Whatsapp & SMS

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326

Mail Adresimiz

info@fbm.com.tr

BİZE ULAŞIN BİZE ULAŞIN Randevu Al
Lazerle Varis Tedavisi

Varis tedavisi son 13 yılda önemli yol kat etti. Ameliyatsız varis tedavisi de olduğu için artık tercih sebebi olmuş durumdadır. Bu zamanda Amerika‘da ameliyat olayı kalkmış ve lazer sistemi bütün bunları kapsamış durumdadır.

Varis Nedir?

Bacaklarımızdaki damarlarımızın genişleyip büyümesine varis adı verilir.  Eğer böyle bir sorunumuz varsa zamanında müdahale olması gerekir. Bu tedavi son dönemde toplumca çok yaygınlaşmıştır.lazer varis tedavisi
 
Lazer tedavisinde hasarlı damarın içindeki damar kapağı lazer yardımıyla kapatılır.  Böyle yapılarak kapatılan damar kapağı tedavi edildiği için artık kaçak oluşmaz.  10-15 sene önceye baktığımızda varisler her zaman ameliyat ile tedavi ediliyordu. Ameliyat ile yapılmış olan varis tedavisi çokça sağlıklı değildi. 2000 li yılların ilk zamanlarında lazerin varis tedavisinde uygulanabileceği ortaya çıkınca her şey değişti. Bu değişim insan sağlığına ve estetiğine devrim oldu.
 

Neden Lazer Tedavisi Tercih Edilmektedir?

lazer varis tedavisi sonrasıİlk olarak şunu bilmeliyiz ki lazerde hiçbir zaman  lokal ya da genel anestezi işlemi uygulanmaz. Hasta olan kişinin  bilinci açıktır. Fazlaca stresli bir kişi için sakinleştirici  hap yada iğne yapılabilir. Tedavi sonrasında ameliyatta dikiş izleri vs. kalabilirken, lazer tedavisinde ise hiçbir şekilde iz kalmaz, yara oluşmaz. 
 
Hastanede kalma işlemleri gerçekleşmez. Tedavi sonrası tek başınıza evinize  gidebilirsiniz.

Lazerle Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazer ve varis uygulamalarının en muhteşem olayı ultrason incelemesidir. Lazer yöntemi uygulanırken öncelikle varise neden olan ana damar tespit edilir. Ultrason incelemesi ile tedavi edilecek damarların genel durumunun tespiti yapılmaktadır. Yapılmış olan bu  ultrason işlemi ile zarar almış damarların haritası ortaya çıkarılmaktadır. 


Lazerle Varis Tedavisi Uygulama Adımları

İşlem yapılmadan önce uygulama hastaya nasıl olacağıyla ilgili bilgi verilir. Bu uygulama yapılıyorken acı yada ağrı hissedebilirsiniz. Bu nedenle oluşacak ağrının önüne geçmek için önceden ağrı giderici hastaya verilebilir.

 1. Uygulama anında hasta uyanıktır. 
 2. İşlemin zamanı damarın fazlalığa göre zamanda değişiklikler olabilir.
 3. Standart olarak 1 saate yakındır.
 4. Uygulama yapılan kişi istediği takdirde uyuyabilir.
 5. Lazer tedavisi yapılacak bacak işlem için hazırlanır.
 6. Hastanın ağrı ve acıyı az hissetmesi için damar çevresi uyuşturulur. 
 7. Vücutta hiç kesme işlemi yapmadan damara özel iğne ile girilir. 
 8. Lazer ile varis tedavisine başlanır.
 9. Yapılan lazer tedavisinden sonra gerek olursa bacaklara köpük tedavisi de uygulanır.
 10. Varis bulunan damarların hepsi aynı seansta tedavi edilebilir.
 11. Varis bulunan ve tedavi edilecek her damar için 15-20 dakika süre gereklidir.


Lazer Tedavisi Kaç Dakika ve Seans Sürmektedir?

Zaman ve seanslar ise kişiden kişiye ve sorunun fazla ve az olmasına göre değişir. Varise neden olan toplamda 4 ana damar vardır. Bu ana damarların her biri aktif bir şekilde varis oluşumuna neden oluyorsa ortalama seans süresi 50 dakika olur. Varis sayısı azaldıkça seans süreleri de düşmektedir. Varis tedavisi için Samsun'daki tıp merkezimizden randevu alarak hekimlerimizden bilgi alabilirsiniz.

0

0 Yorumlar

0
0
0
0
0
Yorum Yap
uzdHhH

* İşaretli alanlar zorunludur.

TÜM UYGULAMALAR VE AMELİYATLAR