WhatsApp
FBM Estetik
Anasayfa Kepçe Kulak Estetiği
HIZLI RANDEVU
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
pIfWaH

Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe Kulak estetiği yani diğer adıyla otoplasti olarak bilinen kulak operasyonu, günümüzde yaygın olarak yapılan estetik operasyonların başında gelmektedir.

Kulakla ilgili genetik olarak ortaya çıkan sorunların başında ya kulak olması gereken açıdan geniş ya da kulak kıvrımları belirgin olmayan şekilde düzdür. Bu gibi durumlarda hasta cerrahî müdahaleye tabii tutulur. Ciddi anlamda risk taşımayan bu operasyonlar kişilerin ruhsal ve fiziksel olarak kendilerini iyi hissetmelerini sağlar. 

Kulak yapısındaki kepçenin, olması gereken duruştan öne doğru kıvrımlı olması, kulakların yanlardan açılması en çok karşılaşılan kulak sorunlarından bazılarıdır. Bu gibi problemlerle uğraşan bireyler daha çok ruhsal anlamda toplumdan uzaklaşma eğiliminde olurlar. Çocukluklarında yaşadıkları sıkıntılar onları arkadaş ve sosyal ortamdan uzaklaştırır. Hepimizin çevresinde ‘kepçe kulak’ ibaresiyle alay konusu olan insanlar, toplum içinde dışlanmaktan korkma, bayanların özel günlerde saçlarını topuz yapamaması vb örnekler olmuştur. Burada hastaya düşen en önemli sorumluluk bunun düzeltilebilir ve estetik açıdan normal bir görünüme kavuşturulabilir olduğudur.kepce-kulak-estetigi

Kepçe Kulak Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kulakların estetiği ile ilgili problem yaşayan bireylerin, kulak gelişim sürecinin %85’i 5 ile 6 yaş aralığında tamamlandığından bu evrede operasyon geçirmeleri doktorlarca tavsiye edilir.

1. Adım

Yetişkin bireylerde lokal anestezi, çocuk ve lokal anestezinin yapılamayacağı hastalarda genel anestezi ile operasyon gerçekleştirilir.

2. Adım

Ameliyat sonrasında kişisel duruma göre kulakta yara enfeksiyonu, doku içine kan birikimi ve pıhtılaşma görülebilir; fakat ameliyat sonrasında ciddi sorunlar teşkil eden bir risk bulunmamaktadır. Çoğunlukla benzer kulak tipi görülür.

3. Adım

Kepçe kulak estetiği esnasında kulağın arkasından bir kesik atılır.

4. Adım

Kıkırdak törpüsü ile inceltilir ve daha sonra kesilen yer dikilir.

5. Adım

Kulakta bulunan dikiş arka kısımda kalacağı için karşı taraftan görülme olasılığı yoktur. Hastaya estetik açıdan bir görüntü bozukluğu da yaratmaz. Daha önce kulak estetik operasyonu geçirdiğinizi sadece siz bilebilirsiniz.

Kulak Estetiği Öncesi

Yüz güzelliğini tamamlayan önemli organlardan bir tanesi kulaklardır. Genetik olarak doğuştan gelen birtakım sorunları olabilir. Bu sorunları kepce-kulak-ameliyatiçözmek için ise estetik ameliyat tercih edilmektedir. Kulak estetiği; kepçe kulak, büyük kulak, küçük kulak ve şekli bozuk kulaklar için estetik yapılmaktadır. Genellikle 7 yaşını geçen herkes için ameliyat yapılmaktadır.

Kulak estetiği ameliyatı öncesinde kulağın durumunu ve ameliyat sonrası kulaktaki değişimler anlatılır. Daha önce gerçekleştirilmiş olan ameliyatların fotoğrafları hasta ile paylaşılarak ameliyat sonrasında hastada meydana gelecek değişimler aktarılır. Ameliyatta kullanılacak yöntemler ve tedavisi anlatılır. Ameliyat olacak kişi ameliyat olmaya karar verdikten sonra ameliyat öncesi hazırlıklar ve kalan aşamalar hastaya detaylı olarak anlatılarak ameliyata geçilir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası

Hasta operasyonu geçirdiği aynı gün hastaneden çıkabilir. Kulaklarında bandaj ile hastaneden ayrılır. Bu süreç içerisinde geçici şişlik ve kızarıklıklar oluşabilir. Küçük bir operasyon olduğu için şiddetli bir ağrı görülmez. Ameliyattan sonra bir ağrı kesici ile hafif ağrıların önüne geçilir. Hasta bir hafta bandajlarını takıp, kontrollerini yaparak dikkatli bir şekilde hayatına devam eder.

Bandajlar dikişlerin açılmasını önlediği için çıkarılmaması önemlidir. Yapılan ameliyat kalıcı olup tekrar deforme olması söz konusu değildir. Bir ay içerisinde sizi rahatsız eden kulaklardan kurtulup güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz. Artık kulaklarınızı gizlemenize gerek kalmadan dünyayı daha estetik kulaklarla duyabilir ve yaşadığınızı hissedebilirsiniz.

Özgüveninizi artırmak ve çekiciliğinizi ön plana çıkarmak için tercih ettiğiniz otolopsti operasyonlarında FBM Tıp Merkezi olarak ince detaylara önem veriyoruz. İncelemekte olduğunuz sitemizde estetik merkezimizde gerçekleştirilen operasyonlara ilişkin bilgileri bulabilir ve dilerseniz canlı destek hattından yardım alarak sorularınızı iletebilirsiniz.

Kepçe Kulak Estetiği Süreci

Tam İyileşme
Tam İyileşme
6-8 Hafta
Operasyon Süresi
Operasyon Süresi
1-2 Saat
İşe Dönme
İşe Dönme
1-5 Gün
Hassasiyet Süresi
Hassasiyet Süresi
1-7 Gün
"Belirtilen ameliyat süreçleri ortalama bilgilerdir. Hastanın genel durumuna, ameliyatın türüne ve uygulanacak operasyonun sayısına göre değişiklik gösterebilir."

Kepçe Kulak Estetiği Hakkında Sık Sorulan Sorular

Kepçe kulak ameliyatı yaklaşık olarak 1-2 saat sürer.

Bebeklerde ilk aylarda kulak bandanası ile kepçe kulak önlenebilir, sonraki yaşlarda faydası olmaz.

Bebeklere kepçe kulak ameliyatı yenine ilk aylarda kulak bandanası önerilir. Çocuklarda ise 6 yaşından itibaren kepçe kulak düzeltilmesi ameliyatı yapılabilir.

Kepçe kulak ameliyatından sonra verilen ağrı kesiciler sayesinde hasta ağrı çekmez.

Bebeklerin ilk aylarında uygulanan kulak bandanası ile kepçe kulak gelişimi önlenebilir, daha sonraki dönemde kıkırdak sertleşeceği için faydası olmaz.

Kepçe kulak ameliyatı hastanın işitmesinde bir soruna neden olmaz.

Kulak ameliyatından sonra kulak arkasında deriye uygulanan iplikler genellikle eriyen iplik olduğu için kendiliğinden 10 günden sonra düşer, alınmasına gerek olmaz.

 

Kepçe kulak ameliyatlarından önce saçları kestirmeye gerek yoktur.

 
 • ziyaretçi
  AHMET KAYA
  29.05.2017
  ücret ?
 • doktor
  Doç. Dr. Hayati AKBAŞ 30.05.2017
  Merhaba Ahmet Bey +90 530 762 70 02 bu numaraya WhatsApp uygulaması üzerinden kulağınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını gönderdiğiniz takdirde dilediğiniz sorunuzun cevabına ulaşabilirsiniz.Merkezimize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz
 • ziyaretçi
  Kader Tütüncü
  16.07.2017
  Yüzüme göre orantısız bir halde kepçe kulak düşünmeliyim sanırm.
 • ziyaretçi
  Talha
  10.06.2019
  hocam süpersiniz harika bilgiler.
 • doktor
  FBM ESTETİK 11.06.2019
  Merhaba Talha Bey, Güzel mesajınız ve merkezimize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Sağlıklı günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Gamze
  04.07.2019
  Kızımın kulakları kepçe kulaka giriyor sanırım. Yardım eder msiniz amliyat ve süreçle iglili
 • doktor
  FBM ESTETİK 05.07.2019
  Merhaba Gamze Hanım.Kızınızın durumunu doktor beyin öncelikle değerlendirmesi gerekmektedir.Kızınızın kulak bölgesinin önden ve arkadan çekilmiş fotoğraflarını +90530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza gönderirseniz değerlendirme sonrası detaylı bilgi alabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.
 • ziyaretçi
  Ahmet akce
  06.04.2021
  Vücut geliştirme sporcusuyum ameliyattan sonra kac gun sonra antrenmanlara başlayabilirim birde fiyat bilgisi alabilme imkanım varmi
 • doktor
  FBM ESTETİK 07.04.2021
  Merhaba Ahmet Bey.Whatsapp hattımız üzerinden online muayene hizmeti vermekteyiz. Estetik operasyonlarla ilgili fiyat bilgisi ve tüm sorularınız için +90530 762 7002 numaralı whatsapp hattımızdan bize yazabilirsiniz.İlginiz için teşekkür ederiz.İyi günler dileriz.
pIfWaH
KAPAT
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
pIfWaH
KAPAT
DOKTORA SOR

Alakalı Makaleler