WhatsApp : +90 530 762 70 02 444 1 326

Karın Estetiği

6 + 6  Captca Değiştir

*Belirlemiş olduğunuz tarih merkezimizin yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir.

0 + 8  Captca Değiştir
9 + 0  Captca Değiştir
(8 Kişi Oy Verdi. Ortalama Puan : 4.9)

Karın Estetiği

Karın estetiği birçok nedenden dolayı yapılmaktadır. Öncelikle kadınların sorunu olan  kilo alıp verme, yaşlandıkları zaman ve hamilelikten sonra  karın bölgesinde oluşan bozulmalardan dolayı karın estetiğine ilgi duyulmaktadır. Çünkü hamilelik sonrası her kadında karın bölgesinde  fazlalık oluşur ve bu fazlalıklar göbek bölgesinde yer alırlar. Bunun sorununuzu çözebilmek için karın estetiği tedavi yöntemi oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Karın estetiği "karın germe" olarak da bilinmektedir. Ameliyatın amacı karnınızın sıkı bir görünüme kavuşmasıdır.


karın estetiği kimlere yapılırKarın Estetiği Riskleri Nelerdir?

Bu ameliyatında  riskleri  vardır. Ancak bu riskler çok nadir durumlarda görülmektedir. Genel olarak görülen ameliyattan sonra enfeksiyonlar uygun görülen antibiyotikler engellenebilir. Bu bir kenara  karın içerisinde kan ve kirli sıvıların çoğalması, toplanması durumlarına karşı drenler ile yapılan müdahale ile sorun çözülmüş olur. Risk oldukça düşüktür. Bu durumlarda  kısa zamanlı kontroller ile bu sorunlar engellenebilmektedir.

Karın Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Çoğunlukla yetişkin bir insan için uygulanabilen bir  ameliyattır. Küçük yaşlarda kilo sorunu olan bireyler için uygulanabilecek bir tedavi yöntemi değildir. En önemli unsurlardan biri olan  ameliyata girecek kişi uygun kilosunda  olması lazımdır. Eğer değilse kilo vermesi beklenir. Kilo vermenin  önemi ise karın gerginliğinin azaltılması ile istenen düzeyde germe elde edilmesidir.

Daha önceden kişi geçirdiği estetik ameliyat varsa bunu ameliyatı yapacak cerraha bildirmelidir. Hasta eğer sigara içiyorsa ameliyattan en az bir ay önce bırakması istenir ve sonrasında da en az iki hafta içmemesi istenir. Bunun nedeni ise sigaranın yara iyileşmesine engel olmasıdır.

Karın Germe Çeşitleri

Karın germe estetiği iki şekilde yapılmaktadır. Germe ameliyatının nerede ve hangi boyutta yapılacağına göre mini ve tam germe olarak yapılmaktadır.

Mini Karın Germe Ameliyatı

Deformasyon olan karın eğer göbek deliğinin alt kısmında bulunuyor ise, göbek deliğinin alt kısmında hafif yağlanmalar ve sarkmalar görünüyorsa, karın kaslarında ayrılmalar ve gevşemeler görünmüyorsa, göbek deliğinin üst kısmında herhangi bir sarkma ya da yağlanma yoksa ve göbek deliğinin alt kısmında kısmi çatlaklar varsa mini karın germe ameliyatı uygun olabilmektedir.

Mini karın germe ameliyatı; cildi gevşek ama tam karın germe işlemi için uygun olmayan ve karın bölgesinde fazla kilosu olmayanların tercih edebileceği bir ameliyattır. Özellikle doğum yapmış, fazla yağı veya cilt altı dokusu göbeğinin altına toplanmış kişilere uygulanır.  Mini karın germe ameliyatında; karın ve bel bölgesindeki fazla yağlar alınıp, göbek altında ki fazla doku çıkartılarak germe uygulanır. Kesinlikle göbek üstünde kalan bölgeye bir işlem uygulanmaz. Mini karın germe ameliyatı için en uygun adaylar; göbek üstüne bir işlem uygulanmadığı için göbek deliği yukarıda olan kişilerdir.

Tam Karın Germe

Bu yöntem ise mini karın germede görülen problemler  göbek deliğinin üst bölgesinde de görülmesi durumlarında  tercih edilir. Tam karın germe ameliyatı göbek deliği üstü kasık ve karın arasında yapılmaktadır. Bu alanda görülen sarkmalar, çatlaklar, yağ dokusu fazlalıkları alınır. Kendini salmış karın kasları sıkılaştırılır, deri gerginleştirilir. Ameliyat yapılırken, ameliyat yarasının iç çamaşırının içerisinde kalacağı şekilde planlanır.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası

Karın germe ameliyatından sonra hasta 1 veya 2 saat sonra kendine gelmektedir. Aynı gün hastanede müşade altında tutulan hasta ertesi gün drenler çıkarılarak taburcu edilmektedir.

Ameliyat sonrasında karnı zorlayacak hareketler ve ağır eşyalar kaldırılmaması gerektiği şeklinde uyarılır. Ameliyat yaraları bandaj ile kapatılmaktadır ve bunlar karından alındıktan sonra kişiden 6 hafta boyunca karın korsesi giyilmesi istenilmektedir. Hasta enfeksiyona karşı antibiyotik kullanması söylenirken bir hafta dik pozisyonda yatmamaları istenmektedir. Hasta ameliyat sonrası banyosunu dört gün sonra yapabilirken, cerrah dikişleri 10 gün sonra almaktadır. Ameliyat olan kişiler iki hafta sonra işlerinin başına dönebilir. Ameliyat sonrası karın 6 ay sonra şeklini alır ve şişlikleri kaybolur.

karın germe

Karın Kası Estetiği

Estetik alanında yapılacak olan çalışmalar; vücudun her alanında kendini göstererek; fiziksel anlamda daha iyi bir görüntü yakalamak isteyen kişilere dayalı olarak kendini gösteren bir cerrahi müdahale olarak kabul görmektedir. Vücutların şekil almasına dayalı olarak yapılan bu tür cerrahi müdahaleleri gerçekleştirmek adına da bu tür estetiğe dayalı çalışmalar yeterli bir konumda var olmakta ve bu tür durumların olumlu bir biçimde de sonuçlandığı söylenmektedir. Estetik yaptıracak olan kişilerin vücut kısımlarına dayalı müdahaleler akabinde de daha güzel bir fiziksel görüntü yakalanacak ve insanların amaçları doğrultusunda gündeme gelen isteklerinin önemli ölçüde kendini göstereceği de belirtilmektedir. Bu sayede de estetik ameliyatlar var olan aşamaları dahilinde de istenilen sonuçlara kavuşmak isteyenleri baz alacak şekilde var olmaktadır.

Estetiğe dayalı cerrahi müdahaleler karın kasları üzerinden de gerçekleşerek; six pack ya da baklava kası adı verilen kısımların da kısa bir süre içerisinde ortaya çıkarılmasına dayalı çalışmalar da kendini göstermektedir.  Bu aşamada da belirgin bir kas yığınının daha da ortaya çıkmasına dayalı bir işlem olarak görülecek olan karın kası operasyonu aşamasında da insanların yoğun bir spor ve diyet programı ile karşı karşıya kalmaması durumu da gündeme gelecektir. Zorlayıcı bir biçimde bulunan bu tür programların insanların yeteri kadar zamanını alacak ve ciddi çaba sonrasında da karın bölgesinde yer alan yağ tabakasının eritim işlemi gerçekleşecektir. Bu tür bir zaman ayırma durumu ile karşı karşıya kalmamak adına da karın kası estetiğine dayalı cerrahi müdahaleleri talep edebilir ve kısa bir süre içerisinde gerçekleşecek bir ameliyat sonrasında da istenilen bir kas yığınına da sahip olabileceksiniz.

Karın Kası Estetik Ameliyatı Nasıl Gerçekleştirilir?

Egzersizlere rağmen ideal karın kasına ulaşamayan, daha sportif bir vücut isteyen ve daha kısa sürede karın kasına ulaşmak isteyenler tarafından yaptırılacak olan bu tür bir ameliyat çeşidi oldukça kolay bir biçimde gerçekleştirilmektedir.  Karın kası ameliyatı bu kapsamda da bu tür bir çalışma içerisine girmek isteyenlere dayalı olarak da karın kası ameliyatı talep edilmektedir. Bu tür ameliyatın yapılış amacı doğrultusunda işlenecek yollar da etkili olmakla beraber; kısa bir zaman diliminde de gerçekleşecek olup mutlak faydayı da sağlayacaktır. Bir çeşit beden şekillendirme ameliyatı olan söz konusu estetik cerrahi müdahalesi; güvenilir bir biçimde gerçekleştirilmektedir. Yağa şekil verme ve yağı emülsiyona çevirme noktasında yeterlilik sağlayacak olan bu ameliyat türüne ağrısız liposuction da denilmekte olup; herhangi bir biçimde sinirlere ya da yağlara zarara vermeyecek şekilde de kendini gösterir.

karın kası estetiğiGenel ya da lokal anestezi altında yer alacak olan kişilere uygulanacak olan bu tür estetik operasyonlarda yapılacak olan ilk adım kasların yerlerinin belirlenmesi ve bu yerlere uygun olacak şekilde de hareket edilmesi olacaktır. mikro girişler akabinde yağlanmanın olduğu ve kasların belirgin bir konumda kendini göstermediği bölgelerde titreşim verilerek; kendini gösteren yağ tabakasının ortadan kaldırılıp kasların görünür hale gelmesi de sağlanacaktır. Bu tür cerrahi müdahalenin süresi olarak da ortalama 1 saat gibi bir vakit gündeme gelmiş ve bu işlem gerçekleştirildiği aşamada da herhangi bir kesik izlerine yer verilmediğinden dolayı da iyileşme süreci oldukça kolay bir biçimde yer almaya başlayacaktır. İnsanların karın kası ameliyatı olduktan sonraki zamanlarda da günlük yaşantısına hemen geri dönebileceği de belirtilerek; bu anlamda olumlu sonuçlar sağlayacak olan bir estetik alanındaki gelişme olarak kabul görecek bir seçenek olarak ön planda yer alacaktır.

Kolay bir biçimde gerçekleştirilen karın kası estetiği operasyonundan sonra insanların karşı karşıya kalabileceği bazı avantajlar yer almakta ve insanların olumlu sonuçlar ile karşı karşıya kaldıklarını anlamalarını sağlamaktadır. Karın kasına dayalı estetik ameliyatların uygulanması oldukça pratiktir. Kesim işlemi uygulanmadı için vücutta herhangi bir izin gündeme gelmesi durumu kesinlikle bulunmamaktadır. Ağrısız bir işlem olarak değerlendirilen karın estetiği cerrahi müdahalesi; mikro girişler ile sağlanmakta olduğundan vücudun görüntüsünü olumsuz durumlarla karşı karşıya getirmez. Herhangi bir dikiş işi de olmadığından dolayı; kesiklere bağlı olarak iyileşme süreci tanınmadığı için yaklaşık olarak bir hafta içinde tüm iyileşmeler tamamlanacaktır. Bu sayede de kısa bir süre içerisinde hedeflerinize ulaşarak karın kaslarınıza erişmeyi sağlayacak olan bu tür cerrahi müdahaleler kapsamında da estetik ameliyat olan insanların sürekli olarak tercih ettiği bir seçenek halinde var olan operasyonlar arasında da gündeme gelmeye devam edecek ve sağladığı katkılar akabinde de önemli sonuçları gündeme taşıyacaktır.


Sık Sorulan Sorular


Doğum sonrası kadınlarda karında bollaşma, çatlaklar ve sarkmalar meydana gelebilir. Özellikle göbek altında kalan çatlaklar karın germe sırasında gider. Sonuç olarak karın germe ameliyatlarında çatlakların birçoğu gider; ama bazı hastalarda bir kısım çatlaklar kalabilir. Burada karın düz ve çatlaklar olsa bile daha az dikkat çeker.
Karın ameliyatları sonrası iz kalma olabilir. Bu daha çok iç çamaşırlarının altında kalan bir izdir. Genellikle hastaları rahatsız etmez. Hastaların rahatsız olduğu durumlar çok nadir görülür, aradan bir yıl geçtikten sonra ise iz azaltma işlemi yapılabilir.
Karın germe ameliyatı sonrasında çocuk doğurmak mümkündür. Burada 3-4 sene doğum yapılmamasıdır önerilir; çünkü yeni yapılmış, düzeltilmiş ve düzgün bir hale getirilmiş bir karnın hemen yeniden hamilelikle bozulması istenmez.
Mini karın germe mi yoksa tam karın germemi olacağı probleme göre karar verilir.
Karın germe ameliyatıyla beraber karın bölgesindeki fıtıklar, göbek bölgesindeki fıtıklar düzeltilebilir. Bu da güzel bir olaydır, aynı anda hem fıtık düzeltilmesi hem de karın estetiği beraber yapılmış olur.
Karın germe ameliyatları genellikle 1-2 saat civarında sürer. Çok komplike vakalarda çok nadir olmak üzere 3 saate kadar sürebilir.
Hayati AKBAŞ Instagram
Yorumlar
    Bu yazıya henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu hemen şimdi siz yapabilirsiniz..

Yorum Yapın


4 + 6  Captca Değiştir
Facebook Messenger

WhatsApp & Mesaj

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326