WhatsApp
FBM Estetik
Anasayfa Karboksiterapi
HIZLI RANDEVU
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
lr12Rr

Karboksiterapi

Karboksiterapi

Çağımızda pek çok insan fazla kilolarında mustarip ve bu şikâyetlerinde pek de haksız değiller, çünkü fazla kilolar insanlarda bir takım sorunlara neden olmaktadır. Bu sorunları dış görünüm bozukluğu, hızlı yürüyememe ya da koşamama, spor yaparken veya herhangi bir iş yaparken nefes darlığı çekmek gibi sıralayabiliriz.

Karboksiterapi Nedir?

Karboksiterapi; deri altına CO2 enjekte edilmesi ile uygulanan bir yöntemdir ve bu uygulamada dokuda meydana gelen selülitler de büyük bir hızla azalmaktadır.  

Karbondioksit derinin yağ tabakasında yağ eritici etki yapar. Karboksiterapi selülit giderme, bölgesel zayıflama, kilo verme, çatlaklar ve sarkmalar için kullanılan bir yöntemdir.

Fazla kilolu olmak her ne kadar çevremiz tarafından bize aksettirilmese de hep bir dezavantajdır. Son günlerde bayanlar ve erkekler ağrısız, pratik ve cerrahi operasyon gerektirmeyen operasyonlara yönelmişlerdir. İnsanlar kilo almaya başladıklarında ilk başlarda sevinirler, çünkü kilo almak vücudunuz daha dinç durmasını ve daha kuvvetli bir yapıya sahip olmanızı sağlar; ancak bu ideal bir kilo almayla gerçekleşir. Birçok insan bunun farkında değildir ve kilo almaya başladıktan sonra bunun önüne geçemezler. Bu artık onlar için bir sorun oluşturur, çünkü her ne kadar fazla kilo alırlarsa o kadar hareket kabiliyetleri sınırlanacaktır. karboksiterapi
 
Böylece kilo vermek istediklerinde daha uzun süre boyunca uğraşmaları gerekmektedir. İnsanlarımızın birçoğu her ne kadar kilomla mutluyum dese de, illa ki içlerinde bir ukde vardır kilolarıyla ilgili. İşte tam bu noktada onları bu dertlerinden kurtaracak Karboksiterapi adı altında bir tedavi yöntemi bulunmaktadır.

Vücutta herhangi bir yan etki görülmemesi ile birlikte yaklaşık 30 seansa kadar uygulanmaktadır. 9 seans ve sonrasında sonuçlar kendini belli etmekte olduğundan, oldukça hızlı tedavi yöntemidir.
 
Tedavi sonrası ise vücudu bir süre su ile temastan kaçınmalı, dar kıyafetler giymemeye özen göstermeli ve ağır egzersizler yapılmaması önerilmektedir. Tabii karboksiterapinin en merak edilen kısmı kalıcılığıdır. Bu noktada maalesef iş yine kişiye düşüyor. Tedavi sonrasını diyet ve sporla desteklemeli, yeniden kilo almamaya dikkat etmeli.
 
Tüm bunların üzerinde durulduğu takdirde pek çok bay ve bayanın karboksiterapiden çok memnun kalacağı aşikârdır. Eğer sizler de fazla kilolarınızla artık baş edemiyorsanız ya da vermekte zorluk çekiyorsanız, Karboksiterapi yöntemi ile kısa bir süre içerisinde kilolarınız ile ilgili bütün sorunlarınız tamamen ortadan kaldırılsın.

Karboksiterapi Zararları & Yan Etkisi

Uygulama bölgesinde hafif bir yanma veya dolgunluk hissi ile karşı karşıya kalınabilir. Tedavi biter bitmez 1-2 saat süren geçici bir ödeme de rastlanabilmektedir. Tedavi sonrası 4 saat boyunca banyo, veya sauna gibi su ile alakalı aktivitelerden kaçınmak gerekir ve dar ve bedeni sıkı sıkıya saran giysiler giyinmemesi de gerekmektedir. Yaklaşık 40 yıldır tıpta uygulanan bir yöntem olan karboksiterapi, 1990 yılından bu yana Amerika, Avrupa ve bir çok doğu ülkesinde cilt ve vücut deformasyonlarında başarılı bir rehabilitasyon yöntemi olarak uygulanmaktadır.

Karboksiterapi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Bu makaleye ait S.S.S Bulunamadı.
 • ziyaretçi
  Yeşim Ceylan
  15.07.2017
  Yaz aylarının gelmesi ile beraber selülitlerden kurtulma telaşı içerisine düştüm. Bu telaşıma karşılık verecek var olan sorunumu giderecek olan karboksiterapi ile selülitlerimden kurtularak basenlerimin pürüzsüz bir görüntüye erişmesini sağladım.
 • ziyaretçi
  Büşra
  16.07.2019
  Selülitlerim için kaboksiterapi olabilri mi
 • doktor
  FBM ESTETİK 16.07.2019
  Merhaba Büşra Hanım.Size uygun tedavi şeklinin belirlenmesi için doktorlarımızın durumunuzu görmesi gerekiyor.Selülit tedavisi ile ilgili medikal estetik whatsapp hattımızla görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Medikal Estetik whatsapp hattımız: +90 530 521 86 99 Merkezimize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür eder, iyi günler dileriz.
lr12Rr
KAPAT
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
lr12Rr
KAPAT
DOKTORA SOR

Alakalı Makaleler