WhatsApp
FBM Estetik
Anasayfa Burun Estetiği
HIZLI RANDEVU
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
bznQTl

Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun şeklinin bozuk olması erkeklerde de kadınlarda da psikolojik sorunlara ya da komplekslere sebep olabilir. Fonksiyonel burun estetiğinde hem görünüm hem de düzeltilmesi amaçlanır.

Burun Estetiği Nedir?

Burun Estetiği, estetik cerrahların bayanlarda ve erkeklerde en sık yaptığı operasyonlardan birisidir. Birçok nedenle burunda şekil bozukluğu söz konusu olabilir. Genetik nedenler, küçük yaşta geçirilen düşme ve çarpma gibi travmalar bunlardan bazılarıdır.

Hangi Durumlara Burun Estetiği Yapılır?

Rinoplasti görünüm amacı ile daha çok tercih edilse de bazı hastalarımız solunum şikâyeti ile de başvurmaktadırlar. Bu durumda, görünümde bir kusur var ise solunum problemi giderilirken bu kusurunda giderilmesi gerekebileceği belirtilir.

Burun estetiği operasyonu yaptırmayı düşünen kişilerin 18 yaşından büyük olması gerekmektedir.

Burun Estetiğinde Doğallık

Rinoplastide temel amaç kadın ya da erkeğin yüzüne yakışan mümkünse ameliyat olduğu dahi anlaşılmayan; ancak yüzün diğer parçalarıyla uyumlu natürel doğal bir görünüm oluşturmaktır. Operasyon tamamen kişiye özel olmalıdır. Operasyon öncesinde hasta ve cerrah detaylı bir şekilde konuşmalı hastanın beklentilerini de dikkate alarak hasta için en uygun burun tipi cerrah tarafından gerçekleştirilmelidir.

Burun Estetiği Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Etmeli?

burun estetiği nedir

Düzenli uyku her zaman olduğu gibi burun ameliyatlarında önemlidir. Kullanılan ilaçlar varsa bunların muhakkak uzman hekime bildirilmesi gerekmektedir.

Aspirin gibi ilaçların kullanımı ameliyat sırasında ve ya sonrasında kanama sorununa yol açabilir. Bu nedenle ameliyattan en az 15 gün önce bu tip ilaçları, alkol ve sigarayı kullanmayı bırakmanız önerilir.

Aynı zamanda doğum kontrol hapı kullanılıyorsa muhakkak hekime operasyon öncesinde bildirilmelidir.

Ameliyat öncesinde en az birkaç saat boyunca su da dahil olmak üzere hiçbir şey tüketilmemelidir. Burun estetiği fiyatları için de bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun operasyonu genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Ortalama 45 dakika ile 2:30 saat arası sürebilir (bu süre tamamen değişkenlik gösterir). Ameliyat sonrası ise ortalama 1 ile 3 gün arasında nazal delikli tamponlar kullanılır ve ortalama bir hafta sonra ise burun alçısı çıkarılır.

Genellikle, bir haftayı tamamladıktan sonra çoğu kişi günlük hayatına, sosyal faaliyetine ve işine geri dönebilir.

Operasyon sırasında kullanılan teknikler açık ve kapalı yöntemler olarak 2'ye ayrılır. Günümüzde çoğu cerrah açık yöntemi tercih etmekle birlikte, kapalı yöntem ile operasyonu gerçekleştirenlerde vardır.

Burun ameliyatları sonrasında yara izi problemi olmayabilir. Burun estetiği ameliyatları genellikle genel anestezi altında yapılmasına rağmen burnun bazı estetik problemleri lokal anestezi altında da rahatlıkla yapılabilir. Hafif burun kemerli olgularda kapalı yöntemle burun sırtı tıraşlanması oldukça başarılı sonuçlar verir. Hafif burun ucu düşüklüğü olgularında yine lokal anestezi altında küçük bir müdahale ile oldukça başarılı sonuçlar elde edilebilir.

Burun Estetiği Ameliyat Sonrası

Ameliyat sonrası hasta memnuniyeti ve başarı oranları cerrahın tecrübesi kullandığı teknik ve hastanın beklentisiyle doğru orantılıdır.

Tecrübeli bir cerrahın başarı ve hasta memnuniyet oranı yüzde 90’ın üzerindedir.

rinoplasti-ameliyatiBazı hastalarda operasyon sonrası istenen netice elde edilemeyebilir ve ikinci bir operasyona gereksinim duyulabilir. Böyle durumlarda hastanın mutlaka hekimi ile yeniden görüşmesi var olan problemlerin detaylı analizinin birlikte yapılması beklentilerin yeniden gözden geçirilmesi ve yeni bir operasyona karar verilmesi gerekli olabilir.

İkinci ameliyatın zamanlaması hastanın problemlerinin şiddeti ile ilgili olarak değişebilir. Ameliyat sonrası bariz problem olan olgularda ikinci müdahale kısa sürede yapılması gerekebilir. Ancak genellikle ikinci bir müdahale için bir kaç ay hatta mümkünse bir yıl beklemek daha doğru olacaktır.

Burun şeklinden rahatsız olan kadın ya da erkekler de bu durum onların günlük yaşantılarını iş başarılarını akademik başarılarını aile hayatlarını olumsuz etkileyebilir. Genellikle bu probleme sahip olan insanlarda bazen ileri derece özgüven eksikliği ortaya çıkabilir.

Burundaki şekil bozukluğu nedeniyle okula gitmek istemeyen işe gitmek istemeyen evlilik yapmak istemeyen insanlar mevcuttur. Bu kompleksin meydana getirdiği ruhsal değişiklikler nedeniyle arkadaşlık aile ve sosyal ilişkilerde başarısızlıklar yaşayabilirler.

Burun estetiği ameliyatlarının sadece fiziksel olarak, sadece görünüm üzerine değişiklik yapılmadığını aynı zamanda operasyonu geçirmiş olan insanın ruhsal yapısı üzerine de olumlu etkiler oluşturduğu unutulmamalıdır.

Burun Ameliyatının Planlanması

En önemli konulardan bir tanesi ise nasıl bir burun tipi olması gerektiği konusunda ameliyatı yaptıracak olan ve ameliyatı yapacak olan dogal-burun-estetiğihekimin birlikte ve birbirini anlayarak karar vermesidir. En ideal olan durum hastanın yüz yapısına uygun çok doğal bir burun tipi olmasına rağmen bazı hastaların bunun dışında natürel olmayan estetik olduğu bariz anlaşılan bazı burun tiplerini isteyebildiği unutulmamalıdır.

Bazı insanlar kalkık, ucu kalkık ve sırtı oyuk burun tipini beğenirken bazı insanlar burun ucu kalkık olmayan ve sırtı düz olan burun tipini daha çok tercih edebilmektedir.

Bu operasyon gerçekleştirilirken dikkat edilmesi gereken bir husus da kadınlarda ve erkeklerde farklı burun tipi ve yaklaşımın olabileceği unutulmamalıdır.

Kadınlarda daha femin bir burun tipi planlanırken erkeklerde daha maskülen daha erkeksi bir burun tipi düşünülmelidir. Ameliyatta alın burun ve dudak burun açıları kadınlarda ve erkeklerde bazı farklılıklar göstermektedir. Yine burun sırtının hafif kavisli olması ve düz olması kadınlarda ve erkeklerde farklılık arz eder.

Burun estetiği yaptıracak olan kadın ya da erkekler bazen ellerinde bir başkasına (ünlüler gibi) ait fotoğrafla gelerek benzer bir burun istediğini ifade edebilirler. Bu resim cerraha o hastanın ne tarz bir burun istediği konusunda yol gösterici bir kılavuz olması anlamında faydalı olabilir. Ancak hiçbir zaman aynı burun tipinin bir başkası için uygun olmayabileceği ifade edilmelidir.

Burun Estetiği Muayenesinde Gerçekliğin Önemi

Burun estetiği ameliyatında bir diğer önemli husus bazı hastalar ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası muhtemel sonucu çeşitli bilgisayar programlarında görmek isterler. Bazı cerrahlar bu yöntemi kullanarak hastalarına ameliyat sonrası muhtemel sonucu ekrandan gösterirler. Birçok cerrah ise bu görüşe katılmaz ve hastaya ameliyat sonrası muhtemel sonuç ile ilgili fotoğraf göstermez. Bu aşamada doğru olan belki hastaya benzer başka hasta fotoğraflarının öncesi ve sonrası gösterilerek hastanın bu konudaki düşünce ve değerlendirmeleri cerrah tarafından dikkate alınabilir.

Ancak hastanın kendisinin ameliyat sonrası muhtemel fotoğrafı gösterilmesi bir çok hastada hayal kırıklıklarına yol açabilir. Bu nedenle hastaya ameliyat sonrası resimlerinin çeşitli bilgisayar uygulamalarıyla gösterilmesi doğru değildir. Rinoplasti operasyonunda amaç normal solunum fonksiyonu yapan büyüklük şekil bakımından hastanın genel yüz karakteriyle uyumlu normal bir burun oluşturmaktır fakat hasta beklentileri mutlaka dikkate alınmalı ancak mümkünse abartıya kaçmadan doğal çizgiler içerisinde hoş bir burun oluşturmak amaçlanmalıdır.

Ameliyatsız Burun Estetiği

burun ameliyatiEstetik ameliyatları arasında en çok ilgiyi burun estetiği alır; ama burun estetiği ameliyatı öncesi kişilerin içinde korkular veya tedirginlikler belirir. Bu korkuları yaşayanlar için ise, en uygun yöntem ameliyatsız burun estetiği yöntemidir. Ameliyatsız burun estetiği her buruna uygun olmamakla birlikte herhangi bir cerrahi müdahale gerçekleştirilmeden uygulanır. Burun ucu bölgesi, burun derisi ve burun sırtı olmak üzere 3 farklı bölgede uygulanabilir.

Ameliyatsız Rinoplasti Nasıl Yapılır?

Burun ucu bölgesi için özel yöntemle; Burun ucu ve üst dudak arasında bulunan bölüme enjeksiyon yapılarak burun ucu kaldırılır. Diğer operasyonlara oranla bir kaç dakika içerisinde gerçekleştirmesi mümkündür. Burun ucu bölgesi için kullanılan bir diğer yöntem ise; dolgu malzemeleriyle burun ucunun geçici olarak belirginleştirilmesidir.

 • Burun sırtı bölgesinde bulunan çukurlar ve düzensizlikler dolgu maddesi ile giderilebilir.
 • Burun sırtının kavisli ve kıkırdak yapısının ön ve arka kısmına yapılan dolgular ile burun sırtı kemiği törpülenmeden sorun giderilmiş olur.
 • Burun ve alnın ortak bölgesinde yapılan dolgu ile burnun yüze göre daha uygun hale getirilmesi sağlanmış olur.
 • Burun derisi için yapılan peeling ve lazer işlemleri ile burun derisi canlandırılır, yeniler, parlaklaştırılır ve burun derisinde ki lekeleri giderir.

İşlemlerin sonrasında iz kalmaması, anestezi gerekmemesi, operasyon sonrasında iyileşme süreci gerektirmemesi ve 10-45 dakika gibi kısa bir zaman da operasyonun gerçekleştirilmesidir.

Ameliyatsız burun estetiğinin dezavantajları ise; geçici olması ve yapılabileceklerin sınırlı olmasıdır. Nefes alma gibi problemi olmayan, burnunda belirgin bir eğrilik bulunmayan, burnun estetik görünüşünde kısmi problemler olan kişiler için ameliyatsız burun estetiği uygundur. Ancak bireyin ameliyatsız burun estetiği olabilmesi için bu işlemin geçici olduğunu ve bir süre sonra burnunun eski haline döneceğini kabul etmesi gerekmektedir.

rinoplasti-nedirAynı zaman da sağlıklı bir nefes alıp verme için burnun iç yapısının incelenip ardından estetik operasyonların uygulanması gerekebilmektedir. Trafik kazalarında burnun fazla hasar almış olması, çocuk yaşta düşme, sürtme ve ya çarpmalardan kaynaklanan nedenlerden dolayı burun estetiği yapılarak burnun eski formuna ve ya daha yüze yakışan tipte olmasına çalışılır.

Genellikle yüz hatlarına uymayan aşırı büyük ve kemerli burun şekilleri kişileri rahatsız etmektedir. Burnun uzun oluşu ve burun deliklerinin büyüklüğü de yan taraftan bakıldığında hoş durmamaktadır.

Kemerli buruna sahip kişiler de burnun törpülenmesi makalesine göz atabilirler.

Burun Ucu Estetiği

Burunda bulunan kemik ve kıkırdak yapısına müdahale de bulunmadan sadece burun ucuna yapılan estetik ameliyatına denir. 

Tipplasti burun-ucu-estetigiolarak da bilinen bu ameliyat burun estetiğine göre daha olumludur. Kemik ve kıkırdak yapısına müdahale de bulunulmadığı için çabuk iyileşir ve ameliyatı kolay olur. Burun ucu estetiği ameliyatı; Tampon, atel ve bandaj kullanılmadan yapılmaktadır.

İple Burun Ucu Estetiği

Kalıcı dikiş aletleri kullanılarak burun ucunun yukarıya doğru asılma işlemidir. Buradaki amaç burun ucunu kalkık göstermek içindir. Ancak kullanılan bu teknikte ipler zamanla gevşemeye, renk değişikliğine ve karardığı için vücut tarafından dışarıya atılmaktadır. İple burun ucu estetiği ameliyatının kalıcı olmaması sebebiyle hastalar ve doktorlar tarafından uygulanmamaktadır.

Burun Ucu Dolgusu

Ameliyatsız bir şekilde gerçekleştirilen bu yöntem burun ucunu geçici veya kalıcı dolgu malzemeler ile doldurulmasıdır. Genel veya lokal anestezi gerektirmeyen bu işlem ortalama 15-30 dakika içinde sonlanır. İple burun ucu estetiği ameliyatı gibi kalıcı olmayan bu işlem hastalar ve hekimler tarafından tercih edilen bir işlem değildir.

Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Ağır spor yapmamanız gereklidir.
 • Burnunuzu darbelerden korumanız gereklidir.
 • Burun tam halini 6 ay sonra almaktadır.
 • Alkol ve sigara kullanılmamalıdır.
 • Güneş ışığından korunmanız gereklidir.

Burun Estetiği Süreci

Tam İyileşme
Tam İyileşme
6-12 Ay
Hastanede Kalma Süresi
Hastanede Kalma Süresi
1-2 Gün
İşe Dönme
İşe Dönme
7-15 Gün
Hassasiyet Süresi
Hassasiyet Süresi
5-8 Gün
Operasyon Süresi
Operasyon Süresi
1-3 Saat
"Belirtilen ameliyat süreçleri ortalama bilgilerdir. Hastanın genel durumuna, ameliyatın türüne ve uygulanacak operasyonun sayısına göre değişiklik gösterebilir."

Burun Estetiği Hakkında Sık Sorulan Sorular

Burun Estetiği ya da burun ucu estetiği fiyatlarını öğrenmek için bizimle WhatsApp & Mesaj ya da telefon hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Vücudu yorabilecek bazı egzersizlerden birkaç hafta kaçınılmalıdır. Yüzünüze çarpabilecek spor faaliyetlerinde bulunmamanız önemlidir. Giyinirken de burna gelebilecek darbelere dikkat edilmelidir.

Erkeklerle kadınlar arasında burun estetiği operasyonlarında bazı farklar bulunabilmektedir. Erkeklerde burun estetiği erkek tipi bir burun amaçlar. Kadınlarda burun estetiği ise kadın tipi bir burun amaçlamaktadır. Kadınlarda burun üst sırtının bir miktarı oyuk olması, ucun bir miktar kalkık olması daha dişi bir görünüm alması amaçlanır. Erkeklerde ise tam tersi bir durum mevcuttur. Burun sırtının düz olması ve burun açısının 90 derece olması daha da istenilen bir durumdur. Mümkün olduğunca da ameliyat olduğunun anlaşılmaması iki cinsiyetin ortak noktasıdır.

Burun estetiği ameliyatlarında bazı durumlardan tampon uygulaması vardır. Bazı cerrahlar bunu uygulamayabilir; ama tampon korkulacak bir durum asla değildir. Günümüzde kullanılan tamponlar silikonlu olduğundan solunuma da katkı vermektedir.

Sinüzit hastalığı kronik olarak varsa burun estetiği ameliyatı ile beraber bu sorunda giderilebilmektedir. Daha detaylı bilgiyi Whatsapp hattımızdan alabilirsiniz.

Burun Estetiği genel anestezi altında yapıldığı için çoğunlukla ağrı olmaz. Ameliyat sırasında ağrı olmadığı gibi ameliyat sonrasında da burun estetiği ameliyatları ağrılı değildir. Bazen lokal anestezi altında yapılması gerekebiliyor küçük burun estetiği ameliyatlarını bunlarda da yine lokal anestezi olduğundan yine ağrı meydana gelmez. Sonuç olarak burun ameliyatı ağrılı bir ameliyat değildir.

18 yaş üzeri fiziksel gelişimi tamamlamış erkek ve kadınlarda eğer varsa burun şekil bozuklukları rahatlıkla düzeltilebilirken bazen 17-16 yaşında bu operasyonun geçirilmesi de gerekebilir. 17 ya da 16 yaşında ama fiziksel gelişimi oldukça iyi olan fakat burundaki şekil bozukluğu nedeniyle ileri derecede stres ve psikolojik sıkıntı geçiren genç kız ve erkeklerde aile cerrah ve çocuk birlikte değerlendirme yaparak 18 yaş olan operasyon yaşına 17 hatta bazen 16’ya çekebilirler. Bu durumun ancak özel koşullarda olabileceği ve ideal operasyon yaşının 18 olduğu unutulmamalıdır.

Normal şartlar altında burun içerisindeki amaç eğrilik ve kıkırdakları düzelterek burnun daha iyi ve rahat nefes almasını sağlamaktır. Bu durumlarda cerrahin fonksiyonel rinoplasti tekniklerinin hastaya iyi uygulanması nefes alma açısından önemlidir.

Operasyonlardan sonra yemek yeme durumu etkilenmez. Ameliyat sonrası bir ki hafta aşırı ya da sert yemeklerden uzak durulması önerilmektedir. Ağız içerisinde fındık ya da ceviz kırmak gibi işlemlerden uzak durulması gereklidir. 15-20 günden sonra yavaş yavaş vücut bunlara müsade edecektir.

Burun ameliyatlarından sonra 2-3 haftalık bir süreç ardından hafif spor faaliyetlerine başlanılabilir. Daha ağır sporlar 2 aydan sonra yapılmalıdır. Buruna darbe alan sporlar ise 4-6 aydan sonra yapmakta fayda var.

Burun Estetiği sonrası bazı ameliyatlara göre mini müdahaleler yapılır. Bu durumlarda 15 gün sonrada takılabilir; ancak normal şartlar altında tam bir burun estetiği ameliyatından 4 ay sonra takılması uygundur.

Burun ameliyatlarında yapılan teknikle direkt ilişkilidir. Burun ucunu sağlama alan kıkırdak desteğini yeterli şekilde koruyan ameliyatlar yapılırsa burun ucu düşmez.

Rinoplasti sonrası sadece hapşırmayı önleyici, sprey, damlalar, antibiyotik ve ağrı kesici gibi ilaçlar kullanılır.

Normal şartlarda burun estetiği ameliyatı sonrası 7. günden itibaren işine hasta başlayabilir.

Burun estetiği sonrası genellikle 15 gün sonrası herkesin fark etmeyeceği şekilde burun şeklini alır. Nihai bir şekilde burun ise şeklini bir yılda almaktadır.

Local anestezide hasta uyanıktır her şeyi duyar. Hatta operasyon sırasında iletişim de kurulabilir. Genel anestezi de ise hasta uyur ve hiçbir şekilde duymaz ve hissetmez.

Bazı operasyonlar genel anestezi kullanmadan yapılabilir. Minör müdahaleler lokal anestezi adı altında yapılabilmektedir.

Ödem sorunu yaşıyor olabilirsiniz Veya yaptığınız egzersiz tipine ve beslenme düzeninize göre kas artışı da yaşıyor olabilirsiniz. Vücut analiz cihazları ile takip edilerek sebep bulunabilir.

Kalça estetiğinden sonra kalçaya verilen formun oturması için doktorunuzun önerdiği sürede korse kullanılması önemlidir.

 

Çok tiryakilik veya vazgeçemeyecek durumda olan hastaların mümkünse bir hafta öncesinde içmemesi önemlidir. Mümkün olduğunca da sigaradan uzak durulması sağlık açısından önemlidir.

Burun ameliyatlarında kapalı burun tekniği ile yapılan ameliyatlarda hiçbir şekilde iz kalmaz. Açık burun ameliyatlarında sıfıra yakın iz kalır; çünkü burnun kıvrım yerinden girildiği için başkaları tarafından anlaşılmayacak kadar belli/belirsiz bir iz kalır; ama bu da insanı rahatsız etmez.

Her ameliyatta az da olsa risk olabilir. Burun ameliyatında da risk olabilir, en önemli riskte hastanın yapılan burun estetiği ameliyatını beğenmemesidir. Tabii bunların dışında alerji olabilir, enfeksiyon olabilir yani bir ameliyatta ne kadar risk olabilirse bunda da olabilir; fakat tecrübeli bir cerrahın yapacağı operasyon sonrası ortaya çıkacak risk yok denecek kadar azdır.

Rinoplasti korkulacak bir operasyon değildir. Hatta Rinoplasti ile birlikte farklı operasyonlarda kombine olarak beraber yapılabilir. Dolayısıyla birçok ameliyat Rinoplasti ile beraber yapılabilmektedir.

Burun estetiği ameliyatlarında cerraha ya da probleme göre uygulanabilecek yöntem değişebilir. Bazı cerrahlar tamamen açık cerrahi yöntemler uygularken bazıları da sadece kapalı yöntemle operasyon yapabilirler. Açık ya da kapalı burun estetiğinin yapılmasını etkileyen temel faktör burundaki problemin tipine göre cerrah bu uygulamayı belirlemektedir.

Burun estetiği ameliyatlarında bazı durumlardan tampon uygulaması vardır. Bazı cerrahlar bunu uygulamayabilir; ama tampon korkulacak bir durum asla değildir. Günümüzde kullanılan tamponlar silikonlu olduğundan solunuma da katkı vermektedir.

Burun ucu kaldırma egzersizi veya küçültmek için birtakım egzersizler de uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Kemiksiz bir işlem olduğundan dolayı acısızdır ve cerrahi komplikasyonlar barındırmaz. Bunun yanı sıra burun eğriliği kamufle edilebilir ya da hafifletilebilir.

Günlük yaşam hayatını olumsuz etkilemeden, normal hayatına kısa süre içerisinde dönebilir. Burun ameliyatları sonrasında ise bazı hastalarda göz çevresinde herhangi bir şişme ve morarma olmaz. Bazı hastalarda ise tam tersine göz civarlarında şişlik ve morluk söz konusu olabilir. Şişlik ve morluk olması ameliyat üzerinde olumsuz bir etki yapmaz. Genellikle bir kaç gün ile bir kaç hafta içerisinde süratle kaybolur. Burnun tam iyileşmesi bir yılı bulmasına rağmen 2-3 hafta içerisinde etraftakiler tarafından anlaşılmayacak şekilde normal görünüme kavuşabilir. Ancak yine de burnun nihai şeklini alması bir yılda mümkündür.

Operasyondan sonra duş almakta zorlanılabileceğinden dolayı duş alınması önerilmektedir. Akşam erken yatmanız ve istirahat etmeniz önerilmektedir. Bunun haricinde özel olarak yapmanız gereken bir şey bulunmamaktadır. Operasyon sabahında yiyecek içecek tüketmemeniz yeterlidir.

Evet, Burun Ucu Estetiği Ameliyatı için yapılan işlemler sadece burnun uç bölgesinde olduğundan daha kısa sürebilmektedir. Şişlikler çok çok az olmaktadır.
 • ziyaretçi
  Caner Ölmez
  10.02.2017
  bu doktora burnumu yaptırdım gerçekten sonsuz teşekkür ler
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 27.02.2017
  İlginiz için çok teşekkür ederiz Caner bey.
 • ziyaretçi
  Salih Ünlü
  11.02.2017
  Burnumdaki sorunu yıllarca çekiyordum, online muayeneden bilgilerimi yolladım ulaşırsanız sevinirim.
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 11.02.2017
  Tarafınıza ulaşılmıştır.
 • ziyaretçi
  Melisa Çilingir
  25.02.2017
  Acaba bu estetik cerrahi kliniği nerde hangi şehrimiz de özelmi ne kadardir en fazla en kisa sürede cevap verirseniz çok sevinirim karar vermemi hızlandıracaktır simdiden teşekkürler
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 27.02.2017
  Merhaba Melisa hanım. Tıp merkezimiz Samsun'dadır. +90 530 762 70 02 estetik ile ilgili detaylı bilgi ve fiyat bilgisi öğrenmek için online muayene WhatsApp hattımıza mesaj gönderebilirsiniz.
 • ziyaretçi
  Haluk Örgün
  22.03.2017
  Burun estetiği ameliyatları acı verir mi acaba?
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 22.03.2017
  Merhaba Haluk bey +90 530 762 70 02 bu numaraya WhatsApp uygulaması üzerinden burnunuzun farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını göndererek, değerlendirme yapıldığında detaylı bilgi ve net fiyat bilgisi alabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.
 • ziyaretçi
  Latif
  22.03.2017
  selam 33 yaşında erkeğim, burnum yapı olarak küçük ve şekli bozuk. Burun ucumun birazdaha uzun olmasını talep ediyorum bilgi alabilir miyim?
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 23.03.2017
  Merhaba Latif bey ; +90 530 762 70 02 bu numaraya WhatsApp uygulaması üzerinden burnunuzun farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını göndererek, değerlendirme yapıldığında detaylı bilgi ve net fiyat bilgisi alabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.
 • ziyaretçi
  tunahan şengil
  15.04.2017
  Ben 18 yaşındayım burnum büyük olduğu için ameliyat olmak istiyorum fiyat ne kadar
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 17.04.2017
  Merhaba Tunahan bey +90 530 762 70 02 bu numaraya WhatsApp uygulaması üzerinden burnunuzun farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını göndererek, değerlendirme yapıldığında detaylı bilgi ve net fiyat bilgisi alabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.
 • ziyaretçi
  Yusuf AKBEY
  20.04.2017
  Merhabalar bende burun ucu düşüklüğü var ameliyat fiyatı ne kadar olur acaba
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 21.04.2017
  Merhaba Yusuf bey +90 530 762 70 02 bu numaraya WhatsApp uygulaması üzerinden burnunuzun farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını göndererek, değerlendirme yapıldığında detaylı bilgi ve net fiyat bilgisi alabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.
 • ziyaretçi
  Elmas
  11.05.2017
  burnumdan hoşnut değilim, okudularım gayet hoşuma gitti.
 • ziyaretçi
  derya bulut
  15.06.2017
  benim burnumda kemik de eğrilik var böyle bir ameliyat ücreti ne kadar olur acaba
 • ziyaretçi
  Servet Çetinbaş
  16.07.2017
  Burnumun büyüklüğü her zaman dalga konusu olmaktaydı. Bu tür söylemlerden bıkmış durumdayım Hayati hocama başvurmayı düşünüyorum.
 • ziyaretçi
  Cevat kaya
  16.10.2017
  Merhaba. 1 yıl önce burun estetiği ameliyatı oldum fakat hemen sonrasında burun ucunun eğriliği düzelmedi ve burun deliklerinden biri diğerine göre küçük kaldı konuyla ilgili yardımcı olursanız sevinirim
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 17.10.2017
  Merhaba Cevat Bey, +90 530 762 70 02 numaralı WhatsApp hattımız üzerinden burnunuzun farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını göndererek online muayene hizmetimizden faydalanabilir, operasyon detaylarını ve fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz. İyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Okan
  30.10.2017
  Merhabalar bende kemerli bir buruna sahibim ve hoşnutsuzum birazda korkularım var agri cekme gibi birde fiyatlari ne kadar oluyor acaba simdiden tessekkurler...
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 31.10.2017
  Merhaba Okan Bey,operasyon detaylarını görüşebilmemiz için durumunuzu görüp değerlendirmem gerekmektedir. Burnunuzun önden ve yandan çekilmiş fotoğraflarını 0530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza iletirseniz değerlendirme sonrasında asistanım benimle iletişim kurmanızı sağlayacaktır.İyi günler diliyorum.
 • ziyaretçi
  Utku
  12.11.2017
  Ünlülerin burun estetiği Hayati hocanın yaptığını gördüm ve sevindim gerçekten. Sizi çok araştırdım gerek İstanbul, İzmir Ankara gerekse Bursa gibi büyükşehirlerden size gelenler olduğunu görüyorum. Burnumun ucunda eğrilik var bunu da düzeltebiliriz dimi hocam?
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 20.11.2017
  Merhaba Utku. Tabiki durumunuz uygunsa burun ucu ameliyatı gerçekleştirebiliriz. Öncelikle mevcut halinizi değerlendirebilmem için 0530 762 7002 numaralı hattımız üzerinden burnunuzun fotoğraflarını asistanıma iletirseniz, kendisi değerlendirme sonrasında benimle iletişim kurmanızı sağlayacaktır. Sağlıklı günler dilerim.
 • ziyaretçi
  Türkan
  14.12.2017
  burun estetiğinden önce online muayane mi gerekli?
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 16.12.2017
  Merhaba Türkan Hanım , burnunuzun önden ve yandan çekilmiş fotoğraflarını +90 530 762 70 02 numaralı whatsapp hattımız üzerinden gönderdiğiniz takdirde online muayene hizmetimizden faydalanabilir ,uygulama detaylarını ve fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz. İlginiz için teşekkür eder,iyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Cemil Yerebatan
  10.01.2018
  Burun ucumun güzel bir görüntü oluşturmamasını istiyorum, burun ucu estetiği için ulaşabilirim değil mi?
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 13.01.2018
  Merhaba Cemil Bey, tabiki burun ucu estetiği için; +90 530 762 7002 numaralı hattımızdan dilediğiniz zaman asistanımla iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dilerim.
 • ziyaretçi
  Hülya Aybey
  08.03.2018
  Burnumda bulunan bir sorun nedeni ile burun ameliyatı olmam gerekiyor. Fakat ameliyat sonrasında iz kalmasından korkuyorum.
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 10.03.2018
  Merhaba Hülya Hanım, burnunuzun önden ve yandan çekilmiş fotoğraflarını; +90 530 762 7002 numaralı hattımıza gönderirseniz durumunuzu değerlendirip tüm ayrıntıları görüşelim. İyi günler dilerim.
 • ziyaretçi
  Talha Enes Öner
  06.04.2018
  Burun estetiği yaptırmayı düşünüyorum fakat işimden dolayı izin alma sorunum bulunmaktadır. Yapılan işlem için ne kadar bir iyileşme süreci gerekmektedir.
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 07.04.2018
  Merhaba Talha Bey, ameliyatın tüm ayrıntıları için; +90 530 762 7002 numaralı whatsapp hattımız üzerinden asistanım Kübra Hanım ile iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dilerim.
 • ziyaretçi
  Boran
  09.04.2018
  Diyarbakır'dayım. Gaziantep ya da Mardin'den uçağa binsem gelsem burun estetiği ameliyatı olabilir miyim? erkek olmam bir dezavantaj yaratıyor mu ayrıca burun estetiği sonrası da uçağa binersem bişey olur mu?
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 09.04.2018
  Merhaba Boran Bey.Burnunuzun farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını 0530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza gönderirseniz öncelikle durumunuz değerlendirip,sonrasında organizasyonu sağlayabiliriz.Ameliyat sonrasında 1 hafta konaklamanız bizim tarafımızdan karşılanmaktadır.Sonrasında rahatlıkla uçak yolculuğu yapabilirsiniz.Uygun olduğunuzda fotoğraflarınızı bekliyoruz. İyi günler dilerim.
 • ziyaretçi
  Çağdaş Kılınç
  18.04.2018
  Kaza geçirdiğimden dolayı burnumda kırıklar ve görüntü bozukluğu meydana geldi. Bu görüntü bozukluğundan kurtulma ihtimalim mümkün mü? Burnumu eski haline getirmek için hangi ameliyatları önerirsiniz?
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 18.04.2018
  Merhaba Çağdaş Bey. Burnunuzun önden ve yandan çekilmiş fotoğraflarını 0530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza göndererek asistanım ile iletişime geçebilir,bilgi alabilirsiniz.İyi günler dilerim.
 • ziyaretçi
  Barış Özkan
  18.04.2019
  Burun estetiği sonrası çok fazla kanama olur mu hocam?
 • doktor
  FBM ESTETİK 20.04.2019
  Merhaba Barış Bey, Burun estetiği ile ilgili tüm sorularınız için +90530 762 7002 numaralı whatsapp hattımızdan bize yazabilirsiniz. Merkezimize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür eder iyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Şükran Telci
  19.06.2019
  burun estetiğinde özellikle burun ucu içinü, ücret nedir?
 • doktor
  FBM ESTETİK 20.06.2019
  Merhaba Şükran Hanım. Operasyon ile ilgili durumunuzun değerlendirilmesi gerekmektedir.Burnunuzun önden ve yandan çekilmiş fotoğraflarını +90530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza gönderirseniz değerlendirme sonrasında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.İlginiz için teşekkür ederiz.
 • ziyaretçi
  Pınar
  17.07.2019
  burun ucum kalkabilir mi amliyatla
 • doktor
  FBM ESTETİK 17.07.2019
  Merhaba Pınar Hanım.Durumunuzu doktor beyin görmesi gerekmektedir.Burnunuzun önden ve yandan çekilmiş fotoğraflarını +90530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza gönderirseniz değerlendirme sonrası detaylı bilgi alabilirsiniz. İlginiz için teşekkür eder,iyi günler dileriz.
bznQTl
KAPAT
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
bznQTl
KAPAT
DOKTORA SOR

Alakalı Makaleler