLAR