Whatsapp & SMS

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326

Mail Adresimiz

info@fbm.com.tr

BİZE ULAŞIN BİZE ULAŞIN Randevu Al
Lazer ile Leke Tedavisi

Cildimizde olan kusurların varlığı hayatımızda bizleri rahatsız eder. Birde bu lekeler cildimizi yaşlı ve yorgun gösterir.

Vücudumuza ten rengini veren melanin pigmentleri zamanla deformasyona uğrayabiliyor ve deri üzerinde farklı renkler alabiliyor. Bu da deride lekelenmeye neden oluyor. Aslında bu lekelenme hem genetik olduğu gibi hem de dış etkenlere de bağlıdır. Özellikle güneşin zararlı UV ışınları bu lekelenmeyi oldukça tetikler.

lazer leke tedavisi Bir diğer büyük etken de su damlacıkları ile güneş altında kalmaktır. Özellikle yaz aylarında denizden çıktıktan sonra deri üzerindeki su damlacıkları güneş ışınlarıyla birlikte lekeye dönüşebilmektedir. Bunun için denizden çıktığınızdan hemen kurulanın.

Lazer ile leke tedavisinde konsantre hale getirilmiş olan melanin pigmentleri lazer desteği ile birlikte derinize işlenmeye başlar. Lekeli bölgelere melanin pigmenti enjekte edildikçe o bölgede yer alan deri gerçek görünümüne kavuşur. Leke olmayan bölgelere de hiçbir zararı yoktur.

Lazerle tedaviden hemen sonra lekeli bölge daha da koyulaşacaktır, hemen panik yapmanıza gerek yok. Bu koyulaşma, lekeli bölgenin iyileşme sürecinde olduğunun bir göstergesidir. 1 hafta içerisinde lekeniz eski görünümüne kavuşacaktır.lazer leke tedavisi nasıl uygulanır

Tedaviden sonra lekeli bölgeniz 1 – 2 hafta içerisinde iyileşme gösterir. Bu süre içerisinde güneş ışınlarından son derece korunmanız gerekiyor.

Lekeler Kimlerde Görülür?

Cilt lekeleri cinsiyet ayırmaz herkeste görülebilir. Dünya genelinde insanlar arasında yaygın olarak rastlanan bir rahatsızlıktır. Oluşma yerleri genellikle yanak, el, alın, çene bölgesidir. Ayrıca vücudun sırt bölgesinde ve göğüs bölgesinde de görülmektedir.

 

 

lazer ile cilt lekeleriCilt Lekeleri Tehlikeli Mi?

Lekeler hem iyi huylu hem de kötü huylu olabilmektedirler. Bu sebepten  lekelerin zaman kaybetmeden uzman hekim tarafından kontrol edilmelidir. Yapılan kontrol sonucunda lekenin oluşma nedeni, lekenin yapısı, lekenin oluş zamanı gibi bilgilerin tespiti yapılır.

Cildinizde bulunan ya da sonradan oluşmuş olan iyi yada kötü huylu lekelerin estetik biçimden önemi vardır ayrıca leke kötü huylu ise zaman kaybetmeden hemen tedavisi yapılmalıdır.

 

Lazer Leke Tedavisi İle Cilt Lekesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

cilt lekelerinin lazerle silinmesi

Lazer ile cilt lekesi tedavisinde özel olarak sadece bu iş için geliştirilmiş lazerler kullanılmaktadır. Bu cihazlar sadece cilt tedavileri için kullanılabilir. Bu sebeple cilt tedavilerinin sonuçları iyi derecededir.

Leke cilt rengine göre daha koyu renktedir. Lazer cildi geçerek lekeyi oluşturan melanin boyasına ulaşır ve melanin boyasını parçalar, lazer işlemi ile parçalara ayrılan melanin rengi solmaktadır. Melanin küçük parçacıklara ayrılır ve zamanla vücudumuz onu yok eder.

 

Leke Tedavisi İçin Kaç Seans Gereklidir?

leke tedavisi seansBu lekenin bulunduğu bölgeye, büyüklüğe ve nedene bağlı olarak değişkenlik gösterir. Fakat yaşlılığa bağlı lekeler, çiller ve güneş lekeleri tek seansta %90’a varan çözümler bulurken; bunun dışındaki semptomlarda seans sayısı kişiye ve lekenin süresine göre değişebilmektedir.

3.0

1 Yorumlar

0
0
1
0
0
Yorum

Mehtap

2017-05-08 00:43:53

yüz bölgem de benim de lekelenmeler var. İyi mi kötü mü bilmiyorum, sanırım bir gözükmek gerekiyor.
Yorum Yap
0XFPJb

* İşaretli alanlar zorunludur.

TÜM UYGULAMALAR VE AMELİYATLAR