WhatsApp
FBM Estetik
Anasayfa İple Yüz Germe
HIZLI RANDEVU
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
qjXfUY

İple Yüz Germe

İple Yüz Germe

İnsanların yaşlarının ilerlemesi ile ciltlerinde bozulmalar görülür. Cilt yaş ilerledikçe elastik yapısını kaybetmeye başlar. Bunların yanı sıra yer çekimi etkisi, kullanılan alkol veya sigara, stres gibi birçok etki ile yüzde sarkmalar kaçınılmaz olur.

Estetik alanında yüzde oluşan sarkmaları düzenleyen birçok yöntem bulunmaktadır. Peeling, dolgu gibi birçok estetik yöntemleri ile yüzde oluşan sarkmaların önüne geçilmeye çalışılmaktadır. İple yüz germe ise oldukça etkili bir yöntem olarak kullanılmaktadır. Yüz kısmında yaşanılan sorunları ortadan kaldırmaktadır. 


 
İple yüz germe yöntemi yüzdeki sarkmaları ortadan kaldırmak için kullanılan en etkili yöntemdir. Bu yöntem sorunu çözmektedir. Diğer yöntemlerde yüzde bulunan sarmaları düzenlemektedir ancak geçicidir. Yüz germe ameliyatı ise uzun süre kalıcı bir uygulamadır.

İple Yüz Germe Uygulaması Nasıl Yapılır?

Öncelikle lokal anestezi yapılmaktadır. Yapılacak olan lokal anestezi temizlenen cilde krem ile yapılmaktadır. Anestezi etkisine sahip olan iple-yuz-germekremler kişinin herhangi bir acı hissetmesini önlemektedir. Bu işlemler sonrasında önceden doktor tarafından çizilerek belirlenen germe işleminin yapılacağı bölgeye çok ince uçlu iğne ya da kanüller kontrollü bir şekilde içeri yerleştirilir.

Polidioksanon, cerrahi bir ip türüdür. Bu ip cildin alt kısmını birbirlerine çapraz olacak şekilde yerleştirilmektedir. Yapılan çapraz yerleştirme sayesinde ipin dokulara daha sıkı bir şekilde tutunmasını sağlamaktadır. İp yerleştirme işlemi sonrasında belirlenen germe oranına göre cilt istenildiği gibi gerilir.

İple yüz germe uygulamasında kullanılan iplere vücut olumlu bir şekilde yaklaşmaktadır. İpler sayesinde cilt için önemli olan kolajen üretimi tetiklenir. Bu sayede cilt kendini daha güçlü bir hale getirir. (Bknz: Örümcek Ağı Estetiği)

İple Yüz Germe Uygulaması Etkileri Ne Zaman Görülür?

Yapılacak olan uygulama sonrasında etkiler aşamalı olarak görülmektedir. Uygulamadan hemen sonra kişi yüzündeki farkı görebilir. Günler geçtikçe yüzündeki etkiyi daha da çok görecektir. 90 gün sonra etki maksimum seviyeye gelecektir.

İple Yüz Germe Yöntemi Kalıcılık Süresi?

Yapılacak olan uygulamalar sonrasında kişiden kişiye değişen kalıcılık süreçleri bulunmaktadır. Genel olarak 1 yıl ve 2 yıl arasında kalıcılık devam etmektedir. Tabi ki burada yöntemden faydalanan kişinin kendine ve cildine bakması da oldukça önemlidir. Sigara, alkol kullanımı, düzensiz beslenme gibi durumlarda etki azalmaktadır. Bu nedenle uygulama sonrasında sağlığınıza da oldukça dikkat etmelisiniz.

İple Yüz Germe Sonrası

İple yüz germe yöntemi uygulanan kişi uygulama sonrasında hemen sosyal hayatına geri dönebilmektedir. Genel olarak yöntemi 35 40 dakika arasında sürmektedir. Yapılacak olan uygulama sonrasında kişinin yüzünde hafif derecede şişkinlikler ve morluklar görülebilmektedir. Böyle bir durumda herhangi bir işlemin yapılmasına gerek yoktur. Görülen bu hafif morluklar ve şişlikler kendiliğinden kısa bir süre içerisinde geçecektir.

Uygulama sonrasında iki üç gün civarında ciltte kaşıntı da görülebilmektedir. Kaşıntı hafif derecededir. Bu durumda kendiliğinden ortadan kalkmaktadır. Uygulama sonrasında başınızı dik tutmanız şişlik ve morlukların görülmesini engellemektedir.
 
Kişi en az 20 gün boyunca yüzünü sert bir şekilde kaşımadan, ovmadan, yüz üstü uyumadan kaçınmalıdır.iple-yuz-germe-nedir

İple Yüz Germe Avantajları

İple yüz germe uygulamasının en önemli avantajlarından biri cildin gerilmesi için herhangi bir şekilde cerrahi operasyonun yapılmamasıdır. Kısa bir süre içerisinde yapılan uygulama ve uygulama sonrasında kişinin hızlı bir şekilde iyileşme sürecine girmesi iple yüz germe uygulamasının diğer avantajlarından. Ayrıca kişi etkisini de hemen görmektedir ve 3 ay gibi kısa bir sürede maksimum etkiyi görebilmektedir.

Yöntemin uygulanması sırasında herhangi bir şekilde genel anesteziye de gerek duyulmamaktadır. Kremler ile bölge anestezi altına alınmakta ve kişinin herhangi bir rahatsızlık hissetmesi önlenmektedir. Uygulama sonrasında kişinin herhangi bir şekilde olumsuz komplikasyon görmemesi de yöntemin avantajlı yönlerindendir.

Ultherapy Yöntemi ile Yüz Germe

Bu tedavi yönteminde ultrason tekniğinden faydalanılmaktadır. Cilt yüzeyini etkilemeden cildin astar tabakası diye bilinen taşıyıcı tabakaya kadar inilebilen ses dalgaları ile de odaklanılarak noktasal hasar yaratır. Bu hasarlar küçülerek büzüşmeye ve yenilenmeye bağlı olarak ta sıkılaşma sağlamaktadır.

Aslına bakıldığında da bu işleme sıkılaşma yerine toparlanma elde dilmektedir demek daha doğru bir kavram olacaktır. Bu küçülme işlemi gençleşmiş yani sıkılaşan cilt dokusu olarak ta kendisini belirgin bir şekilde gösterir. Bu yöntemin en belirgin ve en çok tercih sebeplerinden birisi ise tek bir seansın birçok hasta üzerinde yeterli olmasıdır; fakat hasta ileri yaşlarda bir kişi ise 6 ay ya da 1 yıl kadar sonra tekrar edilmesi durumunda arzu edilen sonuca ulaştırabilmektedir.

Thermage Yüz Germe

Son yıllarda isminden en çok bahsettiren ve nerdeyse en popüler olan tedavi uygulaması olan anti-aging yöntemlerinden Thermage uygulamasıdır. Radyo frekans dalgaları ile deri altında bulunan bağ dokusunu oluşturan kolajen bantların ısınması sağlanmaktadır.

Tek bir seans uygulanması ile yıllarca kişilerde etkisini göstermeyi başaran bu tedavi yöntemi, tedavi sürecinin ilk başlandığı hafta itibari ile değişiklikleri gözlemlemek mümkündür. Uygulamaya başlandığı andan itibaren gündelik yaşamı engelleyecek hiçbir eksi yönü bulunmayan Therma tedavisi her mevsim uygulanabilen bir tedavi şeklidir.

Scarlet S fraksiyonel radyofrekans yöntemi hastalarda ameliyatsız bir şekilde yüz germe etkisi yaratabilmeyi amaçlayan tedavi yöntemlerinden birisidir. Scarlet S, mikro iğneleri sayesinde hem cilt yüzeyinde bulunan hem de dermiş tabakasında bulunan cilt sorunlarının tedavisi için kullanılan bir sistemdir.

En dikkat çeken özelliklerinden birisi ise ilk seansından itibaren ciltteki değişimin belirgin bir şekilde fark ediliyor olmasıdır. Tüm yüz bölgesine 3.5 mm cilt derinliğine yani altına 25 tane mikro iğneler ile ısı verilir. Verilen bu ısılar sayesinde cilt tabakası altında hasarlar oluşturulur ve bu şekilde kolajen lifleri uyarılmış olur.

İple Yüz Germe Hakkında Sık Sorulan Sorular

Herhangi bir şekilde uygulamadan rahat olabilecek bir hastalığı olanlar haricinde herkes iple yüz germe yönteminden yararlanabilir. Yüz germe yönteminin maksimum seviyede yarar sağlaması için bazı şartlar göz önünde bulundurulmaktadır. Yöntemin uygulanacağı kişinin 35 ile 50 yaş aralığında olması etkiyi yükseltmektedir. Tam sonuç isteyen kişilere ve yüzünün diğer bölgelerinde oluşan sarma, kırışıklık, çökme gibi durumlar olan kişiler bu yöntemden güven içerisinde yararlanabilir.
 • ziyaretçi
  Ayfer Aydın
  23.12.2017
  Ücreti ne kadar
 • doktor
  Doç. Dr. Hayati AKBAŞ 25.12.2017
  Merhaba Ayfer Hanım, fiyat bilgisini durumunuzu değerlendirdikten sonra aktarabiliyorum. +90 530 521 86 99 numaralı medikal estetik bilgi hattımızdan yüz bölgenizin fotoğraflarını göndererek fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz. İlginiz için teşekkür eder, iyi günler dileriz.
qjXfUY
KAPAT
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
qjXfUY
KAPAT
DOKTORA SOR

Alakalı Makaleler