WhatsApp
FBM Estetik
Anasayfa Ameliyatsız Estetik Uygulamaları
HIZLI RANDEVU
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
IQ868N

Ameliyatsız Estetik Uygulamaları

Ameliyatsız Estetik Uygulamaları

Estetik operasyon yaptırmak isteyenlerin aklındaki en önemli soru operasyonun acı verip vermediğidir. Teknolojinin gelişmesiyle ameliyatsız estetikler acı sorununu en aza indirmiştir.

Ameliyatsız estetik yöntemleri ülkemizde son 2 yıldır sıklıkla kullanılıyor. Bunun nedeni ise ameliyatsız estetik yaptıranların pozitif görüşlerinin yüksek oranda olmasıdır. Cilt problemi konusunda hızlı çözüm arayanlar saatler içerisinde çözüme kavuşuyor ve anında normal yaşamına dönebiliyor.

Bu kadar popüler ve etkili bir yöntem olan ameliyatsız estetikler hakkında bilinmeyen birçok şey de mevcut. Bunlardan bir tanesi estetik operasyonu esnasında hastaların operasyon sonrasında kısa bir zaman içerisinde günlük yaşantılarına devam etmelidir.

Örneğin bir cilt gerdirme operasyonuna gireceksiniz ve akşam bir yere yetişmeniz gerekiyor. Operasyon bittikten bir veya bir buçuk saat sonra makyajınızı ya da tıraşınızı olup yetişmeniz gereken yere gidebiliyorsunuz. Ameliyatsız estetikler arasında en bilineni de yüz gerdirmedir.

İnsanlar yaşlanmaya başladıkça el, ayak vücut ve yüz bölgelerinde sarkmalar meydana gelir; bu sarkmaların tedavi yöntemi de ameliyatsız estetiklerdir. Bu şekilde yapılan estetik operasyonların da hastanın sorunun olduğu bölgede iğne yardımı ile bir operasyon yapılır. Sizlerde artık korkularınızı bir kenara bırakıp ameliyatsız estetikler ile sorunlarınızla başa çıkabilirsiniz.

Ameliyatsız Estetik Çeşitleri

İnsanların çoğu cerrahi operasyonlardan çekiniyor ya da hızlı sonuç almak istiyor. Bu yüzden ameliyatsız estetiğin her manada avantajı çok büyük. Peki bu ameliyatsız estetik nedir? Ameliyatsız estetik uygulamaları nelerdir? Hangi alanlara ameliyatsız estetik yapılır? Bu soruların birçoğunu makalemizde bulacaksınız.

Karboksiterapi 

Karboksiterapi yöntemi ile ameliyatsız estetik için karbondioksit gazı kullanılmaktadır. Bölgesel olarak zayıflama yöntemlerinden olan Karboksiterapi, deri altına enjekte edilen karbondioksit gazı ile bölgedeki dolaşımı artırır. Bu sayede bölgesel olarak metabolizmayı artırır ve zayıflama gerçekleşir.

Karboksiterapi Hangi Durumlarda Kullanılır?

Karboksitrapinin asıl amacı bölgesel zayıflamadır. Bunun dışında selülit, ameliyat izi, cilt çatlağı, cilt gençleştirme ve cilt ülserleri için de kullanılabilmektedir.

Mezoterapi

Mezoterapi, cildin orta kısmına uygulanır. Bu tedavide aminoasitler, vitaminler ve homeoptik ilaçların birleşimi kullanılmaktadır.

Mezoterapi Hangi Durumlarda Kullanılır?

Mezoterapi yöntemi bir çok rahatsızlık için tercih edilebilmektedir. Mezoterapi uygulaması:

  • Cilt yenileme,
  • Bölgesel zayıflama,
  • Lekeler,
  • Keloid tedavisi,
  • Selülit,
  • Saç tedavileri,
  • Çatlaklar gibi rahatsızlıklarda kullanılabilmektedir.

Kimyasal Peeling 

Kimyasal peeling, ciltte bulunan ölü hücreleri, ciltten arındırmak için kullanılan bir yöntemdir. Kimyasal peeling yapılırken cildin üst tabakası kontrollü bir şekilde soyulur ve cildin yenilenmesi sağlanır. Yöntem uygulanırken öncelikle kişinin cildinin çok iyi muayene edilmesi gerekmektedir. 

Kimyasal Peeling Hangi Durumlarda Kullanılır?

Kimyasal peeling, güneş lekeleri, akne izleri, cildin yağ dengesini oranlamak için, kırışıklıklara karşı, bunların yok edilmesi için kullanılmaktadır. Uygulama yapılırken üç seçenek vardır. Cildin durumuna göre yüzeysel, orta ve derin soyma işlemler gerçekleştirilir. Bu nedenden dolayı kimyasal peeling yapılmadan önce cilt çok iyi bir şekilde analiz edilmelidir. 

Ameliyatsız Estetik Uygulamaları Hakkında Sık Sorulan Sorular

Bu makaleye ait S.S.S Bulunamadı.

Henüz yorum yapılmamış.

IQ868N
KAPAT
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
IQ868N
KAPAT
DOKTORA SOR

Alakalı Makaleler