Whatsapp & SMS

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326

Mail Adresimiz

info@fbm.com.tr

BİZE ULAŞIN BİZE ULAŞIN Randevu Al
Vajinoplasti

Son zamanlarda yaygınlaşmaya başlayan estetik operasyonlarından bir tanesi de vajinoplasti olarak bilinmektedir.

Vajinoplasti Nedir?

Vajina daraltma için vajina duvarına cerrahi bir işlem yapılmaktadır. Her kadında bulunan vajina, iç dudaklar, dış dudaklar ve klitoris görünüm açısından bazı farklılıklar göstermektedir ve doğumdan sonra da bazı değişiklikler ortaya çıkabilmektedir. Bu değişikliklerin önüne geçmek ve vajinayı eski haline döndürebilmek için de vajinoplasti ameliyatı tercih edilmektedir.

Zorlu bir şekilde doğum yapan veya çok sayıda doğum yapmış olan kişilerin vajinasında genişleme görülebilmektedir.

vajinoplasti ameliyatıNormal doğum sırasında bebeğin vücudu sebebiyle vajina esnemekte ve genişlemektedir. Yani doğumdan sonra vajina eski görünümüne kavuşmuş olsa da önceki sıklığına ve darlığına kavuşamamaktadır. Bu durum da bazı bayanların özgüvenini kırmakta ve onları psikolojik olarak olumsuz etkilemektedir. Günümüzde yeni cerrahi müdahaleler ile bu sorunların önüne geçilmektedir. Bayanlar vücudunun her bölgesine estetik ameliyatı yaptırabilmekte ve böylelikle daha güzel bir görünüme kavuşabilmektedirler.

Vajinoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Vajinoplasti ameliyatı isteğe ve şartlara bağlı olarak lokal ve genel anestezi altında yapılabilmektedir. Uygulanacak anestezi yöntemi bölgeye ve kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu operasyon 1 ila 2 saat arasında sürebilmektedir. Ameliyat sırasında fazla olan vajinal deri çıkarılır ve altındaki doku sıkıştırılır.

İşlem tamamlandıktan sonra kanama riski göz önünde bulundurularak hasta 1-2 saat gözlem altında tutulabilmektedir. Daha sonra ise hasta rahat bir şekilde taburcu olabilir yani hastanede uzun süre kalması gerekmez. İyileşme süresi ise kişilere göre farklılık göstermektedir; ancak en geç 3 hafta içinde hasta normale döner. Süreçte doktor önerilerine uyulmalı ve hijyene dikkat edilmelidir. Genelde ameliyat sonrasında çok şiddetli ağrılar olmamaktadır.

Vajina daraltma estetiğiVajina estetiği operasyonunda ağrı ve acı olması durumunda doktora danışılmalı ve bu doğrultuda hareket edilmelidir. Yani doktor onayı olmadan ilaç kullanımı kesinlikle gerçekleştirilmemelidir. Operasyon sırasında genelde eriyen dikişler kullanıldığı için dikişlerin alınmasına gerek yoktur. Dikişler belli bir zaman içinde kendiliğinden erimekte ve yok olmaktadır.

Ameliyattan yaklaşık 4-6 hafta sonra ise hasta cinsel yaşamına dönebilmektedir. Bu ameliyatı düşünen kişilerin merak ettiği sorulardan biri de iz kalıp kalmayacağıdır. Vajinoplasti ameliyatını geçiren kişilerde herhangi bir iz kalmamaktadır hatta ameliyat olduğu bile fark edilmemektedir. Yani bu soru işareti ile karşı karşıya kalan kişiler şüpheye düşmeden bu ameliyatı geçirebilirler. Ameliyat sonrasında yaklaşık 10 gün lekelenme şeklinde kanamalar görülebilmektedir. 10 günden sonra ise herhangi bir sorun görülmemektedir.

Ayrıca bu ameliyatta enfeksiyon, kanama ve ödem gibi basit risklerin dışında büyük riskler bulunmamaktadır. Bu ufak riskleri önlemek için de kişi son derece dikkatli davranmalı ve ameliyat sonrasında bol bol istirahat etmelidir. Aksi takdirde ödem ve enfeksiyon oluşumu görülebilir.

Operasyondan sonra kişi hamile kalırsa genelde normal doğum yapması önerilmemektedir; çünkü normal doğum vajinanın darlığını bozarak genişlemesine sebep olacaktır; ancak kişi kendi isteğine bağlı olarak normal doğum da yapabilir.

Vajina dış dudak sarkması nasıl geçer?

Sarkmalar için uzman hekime görünmeniz gerekmektedir. Hekimin koyacağı ve uygulayacağı tedavi doğrultusunda sarkmalar geçebilir.

3.0

2 Yorumlar

0
0
2
0
0
Yorum

Kamuran

2018-02-23 06:25:20

Vajinam çok geniş olduğundan eşimle ciddi sorunlar yaşıyorum, daraltma işe yarar mı?

Doç.Dr. Hayati AKBAŞ

2018-02-23 07:02:35

Merhaba Kamuran Hanım, vajina bölgesinin geniş olması durumlarında, vajina daraltma operasyonları gerçekleştirilmektedir. Operasyon ayrıntıları için; +90 530 762 7002 numaralı whatsapp hattımızdan asistanımla iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.
Yorum

Yasemin Yol

2018-04-07 01:15:36

hocam vajinamda biraz karartı var siyahlaşma diyebilirim biraz ama. Vajina beyazlatma yapıyor musunuz?

FBM Estetik

2018-04-07 08:22:54

Merhaba Yasemin Hanım, merkezimizde belirtmiş olduğunuz uygulama yapılmamaktadır.İlginiz için teşekkür eder,iyi günler dileriz.
Yorum Yap
qSl0Xc

* İşaretli alanlar zorunludur.

TÜM UYGULAMALAR VE AMELİYATLAR