Whatsapp & SMS

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326

Mail Adresimiz

info@fbm.com.tr

BİZE ULAŞIN BİZE ULAŞIN Randevu Al
Focuslu Ultrason ile Yüz Germe

Bayanlarda şüphesiz zaman geçtikçe en hızlı şekilde değişim gösteren bölgeler arasında yüz ve dekolte kısmı gelir. Yüz Germe ile Yüz Gençleştirme ve Meme Estetiği sayesinde istenilen görünüme ulaşılması hedeflenir. Bazı bireyler ameliyat olmak istemediğinden dolayı alternatif çözümler aramaktadır.

focuslu ultrasonFocuslu Ultrason ile ameliyatsız yüz gençleştirme mümkündür. Bu işlem ortalama 30 ile 45 dakika arasında tek seansta sonuç alınması hedeflenerek yapılmaktadır. Focuslu USG teknolojisi ameliyatsız ultrason ile yüz gençleştirilmesi işlemi, cildimizin alt katmanlarında bulunan taşıyıcı dokulara odaklanarak ve ses dalgası kullanılarak cildimizde kolajen üretimi sağlamaktadır. Kolajen üretimi sonrasında cildin uyarılması ile sıkılaşma sağlar.
 

Focuslu Ultrasyon Nasıl Uygulanıyor?

Ultrason dalgaları yayan sistem cilde temas ettirilir ve cildin altındaki katmanlar monitör aracılığı ile görüntülenir. Önceden belirlenen uygulama alanlarının 3 ile 4 mm altına odaklanan ses dalgaları bu alanlardaki kolajen üretimi arttırıcı ısı hasarı yaratır ve üretilen kolajen sayesinde sıkılaşma gözlemlenir.

Focuslu Ultrasyon Kimlere Uygulanabilir?

Yüz çevresinde ve boyun bölgesinde sarkma meydana gelen herkesde uygulanabilir. 40 ile 65 yaş arasında kolajen etkisinin azalması ile beraber ciltte gevşeme ve sarkma gözlemlenir. Azalan kolajen miktarının Focuslu Ultrason sistemi sayesinde arttırılması, bu yaş aralığında daha belirgin sonuç alınmasını sağlar.focuslu ultrasonla germe

Focuslu USG Hangi Bölgelere Uygulanır?

Focuslu Ultrason sistemi ile yüz gençleştirme uygulaması gıdı sarkması, çene sarkması, kazak ayağı, göz kapağı sarkması ve yanak sarkması gibi bölgelere uygulanabilir.

Focuslu Ultrason ile Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Süresi Nedir?

Uygulama süresi bölgenin büyüklüğüne ve ya küçüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Eğer sadece göz çevresine uygulanır ise 20 dakika, boyun çevresi ve yüzün tamamına uygulanan bir uygulamanın süresi ise 60 dakikayı bulabilmektedir.

fokuslu ultrasonFocuslu Ultrason Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Focuslu Ultrason uygulaması, uygulama yapıldığı andan itibaren etki göstermeye başlayacaktır. Uygulama yapıldıktan hemen sonra kolajen üretimi başlayacaktır ve yine uygulamadan hemen sonra hafif gerilme görülür. Kolajen üretimi başladığından dolayı her geçen gün cildin gerildiğini ve sıkılaştığını gözlemlemeye başlanıyor.

Uygulamadan bir hafta sonra uygulanan bölge daha iyi hissedilir, 1 ay sonunda ise ciltteki gerginlik belirgin bir şekilde fark edilir. Ortalama 3 ay sonunda sonuçlar görülür fakat bazı cilt tipleri için tam sonuç alma süreci 6 ay denilebilir.

Focuslu Ultrasyon Yan Etkileri Var Mı?

Uygulama botoks ve dolgu başta olmak üzere bütün diğer medikal estetik uygulamalar ile kombine edilebilmektedir. Bunun yanı sıra dokuda ısı artışı göstererek etki oluşturan bir uygulama olduğundan dolayı dolgu ve organik lifting gibi işlemler odaklı ultrason uygulamasından en az iki hafta sonra yapılması uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Focuslu Ultrason yaz aylarında uygulanır mı?

Uygulamanın yaz aylarında yapılmasının bir sakıncası olmamaktadır.

Focuslu Ultrason uygulandıktan sonra hemen normal yaşantıya dönülebilir mi?

Uygulama sonrasında ciltte leke, yanık gibi her hangi gözle görülür renk değişimi oluşmaz fakat bazı bireylerde kısa süre içerisinde eski haline gelecek olan hafif kızarıklıklar oluşabilir. Bu günlük yaşantıya kesinlikle negatif bir etki yaratmaz.

Focuslu Ultrason Acı Verir Mi?

Ultrason ile yüz gençleştirme uygulaması yapılırken hissedilen acıyı yaptıran hastalar genelde elektriklenme veya iğne batması olarak adlandırırlar. Hastanın isteği doğrultusunda acı hissedilmemesi için sedasyon veya lokal anestezi uygulanabilir.

3.0

1 Yorumlar

0
0
1
0
0
Yorum

Aynur Gerçek

2017-07-15 02:41:02

İlerleyen yaşımdan dolayı vücudumun çeşitli bölgelerinde doğal olarak kırışıklıklar meydana gelmeye başladı. Bununla beraber de cildimdeki kırışıklıklardan kurtulmak adına focuslu ultrason ile yüz germe işlemine dahil oldum. Şuan da memnunum.
Yorum Yap
sOJSYl

* İşaretli alanlar zorunludur.

TÜM UYGULAMALAR VE AMELİYATLAR