WhatsApp
FBM Estetik
Anasayfa Lazer ile Dövme Sildirme
HIZLI RANDEVU
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
7ZRFNT

Lazer ile Dövme Sildirme

Lazer ile Dövme Sildirme

Ergenlik heyecanı, sevgi  gösterisi, bir anlık heves, özenti, arkadaşlar arasında farklıyım imajı verme, okul ve sosyal hayatta dikkat çekme amaçlı yaptırılan dövmelerden bir süre sonra pişmanlık duyulabilmektedir. Bazen de belli başlı sebeplerden dolayı dövmelerden kurtulmamız gerekebilir. Örneğin: Askerlik çağımızın gelmiş olması, yeni başladığımız bir işte insanların bize karşı olabilecek önyargıları veya ailemizin dövmelerden hoşnut olmaması ya da mahalle baskısı…

Zamanında hevesle yaptırdığınız dövmelerden sebebi ne olursa olsun kurtulmak artık günümüz teknolojisi sayesinde mümkün. Lazer tedavisi uygulama yöntemi ile hemen hemen her gün farklı bir soruna çözüm bulunmaktadır. Giderek yaygınlaşan lazer teknolojisiyle birlikte artık istemediğiniz dövmelerinizden kurtulmak artık mümkün olmaktadır.

Aşama aşama seanslar ile uygulanan bu lazer tedavisi yöntemi ile kişi, istediği sonuca büyük oranda ulaşabilmeyi sağlamaktadır ve bununla birlikte tedavi süresi dövmenin ne kadar önce yapıldığı konusu ile doğru orantılıdır.

Dövme Sildirme

Tarzınızı veya aşkınızı belli etmek için yaptırdığınız dövmeleri sildirmek istediğinizde iz kalması veya söz konusu dövmelerin kalıcı olarak dovme-sildrmesilinememesi en çok düşündüren ve en çok pişmanlık yaratan konular arasında yer almaktadır.
Dövme silinirken iz kalmaması ve deride tahriş oluşturmaması büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle dövme silme işlemlerinin mutlaka estetik alanında uzman merkezlerde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Samsun ilinde dövme silme işlemi q-swich nd-yag lazer ile plastik cerrahlarımız tarafından yapılmaktadır. Bazı dövmeler çok derin olduğu için lazer ile değil de cerrahi yöntemle alınabilmektedir.

Dövme Sildirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Lazer ışınlarını vücuda aktaran cihazlar yardımıyla yapılan bu tedavi yöntemi, vücudumuzdaki farklı bir rengi hedef alıyor. Lazer yöntemi ile parçalara ayrılan pigmentleri, insan vücudunun doğal koruma sistemi sayesinde yavaş yavaş vücuttan atılır.

Lazerle dövme sildirme işlemi manuel bir şekilde yapılır. Dövme sildirme işlemi alanında uzman olup olmamasına dikkat ediniz. Günümüzde artık dövme yaptırmak isteyenler için sokaklarda bile dövmeciler bulunmaktadır.
Dövmenin yaklaşık %90'ı silinir, şuan ki teknolojiyle maalesef %100'ünü silmek pek mümkün görülmüyor. Bu işlemin başarılı bir şekilde gerçekleşmesinde rol oynayan belirli etkenler:

 • Dövmenizin rengi ve cildinizin rengi,

Derinize yapılan dövmenin rengi ile ten uyumunuz birbirine yakın olduğu durumda dövmeyi sildirmek için kullanılan lazer tedavi yöntemindeki lazer ışınlarının rengi anlamasının zorlaşacağından dolayı tedavi süreci olumsuz etkilenir.

 • Dövmenin ne zaman yapıldığı, yaşlı olup olmadığı,lazerle-dovme-sildirme

Kişi dövmeyi kısa süre içinde yapmışsa ve bu dövmeden kurtulmak istiyorsa belirli süreler ile yapılan bu tedavi yöntemini sanki hiç dövme yaptırmamış gibi olumlu sonuçlar alabilmektedir. Dövmenin genç ve yaşlı durumu boyanın vücuttan uzaklaşma süresi konusunda önemlidir. 

 • Kullanılan boyanın markası, cinsi

Dövmenin yapımında kullanılan boya eğer silinebilir özellikli bir boya ise dövme silme işlemi uygulamasında olumlu sonuçlar doğurur.

 • Dövmenin deriye ne kadar indiği, uygulama derinliği.

Derinin derin bir şekilde yapılmayan dövmenin silinme süresi ile derin olan dövmenin silinme süresi bir değildir. Bu işlemde sürdürülen tedavi için gerekli kılınan aşamaları dövmenin büyüklük, derinlik durumuna göre değişiklik gösterir. En kısa 10 dakika sürdürülen bu tedavi yöntemi saatleri de alabilir. Dövme silme işlemi 1 seansta bitmekle kalmayıp bir kaç seans devam eder.

Aşamaların bitimi sonrasında aynı dövmeyi yaptırdığınız gün  kremle sürmeli, oluşan yara ve kabuklar kesinlikle soyulmamalıdır. Yaranın olduğu yer direkt olarak güneş ışınlarında kalmaması, solaryuma gidilmemesi gereklidir. Yaranın olduğu bölgeye herhangi bir ağda veya epilasyon vs. tarzı bir şey yapılmaması önemlidir.

Lazer ile Dövme Sildirme Hakkında Sık Sorulan Sorular

Dövme silme lazerlerinin her renk üzerine etkinlik derecesi farklıdır. Dövme silme lazerleri özellikle ve en fazla siyah boya üzerine etkilidir. Onun dışındaki renkli boyalar daha sınırlı cevap verirler. Dolayısıyla renkli dövmelerde tedavi amaçlı seans sayısının daha fazla olması gerekebilir.

Lazerle dövme silme tedavisi sonrasında sonuç olarak dövme boyasının bölgeden uzaklaştırılması sağlanır. Ancak işlem bittikten sonra artık dövme lazere cevap vermediği noktaya gelindiğinde o bölgede cilt renginden biraz daha ton olarak farklı bir cilt rengine neden olabilir. Ancak bu ton farkı, bu silüet görüntü yıllar içerisinde vücudun diğer sistem makenizmaları tarafından normalize edilmeye çalışılır.

Lazerle dövme silme işleminden önce dövme alanı lokal anestezik kremlerle ya da enjeksiyon şeklinde uygulanmasıyla anesteziye sokulabilir. Yani bu bölgede ağrı ve acı duyulması engellenebilir. Dolayısıyla lazerle dövme silme işlemi ağrısız bir hale getirilebilir. Bunu yapmak mümkündür.

 

Kişinin vücudunda platin veya silikon gibi protez maddeler taşıyor olması lazerle dövme silme işlemine herhangi bir engel teşkil etmez.
 • ziyaretçi
  Umut uzunsel
  20.02.2017
  Hocam dövme sildirmek istiyorum yaklaşık 4 yıl önce yapıldı seans başı ücreti ne kadardır
 • doktor
  Doç. Dr. Hayati AKBAŞ 21.02.2017
  Merhaba, Dövle sildirme ile alakalı 0 530 762 70 02 numaralı whatsapp hattımız üzerinden detaylı bilgiyi edinebilirsiniz.
 • ziyaretçi
  Ertuğrul
  08.05.2017
  dövme sildirmek istiyorum bunun için kısa sürede size ulaşmayı planlıorum. Olumlu yorumalr aldım.
 • ziyaretçi
  Deniz Özaslan
  14.07.2017
  Zamanında yaptırmış olduğum dövmeden pişmanlık duyarak sildirme kararı aldım. Dövme sildirme işleminde lazer seanslarını tercih ederek birkaç defa dövmenin işlem görmesini ve sonunda da yok olmasını sağladım.
 • ziyaretçi
  Ceylan Gürsaçar
  03.02.2018
  Eski eşimin dövmesini kolumda taşıyordum. Zaman içerisinde boşanmamızdan dolayı dövmenin vücudumda önemli bir simge olarak görmemeye başladım. Lazerle övme sildirme işe yarar mı bu durumda?
 • doktor
  Doç. Dr. Hayati AKBAŞ 03.02.2018
  Merhaba Ceylan Hanım, dövme silme uygulamaları ile ilgili; +90 530 521 86 99 numaralı Medikal estetik bilgi hattımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. İlginiz için teşekkür eder, İyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Kadir Ergüden
  12.05.2018
  Öncelikle her şey için teşekkür ederim Hülya hocamdan gerek yapılan işlemlerdeki profesyonelliğinden gerekse Güler yüzünden şüphesiz memnun kalacaksınız içiniz rahat bir şekilde gidip kendinizi sorunsuz emanet edeceğiniz Doktor hasta ilişkisinin üstünde samimi arkadaşça olan Samsun’daki tek yer...
 • doktor
  Doç. Dr. Hayati AKBAŞ 14.05.2018
  Merhaba Kadir Bey, Güzel düşünceleriniz için teşekkür ediyoruz.İyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Elif Yıldırım
  20.06.2018
  Merhaba kaşa yapılan dövme silinebilir mi?
 • doktor
  Doç. Dr. Hayati AKBAŞ 21.06.2018
  Elif Hanım merhaba , merkezimizde dövme silme uygulaması yapılmaktadır . +90 530 521 86 99 numaralı Medikal Estetik whatsapp hattımız üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi Günler Dilerim.
 • ziyaretçi
  İlknur Aydın
  11.07.2019
  Göğsümde dövme var silebilir misiniz?
 • doktor
  FBM ESTETİK 11.07.2019
  Merhaba İlknur Hanım.Dövme silme ile ilgili medikal estetik whatsapp hattımızla görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Medikal Estetik whatsapp hattımız: +90 530 521 86 99 İlginiz için teşekkür eder iyi günler dileriz.
7ZRFNT
KAPAT
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
7ZRFNT
KAPAT
DOKTORA SOR

Alakalı Makaleler