WhatsApp : +90 530 762 70 02 444 1 326

Bacak İnceltme

9 + 0  Captca Değiştir

*Belirlemiş olduğunuz tarih merkezimizin yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir.

8 + 7  Captca Değiştir
9 + 3  Captca Değiştir
(7 Kişi Oy Verdi. Ortalama Puan : 4.6)

Bacak İnceltme

Geçtiğimiz yıllardan günümüze kadar uzanan süre zarfı boyunca sağlık alanında birçok sayıda gelişme meydana gelmiş ve tedavisi bulunmadığı için insanları karamsarlığa iten rahatsızlıklar artık sağlık tarihinin tozlu kitaplarında bir hatıra olarak kalmıştır. Çünkü artık herkesin sorunlarına iyi ya da kötü bir şekilde çözüm bulunmaktadır. Bu sorunlardan bir tanesi de fazla kalın ve yağlı bacaklara sahip insanların bacaklarının görünümünden hoşnut olmamasıdır. Gelişen sağlık sektöründe artık estetik ameliyatlarının her türlüsü yapılmakla birlikte bacak inceltme estetiği de gerçekleştiriliyor.

bacak inceltme işlemiBacak inceltme estetiği kalın, selülitli ve yağlı bacak yapısına sahip hastalarda uygulanmaktadır. Bacak inceltme yapılırken uygulanan operasyon yaklaşık olarak 1-2 saat sürmektedir. Ameliyat sonrasında hastalara ayak bileğinden beline kadar bir korse giydiriliyor ve hastanın bacaklarının tedaviye olumlu yanıt vermesi için düzenli kontroller yapılıyor. Bacak inceltme estetiği vücudun belli bir gelişme evresini tamamladıktan sonra uygulanmaktadır. Erken yaşlarda yapılması daha sonraki dönemlerde sıkıntılara neden olabilmektedir. Bütün bunların dışında bacak inceltme estetiği olan bireyler kısa bir süre sonrasında sağlıklı ve fit görünümlü bacaklara kavuşacaklardır.

Bacak inceltme estetiği ülkemizde birçok tecrübeli doktorlar tarafından başarı ile yapılmakla beraber, ameliyatın risk oranı oldukça düşüktür. Risk oranın düşük olması estetik ameliyatlarından korkan hastalar için ilk adımı atmalarına yardımcı olurken diğer taraftan da hastaların dış görünümlerine güzellik katmalarında etkili olacaktır.

Bacak İnceltme Kimlere Yapılabilir?

Bacak inceltme ameliyatı, kalın bacak sorunu yaşayan ve 15 yaş üzeri kişilere yapılabilmektedir. 15 yaş ve 18 yaş aralığında olan kişiler için anne baba onarı istenmektedir. Kalın bacak sorunları kişilerin yürümesine dahi engel olabilmektedir. Kalın bacaklardan dolayı oluşan yürüme bozukluklarını ortadan kaldırmak için yapılan bacak inceltme ameliyatı ileriki yaşlarda da yapılabilmektedir.bacak inceltme estetiği

Baldırlarda Görülen Rahatsızlıklar İçin İnceltme

Çok kalın olarak şikayet edilen üst bacakların ve baldırların inceltilme ameliyatıdır. Genel olarak bu bölgelerde görülen kalınlığın nedeni yağ birikintileridir. Çözüm olarak bu bölgede bulunan yağlar alınır ve bacak inceltme ameliyatı tamamlanır. Ancak baldırlarda yapılan bacak inceltme ameliyatları oldukça dikkatli yapılmalıdır. Ameliyat öncesi incelemeler çok iyi gözlemlenmelidir. Çünkü bu alanda baldır kaslarının kalın olması durumu da söz konusu olmaktadır. Hatta kas distrofisi denilen genetik kas hastalıkları nedeni ile baldırlarda kalınlaşmalar oluşabilir.

Bacak İnceltme Ameliyatı

Bacak estetiği yaptırmak isteyen bireylerin en çok kararsız kaldıkları konu ise hekim ve merkez seçimidir.  Tecrübeli hekimler tarafından uygulandığında bacak estetiği kolay bir operasyondur; sadece bacak estetiği değil estetik ile ilgili gerek duyulan her alanda hekim  ve merkez tercihi çok önemlidir.

bacak inceltme ameliyatı Samsun ilimizde bulunan tıp merkezimizde ayaktan başa kadar tüm estetik cerrahi operasyonlar gerçekleştirilmektedir. Bacak estetik operasyonlarında iki yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler protez ve yağ dolgusudur. Bacak estetiğinde inceltme, kalınlaştırma ve çarpık bacak işlemleri yapılmaktadır.

Bacak Kalınlığı ve Spor

Bacak kalınlığının nedeni bazı durumlarda yapılan ağır sporlar neticesinde kasların aşırı gelişmesidir. Bu gibi durumlarda kişinin sporda bacak kaslarını geliştiren hareketleri azaltması kendi yararına olacaktır.

Bacak İnceltme Ameliyatı İz Bırakır Mı?

Bacakta oluşan fazla yağlardan dolayı bacak inceltme ameliyatlarında kesiler yapılmaktadır. Ameliyat sonrasında kesi izleri hiç görülmeyecek kadar yok olurlar. Bu nedenle ameliyat öncesinde bacaklarda iz kalır mı korkusuna gerek yoktur. Cerrahlar gerekli önlemleri alarak kesik izlerinin maksimum yok olmasını sağlayacaktır.

Hayati AKBAŞ Instagram

Bacak İnceltme Yorumları


 • Kullanıcı Yorumu

  Ayşe Koparan - 19.07.2017 17:07

  Basen ve bacak bölgemin vücudumun diğer kısımlarına oranla daha kalın bir yapıda olmasından müzdarip bir haldeyken estetik cerrahi alanında yer alan operasyonlara tabi oldum. Bu ameliyatlar sonrasında da bacak bölgemin daha da inceldiğini görebilmenin yanı sıra orantılı fizik hatlarına sahip olmanın memnuniyetini de yaşadım.

 • Kullanıcı Yorumu

  Alev kökenler - 18.12.2017 15:52

  Merhaba, ayak bileklerimin kalınlığından şikayetçiyim. Bu bölgenin inceltilmesi ile alakalı uyguladığınız yöntem ve riskler hakkında bilgi almak istiyorum.

  • Admin Yorum Cevabı

   Doç.Dr. Hayati AKBAŞ - 22.12.2017 10:15

   Merhaba Alev Hanım, bacak bölgenize uygulanacak tedavi için öncelikle durumunuzu değerlendirmem gerekmektedir. Problem olan bölgeyi net görebileceğim şekilde fotoğraflandırarak 0530 762 7002 numaralı whatsapp hattına gönderirseniz ayrıntıları görüşebiliriz. Sağlıklı günler dileriz.

Yorum Yapın


5 + 5  Captca Değiştir
Whatsapp Destek
Facebook Messenger

WhatsApp & Mesaj

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326