WhatsApp
FBM Estetik

İçerik Politikası

Sağlığınız söz konusu olduğunda, yalnızca yaptığınız seçimlerden değil, bunları yapmanıza yardımcı olan bilgilerden de emin olmanız gerekir. Bu yüzden yaptığımız işte içeriklerimizin arkasında kimin olduğu ve doğruluğunu nasıl sağladığımızdan bilginiz olması gerektiğini düşünmekteyiz..

Herhangi bir sorunuz veya yorumunuz varsa, lütfen info@fbm.com.tr adresine e-posta göndererek bize ulaşın.

İçeriklerimizi oluştururken 3 temel seçenekten birini seçerek makalelerimizi yayınlıyoruz bunlar;

Gözden Geçirildi: "Bu yazı, FBM tıbbi içerik ekibi tarafından oluşturulmuş olup makalalerde yer alan tıbbi bilgilerin doğruluğu ve geçerliliği Doç. Dr. Hayati Akbaş tarafından gözden geçirilmiştir. Yine makalede yer alan bilgilerin yanı sıra kullanılan görsellerin alakalı olup olmadığı ve tamamen kullanıcılara bilgi verme amacı taşıyıp taşımadığı da kontrol edilmiştir."

Bilgi Kontrol Edildi: "Tüm FBM içeriği, tıbbi olarak incelenmekte ve olabildiğince doğruluğu doktorlarımız tarafından teyit amaçlı kontrol edilmektedir. Makalelerimizde kullandığımız bilgilerde yalnızca; akademik araştırmalara, saygın medya kuruluşlarındaki yazılara ve sitemizin ana konusu çerçevesinde yayın yapan web sitelerine bağlı kaynaklarla makalelerimizin kontrollerini gerçekleştirmekteyiz. İçerikte yer alan bilgilerin yanlış, güncel olmadığı beya başka sebeplerle sorgulanabilir olduğunu düşünüyorsanız lütfen buradaki iletişim formunu kullanarak durumu bildirin "

Kanıta Dayalı: "Bu makale doktorlarımızın yazığı bilimsel terimler içermekte olup, alanındaki uzmanlar tarafından kontrol edilen gerçeklere dayanmaktadır. Estetik ve Plastik Cerrahi alanında uzman olan FBM ekibi; nesnel, dürüst ve tıbbi bilgilere dayanarak bu makaleleri oluşturmakta ve gerektiğinde güncellemektedir. Bu makalede yer alan bilgilerden bazıları referanslar içerebilir."

Bilgilerini vererek makalenin ne kadar uzmanlık gerektirdiğini veya nasıl bir süreçten geçtiğini anlatmaya çalışmaktayız.

Prensipler

FBM sitesindeki her içerik parçası, aşağıdaki temel ilkeler göz önünde bulundurularak tasarlanır ve oluşturulur;

Güvenilir bilgi güçtür: İçeriğimizi hizmet verdiğimiz alanda uzman olan doktorlar, diteyisten ve güzellik uzmanlarından oluşan kadromuz onayından geçirerek yayınlarız. Böylece siz ve sevdikleriniz için karar alma bazı konularda bu içeriklerimizden yararlanabilirsiniz.

Kapsayıcılık: İçeriklerimiz, öncelikle Türkiye’de yaşayan ziyaretçilerimiz için yazılmış olsa da eğer uygulanabilirse; farklı yaştaki insanlar, farklı dili konuşanlar, cinsiyet kimlikleri gibi toplumun tüm alakalı kesimini kapsayıcı içerikler oluşturmak hedefliyoruz.

Ahlâk

FBM içeriği bilgilendirme amaçlıdır, doktorun veya diğer sağlık uzmanlarının tavsiyelerinin yerine geçme amacı taşımaz.

İçeriğimiz, alanında uzman olan kişiler tarafından kontrol edilir ve gerektiğine kanıta dayandırılır.

Kurallar

Kaynak olarak ilgili konuda en son ve önemli kaynakları kullanmaya öncelik verilir.

Yalnızca, ilgilendiğiniz konuyla ilgili bilgilerinizi daha da artırmanıza yardımcı olabilecek şekilde sizi alakalı içeriğe yönlendirmek amacıyla iç bağlantılar eklenir. İçeriğimizi oluşturmak için kullanılan bir kaynakla ilgiliyse dış web sayfalarına bağlanabilir. Bunlar dikkatlice seçilir ve TC devlet kurumlarına, saygın derneklere ve kuruluşlara, dergilere veya diğer güvenilir kuruluşlara işaret eder.

Kalite standartları

Gördüğünüz her makalede editoryal yönergelerimize karşı sorumlu, anlaşılabilir ve bilgilerin doğru olduğundan emin olmak için çalışan birkaç kişi bulunmaktadır.
İçerik, yalnızca editör ekibimiz tarafından incelenip düzenlendikten ve doktorlarımız tarafından onaylanırsa sitede yayınlanır. Tüm görseller ve videolar aynı onay sürecine tabidir.

Doktorlarımız, her makaleyi tıbbi bir gerçek ile değerlendirir, yazılanların doğru ve güncel olduğunu garanti edecek gerekli eleştiriyi sağlar.

Bir makale değiştirilmişse, sayfanın en üstünde olduğu gibi (ve tarihli) belirtilecektir.

Yazarlar

Alanında uzman doktorlar/güzellik uzmanları/diyetisyenlerimizle beraber çalışıyoruz. Her makalenin yazarı, kimlik bilgileri, mesleki tecrübesi ve sosyal medyadaki varlığı hakkında daha fazla bilgi edinebileceğiniz bilgileri yazı içlerinde gösteriyoruz.

Son Güncelleme: 2020-02-15 13:57:05
KAPAT
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
KQAE0B
KAPAT
DOKTORA SOR