WhatsApp
FBM Estetik
Anasayfa Sakal Ekimi
HIZLI RANDEVU
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
cTXgQo

Sakal Ekimi

Sakal Ekimi

Erkeklerin yüzlerindeki sakal bölgesinin bazı kısımlarında çeşitli nedenlerden dolayı sakallar çıkmayabilir. Buda şekil bozukluğuna neden olduğu için kişi için olumsuz etkiler oluşturmaktadır. Sakal ekimi bu gibi durumlarda kesin çözüm veren bir uygulamadır. Bu ekimle, sayesinde sakalın çıkmadığı ya da seyrek sakal çıkan bölgelerde yapılan uygulamalar ile sorun ortadan kaldırılmaktadır.

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

 1. Öncelikle enseden döner bölgeden saç kökü alınmaktadır.
 2. Alınan bu kökler kılların olmadığı bölgelere uygulanır ve doğal sakal görünümüne sahip olunmaktadır.
 3. Yapılan uygulamada dikkat ile grefler alındığı için alınan bölgede herhangi bir iz veya belirti oluşmamaktadır.
 4. Bölgesel olarak sakal kaybı varsa, geri kalan bölgenin sıklığına uygun olarak kök sayısı belirlenir ve uygulama yapılır.

Eğer kişinin yüzünde hiç sakal yoksa istediği sıklığa göre kök sayısı belirlenir ve uygulama yapılır. Sakalın tamamen olmadığı durumlarda ortalama olarak 1000 ile 3000 köke ihtiyaç duyulmaktadır.

Sakal Ekimi Öncesi

İnsan yüzünde sakal seyrekliği olabilir, yüzünde bulunan yara veya yanıklardan dolayı da sakal çıkmıyor olabilir. Bu tür sorunlar sakal ektirme uygulamasına yönlendirmektedir. Sakal ekimi hormonların yerleştiği 20 ila 22 yaş aralığından itibaren başlamaktadır. Favori ekimi ile kaş ekimi bu ekimle benzerlik göstermekte olup, kılları düzensiz olanların ve eksik çıkanların da sıklıkla başvurduğu bir yöntemdir.

Sakal ekimi, saç ekimi gibi değildir; çünkü kişiden kişiye değişik yoğunlukta sakallar bulunmaktadır. Kayıp varsa bu durumda civardaki sakal sıklığı planlanarak çevredeki tüyler ile uyumlu hale getirilir. Hasta tamamen sakalsız yani köse ise istenilen yoğunluğa göre 1500 ila 3000 kök ekimi arasında değişmektedir.sakal-ekimi

Sakal Ekimi Sonrası

İşlem tamamlandıktan sonra pıhtılaşmış kan nedeni ile sakal ekiminin yapıldığı bölge kırmızı olarak görülür. 24 ya da 48 saat sonra yapılan temizleme ile pıhtılaşmış temizleneceği için sakallar artık görülmeye başlar. Vücut ekilen sakal köklerini besleyeceğinden dolayı ekilen yerde kanlanmalar oluşur. Bu kanlanmalar 1-2 hafta içerisinde ortadan kalkar. Bu dönem içerisinde ekim bölgesinde sivilceler görülebilir, bu durum normaldir.

Sakal nakli gerçekleştiren erkeklerin yaş aralığı sabit olmayacaktır. Modern sakal ekimi işlemi lokal anestezi uygulanacak bölgeye yapılır. Böylece tedavi gören kişi nakil sırasında acı hissetmez. Ülkemizde çoğu erkeğin sakal ektirmesindeki amaç sakalı çıkmayan erkeklere yapılan toplumsal baskı ve son zamanlarda kadınların ilgisini daha fazla çeken, erkeklerin bir adım daha öne çıkmasını sağlayan sakallı erkek akımıdır.

Saç ekiminin benzeri olan yöntem şu an saç ekiminden daha farklı bir ücretlendirme ile yapılmaktadır. Sebebi de sakal köklerinin saç köklerinden daha sıkı bir çalışma alanıyla yapılmasıdır.

Aslında bu yöntem yüz saçı nakli yöntemi olarak anılmaktadır; çünkü birebir sakal değil daha çok saça benzer tüy nakli gerçekleştirilir. Bu yeni sakallar zamanla kalın ve sertleşen kıl yapısını alır. Tabii düzenli ve dikkatli tıraş olunması sakal nakli sonrası kökleri güçlendirerek tüy şeklinde sertleşmeyi sağlar.

Kök Sayısının Hesaplanması

 • Ortalama bir insanda bıyık için 350 ile 500 arası kök,
 • Tam bir keçi sakalı için 600 ile 700 kök,
 • Favori için 200 ile 250 arası kök yanak sakalı için de 300 ile 700 arası kök,

Nakli gerçekleştirilmesi gerekmektedir denilebilse de bu durum hastadan hastaya daima değişkenlik gösterir. Sakal ekimi fiyatları için bize ulaşabilirsiniz.

Sakal Ekimi Süreci

Hassasiyet Süresi
Hassasiyet Süresi
Bulunmuyor
Operasyon Süresi
Operasyon Süresi
5-8 Saat
"Belirtilen ameliyat süreçleri ortalama bilgilerdir. Hastanın genel durumuna, ameliyatın türüne ve uygulanacak operasyonun sayısına göre değişiklik gösterebilir."

Sakal Ekimi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Sakal ekimi fiyatları kişiden kişiye değişiklik göstereceğinden ücret bilgisini WhatsApp hattımızdan bizlere ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Evet genellikle sakaldan saç ekimi yapılabilmektedir; ama online muayene olarak önce uzmana görünmek çok daha faydalı olacaktır.

Sakal uzaması günde 0,25 mm ile 0,35 mm arasındadır.
 • ziyaretçi
  Yıldıray
  10.11.2017
  21 yaşındayım ama sakallarım çıkmıyor? ne yapacğaım
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 11.11.2017
  Merhaba Yıldıray Bey. Detaylı analiz ve sakal ekimine uygun olup olmadığınızı belirlemek üzere 0530 762 7002 numaralı hattımıza yüz bölgenizin yakın çekim fotoğraflarını gönderebilirsiniz. Değerlendirme sonrasında ayrıntıları görüşebiliriz. İyi günler dilerim.
 • ziyaretçi
  Osman Ulu
  30.01.2018
  Seborait Dermatit sakallarımda ve bıyıklarımda da olmaya başladı. Sakallarım dökülüyor :/
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 31.01.2018
  Merhaba Osman Bey, merkezimizde sakal ekimi yapılmaktadır. Durumunuzun değerlendirilebilmesi için sakal bölgenizin fotoğraflarını; +90 530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza gönderirseniz asistanımla detayları görüşebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.
 • ziyaretçi
  Fatih Cüce
  13.03.2018
  Hocam suratımın sadece çene kısmında sakal çıkıyor. Diğer bölgelere sakal ekimi yaptırsam orjinaliyle arasında fark oluyor mu? Dışardan bakıldığında belli olmasını istemiyorum.
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 13.03.2018
  Merhaba Fatih Bey, merkezimizde FUE yöntemi ile sakal ekimi gerçekleştirilmektedir. Gayet doğal bir görünüm elde edilmektedir. Başarı oranımız çok yüksektir. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi almak isterseniz; +90 530 7002 numaralı whatsapp hattımızdan asistanımla iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.
 • ziyaretçi
  Caner Topaloğlu
  17.03.2018
  Sakallarım oldukça seyrek olmasının yanında yer yer hiç çıkmamasından dolayı sıkıntılar yaşıyorum. Devamlı olarak sakallarımı kesmek zorunda kalıyor ve sakal uzatamamaktan devamlı olarak müzdarip bir konumda yer alabiliyorum. Sakal ekimi işlemleri ile bu şikayetimi ortadan kaldırmak mümkün mü?
 • doktor
  Prof. Dr. Hayati AKBAŞ 17.03.2018
  Merhaba Caner Bey, merkezimizde sakal ekimi yapılmaktadır. Durumunuzun değerlendirilebilmesi için sakal bölgenizin fotoğraflarını; +90 530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza gönderirseniz asistanımla detayları görüşebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.
 • ziyaretçi
  Ümit Yıldız
  27.05.2019
  fiyat bilgisi öğrnmek istorum
 • doktor
  FBM ESTETİK 27.05.2019
  Merhaba Ümit Bey, Operasyonlarla ilgili fiyat bilgisi ve tüm sorularınız için +90530 762 7002 numaralı whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. İyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Ömer Faruk
  08.06.2019
  sakallarım çok seyrek çıkıyor, fiyat neo lur grefleterde faln.
 • doktor
  FBM ESTETİK 08.06.2019
  Merhaba Ömer Faruk Bey, +90530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza sakallarınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını gönderirseniz değerlendirme sonrası detaylı bilgi alabilirsiniz.Merkezimize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.
 • ziyaretçi
  Taner İlker
  05.07.2019
  Sakallarım dökülüyor özellikle çene ucumda hafif sakal döüklmesi var bölgesel sakal ekimi nasıl olur?
 • doktor
  FBM ESTETİK 08.07.2019
  Merhaba Taner Bey, Öncelikle doktor beyin durumunuzu görmesi gerekiyor.+90530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza sakallarınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını gönderirseniz değerlendirme sonrası detaylı bilgi alabilirsiniz. İlginiz için teşekkür eder iyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Kadir ÇELİK
  11.05.2020
  Yanağımda yanık var. 23 yıılk neredeyse. Sakal ekimi yapılır mı. Ekilen sakal ne zaman çıkar.
 • doktor
  FBM ESTETİK 19.05.2020
  Merhaba Kadir Bey.Doktor beyin durumunuzu görüp değerlendirmesi gerekmektedir.Sakallarınızın net gözükecek şekilde çekilmiş fotoğrafını +90530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza gönderirseniz değerlendirme sonrası detaylı bilgi alabilirsiniz.İlginiz için teşekkür eder iyi günler dileriz.
cTXgQo
KAPAT
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
cTXgQo
KAPAT
DOKTORA SOR

Alakalı Makaleler