WhatsApp : +90 530 762 70 02 444 1 326

Labioplasti

3 + 3  Captca Değiştir

*Belirlemiş olduğunuz tarih merkezimizin yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir.

7 + 9  Captca Değiştir
8 + 1  Captca Değiştir
(2 Kişi Oy Verdi. Ortalama Puan : 5.0)

Labioplasti

Labioplasti Nedir?

Labioplasti kadınlarda labium minus olarak adlandırılan vajina girişindeki küçük dudaklar ile ilgili yapılan genital bir estetik türüdür. Günümüzde birçok hasta bu küçük dudaklardaki asimetri veya sarkma (1 labiumun diğerine göre daha sarkık ya da büyük olması durumu) şikâyeti ile cerrahlara başvurmaktalar. Sarkık olan bu labium dudakları kadınlarda hem enfeksiyon riskini ortaya çıkaran genital akıntılara hem de genital görüntünün kötü olmasına yol açmaktadır. Bu ameliyat sayesinde hastada aşırı derecede sarkık ve büyük olan dudaklar düzeltilir ve küçültülür. Ameliyat ile genellikle dudakların fazlalıkları çıkartılarak küçültülür. Labioplasti ameliyatlarında dudaklarda bulanan dokuların ne kadarının çıkarılacağı ve ne kadarının bırakılacağı oldukça önemlidir. Ameliyatın büyüklüğüne ve şekline kadının dış genital görüntüsü ve vajina yapısı doğrultusunda karar verilir. Bu kararı ameliyatı yapacak olan cerrah ve hasta beraber verebilirler.labioplasti estetiği

Küçük Dudaklar Nedir?

Labium veya diğer adı ile küçük dudaklar büyük olan dudakların arasında ince deri kıvrımı şekli ile uzanan yapılardır. Orta çizgide ve önde birleşerek klitoris üzerini bir çarşaf gibi örterler. Küçük dudaklar ise arka tarafa doğru küçülür ve incelir çok belli olmayan bir kıvrım halini alır.

Kişilerin Labium şekilleri, renkleri, büyüklükleri yaşa ve ırka göre değişiklik gösterebilir. Bu labiumlar ortalama 5 santimetre uzunlukta olup kalınlıkları ise 0,5 veya 1 santimetre arasındadır. Bazı hastalarda renk artışı görülürken bazılarında geinatal bölge ile bir renk bütünlüğü söz konusudur.

Büyük Labiumlar Ne Gibi Şikâyetlere Yol Açar

Bazı bireylerde iç dudakların dış dudaklardan uzun olması ve dışarıya kadar sarkması hem tıbbi hem de cinsel ve psikolojik sorunlara yol açmaktadır. Bu sorunlar genellikle ergenlik döneminde, doğuştan, doğum yaptıktan sonra veya aşırı kilo alıp verme sonucunda oluşabilmektedir. Labium büyüklüğü yaşayan kadınlarda iç dudakların fazlalık kısımlarında oluşan terleme ile kökü kokulu mantar enfeksiyonlarına bile sebep olabilir. Gereğinden büyük veya orantısız labiumlar hastalarda dıştan genital dolgunluk yapabildiği için iç çamaşırı ve mayo giydiklerinde sıkıntı oluşturabilmektedir. Tüm bu durumlar Labioplasti ile çözülebilir.

Kimler Labioplasti Yaptırabilir

labioplasti operasyonuLabium ile ilgili tıbbi ya da görsel olarak sorun yaşayan tüm hastalar bu operasyonları yaptırabilir. Bekâr ya da evli, doğum yapmış ya da yapmamış büyün kadınlar bu operasyonu yaptırabilir. Kadınların ameliyattan sonra ki hayatlarında gebe kalmaya ve doğum yapmaya bir engeli veya zararı yoktur.

Labioplasti Ameliyatı Öncesi

Ameliyata gitmeden önce hastaların çok özel bir şey yapmalarına gerek yok. Ameliyattan önce hastalar güzel bir şekilde duş almalı ve eğer lokal anestezi ile ameliyat yapılacaksa tok karnına ameliyata gelmelidirler. Genel anestezi yaptıracak olan hastalar ise ameliyattan en az 8 saat önce bir şey yemeyip içmemelidirler. Ameliyat öncesinde ise doktorlar hastalarından herhangi bir test veya rapor istememektedirler. Hastaların ise daha önceden yüksek tansiyon, kan hastalığı, kalp hastalığı, astım, şeker hastalığı, astım gibi kronik rahatsızlıkları varsa bunları doktorlarına bildirmeleri gerekir. Ayrıca hastalar kanlarında bir enfeksiyon taşıyorsa veya herhangi bir ilaca alerjileri varsa bunu doktorlarına söylemeliler. Sürekli ilaç kullanımı olan hastalar içinse birkaç tane kan testi istenebilir.

 

Labioplasti Ameliyatı Sırası ve Sonrası

Ortalama olarak bir Labioplasti ameliyatı 45 dakika kadar sürmektedir. Bu süre hastaların durumlarına bağlı olarak da değişim göstermektedir eğer Labioplasti ameliyatının yanında klitoris derisi germe veya vajina derisi gibi işlemlerde yapılırsa ameliyat biraz daha uzamaktadır. Bu ek operasyonlar ile dış genital alan daha estetik bir görünüm kazanmaktadır.labioplasti

Ameliyatlarda ise genellikle lokal anestezi tekniği uygulanmaktadır. Lokal anestezi sayesinde hastalar genel anestezinin oluşturduğu risklere maruz kalmazlar ancak genle anestezi isteyen hastalar için bu anestezi türü de uygulanabilmektedir. Ameliyat öncesinde doktorunuz ile belirlediğiniz anestezi türü için doktorunuz size bilgi verecek ve nasıl bir şekilde ameliyata geleceğinizi söyleyecektir.

Hastalar Labioplasti operasyonları sırasında asla acı hissetmezler. Çoğu doktor ise lokal anestezi ile yapılan operasyonlarda hastaları ile konuşmakta ve onlara rahatlatıcı müzikler dinletmektedir. Ayrıca aynı ameliyat esnasında hem vajina daraltma hem de iç dudak estetiği yapılabilmektedir.

Labioplasti ameliyatları her hastaya ayrı olarak planlanır. Ameliyat öncesinde doktorlar her hastayı titiz bir şekilde muayene etmekte bu muayene sonucu hastaya bazı bilgiler vermektedir. Muayene sonucunda hasta ile operasyon hakkında konuşan doktorlar hastalara ameliyat ile ilgili bilgiler vermektedir. labiolasti2 Yapılacak olan estetik operasyonlarda doktorların uzman görüşü, kişinin dokusunun durumu, vücut metabolizması ve hastanın dokusunun durumu oldukça önemlidir. Hastalar ise operasyon öncesinde doktorlarına operasyon sonrası görüntülerinin nasıl olması istediklerini tarif edebilirler. Örnek olarak bazı hastalar iç dudakların uzun olmasını isterken bazı hastalar dudakların neredeyse görünmeyecek kadar kısa olmasını isterler.

Labioplasti, cinsel estetik ameliyatlarında son yıllarda hastaların en fazla tercih ettiği tür venus klefti’nin oluşturulmasıdır. Bu tür ile vulva adı verilmiş olan dış genital alanda bebeksi ve oldukça iyi bir görünüm elde edilir.

Hayati AKBAŞ Instagram
Yorumlar
  • Kullanıcı Yorumu

    Yasmin - 30.06.2017 10:26

    çok kısa sürede Labioplasti ameliyatının olduğunu bilmiyordum teşekkürler.

Yorum Yapın


9 + 1  Captca Değiştir
Facebook Messenger

WhatsApp & Mesaj

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326