FBM Estetik Tıp Merkezi

WhatsApp & Mesaj

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326

E-posta Adresimiz

info@fbm.com.tr

Örümcek Ağı Estetiği

BİZE ULAŞIN BİZE ULAŞIN Randevu Al
Örümcek Ağı Estetiği

Gözle görülür anti-aging ve gençleştirici sonuçlar için örümcek ağı estetiği özellikle artık dikkat çekmektedir.

Örümcek Ağı Estetiği Nedir?

Örümcek ağı estetiği, uygulandığı dokuyu yeniler ve sıkılaştırır. Ugulandığı bölgeyi arzu edilen yeni  formuna  sokar ve bölgenin cildine dirilik kazandırır. Kullanılan ipler insan vücuduyla uyumlu, aslında cerrahi işlemlerde de kullanılan medikal ürünlerdir.‘’İp estetiği‘’ olarak da adlandırmaktadır.

Örümcek ağı estetiğiCerrahi işlemlerde kullanılandan daha ince ve kısa yapıdaki çok sayıda ipin kullanıldığı örümcek ağı estetiği uygulamasında amaç cerrahi sonuç elde etmek değildir.

Biyo-uyumlu bu ipler örümcek ağı estetiğinde doku yenilenmesi anlamına gelen, kolajen ve elastin lif sentezlenmesini tetiklemek amacı ile kullanılırlar. Daha kalın yapıda olan diğer bir grup iple ise dokuyu direkt yukarı asarak sarkan bölgeleri eski gençlik konumlarına kaldırmak mümkündür.

Örümcek Ağı Estetiği Uygulaması Nasıl Yapılır?

1. Adım

Uygulama esnasında ipler cilt altına çok ince uçlu iğneler sayesinde yerleştirilir.

2. Adım

Gerçekleştirilen topikal anestezik krem ve lokal anestezi sayesinde hasta herhangi bir ağrı ve acıya maruz kalmaz.

3. Adım

İşlem süresi ihtiyaç duyulacak ip sayısı ile orantılı olup 0.5 - 1 saat aralığında gerçekleştirilebilir.

4. Adım

İşlem sterilite şartlarının sağlandığı ofis şartlarında dahi gerçekleştirilebilir.

5. Adım

Uygulamadan hemen sonra uygulama alanında bir dirilik ve şekillenme belirgin olmakla birlikte, asıl sonuç bağ doku yenilenmesini takip eden süreçte yani 1-3 ay içerisinde bariz hale gelir.

Örümcek ağı estetiği uygulamasını takiben uygulama bölgesinde birkaç gün süreyle hafif bir şişlik ve kızarıklık oluşabilir. Bu belirtiler hastanın günlük yaşamını etkileyecek boyutta olmaz. Hasta sosyal ve iş yaşamına kaldığı yerden devam edebilir.

Örümcek ağı estetiğinde ipler cilt altı dokuya sık bir şekilde işlendikten sonraki 1-3 aylık süreç boyunca, kolajen ve elastin lif sentezi gerçekleşir ve  iplerin etrafında yeni bir iskelet yapı gelişimine neden olur. Yenilenen bağ doku sayesinde cilt daha sıkı ve diri bir hal alır. Bu yenilenme, sarkmalarda toparlanmaya neden olduğu gibi kırışıklıklarında düzelmesini sağlar. İpler 3-6 ay içerisinde tamamen metabolize olur. Bu gelişme iplerin tamamen eridiği ve bölgeden uzaklaştırldığı anlamına gelir. Oluşmuş olan gençlik iyileşmesi ise iplerin etrafında sentezlenmiş olan yeni bağ doku iskeleti tarafından devam ettirilir.

Sonuç itibariyle örümcek ağı estetiği; uygulamanın konforlu olduğu, uygulama sonrası hastanın memnuniyetinin yüksek olduğu, etkinliğin ortaya çıkması için uzun süre beklenilmesi gerekmeyen ameliyatsız estetik bir uygulamadır.

Dr. Hülya Ettekin

FBM MEDİKAL ESTETİK

Örümcek ağı estetiği ne kadar kalıcı?

Kullanılan iplerin özelliklerine bağlı olarak örümcek ağı estetiğinin ömrü 1.5 - 2 yıl süreyle devam eder.

0

0 Yorum

0
0
0
0
0
Örümcek Ağı Estetiği için Yorum Yapın
RLkDPc

* ile işaretlenmiş alanlar zorunlu alanlardır.

TÜM UYGULAMA ve AMELİYATLAR