WhatsApp
FBM Estetik
Anasayfa Vajinoplasti
HIZLI RANDEVU
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
yK3nkD

Vajinoplasti

Vajinoplasti

Son zamanlarda yaygınlaşmaya başlayan estetik operasyonlarından bir tanesi de vajinoplasti olarak bilinmektedir. Yaşa, doğuma ve jinekolojik müdahalelere bağlı olarak vajinada birtakım gevşeme ve elastikiyet gibi deformasyonlar meydana gelir. Bunun önüne geçmek için ise vajina daraltma, vajina düzeltme gibi değişik isimlerle adlandırılan vajinoplasti ameliyatı uygulanır.

Vajinoplasti Nedir?

Vajina daraltma için vajina duvarına cerrahi bir işlem yapılmaktadır. Her kadında bulunan vajina, iç dudaklar, dış dudaklar ve klitoris görünüm açısından bazı farklılıklar göstermektedir ve doğumdan sonra da bazı değişiklikler ortaya çıkabilmektedir. Bu değişikliklerin önüne geçmek ve vajinayı eski haline döndürebilmek için de vajinoplasti ameliyatı tercih edilmektedir.

Zorlu bir şekilde doğum yapan veya çok sayıda doğum yapmış olan kişilerin vajinasında genişleme görülebilmektedir.

Normal doğum sırasında bebeğin vücudu sebebiyle vajina esnemekte ve genişlemektedir. Yani doğumdan sonra vajina eski görünümüne kavuşmuş olsa da önceki sıklığına ve darlığına kavuşamamaktadır. Bu durum da bazı bayanların özgüvenini kırmakta ve onları psikolojik olarak olumsuz etkilemektedir.

Günümüzde yeni cerrahi müdahaleler ile bu sorunların önüne geçilmektedir. Bayanlar vücudunun her bölgesine estetik ameliyatı yaptırabilmekte ve böylelikle daha güzel bir görünüme kavuşabilmektedirler.

Kimler Vajinoplasti Yaptırabilir?

Erişkin olan her yaştan kadının hiçbir risk olmaksızın yaptırabileceği bir ameliyattır.

Vajinoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

https://www.fbm.com.tr/assets/uploads/ck/images/vajinoplasti/Vajinoplasti-nedir.jpgVajinoplasti ameliyatı isteğe ve şartlara bağlı olarak lokal ve genel anestezi altında yapılabilmektedir. Uygulanacak anestezi yöntemi bölgeye ve kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu operasyon 1 ila 2 saat arasında sürebilmektedir. Ameliyat sırasında fazla olan vajinal deri çıkarılır ve altındaki doku sıkıştırılır.

Vajinoplasti Ameliyatı Sonrası

İşlem tamamlandıktan sonra kanama riski göz önünde bulundurularak hasta 1-2 saat gözlem altında tutulabilmektedir. Daha sonra ise hasta rahat bir şekilde taburcu olabilir yani hastanede uzun süre kalması gerekmez.

İyileşme süresi ise kişilere göre farklılık göstermektedir; ancak en geç 3 hafta içinde hasta normale döner. Bu süreçte doktor önerilerine uyulmalı ve hijyene dikkat edilmelidir. Genelde ameliyat sonrasında çok şiddetli ağrılar olmamaktadır.

Vajinoplasti Sonrası Ağrı ve Dikişler

Vajina estetiği operasyonunda ağrı ve acı olması durumunda doktora danışılmalı ve bu doğrultuda hareket edilmelidir. Yani doktor onayı olmadan ilaç kullanımı kesinlikle gerçekleştirilmemelidir. Operasyon sırasında genelde eriyen dikişler kullanıldığı için dikişlerin alınmasına gerek yoktur. Dikişler belli bir zaman içinde kendiliğinden erimekte ve yok olmaktadır.

Vajinoplasti Ameliyatında İz Kalır Mı?

Bu ameliyatı düşünen kişilerin merak ettiği sorulardan biri de iz kalıp kalmayacağıdır. Vajinoplasti ameliyatını geçiren kişilerde herhangi bir iz kalmamaktadır hatta ameliyat olduğu bile fark edilmemektedir. Yani bu soru işareti ile karşı karşıya kalan kişiler şüpheye düşmeden bu ameliyatı geçirebilirler. Ameliyat sonrasında yaklaşık 10 gün lekelenme şeklinde kanamalar görülebilmektedir. 10 günden sonra ise herhangi bir sorun görülmemektedir.

Ayrıca bu ameliyatta enfeksiyon, kanama ve ödem gibi basit risklerin dışında büyük riskler bulunmamaktadır. Bu ufak riskleri önlemek için de kişi son derece dikkatli davranmalı ve ameliyat sonrasında bol bol istirahat etmelidir. Aksi takdirde ödem ve enfeksiyon oluşumu görülebilir.

Vajinoplasti Ameliyatı Sonrası Cinsel İlişki ve Doğum

Ameliyattan yaklaşık 4-6 hafta sonra ise hasta cinsel yaşamına dönebilmektedir.

Operasyondan sonra kişi hamile kalırsa genelde normal doğum yapması önerilmemektedir; çünkü normal doğum vajinanın darlığını bozarak genişlemesine sebep olacaktır; ancak kişi kendi isteğine bağlı olarak normal doğum da yapabilir.

Vajinoplasti Süreci

Tam İyileşme
Tam İyileşme
1-3 Gün
Operasyon Süresi
Operasyon Süresi
1-2 Saat
İşe Dönme
İşe Dönme
1-3 Gün
Hastanede Kalma Süresi
Hastanede Kalma Süresi
1 Gece
Hassasiyet Süresi
Hassasiyet Süresi
1-3 Saat
"Belirtilen ameliyat süreçleri ortalama bilgilerdir. Hastanın genel durumuna, ameliyatın türüne ve uygulanacak operasyonun sayısına göre değişiklik gösterebilir."

Vajinoplasti Hakkında Sık Sorulan Sorular

Sarkmalar için uzman hekime görünmeniz gerekmektedir. Hekimin koyacağı ve uygulayacağı tedavi doğrultusunda sarkmalar geçebilir.

Vaginoplasti ameliyatlarından sonra önemli derecede ödem beklenmez.

Vaginoplasi ameliyatını adet dönemi geçtikten sonra yapmak daha uygundur.

Vajinoplasti estetiği fiyatları için bize 0530 762 70 02 numaralı WhatsApp hattımızından ulaşabilirsiniz. Uygulama kadınlarda kişiye özel değişebileceğinden online muayene ve detaylı fiyat bilgisi tarafınıza verilecektir.

Vaginoplasti ameliyatında hastalar normal doğum yapabilir.

Vaginoplasti ameliyatı sonrasında dışarıdan görülen bir iz oluşmaz.

Vaginoplasti ameliyatı sonrasında dışarıdan görülen bir ameliyat izi oluşmaz.

Vaginoplasi ameliyatlarından sonra birkaç gün minimal kanama olabilir, hastaya ağrı kesici ilaç tedavisi verildiğinden hasta ağrı yaşamaz.

 

Vaginoplasti ameliyatından yaklaşık 3 hafta sonra hasta cinsel ilişkiye girebilir.
 • ziyaretçi
  Kamuran
  23.02.2018
  Vajinam çok geniş olduğundan eşimle ciddi sorunlar yaşıyorum, daraltma işe yarar mı?
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 23.02.2018
  Merhaba Kamuran Hanım, vajina bölgesinin geniş olması durumlarında, vajina daraltma operasyonları gerçekleştirilmektedir. Operasyon ayrıntıları için; +90 530 762 7002 numaralı whatsapp hattımızdan asistanımla iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.
 • ziyaretçi
  Yasemin Yol
  07.04.2018
  hocam vajinamda biraz karartı var siyahlaşma diyebilirim biraz ama. Vajina beyazlatma yapıyor musunuz?
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 07.04.2018
  Merhaba Yasemin Hanım, merkezimizde belirtmiş olduğunuz uygulama yapılmamaktadır.İlginiz için teşekkür eder,iyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Jale
  08.06.2019
  fiyatlar ne kadar ameliyatlarda
 • doktor
  FBM ESTETİK 08.06.2019
  Merhaba Jale Hanım, Fiyat bilgisi kişinin durumuna ve yapılacak operasyona göre değişmektedir.Estetik operasyonlarla ilgili fiyat bilgisi ve diğer detaylar için +90530 762 7002 numaralı whatsapp hattımızdan bize yazabilirsiniz. İlginiz için teşekkür eder iyi günler dileriz.
yK3nkD
KAPAT
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
yK3nkD
KAPAT
DOKTORA SOR

Alakalı Makaleler