Whatsapp & SMS

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326

Mail Adresimiz

info@fbm.com.tr

BİZE ULAŞIN BİZE ULAŞIN Randevu Al
Lazer ile Dövme Sildirme

Ergenlik heyecanı, sevgi  gösterisi, bir anlık heves, özenti, arkadaşlar arasında farklıyım imajı verme, okul ve sosyal hayatta dikkat çekme amaçlı yaptırılan dövmelerden bir süre sonra pişmanlık duyulabilmektedir. Bazen de belli başlı sebeplerden dolayı dövmelerden kurtulmamız gerekebilir. Örneğin: Askerlik çağımızın gelmiş olması, yeni başladığımız bir işte insanların bize karşı olabilecek önyargıları veya ailemizin dövmelerden hoşnut olmaması ya da mahalle baskısı…

dövme sildirmeZamanında hevesle yaptırdığınız dövmelerden sebebi ne olursa olsun kurtulmak artık günümüz teknolojisi sayesinde mümkün. Lazer tedavisi uygulama yöntemi ile hemen hemen her gün farklı bir soruna çözüm bulunmaktadır. Giderek yaygınlaşan lazer teknolojisiyle birlikte artık istemediğiniz dövmelerinizden kurtulmak artık mümkün olmaktadır.

Aşama aşama seanslar ile uygulanan bu lazer tedavisi yöntemi ile kişi, istediği sonuca büyük oranda ulaşabilmeyi sağlamaktadır ve bununla birlikte tedavi süresi dövmenin ne kadar önce yapıldığı konusu ile doğru orantılıdır.

Dövme Sildirme

Tarzınızı veya aşkınızı belli etmek için yaptırdığınız dövmeleri sildirmek istediğinizde iz kalması veya söz konusu dövmelerin kalıcı olarak silinememesi en çok düşündüren ve en çok pişmanlık yaratan konular arasında yer almaktadır.
Dövme silinirken iz kalmaması ve deride tahriş oluşturmaması büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle dövme silme işlemlerinin mutlaka estetik alanında uzman merkezlerde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Samsun ilinde dövme silme işlemi q-swich nd-yag lazer ile plastik cerrahlarımız tarafından yapılmaktadır. Bazı dövmeler çok derin olduğu için lazer ile değil de cerrahi yöntemle alınabilmektedir.

Dövme Sildirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Lazer ışınlarını vücuda aktaran cihazlar yardımıyla yapılan bu tedavi yöntemi, vücudumuzdaki farklı bir rengi hedef alıyor. Lazer yöntemi ile parçalara ayrılan pigmentleri, insan vücudunun doğal koruma sistemi sayesinde yavaş yavaş vücuttan atılır.dövme silme seansları

Lazerle dövme sildirme işlemi manuel bir şekilde yapılır. Dövme sildirme işlemi alanında uzman olup olmamasına dikkat ediniz. Günümüzde artık dövme yaptırmak isteyenler için sokaklarda bile dövmeciler bulunmaktadır.
Dövmenin yaklaşık %90'ı silinir, şuan ki teknolojiyle maalesef %100'ünü silmek pek mümkün görülmüyor. Bu işlemin başarılı bir şekilde gerçekleşmesinde rol oynayan belirli etkenler:

  • Dövmenizin rengi ve cildinizin rengi,

Derinize yapılan dövmenin rengi ile ten uyumunuz birbirine yakın olduğu durumda dövmeyi sildirmek için kullanılan lazer tedavi yöntemindeki lazer ışınlarının rengi anlamasının zorlaşacağından dolayı tedavi süreci olumsuz etkilenir.

  • Dövmenin ne zaman yapıldığı, yaşlı olup olmadığı,

Kişi dövmeyi kısa süre içinde yapmışsa ve bu dövmeden kurtulmak istiyorsa belirli süreler ile yapılan bu tedavi yöntemini sanki hiç dövme yaptırmamış gibi olumlu sonuçlar alabilmektedir. Dövmenin genç ve yaşlı durumu boyanın vücuttan uzaklaşma süresi konusunda önemlidir. 

  • Kullanılan boyanın markası, cinsi

Dövmenin yapımında kullanılan boya eğer silinebilir özellikli bir boya ise dövme silme işlemi uygulamasında olumlu sonuçlar doğurur.

  • Dövmenin deriye ne kadar indiği, uygulama derinliği.

Derinin derin bir şekilde yapılmayan dövmenin silinme süresi ile derin olan dövmenin silinme süresi bir değildir.lazerle dövme sildirme işlemi Bu işlemde sürdürülen tedavi için gerekli kılınan aşamaları dövmenin büyüklük, derinlik durumuna göre değişiklik gösterir. En kısa 10 dk sürdürülen bu tedavi yöntemi saatleri de alabilir. Dövme silme işlemi 1 seansta bitmekle kalmayıp bir kaç seans devam eder.

Aşamaların bitimi sonrasında aynı dövmeyi yaptırdığınız gün  kremle sürmeli, oluşan yara ve kabuklar kesinlikle soyulmamalıdır. Yaranın olduğu yer direkt olarak güneş ışınlarında kalmaması, solaryuma gidilmemesi gereklidir. Yaranın olduğu bölgeye herhangi bir ağda veya epilasyon vs. tarzı bir şey yapılmaması önemlidir.

3.0

6 Yorumlar

0
0
6
0
0
Yorum

Umut uzunsel

2017-02-20 15:02:26

Hocam dövme sildirmek istiyorum yaklaşık 4 yıl önce yapıldı seans başı ücreti ne kadardır

FBM Estetik

2017-02-21 04:12:07

Merhaba, Dövle sildirme ile alakalı 0 530 762 70 02 numaralı whatsapp hattımız üzerinden detaylı bilgiyi edinebilirsiniz.
Yorum

Ertuğrul

2017-05-08 00:41:49

dövme sildirmek istiyorum bunun için kısa sürede size ulaşmayı planlıorum. Olumlu yorumalr aldım.
Yorum

Deniz Özaslan

2017-07-14 08:02:53

Zamanında yaptırmış olduğum dövmeden pişmanlık duyarak sildirme kararı aldım. Dövme sildirme işleminde lazer seanslarını tercih ederek birkaç defa dövmenin işlem görmesini ve sonunda da yok olmasını sağladım.
Yorum

Ceylan Gürsaçar

2018-02-03 07:24:31

Eski eşimin dövmesini kolumda taşıyordum. Zaman içerisinde boşanmamızdan dolayı dövmenin vücudumda önemli bir simge olarak görmemeye başladım. Lazerle övme sildirme işe yarar mı bu durumda?

FBM Estetik

2018-02-03 07:55:37

Merhaba Ceylan Hanım, dövme silme uygulamaları ile ilgili; +90 530 521 86 99 numaralı Medikal estetik bilgi hattımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. İlginiz için teşekkür eder, İyi günler dileriz.
Yorum

Kadir Ergüden

2018-05-12 09:20:48

Öncelikle her şey için teşekkür ederim Hülya hocamdan gerek yapılan işlemlerdeki profesyonelliğinden gerekse Güler yüzünden şüphesiz memnun kalacaksınız içiniz rahat bir şekilde gidip kendinizi sorunsuz emanet edeceğiniz Doktor hasta ilişkisinin üstünde samimi arkadaşça olan Samsun’daki tek yer...

FBM Estetik

2018-05-14 03:56:00

Merhaba Kadir Bey, Güzel düşünceleriniz için teşekkür ediyoruz.İyi günler dileriz.
Yorum

Elif Yıldırım

2018-06-20 12:53:38

Merhaba kaşa yapılan dövme silinebilir mi?

FBM Estetik

2018-06-21 03:56:46

Elif Hanım merhaba , merkezimizde dövme silme uygulaması yapılmaktadır . +90 530 521 86 99 numaralı Medikal Estetik whatsapp hattımız üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi Günler Dilerim.
Yorum Yap
ChFjvQ

* İşaretli alanlar zorunludur.

TÜM UYGULAMALAR VE AMELİYATLAR