FBM Estetik Tıp Merkezi

WhatsApp & Mesaj

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326

E-posta Adresimiz

info@fbm.com.tr

Estetik Cerrahi

BİZE ULAŞIN BİZE ULAŞIN Randevu Al
Estetik Cerrahi

Toplumda Estetik Cerrahi denildiğinde akıllara daha çok bayanların daha çok yaptırdığı ameliyatlar olarak gelmektedir. Ancak aksine estetiğe bayanlar kadar erkeklerde oldukça büyük ilgi göstermektedir. Günümüzde özellikle burun estetiği konusunda erkekler ve bayanların sayıları hemen hemen aynıdır.

estetik cerrahi operasyonuBireysel çeşitli nedenlerden dolayı estetik yaptırabilirler. Nedenler doğuştan gelen rahatsızlıklar veya sonradan oluşan rahatsızlıklardır. Her iki durumda da estetik ile insanlar daha güzel bir görünüme kavuşmayı hedeflerler. Estetik cerrahi alanında hizmet veren doktorlarda insanların bu taleplerine en doğru bir şekilde cevap verirler.

Günümüzde insan vücudunun bir çok bölümüne estetik cerrahi uygulanabilmektedir. İnsanların en çok tercih ettiği estetik ameliyatları burun düzeltme, burun tıkanıklığının açılması, liposuction, göz kapağı estetiği, yüz kırışıklıklarıdır.

Estetik cerrahiye ilginin fazla olmasının nedeni insanların dış görünüşlerine önem vermesidir. Güzel görünümlü bir insanın kendine olan öz güveni artar ve buna paralel olarak sosyal yaşantısında daha başarılı olur. Bu isteğin yanı sıra estetik operasyonların daha başarılı yapılması, yapılan operasyonlarında kesin sonuçlar doğurması insanları cesaretlendirerek estetik ameliyatlarına olan güvenlerinin kazanılmasına yol açmıştır.
 

estetik cerrahi sonrasıİnsanlar estetik ameliyatları yüzlerine yaptırdıkları gibi vücutlarına da yaptırmaktadır. Spor ve diyet ile uzun süreler uğraşıp ancak belirli bir bölgede bulunan yağlarını eritemeyen kişiler liposuction ile istedikleri bölgedeki yağları ortadan kaldırabilmektedir. Fazla kilolar veya hamilelik sonrasında kırışan ve sarkan göbek germe ameliyatı ile eski haline geri getirilebilmektedir. Estetik cerrahi bu imkanları ile insanların daha huzurlu yaşamaları için büyük bir hizmet sunmaktadır.

Estetik cerrahi plastik cerrahinin bir dalıdır ve tüm vücutta estetik uygulamalarını yapar. Estetikte vücut yüz, kol ve bacak, gövde ve diğer bölgeler olarak ayrılabilir. Estetik alanında en çok tercih edilen yüz bölgesidir. Yüz bölgesinde yüz germe, kepçe kulak ameliyatı, burun estetiği, kaş kaldırma, dudak kalınlaştırma en sık uygulanan estetik ameliyatlarıdır.

Estetik Cerrahi

estetik cerrahi nedirYukarıda da belirtildiği gibi estetik cerrahi erkek ve kadınların cinsiyet ayırımı yapmadan önem verdikleri güzellik unsurlarıdır. Bu nedenle her birey bu alanda kaliteli ve profesyonel hizmet alacağı kurumları tercih etmektedirler. Samsun ili; estetik cerrahi alanında sunulan hizmetlerin artması ile birlikte daha çok tercih edilir bir il haline gelmiştir.

Bunların arasında ise en sık olarak yapılan estetik ameliyatı burun estetiğidir. Burun inceltme, kaldırma, küçültme gibi işlemler yapılır. Bu tür estetik ameliyatlarda en önemli unsur yapılan estetiğin yüz hatlarına uyum sağlamasıdır. Ameliyat olmak isteyenlerden de gene en büyük talep ameliyatın belli olmamasıdır. Günümüz teknolojisi ve tecrübesi ile yapılan estetik ameliyatları kendini belli etmez. Hasta ameliyat sonrasında belirli bir süre dinlenir ve daha sonrasında ameliyatın yapıldığı hiç belli olmaz.

estetik cerrahi ameliyatıKepçe kulak estetik ameliyatları da oldukça sık tercih edilmektedir. Kulağın öne doğru görünümü kulağın da büyük görünmesini sağlar. Bu durum kepçe kulak ameliyatı ile arkaya doğru alınarak normal görünüme getirilir.

Estetik cerrahi oldukça önemli bir alandır. Yapılacak olan ameliyatlara maksimum özen gösterilmelidir. Yapılan estetikler kalıcı olduğu için hastanın hem görüntüsünü hem de sağlığını tehlikeye atılmamalıdır. Bu nedenle bu tür ameliyatlarda her zaman uzman kişiler tercih edilmelidir.

0

0 Yorum

0
0
0
0
0
Estetik Cerrahi için Yorum Yapın
fGNfUu

* ile işaretlenmiş alanlar zorunlu alanlardır.

TÜM UYGULAMA ve AMELİYATLAR