WhatsApp
FBM Estetik
Anasayfa Focuslu Ultrason ile Yüz Germe
HIZLI RANDEVU
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
VpNX7d

Focuslu Ultrason ile Yüz Germe

Focuslu Ultrason ile Yüz Germe

Bayanlarda şüphesiz zaman geçtikçe en hızlı şekilde değişim gösteren bölgeler arasında yüz ve dekolte kısmı gelir. Yüz Germe ile Yüz Gençleştirme ve Meme Estetiği sayesinde istenilen görünüme ulaşılması hedeflenir. Bazı bireyler ameliyat olmak istemediğinden dolayı alternatif çözümler aramaktadır.

Focuslu Ultrason ile ameliyatsız yüz gençleştirme mümkündür. Bu işlem ortalama 30 ile 45 dakika arasında tek seansta sonuç alınması hedeflenerek yapılmaktadır. Focuslu USG teknolojisi ameliyatsız ultrason ile yüz gençleştirilmesi işlemi, cildimizin alt katmanlarında bulunan taşıyıcı dokulara odaklanarak ve ses dalgası kullanılarak cildimizde kolajen üretimi sağlamaktadır. Kolajen üretimi sonrasında cildin uyarılması ile sıkılaşma sağlar.

Focuslu Ultrasyon Nasıl Uygulanıyor?

Ultrason dalgaları yayan sistem cilde temas ettirilir ve cildin altındaki katmanlar monitör aracılığı ile görüntülenir. Önceden belirlenen uygulama alanlarının 3 ile 4 mm altına odaklanan ses dalgaları bu alanlardaki kolajen üretimi arttırıcı ısı hasarı yaratır ve üretilen kolajen sayesinde sıkılaşma gözlemlenir.

Focuslu Ultrasyon Kimlere Uygulanabilir?

Yüz çevresinde ve boyun bölgesinde sarkma meydana gelen herkesde uygulanabilir. 40 ile 65 yaş arasında kolajen etkisinin azalması ile beraber ciltte gevşeme ve sarkma gözlemlenir. Azalan kolajen miktarının Focuslu Ultrason sistemi sayesinde arttırılması, bu yaş aralığında daha belirgin sonuç alınmasını sağlar.fokuslu-ultrason

Focuslu USG Hangi Bölgelere Uygulanır?

Focuslu Ultrason sistemi ile yüz gençleştirme uygulaması gıdı sarkması, çene sarkması, kazak ayağı, göz kapağı sarkması ve yanak sarkması gibi bölgelere uygulanabilir.

Focuslu Ultrason ile Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Süresi Nedir?

Uygulama süresi bölgenin büyüklüğüne ve ya küçüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Eğer sadece göz çevresine uygulanır ise 20 dakika, boyun çevresi ve yüzün tamamına uygulanan bir uygulamanın süresi ise 60 dakikayı bulabilmektedir.

Focuslu Ultrason Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Focuslu Ultrason uygulaması, uygulama yapıldığı andan itibaren etki göstermeye başlayacaktır. Uygulama yapıldıktan hemen sonra kolajen üretimi başlayacaktır ve yine uygulamadan hemen sonra hafif gerilme görülür. Kolajen üretimi başladığından dolayı her geçen gün cildin gerildiğini ve sıkılaştığını gözlemlemeye başlanıyor.

Uygulamadan bir hafta sonra uygulanan bölge daha iyi hissedilir, 1 ay sonunda ise ciltteki gerginlik belirgin bir şekilde fark edilir. Ortalama 3 ay sonunda sonuçlar görülür fakat bazı cilt tipleri için tam sonuç alma süreci 6 ay denilebilir.

Focuslu Ultrason ile Yüz Germe Hakkında Sık Sorulan Sorular

Uygulama sonrasında ciltte leke, yanık gibi her hangi gözle görülür renk değişimi oluşmaz, fakat bazı bireylerde kısa süre içerisinde eski haline gelecek olan hafif kızarıklıklar oluşabilir. Bu günlük yaşantıya kesinlikle negatif bir etki yaratmaz.

Ultrason ile yüz gençleştirme uygulaması yapılırken hissedilen acıyı yaptıran hastalar genelde elektriklenme veya iğne batması olarak adlandırırlar. Hastanın isteği doğrultusunda acı hissedilmemesi için sedasyon veya lokal anestezi uygulanabilir.

Focuslu ultrason işlemi, kas yapısının kendisinde herhangi bir değişikliğe neden olmayacağı için, kas yapısının üzerindeki fasyada berelenmeler sonucu yara iyileşmesi ve sıkılaşmasına neden olacağı için yüz mimiklerinde herhangi bir değişikliğe neden olmaz.

Uygulama, dolgu başta olmak üzere bütün diğer medikal estetik uygulamalar ile kombine edilebilmektedir. Bunun yanı sıra dokuda ısı artışı göstererek etki oluşturan bir uygulama olduğundan dolayı dolgu ve organik lifting gibi işlemler odaklı ultrason uygulamasından en az iki hafta sonra yapılması uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Uygulamanın yaz aylarında yapılmasının bir sakıncası olmamaktadır.

Focuslu ultrason uygulaması, ultrasonik ses dalgalarının kullanıldığı bir yüz gençleştirme işlemidir. Ultrason dalgaları aynı zamanda anne karnındaki bebeği değerlendirmek amacıyla kullanılan bir enerji türüdür. Dolayısıyla normal şartlarda hamile bayana focuslu ultrason uygulaması yapmanın herhangi bir engeli yoktur. Ancak hamilelik dönemi hassas ve özel bir dönem olduğu için bu tarz uygulamalardan hamilelik sonrası yapılmak üzere bir miktar uzak durmakta fayda vardır.

 

Focuslu ultrason işlemi, cilt altı yap dokusunun da altında bulunan kas fasyasında kalıcı değişikliklere ve sıkılaşmaya neden olur. Ancak zaman içerisinde yer çekimi etkisiyle yaşlanma belirtilerinin geri dönüşmesi mümkündür.

Focuslu ultrason işlemi, erkek veya kadın olsun her yaşta ve her cinsiyette uygulanabilen bir uygulamadır.

Focuslu ultrason işlemi yapılan kişilere 1-2 hafta sonrasında lazer epilasyon uygulaması ve dövme işleminin yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur.
 • ziyaretçi
  Aynur Gerçek
  15.07.2017
  İlerleyen yaşımdan dolayı vücudumun çeşitli bölgelerinde doğal olarak kırışıklıklar meydana gelmeye başladı. Bununla beraber de cildimdeki kırışıklıklardan kurtulmak adına focuslu ultrason ile yüz germe işlemine dahil oldum. Şuan da memnunum.
 • ziyaretçi
  Tanem
  16.05.2019
  Fokuslu ultrason da fiyat bilgisi alabilir miyim yada watsaptan mı ulaşayım nasıl bilgi alablrm
 • doktor
  Doç. Dr. Hayati AKBAŞ 16.05.2019
  Merhaba Tanem Hanım, Fokuslu Ultrason ile ilgili +90 530 521 86 99 numaralı Medikal Estetik whatsapp hattımızdan fiyat bilgisini ve uygulama ayrıntılarını öğrenebilirsiniz. Merkezimize göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
 • ziyaretçi
  Filiz karvar
  30.11.2020
  Merhaba, 31 yaşımdayım cildimdeki v hattının daha net olması ve gergin olması için işlem yaptırmak istiyorum. Konu hakkında dönüşünüzü rica ederim
 • doktor
  FBM ESTETİK 14.12.2020
  Merhaba Filiz Hanım.Size uygun tedavi şekli ve sorularınız için 0530 521 86 99 numaralı medikal estetik bilgi hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.İlginiz için teşekkür eder,iyi günler dileriz.
VpNX7d
KAPAT
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
VpNX7d
KAPAT
DOKTORA SOR

Alakalı Makaleler