WhatsApp
FBM Estetik
Anasayfa Lipofilling
HIZLI RANDEVU
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
Bmobnb

Lipofilling

Lipofilling

Lipofilling Nedir?

Lipofilling adını yeni yeni duymaya başladığımız bir estetik yöntemidir. Ülkemizde ilk olarak dört hasta üzerinde denenmiş ve başarıya ulaşıldığı gözlemlenmiştir.

Bu yöntem ile insanların çeşitli vücut bölgelerinde meydana gelen görünüm bozuklukları giderilebilir, bu sayede de yeni bir görünüm ile daha güçlü ve özgüveni yüksek bireyler oluşturulabilir.

Yöntemin nasıl uygulandığını soracak olursanız daha önce kimsenin aklına gelmeyen özel bir yöntem uygulanıyor. Bu yöntemde hastanın karın bölgesinden özel enjektörler ile alınan yağ dokuları sorunlu bölgeye nakledilir. lipofilling

Bu estetik yöntemi diğerlerinden ayıran özelliği ise sizlere ekstradan madde içeren estetik protezleri takmak yerine kendi vücudunuzdan bir doku ile bunun yapılmasıdır. Göbek bölgesindeki yağlardan doku alınarak göğüs ya da farklı bir bölgeye nakletmek ciddi operasyon gerektirebilir, ancak sonucu gördüğünüzde gözlerinize inanamayacaksınız.

Doku varlığını sürdürdüğü müddetçe faaliyetini devam ettirir ve o bölgenin her zaman için istediğiniz görünüme sahip olmasını sağlar.

Lipofilling Tedavisi

Özellikle yüz kusurlarının giderilmesinde devrim niteliğinde olan bu yöntem vücudun tüm bölgesinde kullanılan yöntemlerden biridir. Samsun ilinde faaliyet göstermekte olan estetik merkezimizde; lipofilling uygulaması plastik cerrahlarımız tarafından vücutta ihtiyaç olan bölgelere yapılmaktadır.
 
Lipofilling uygulaması vücudun herhangi bir bölümünden alınan yağların yine vücutta ihtiyaç olan bölgelere enjekte edilmesidir. FBM Estetik merkezinde bu işlem genel anestezi ile plastik cerrahlar tarafından yapılmaktadır. Samsun lipofilling hizmetleri dışında estetik görünümüzün muhafaza edilmesi için gerekli olan unsurlara ilişkin bilgileri incelemekte olduğunuz web sitemiz üzerinden veya müşteri danışma hattımız yardımıyla edinebilirsiniz.

Bu yöntemin ülkemizde daha popüler olmadığı bir gerçektir, ancak sorunlara yüzde yüze yakın çözümler bulduğu için, çokça tercih edilen bir yöntem olacakmış gibi görünmektedir. Sizler de daha güzel dudaklara, dolgun göğüslere ya da sarkmamış bir yüze sahip olmak istiyorsanız lipofilling ile artık bu çok kolay. Diğer yöntemlerden kendini ayıran özellikleri ile sizlerin sorunlarına çözüm olmayı başarıyor.

Ülkemizde oldukça yeni bir tedavi yöntemi olan Lipofilling sayesinde başarılı bir estetik ameliyatı geçirebilirsiniz. Vücudunuzdaki bir bölge için estetik ameliyatı düşünüyorsanız Lipofilling ameliyatını düşünebilirsiniz. Yalnızca size ait olan yağ dokuları kullanılarak gerçekleştirilen bu estetik tedavi yöntemi sayesinde birçok kişi eski görünümüne kavuşabiliyor.

lipofilling-tedavisiCildinizde bulunan yağ dokuları doğru bir şekilde kullanılırsa diğer dokuları iyileştirici bir etki gösterebiliyor. Tıp dünyası bu etkiyi olumlu bir şekilde kullanmayı başarabilmiş durumda. Lipofilling ameliyatı sayesinde bir çeşit doku nakli gerçekleşiyor. Nakledilen doku hastanın yağlı bölgelerinden sağlanıyor. Belirli bir zaman zarfı içerisinde hastada iyileşme gözlemleniyor. Doku tedavisinin bu şekilde yaygınlık kazanması birçok hastalığın çözümü açısından umut verici bir gelişme olarak değerlendirilmişti.

Doku ve ilik nakilleri aynı zamanda kanser hastalığı açısından da ilerleyen yıllar için bir umut olarak görülüyor. 

Lipofilling tedavisi ile dudak, yanak ve göğüslerinize uygun bir estetik ameliyat yaptırabilirsiniz. Bu tedavi yöntemi dünya çapında oldukça yeni. Lipofilling tedavisi ile eski görünümlerine kavuşan ve daha güzel bir vücuda sahip olan binlerce insan mevcut durumda.

Uzmanlar tarafından sık bir şekilde değinilen bu yöntem gelecek açısından da umut verici bir nitelik kazanmıştır. Özellikle kadınlar tarafından tercih edilen Lipofilling tedavisi büyük oranda olumlu sonuçlar veriyor. Yapay silikonlar yerine bu yöntemi tercih ederek sağlığınız açısından da doğru bir tercih yapabilirsiniz.

Lipofilling Hakkında Sık Sorulan Sorular

Bacak bölgesi estetiği ameliyatında hem bacak protezi, hem de ayak bileği kısımlarına yağ enjeksiyonu aynı anda uygulanabilir.

Lipofiling uygulaması sonrasında uygulanan yağların bir kısmı eridiğinden, bazı hastalarda 6 ay kadar sonra ilave bir yağ enjeksiyonu işlemi daha iyi bir sonuç vermektedir.

Lipofiling işlemi ince aletlerle yapılan bir yağ enjeksiyonu olduğu için genellikle dikkat çeken bir ameliyat izi oluşmaz.


 

Lipofiling işlemi için alınan yağ dokusu fazla miktarda olmadığı için yağ alınan bölgelerde sarkma oluşması beklenmez.

 

Lipofiling hastanın kendi yağ dokusun enjeksiyonu işlemi olduğu için bir kısmı erir, kalan kısmı ise uzun yıllar kalıcıdır.

Lipofiling işlemi cerrahi bir işlem olduğu için, içerdiği riskler diğer cerrahi işlemlerin riskleri ile aynıdır.

 

Başkasının vücudundaki yağları kullanmak mümkün değildir.

 

Lipofiling işlemi sonrasında oluşan sonuç, az miktardaki kilo değişikliklerinden etkilenmez, ancak ciddi kilo kaybında vücudun her yeri gibi lipofiling uygulanan alanlar da etkilenir.

 
 • ziyaretçi
  Leti quliyeva
  03.09.2017
  Mrb. Lipofillingde ne kadari vucutda sorulub gider ne kadari popoda kalir?
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 05.09.2017
  +90 530 762 70 02 numaralı WhatsApp hattımıza poponuzun farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını göndererek online muayene hizmetimizden yararlanabilir, uygulama detaylarını ve fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.
 • ziyaretçi
  Tarık Sunal
  28.04.2023
  Merhaba..Ergenlik döneminde, yüzümde derin akne izleri oluştu..bunun çözümü için yapabileceğiniz bir işlem var mıdır...lipofilling bu sorun için çözüm olabilir mi... başarılı çalışmalarınız için FBM çalışanlarını tebrik ederim
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 29.04.2023
  Operasyonlar ile ilgili tüm sorularınız için 0530 762 70 02 numaralı WhatsApp hattımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dileriz.
Bmobnb
KAPAT
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
Bmobnb
KAPAT
DOKTORA SOR

Alakalı Makaleler