Whatsapp & SMS

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326

Mail Adresimiz

info@fbm.com.tr

BİZE ULAŞIN BİZE ULAŞIN Randevu Al
Lazer ile Kitle Çıkarma

Günümüzde lazer teknolojisi artık birçok farklı alanda kullanılabiliyor. Bunlardan biri de deri üzerinde bulunan ve iyi huylu olan kitlelerin alınma operasyonudur.

Kişiden kişiye değişen bu kitleler; et beni, polipler, yağ bezeleri gibi isimler alıyor. Her biri için farklı sayıda seanslar ve yöntemler kullanılıyor.

lazer kitle çıkarmaFarklı özelliklere sahip olan bu kitleler kişinin yaşamına herhangi bir zarar vermese de zamanla yayılarak ciltsel sorunlara yol açabilmektedir. Bu lezyonlar nedeniyle estetik açıdan kendini güzel bulmayan kişiler de lazer ile kitle çıkarma seanslarına gelmektedirler. Eğer vücudunuzun görünmeyen bir bölgesinde size zarar vermeyen ufak bir kitleye sahipseniz de bunun için hemen lazer tedavisine de ihtiyaç yoktur.

Bu tarz iyi huylu kitleler için cerrahi operasyonlar da bulunsa da, ameliyat sonrasında kitlenin alındığı yerde bir yara izinin oluşma olasılığı %90’lara yakınken, lazer tedavisinde ise bu oran %30 civarındadır. Üstelik yara izinin kapanması cerrahi bir tedaviye göre çok daha kısa sürede olur. Lazer tedavisinde genellikle herhangi bir anestezi işlemi yapılmaz, hastanın bilinci açık bir şekilde uygulanır; fakat vücudun birçok bölgesinde olanlar için ufak lokal anestezi uygulanabilir.

Bu tarz bir uygulamadan önce kişinin mutlaka bir dermatoloğa görünüp kitlenin iyi huylu mu yoksa kötü huylu mu olduğunu öğrenmesi gerekmektedir. Dermatoloğun yönlendirmesi ile yapılan lazer çalışmaları %100’e varan sonuçlar vermektedir.

lazer ile kist çıkarmaTedavi Öncesi Ne Yapılmalı?

Lazerle kitle çıkarma tedavisi uygulatacak kişi uygulama öncesi mutlaka plastik cerraha ve dermatoloji uzmanına görünmelidir.  Bu muayene de kitle dikkatli bir kontrolden geçirilmelidir. Yapılacak operasyona alanında uzman hekimler karar vermektedir.

Çıkarılacak kitlenin özelliği belirlendikten sonra kitlenin kötü huylu olmadığına kesin kanaat getirilmiş ise uzman plastik cerrah ve dermatoloji uzmanı ile birlikte lazer uygulaması yapılarak kitle çıkartılır.
 

 

Lazer İle Kitle Çıkarmanın Avantajları Nedir?

Lazer ile yapılan kitle çıkarma işlemi sonunda diğer yöntemlerde olan iz kalma riski oluşmaz. Operasyon bölgesinde operasyon izi kalmaz. Basit bir uygulama olduğu için hasta tedavi sonrasında yaşantısına bıraktığı yerden devam  edebilir.

Hangi Kitleler İçin Lazer Tedavisi Uygulanabilmektedir?

lazer tedavisi uygulaması

  • Göz kapaklarında meydana gelen yağ birikintilerinin tedavisinde (Ksantelezma)
  • Yanakta oluşan kistlerin tedavisinde. (siringoma)
  • Gözün alt kapağında oluşan kistlerin tedavisinde uygulanabilir. (siringoma)
  • Yaşlanmanın etkisi ile baş, boyun, omuz bölgelerinde oluşan lekelerin tedavisinde  (Seboreik keratoz)
  • Güneşin etkisiyle oluşan lekelenmelerin tedavisinde  (Aktinik keratoz)
  • Genetik olarak geçen büyük benler (Epidermal nevus)
  • Güneşten ve yaşlanmaktan kaynaklanan lekelerin tedavisinde (Lentigo)
  • Travma sonrası oluşan damarsal kitlelerin tedavisinde (Pyojenik granulom)

Hangi Bölgedeler İçin Lazer Uygulaması Yapılır?

Lazer uygulaması her bölge için yapılabilir. En çok tercih edilen ve tedavinin mutlaka lazer ile olması gereken yerlerin başında yüz bölgesi gelmektedir.

3.0

2 Yorumlar

0
0
2
0
0
Yorum

Davut Kabakçı

2017-07-14 08:04:46

Koltuk altımda yer alan kitle zararsız olmasına rağmen hem kötü bir görüntü yaratıyor hem de panik halinde kalmama neden oluyordu. Lazer tedavisi ile beraber sürekli büyüyen kitleyi çıkarma işlemi olumlu sonuç verdi.
Yorum

Faruk Yaşar

2018-02-03 07:23:25

Baldırlarımda kitle oluşumu var bu beni rahatsız ediyor. Lazer tedavisi ile birkaç seansta durum düzelir mi?

FBM Estetik

2018-02-03 07:48:44

Merhaba Faruk Bey, lazer uygulamalarımız ile ilgili +90 530 521 86 99 numaralı Medikal estetik bilgi hattımızdan bilgi alabilirsiniz. İlginiz için teşekkür eder, iyi günler dileriz.
Yorum Yap
N9PU1T

* İşaretli alanlar zorunludur.

TÜM UYGULAMALAR VE AMELİYATLAR