WhatsApp
FBM Estetik
Anasayfa Lazer Epilasyon
HIZLI RANDEVU
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
PXsLui

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Hiç birimiz vücudumuzda büyük bir kıl birikintisi ile yaşamaktan memnun kalmayız, ama şöyle bir şey var ki vücudumuz bazılarımız için adil davranmıyor. Sırtta, omuzlarda, kollarda ve kıl gözelerinin çok az geliştiği kısımlarda kılların çıkması normal gözükmez. Bunun için lazer epilasyon yöntemini tavsiye etmektedirler.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon yöntemi ile istenilmeyen bölgelerde kılların çıkması durdurulur ve kalıcı sonuç doğurur. Bu şekilde ağda ve benzeri yöntemlerden ziyade kalıcı bir etki verdiği için daha çok uygun görülür.

Ağda gibi yöntemler ancak bir ay kadar etkili olur. Bir ay geçtikten sonra tekrar kıllar çıkmaya başlar ancak lazer epilasyon uygulanırsa kökten ve temelli sonuç bulur.

Lazer epilasyon yöntemi belli bir süreçte yapılmaktadır. Hastanın belirli bir bölgesine uygulanan lazer epilasyon yöntemi hasta kontrole gelerek buna göre belirli bir süreç belirlenir.lazer-epilasyon

Lazer epilasyon yöntemlerinde tedavi uygulanacak bölgede lazer yardımıyla ilk seanslarda kıllar yakılır ve ilerleyen seanslarda bu bölgelerdeki kıl kökleri yakılmaya başlanarak burada tekrardan tüy çıkması kesin bir şekilde engellenir. Bu yöntem sayesinde yazın sıcağında kıllarınızı saklamak için uzun kollu tişörtler giymek yerine, kısa kollu tişörtler ile kendinize eziyet etmekten kurtulursunuz.

Kadınlar açısından bakıldığında da yüzde çıkan tüyler bir kadının kâbusudur ve bu güzel görünmelerini etkileyebilir.

Lazer Epilasyon Nasıl ve Nerede Yapılır?

Lazer epilasyonun nasıl yapıldığı ve hangi alanlarda kullanıldığı bilgisinden sonra en çok önem verilmesi gereken husus lazer epilasyon işlemlerinin nerede yapılması gerektiğidir. Lazer epilasyon bir estetik ve sağlık hizmeti olduğundan bu işlemler esnasında hijyen kurallarına riayet edilmesi büyük önem taşımaktadır. Özellikle vücudun hassas bölgelerine uygulanan lazer epilasyon işlemlerinde bu husus ileride başka cilt hastalıkları ile karşılaşmamak açısından büyük önem taşımaktadır.
 
Lazer epilasyon konusunda farklı lazer sistemlerinin bulunduğu FBM Estetik merkezimizde; Samsun ili ve çevresinde lazer epilasyon yaptırmak isteyen bireyler için hijyenik çözümler sunulmaktadır.  Kalıcı ve kaliteli lazer epilasyon işlemlerini uzmanlarımız ile gerçekleştirdiğimiz merkezimizde ayrıca diğer estetik işlemleri de gerçekleştirilmektedir.

Lazer epilasyonu sırasında acı çeker miyim diye soruyorsanız eğer bu sorunun cevabı sizleri tatmin etmeyecektir. Çünkü lazer epilasyon yönteminde kök yakma işlemi gerçekleştirildiğinden bir nebze acı çekebilirsiniz ancak çektiğiniz bu acılar daha sonrasında sizlere artı olarak geri döneceğini aklınızdan çıkarmamalısınız. Ayrıca doktorunuzdan operasyon sonrası acınızı dindirmek amaçlı krem ya ilaç isteyebilirsiniz, bu tarz kremler ve ilaçlar mevcuttur.

Yani hem istenmeyen kıllarınızdan kurtulun hem de bunu yaparken yaşayacağınız acıya son verin. Bütün bunların dışında lazer epilasyonlarını mümkün mertebe güvendiğimiz ve daha önceden detaylı lazer-epilasyon-nedirbilgi aldığınız bir epilasyon merkezinde yaptırınız, aksi takdirde lazer ile işlemler gerçekleştirildiğinden vücudunuzun deri tabakasında bir takım bozukluklar oluşmaya başlayabilir.

Bu tarz sorunlarla karşı karşıya kalmamanız için her zaman güvendiğiniz bir doktor ile bu işlemi gerçekleştiriniz. Ayrıca unutulmaması gereken bir diğer şey de seanslarınıza olabildiğince vaktinde ve tarihinde gitmeye çalışın, çünkü bir günlük bir gecikme bile kıl yapınızın daha da gelişmesine ve geç müdahale edilmesine neden olabilir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yüzün güzelliğini gösteren şeyler arasında en ön sıralarda geldiği bir gerçektir ki, hem kadın hem erkek için yüzün istenmeyen bölgelerinde çıkan tüyler güzelliği baltalar, ancak lazer epilasyonu ile bunun önüne geçin ve istenmeyen tüylerinize veda edin.

Lazer Epilasyon Hakkında Sık Sorulan Sorular

Lazer epilasyon yöntemi ile ortalama 4 ila 5 seans sonrasında tüy problemi tamamen çözümlenecektir.

Lazer uygulamalarımızı güzellik uzmanlarımız yapmaktadır.

Yüz bölgesi, lazer epilasyon uygulamasının riski diğer bölgelerden farksızdır. Yüz bölgesine de rahatlıkla lazer uygulaması yapılabilir. Çünkü ilgili lazerin etki alanı kıl köklerinin bulunduğu seviyeyle sınırldıır. Yüzün diğer dokularına herhangi bir olumsuz etki olmayacaktır. Dolayısıyla yüz bölgesine de rahatlıkla uygun olan vakalarda lazer epilasyon yapmak mümkündür.

Cihazlarımız arasında fiyat farkı bulunmamaktadır. 

Lazer tedavisiyle uygulama yapılan bir alandaki kılların tamamının ortadan kalkması beklenemez. Büyük bir çoğunlukla kıllar bir daha çıkmamak üzere ortadan kalkmakla birlikte o bölgede yüzde 5 ile yüzde 20 oranında her zaman bir miktar kıl kalabilir.
 

Hayır, farklı şehirlerde uygulamamız bulunmamaktadır.

Tedavi soprano (buz lazer) ile yapılıyor ise 1 gece önceden tıraşlanması önerilmektedir.

Epilasyonda kullandığımız lazer dalga boyları özellikle melanin pigmentleri üzerinde etkilidir ki bu melanin pigmentleri renk tanecikleridir. Bir kıl ne kadar siyah ve kalınsa o kadar fazla melanin pigmenti içeriyor anlamına gelir. Dolayısıyla kalın ve daha siyah kıllarda seans sayısı daha az olacaktır.

Vücuttaki sarı tüyler lazer uygulamasından fayda görmezler. Çünkü melanin pigmenti içermezler ya da çok düşük oranda içerirler. Dolayısıyla lazer tarafından bu kıllar emilmeyeceği için bu kıllar lazer tedavisinden fayda görmezler.
 

Lazer epilasyon kişinin doğurganlığını kesinlikle etkilemez. Çünkü lazer epilasyon radyoaktif bir ışın değildir, kızılötesi ışınlardan bir tanesidir. Aynı zamanda sadece kıl kökünün bulunduğu alana lokalize kalır. Kana karışan veya derin dokulara yansıyan bir etkisi bulunmamaktadır. Dolayısıyla kişinin doğurganlığı üzerine herhangi bir etki etmemektedir.

Tüm vücudun lazer epilasyon esnasında lazerle taranması, cihasın özelliklerine bağlı olarak  değişmekle birlikte ortalama 30 dk – 2 saat arasında değişecektir.

Lazer ile yapılan epilasyon sonrası duş almak birkaç saat sonra mümkündür. Özellikle aşırı sıcak olmamasına dikkat edilmemelidir. Onun dışında herhangi bir sakıncası yoktur. Yalnız havuz veya deniz suyundan tahrişler söz konusu olabilir. Özellikle havuz suyundan enfektif durumlar söz konusu olacağı için en azından bir 24 saat havuzdan ve denizden uzak durulmalıdır.

 

Bilinenin aksine regl döneminde olmak bir kadının lazer epilasyon tedavisinin başarısını etkilememektedir. Regl döneminde olan hormonel değişiklikler yapısal bir özellik olan kıl kökü varlığını majör bir şekilde etkileyemez. Ancak hijyen açısından ve aynı zamanda o dönemde kişinin ağrı eşiği daha da düşük olacağından regl döneminde lazer tedavisi yapmamak daha uygun olabilir.

 
 • ziyaretçi
  Büşra
  27.02.2017
  Lazer epilasyon Yüz bölgesi için fiyat öğrenebilir miyim?
 • doktor
  Doç. Dr. Hayati AKBAŞ 28.02.2017
  Merhaba Büşra hanım. Medikal estetik WhatsApp hattımızı +90 530 521 86 99 arayarak detaylı bilgi ve fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz.
 • ziyaretçi
  Arda
  15.03.2017
  Bacaklarda epilasyon yaz ya da kış fark ediyor mu?
 • ziyaretçi
  FBM Estetik
  16.03.2017
  Merhaba Arda bey. Medikal estetik bilgi hattımız : +90 530 521 86 99 arayarak detaylı bilgi ve fiyat bilgisi alabilirsiniz.İlginiz için teşekkür ederiz.
 • ziyaretçi
  Alçin
  08.05.2017
  özellikle bacak bölgemde sanırım normalin üstünde tüylenme var beğenmiyrum. Lazer tek çözüm gibi gözükmekte.
 • ziyaretçi
  Ebru
  01.06.2017
  lazer epilasyon da seanslara uyulması bana göre önemli.
 • ziyaretçi
  Gündüz Karasu
  14.07.2017
  Vücudumdaki tüylerin görüntüme olan olumsuz etkisinden kurtulmak için lazer tedavisini gerçekleştirmek istedim. Böylelikle tüy köklerini yok ederek daha da pürüzsüz bir vücuda sahip olacaktım. Lazer tedavisi sonrasında hedeflediklerim gerçekleşerek istediğim bir çizgide ilerlemeye başladım.
 • ziyaretçi
  Furkan Güral
  08.10.2017
  fitness başlayacağım ve bacak kılları için Epilasyon yaptırcam ne kadar tutar bilgi alabilir miyim? Cinsiyet :Erkek
 • doktor
  Doç. Dr. Hayati AKBAŞ 09.10.2017
  Merhaba Furkan Bey, 0530 521 86 99 numaralı WhatsApp hattımız üzerinden yazarak fiyat ve seans bilgisini öğrenebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz. İyi günler dileriz
 • ziyaretçi
  Mahir Sabuncu
  02.12.2017
  Lazer epilasyonu ile göğüs bölgemdeki kıl köklerinin tamamen yakılmasını istiyorum yapabilir miyiz?
 • doktor
  Doç. Dr. Hayati AKBAŞ 02.12.2017
  Merhaba Mahir Bey, 0530 521 86 99 numaralı Medikal Estetik Bilgi hattımızdan uygulama detaylarını, fiyat ve seans bilgisini öğrenebilirsiniz. İlginiz için teşekkür eder, iyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Nebiye
  30.12.2017
  Nörofibromatozisin cafeola lekeleri olan hastalarına epilasyon lazer öneriyor musunuz
 • doktor
  Doç. Dr. Hayati AKBAŞ 05.01.2018
  Merhaba Nebiye Hanım, +90 530 521 86 99 numaralı Medikal estetik bilgi hattımızı aradığınızda konuyla ilgili detaylı bilgi almanız sağlanacaktır. Merkezimize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür eder, iyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Gözde Tok
  08.02.2018
  Lazer kampanlarınız var mı varsa hangi bölge ve fiyatı nedir
 • doktor
  Doç. Dr. Hayati AKBAŞ 09.02.2018
  Merhaba Gözde Hanım, +90 530 521 86 99 numaralı Medikal estetik bilgi hattımızı aradığınızda konuyla ilgili detaylı bilgi almanız sağlanacaktır. Merkezimize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür eder, iyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Cemil Soydan
  03.04.2018
  Yanak bölgesindeki tüylenmeler sık sık almama rağmen kendini gösteriyor yanaklardaki kıllara çözüm olabilir dimi bu uygulama?
 • ziyaretçi
  FBM Estetik
  03.04.2018
  Merhaba Cemil Bey, merkezimizde yüz için lazer epilasyon uygulaması yapılmaktadır. +90 530 521 86 99 numaralı Medikal Estetik Bilgi Hattımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.İlginiz için teşekkür eder, iyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Rukiye Koç
  29.04.2019
  İstanbulda yaşıorum Lazer epilasyon sadece bacak bölgesi için fiyat nasıl öğrenebilirim watsaptan mı
 • doktor
  Doç. Dr. Hayati AKBAŞ 01.05.2019
  Merhaba Rukiye Hanım, Lazer epilasyon uygulamalarımız yalnızca Samsun'daki tıp merkezimizde yapılmaktadır.Konuyla ilgili detaylı bilgiyi +90 530 521 86 99 numaralı hattımızdan öğrenebilirsiniz. Teşekkür ederiz.
 • ziyaretçi
  Gürkan
  10.06.2019
  bacağımda çok kıl var kaç seans gerekir?
 • doktor
  FBM ESTETİK 11.06.2019
  Merhaba Gürkan Bey, Lazer epilasyon ile ilgili detaylı bilgi için 444 1 326 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. Teşekkür ederiz.
 • ziyaretçi
  Pınar Acar
  29.06.2019
  Merhaba Lazer makinasi hangi marka acaba? Alexandrite icin soruyorum.
 • doktor
  FBM ESTETİK 02.07.2019
  Merhaba Pınar Hanım, 444 1 326 numaralı hattımızdan lazer epilasyon ile ilgili kullanılan cihazlar ve tüm sorularınız için detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Hilal erol
  29.06.2019
  Lazerde Gülcan hanımdan oldukça memnun kaldım. Özenle ve güleryüzle yardımcı oldu.
 • doktor
  FBM ESTETİK 02.07.2019
  Merhaba Hilal Hanım.Merkezimize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.
 • ziyaretçi
  Serra merdamert
  28.12.2019
  Gülcan hanımı öneririm. Kontrol seansıma gerek bile kalmadı ve en rahat hissettiğim seanstı. İşini özenerek yapıyor. İletişimi ve yakınlığı karşı tarafa geçiyor.
 • doktor
  FBM ESTETİK 30.12.2019
  Merhaba Serra Hanım.Güzel mesajınız için teşekkür ederiz.
 • ziyaretçi
  Hilal Başak Korkmaz
  04.01.2020
  Gülcan Hanımı mutlaka öneriyorum. Güler yüzü ve sohbeti seanslarda insanı gerçekten rahatlıyor ve cesaretlendiriyor. İşini severek yaptığı ilgi ve alakasından bariz anlaşılıyor.
 • doktor
  FBM ESTETİK 04.01.2020
  Merhaba Hilal Hanım.Güzel mesajınız için teşekkür ederiz.
 • ziyaretçi
  Sinem S.
  21.05.2020
  İki aydır lazer epilasyon için Atakum şubenize geliyorum.Gelmeden önce birçok yeri araştırdım.Araştırırken Gülcan Hanım'ın ismini çok duymuştum netten ki söyleneler gerçekten doğruymuş.Herkes işini hakkıyla yapan, güler yüzlü, dürüst birilerini ve verdiği paranın karşılığını almak istiyor ve Gülcan Hanım böyle bir insan..Size güven veriyor,açıklamalar yapıyor, her şeyi sorabiliyorsunuz, kendisinin de söylediği gibi çok detaycı.Bölgeyi taradıktan sonra didik didik inceliyor, tekrar tarıyor içine
 • doktor
  FBM ESTETİK 23.05.2020
  Merhaba Sinem Hanım.Güzel mesajınız ve memnuniyetinizi bildirdiğiniz için teşekkür ederiz. :)
 • ziyaretçi
  Gizem A.
  21.06.2020
  Lazer epilasyon için Atakum şubenize geliyorum.Özellikle Gülcan Hanım’ı önermişlerdi.Ne kadar haklı olduklarını daha ilk seansta anladım.Daha önce de birkaç yerde lazer yaptırmıştım ama işini bilen bir uzmana denk gelince aradaki farkı anlıyorsunuz.Güler yüzü,bilgisi,işine verdiği önem ve size verdiği güvenle iyi ki buraya gelmişim diyorsunuz.Teşekkürler Gülcan Hanım,teşekkürler Fbm.
 • doktor
  FBM ESTETİK 24.06.2020
  Merhaba Gizem Hanım.Güzel mesajınız için teşekkür ederiz.
 • ziyaretçi
  Pınar pınar
  11.12.2020
  Atakum şubenizde lazer bölümünde çalışan Gülcan Hanıma ilgisi,alakası,bilgisi ve güler yüzü için çok teşekkür ederim.Harika bir çalışanınız var ❤️lütfen teşekkürümü iletiniz.
 • doktor
  FBM ESTETİK 14.12.2020
  Merhaba Pınar Hanım.Güzel mesajınız ve düşüncelerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.
 • ziyaretçi
  Büşra Yeşil
  16.12.2020
  Lazer epilasyon tüm vücut için 9 seanstır Gülcan ablaya geliyorum ve ondan vazgeçmemek için tekrar paket aldım. Benim gibi tüylerine takıntılı bir insanı sabırla çekebilen tek insan olabilir. Çok dikkatli ve temiz bir şekilde işlemi uyguluyor ve istediğiniz zaman ulaşmanıza yardım edecek kadar da işine önem veren bir insan. Teşekkür ederim ve herkese tavsiye ederim.
 • doktor
  FBM ESTETİK 17.12.2020
  Merhaba Büşra Hanım.Güzel mesajınız ve görüşünüzü bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.
 • ziyaretçi
  Fidan A.
  16.02.2021
  Gülcan hanım❤️❤️❤️ Herzaman ama herzaman güler yüzlüdür ve onunlayken zaman nasıl geçer anlamazsınız. Hem sabırlı hem hızlı hem de işinde gerçekten profesyonel. Güzel bir yol kattettik birlikte ve sonuçlarından gerçekten mutluyum. Gülcan hanım samimiyeti ve güleryüzlülüğü ile güven hissi veriyor size ve bu gerçekten önemli❤️Seanstan mutsuz şekilde çıkmanız mümkün değil) çok yazabilirim ama en iyisi kısa ve öz olması. Gülcan hanım en iyisi ve iyiki karşılaşmışız❤️❤️❤️ FBM sizi de ayrıca tebrik ed
 • doktor
  FBM ESTETİK 26.02.2021
  Merhaba Fidan Hanım. Güzel mesajınız ve ilginiz için teşekkür ederiz.
 • ziyaretçi
  İrfan
  04.08.2021
  Erkekler için erkek epilasyon uzmanımız var mi
 • doktor
  Doç. Dr. Hayati AKBAŞ 25.10.2021
  Erkeklere' de lazer epilasyon uygulaması yapılmaktadır. 444 1 326 numaralı hattımız üzerinden arama sağlayarak uzman ekibimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
 • ziyaretçi
  Kübra
  29.11.2021
  Öncelikle lazer bölümündeki gülcan hanıma tşk ediyorum. Kendisi hem dikkatli hem sıkılmadan her soruma cevap vererek beni rahatlattı önceki sözde iyi bir merkezde gittigim seanslarda hiç bir soruya düzgün cvp alamazken seanslardanda hiç memnun kalmamıştım. Kesinlikle öneririm şiddetle tavsiye ediyorum herkesee
 • doktor
  Doç. Dr. Hayati AKBAŞ 30.11.2021
  Merhaba Kübra Hanım, Doç.Dr.Hayati Akbaş'ın asistan ekibinden Emine ben. Güzel düşünceleriniz ve memnuniyetiz için FBM Tıp Merkezi adına teşekkür ederim. Sizi Tıp Merkezimizde ağırlamaktan her zaman memnuniyet duyarız. Sevgiler.
PXsLui
KAPAT
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
PXsLui
KAPAT
DOKTORA SOR

Alakalı Makaleler