Whatsapp & SMS

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326

Mail Adresimiz

info@fbm.com.tr

BİZE ULAŞIN BİZE ULAŞIN Randevu Al
Lazer ile Kılcal Damar Tedavisi

Genelinde surat kısmında ve zaman zaman diğer bölgelerde de görünen, kılcal damarların büyüyüp fazlalaşmasıyla cildimizde bizi rahatsız eden kızarık bir görünüm ortaya çıkmaktadır. 

lazerle kılcal damar tedavisi

Kılcal damar tedavisi, büyüyen kılcal damarların sağlık açısından büyük bir hastalık vermemesine rağmen güzel duyu kaygılardan dolayı yaygın şekilde uygulanan bir rehabilitasyon yöntemidir.

 

Kılcal Damar Tedavisinde Hangi Lazer Kullanılır?

Tedavide Nd:YAG lazer ışınları uygulamaktadır. Nd: YAG (1064nm) lazer ışınları direkt olarak hemoglobin tarafına odaklanır . Kılcal damarları bozulmamakla rehabilitasyon sağlar.
 

yüzde kılcal damar tedavisiEn Sık Görülen Kılcal Damar Rahatsızlıkları

  • Burun ve elmacık etrafında kızarıklık
  • Rozase / Gül rahatsızlığı (Rozacea)
  • Şarap kiri (portwine stain)

Rahatsızlığın Nedenleri

Kılcal damar rahatsızlığına neden olan etkenler ansızın çok olabilir. Genetik olaylar, güneş ışınları, gebelik ve sonrası, içki, öströjen çoğunluğundan kaynaklanabilir.
 

 

Rozase (Rozacea) TedavisiRozase tedavi

Rozase (rozacea) rahatsızlığı ten üzerine yakın kılcal damarların giderek çoğalıp genişlemesi cildin üst bölgesinde koyu bir şekilde kızarıklar kendini göstermektedir. Rozase, hastalığın şiddetine bağlı olarak bizlerde özgüven azalmasına neden olmakta, insanın hayat standardını düşürmektedir. Rozase hastalığının düzelebilmesinde oldukça farklı tedavi kullanılmaktadır. Kremler, antibiyotikler gibi tedavi edici kullanımlar lazer sistemler sayılır. Lazer ile yapılan uygulamada sıkıntı yaratan kılcal damarlar hedef alınır. Diğer tedavilere nazaran daha etken bir rehabilitasyon yöntemidir.
 

Şarap Lekesi tedavisiŞarap Lekesi (Portwine Stain) Tedavisi

Doğum kiri diye de bilinen şarap kiri rahatsızlığı, çoğunlukla doğumdan derhal sonrasında ortaya çıkmaktadır. İlk başlangıçta pembemsi renkte, daha ileriki yaşlarda ise koyu al ve mor halini almaktadır. Rahatsızlık lazerle büyük seviyede giderilebilir ama tedaviden % 100 netice almak mümkün değildir. Tedaviye erken yaşlarda başlanması rehabilitasyonun başarısını artırmaktadır.

21. yüzyılda kılcal damar rahatsızlıklarının artmış olduğunu gözlemleyebiliriz. Şehirleşme ve sanayileşme gibi insan sağlığı açısından olumsuz dezavantajlara sahip olan faktörler nedeniyle kılcal damar hastalığına belirli bir zemin hazırlanıyor. Bu durum özellikle atmosferde yer alan ozon tabakasının delinmesi sonucunda gerçekleşiyor. kılcal damar tedavisiOzon tabakasının delinmesi ile zararlı güneş ışınlarına daha fazla maruz kalıyoruz. Bu açıdan bakıldığında hava kirliliğinin birçok hastalığa davetiye çıkardığını düşünebiliriz.

Kılcal damar sorunu aynı zamanda aileden dolayı da olabilir. Yani genetik olarak bu hastalığımız olabilir. Genetik olarak gelişen hastalıklar farklı temellere sahip hastalıklara göre daha zorlayıcı etkiler içerebiliyor. Yüksek miktarda alkol kullanımı ise kılcal damarlarınız açısından olumsuz bir etkiye neden olur. Yüksek oranda alınan alkol nedeniyle kılcal damarlarınız giderek genişlemeye başlar. Bu genişleme sonrasında çeşitli sağlık problemleri ile karşı karşıya kalmamız mümkün olabilir.

Lazerle Kılcar Damar Tedavisi Riskli Mi?

Kılcal damar uygulamaları şuanda standart olarak lazer ile gerçekleşiyor. Bu durum daha risksiz bir ameliyat seçeneği sağlıyor.lazer tedavisi risk Lazer tedavisi ile bütün bu problemlerin üstesinden gelebilmek mümkündür. Ameliyat öncesi ve sonrasında doktorunuzun çizdiği sınırları aşmamanız gerekiyor. Bu sayede başarılı bir lazer tedavisi deneyimlemeniz mümkün olabilir.

3.0

1 Yorumlar

0
0
1
0
0
Yorum

Damla Olgun

2017-07-14 08:05:42

Kol bölgemdeki kılcal damarlarımın birkaç tanesindeki çatlaklar sonrasında zaman zaman kan akıntıları baş gösteriyordu. Lazer ile yakma işlemi sonrasında bu sorun tamamen ortadan kaldırılarak sürekli şüphe ve temkin içerisinde yaşamamın da önüne geçilmiş oldu.
Yorum Yap
okRTbf

* İşaretli alanlar zorunludur.

TÜM UYGULAMALAR VE AMELİYATLAR