WhatsApp : +90 530 762 70 02 444 1 326

Liposuction ve Burun Estetiği Hakkında Az Bilinenler

6 + 7  Captca Değiştir

*Belirlemiş olduğunuz tarih merkezimizin yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir.

9 + 1  Captca Değiştir
0 + 9  Captca Değiştir
Liposuction ve Burun Estetiği Hakkında Az Bilinenler
(1 Kişi Oy Verdi. Ortalama Puan : 5.0)

Kadınların güzellik uğruna bazı cerrahi müdahalelere tabi olması sonrasında; fiziksel anlamda farklı bir görünüş yakalaması sağlanabilir. Bu kapsamda da lipsuction ve burun estetiği operasyonları, kadınların en çok talep ettikleri cerrahi operasyonlar olarak da bilinmekte ve bu anlamda da doğru doktor ile doğru hastanenin seçimi gerçekleştirildiği takdirde de önemli bir görünüm yakalama fırsatı ile karşı karşıya kalabilmektedir.

Liposuction Nedir?

burun ameliyatıLiposuction olarak bilinen yağ aldırma operasyonları; bir diyet sonrasında kilo vererek; vücuttaki yağlarından arınamayan insanların gerçekleştirdiği bir ameliyat türü olarak bilinmektedir. Vücudun karın, uyluk, kalça ve yüz bölgelerine uygulanan yağ aldırma yöntemi; bu anlamda kadınların daha ince bir görünüm sağlamasında ve vücut hatlarının daha belirgin bir hale gelmesi konusunda etkili bir sonuç olarak değerlendirilmektedir. Liposuction cerrahi müdahalesi kilo verme amacıyla değil; vücudun daha iyi bir biçimde şekillendirilmesi anlamında yapılan bir operasyon olarak değerlendirilmektedir.

Liposuction yaptıracak olan kişilerin herhangi bir rahatsızlığa sahip olmaması gerekmekte, aynı zamanda da hamilelik durumu içerisinde yağ aldırma işlemi yaptırılmamaktadır. Liposuction ameliyatı olacak olan gençlerin cildinin esnek bir yapıda olması açısından söz konusu ameliyat esnasında farklı bir işlem uygulanması gerekmemekte; yaşlı kişilerin yaptırması halinde ise ek olarak cilt germe işlemi de hayata geçirilmektedir.

Liposuction yaptıracak olan kişiler; kalp, şeker ya da tansiyon hastalıklarına sahip ise; söz konusu estetik ameliyatlarının daha riskli bir yerde kendini gösterdiğinin de farkına vararak; bu şekilde hareket etmeleri de gerekmektedir. Bu tür bir hastalık ile karşı karşıya kalacaksanız; doktorunuz ile iletişim halinde kalarak; bu bağlamda geçmişte yer alan tıbbi müdahaleler hakkında da bilgi sahibi olarak; bu doğrultuda hareket etmek durumunda kalacaklardır. Bu sayede de

Liposuction ameliyatını gerçekleştirmeden önceki dönemlerde bu şekilde bir davranış sergileyerek; ameliyatın daha da başarılı gerçekleşmesi için bir girişimde bulunacaklardır.

Burun Estetiğinde Ameliyat Süreçleri

Burun organı; yüzün genel görünümünü doğrudan etkileyen bir organ olduğundan dolayı; burnundan şikâyet eden kişilerin genel olarak burun estetiği cerrahi müdahalelerinde yer alması da bu açıdan önemli bir seviyede de kendini göstermektedir. Bu anlamda da burun ameliyatına tabi olarak kişiler; bu tür operasyonlara dâhil olmak istese de ameliyat öncesinde bir takım süreçlere de dâhil olabileceklerdir.

liposuctionSigara alkol gibi zararlı alışkanlıkları bırakarak; ameliyat sürecinin daha etkin bir biçimde geçmesini de sağlayabilirsiniz.

Burun ameliyatı genel olarak burnundan şikâyet eden kişilerin yaptırmayı düşündüğü ve daha güzel bir görünüm yakalama uğruna bıçak altına yattığı bir operasyon türü olarak kendini göstermektedir. Burun estetiği ile burun ucu kaldırma işlemi, burun inceltme ve burundan kaynaklı nefes alma problemleri kaynaklı nedenler sonrasında ortaya çıkarılan bir işlem olarak gösterilmektedir. Bu anlamda da burnun daha güzel bir görüntü yakalaması anlamında yapılacak olan bu işlemlerin sonrasında da titiz bir süreç içerisine girilmeli ve daha dikkatli olunacak şekilde hareket edilmelidir.

Burun ameliyatını gerçekleştiren kişiler; bu süreçten sonra kendilerine dikkat etmek zorundadırlar. Bu anlamda da burunlarında yer alan alçıyı çıkarmamakla işe başlayabilirler. Bunun dışında da burnu herhangi bir sıvı ile temas ettirme işlemi uygulamayarak; ameliyat edilen bölgeyi koruma işlemi de uygulayacaklardır. Aynı zamanda da kendilerini zorlayacak hareketlerden kaçınmakla beraber; zararlı maddelerden de uzak durmaya devam edeceklerdir.

Liposuction ve Burun Estetiği Hakkında Az Bilinenler Yorumları


    Bu yazıya henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu hemen şimdi siz yapabilirsiniz..

Yorum Yapın


7 + 6  Captca Değiştir
Whatsapp Destek
Facebook Messenger

WhatsApp & Mesaj

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326