WhatsApp : +90 530 762 70 02 444 1 326

Saç Ekimi

3 + 7  Captca Değiştir

*Belirlemiş olduğunuz tarih merkezimizin yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir.

4 + 1  Captca Değiştir
3 + 9  Captca Değiştir
(75 Kişi Oy Verdi. Ortalama Puan : 4.2)

Saç Ekimi

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi nedir sorusu açıklanacak olursa, ister genetik ister diğer metabolik ve yapısal nedenlere bağlı olsun, saç dökülmesinin kısmı ve ya tam kellik ile sonuçlandığı kişilerde saç kaybı olan bölgelere kalıcı saç nakli yapılması işlemidir.

Günümüze gelene kadar bu amaçla pek çok teknik uygulanmıştır. İlk zamanlar yapılan saç ekimlerinde, yetersiz saç kökü alınması, yara izi oluşumu, doğal görümden uzaklık gibi istenmeyen durumlar yaşanırken, günümüzde, gelişen teknoloji ile birlikte saç ekimi teknikleri de gereken yenilenme ve gelişimlere uğramıştır.

organik saç ekimiBu yenilikçi yaklaşım saç ekiminde, yara izlerinin önüne geçilmesi, mümkün olan oranda fazla sayıda saç kökü ve saç naklini avantaj olarak beraberinde getirmektedir.

Saç ekimi işlemi çeşitli aşamalardan oluşur. Bu aşamalar geniş anlamda uygulama öncesi, uygulamanın kendisi ve uygulama sonrası aşamaları içermektedir Saç ekimi işleminin kendisi ise kendi içinde 3 aşamadan oluşur;

 1. - Köklerin alımı,
 2. - Yerleştirilecek kanalların açılması,
 3. - Ekimi

Saç ekiminde ekilecek olan saç kökleri kişinin kendisinden, özellikle de başının arka kısmındaki saçlı deriden alınmaktadır. Uygun görülen vakalarda sırt veya göğüs bölgesinden alınacak olan köklerde kullanılabilir. Saç köklerinin alınmasında kullanılan başlıca iki yöntem mevcuttur. Bunlar FUT ve FUE yöntemleridir. Şakaklarda, Sakal, bıyık ve kaş ekiminden de belirtilen saç ekimi yöntemlerinden yararlanılabilmektedir.

Saç Ekimi Yöntemleri

Saç kaybının artık çok belirginleştiği ve döküldükten sonra geri dönüşünün olmadığını bilen kişiler, zaman kaybetmeden en iyi saç ekimi yapan uzmana görünmelidirler. Gelişen teknoloji ile artık dökülen saçların yerine neredeyse daha gür saç ekimi olmaktadır. Aynı zamanda saç ekimi ameliyat gerekmeden, iz kalmadan gerçekleştirilmektedir.

Saç ekim yöntemleri 2'ye ayrılmaktadır: Her iki yöntemde canlı saç kökü nakli şeklinde uygulanmaktadır.

 1. Aralarındaki fark birinci teknikte FUE (foliküler ünite ekstraksiyon) yöntemi ile saçın arka bölümünden saç alınan yerde herhangi bir iz kalmamasıdır. İkinci yöntem de ise iki kulak arkasından alınan saç kökünde çizgi şeklinde ufak bir iz kalmaktadır.
 2. FUT operasyonunda hastanın başının arka tarafında yer alan saçlı cildinin bir kısmı şerit biçiminde alınır. Bu şeridin büyüklüğünü ihtiyaç duyulan greft sayısı belirler. Ekim yapıldıktan sonrasında bu bölgede küçük bir kesi izi kalmaktadır. Şerit şeklindeki 1-4 arası kök bulunan greftlere ayrılır ve ekim işlemine hazır duruma getirilir.

Greft Sayısı Önemlidir

saç ekimi yöntemleriFUT tekniği ise yine aynı bölgeden elektrikli bir mikromotor yardımı ile çapları 0.9-0.5 mm olan greftlerin tek tek alınmasına dayanan bir metoddur. Bu greftlerin her birinde 1-4 adet kök bulunmaktadır.

Her iki alım metoduda güvenle uygulamak mümkündür. Ancak bazı yönleri ile FUE tekniği FUT uygulamasına kıyasla daha avantajlıdır. Peki, FUE tekniğinin saç ekiminde sağladığı avantajlar nelerdir?

FUE operasyonunda daha küçük boyutlu greft alımı imkan dahilindedir. İnce yapıya sahip olan bu greftler kanallara yerleştirilirken eğim ve yön tayini kolay gerçekleştirilebildiği için bu durum doğal görünüme yardımcı olur.
 

FUE tekniğinde; greft alımına başlamadan önce saçların tamamının kısaltılması gerekmektedir. FUT tekniğinde ise sadece çıkarılacak olan şerit şeklindeki bölümün inceltilmesi yeterlidir. Yine de sağladığı diğer avantajlar nedeniyle FUE tekniği; günümüzde daha çok tercih edilen alım metodudur. Ancak saçlarında bu işlemi istemeyen hastalar da FUT tekniği tercih edilebilir.
 

Köklerin alımından sonraki aşama saç kaybı olan bölgeye kanal açılmasıdır. Bu gayeyle hastaya lateral slit yöntemi yapılır. Lateral slit yöntemi özel olarak üretilmiş kesici uçlarla gerçekleştirilir. Kullanılan bu mini cerrahi neşterler,açılan kanalların normal anatomiye uygun şekilde olmasına olanak verir. Açılan bu kanallar greftlerin yeni yuvalarına istenilen ve gerekli olan yatay açılarla yerleştirilmesini sağlar.
 

saç ekimi teknikleriAlınabilen maksimum greft sayısına uygun sayıdaki kanal açımı tamamlandıktan sonra, sıra artık köklerin kanallarına ekilmesine (yerleştirilmesine) gelir. Ekim tamamlandıktan sonra hastanın alım ve ekim bölgesine sargı uygulanır. Hasta bandajlı bir şekilde taburcu edilir.İşlemden 4 gün sonra bandajın açılması doktorunun kontrolünde gerçekleştirilir. 5-7 günlük bir saç yıkama döneminden sonra ekim yapılan bölge normal görünümüne kavuşur.
 

Ekimden sonraki ilk 2 ay ekilen köklerin saç gövdeleri dökülebilir. 3. aydan itibaren hasta yeni saçlarının çıkmaya başladığını deneyimler. Ekimi takip eden ilk 6 aylık dönemde saçların sayıca büyük bir kısmı çıkmış olur. İkinci 6 aylık periyotta geri kalan saçlar çıkar ve hasta son görümüne 12-14 ay gibi bir zaman zarfında kavuşmuş olur.
 

Saç ekimi tekniği bugünün koşullarında gayet rahat ve neticeleri de bir o kadar memnun edici bir uygulama olmakla beraber, operasyonun kesinlikle anestezi uzmanının yer aldığı ameliyathane koşullarında, steril araçlarla tecrübeli bir ekip ve özellikle de estetik cerrahi uzmanının önderliğinde yapılması hayati öneme sahiptir.

Saç Ekimi İşlemi günümüzde kellik problemine en kesin çözümdür.

kellik ve saç ekimiUzun bir boy, onunla uyumlu bir fizik ve kilo…Simetrik güzel veya yakışıklı bir yüz…Sağlıklı bir ten…

Güzellik ve çekicilik dendiğinde ilk akla gelen unsurlardan birisi değildir saçlarımız. Oysa gerçekte ister erkek ister kadın cinsiyet olsun saçımızın sağlığını, şeklini, rengini en önemlisi de varlığını çok önemseriz. Erkeklerde olduğu gibi kadınlarda saç ekimi de önemsenmektedir. Saçlarımızın görünümümüzdeki bütünlüğü tamamladığı asla yadsınamaz. Saç kaybı yaşayanların sayısı hiçte az değildir.

 

Saç Dökülmesinin Nedenleri

 •     Saç kaybının yapısal,
 •     hormanal,
 •     saç veya saç derisi hastalıkları gibi çeşitli nedenleri olabilir.

Saç kaybı ve kellik kalıcılık arz ettiğinde kişi kaybolan saçlarının yerine yenilerini koymanın yollarını arar. Kişi bu eksikliği bazen peruk veya protez gibi geçici ve son derece konfordan yoksun bir seçim ile bazen ise saç ekim gibi tıbbi ve kalıcı bir yöntemle gidermeye çalışır.

Günümüzde tam veya kısmi kelliğin tedavisi dendiğinde, tek geçerli ve kalıcı tedavi yöntemi saç ekim yöntemidir. Saç ekimi ülkemizde ve dünyada 20 yıldan daha uzun geçmişi olan bir işlemdir. Yıllar içerisinde edinilen tecrübeler artmış ve bu zeminde teknikler oldukça geliştirilmiş durumdadır.

Saç ekim teknikleri artık bu konu ile ilgilenen herkesin vakıf olduğu, oldukça bilgilendiği bir noktaya gelmiştir. Saçların nereden alındığı nereye nakledildiği, ekim sürecinin ne kadar sürdüğü, ekim sonrası dönemde hangi durumlarla karşılaşıldığı… Bu konuların hepsi artık hem uygulayıcı hem de hasta için bilinmezliğini yitirmiş durumdadır.

Söz konusu olduğunda artık hasta ve ekim arasında ön hat doğallığı, muayene olan kişiden en fazla ne kadar saç kökü alınabileceği alınan greft çaplarının en fazla ne kadar olabileceği ve ekimleri esnasında bu köklere verebilecek açının doğala ne kadar yakın olabileceği gibi daha ileri ve detay konuların bilgi aktarımları söz konusu hale gelmiştir. Zira saç ekiminde ana tema değişmemektedir. Saçlar, saçların yoğun olduğu ense bölgesinden (başın arkasında iki kulak arasında kalan alan) alınır ve eksik olan ön veya tepe bölgeye ekilir. Oysa günümüzde, artık önemsenen konular, işlemden sonraki sürecin ne kadar konforlu geçeceği, sonucun ne kadar doğal görünümlü olacağı noktasında yoğunlaşmaktadır. Saç ekimi fiyatları ise kaliteye ve uzmanlığa göre değişebilmektedir.

Sonucun doğal olmasını sağlayan çok etken vardır. Alım yapılan greftlerin çapının mümkün olduğu kadar küçük olması, açılan kanalların küçüklüğü ve kanal açılarının doğala en yakın yani dar açılı olması, ekim yapılırken mümkün olan en dar açıyla ve hastanın mevcut saçlarının yönlerinin referans alınarak ekilmesi doğallığı getirecek olan unsurlardır. Tüm bu detayların yorumlanması ise tecrübe gerektirir.saç ekimi nasıl yapılır

Saç ekimi talebi ile gelen hastanın çok iyi değerlendirilmesi gerekir. Saç ekimi ihtiyacının olup olmadığı, kendisine saç ekimi yapılıp yapılamayacağı ve ekim yapıldığı takdirde hastanın beklentisi ile sonucun korelasyon (orantısal uyumluluk) gösterecek olması önemlidir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi, ameliyathane şartların da lokal anestezi ve sedasyon (anestezide uyku hali oluşturularak hastanın rahatlamanın sağlandığı yöntem. lokal anesteziye destek amacıyla kullanılır) altında uzman doktorlar ve ekipleri tarafından gerçekleştirilmelidir. Ameliyathane ve sterilizasyon şartlarının sağlanması hayati önem taşımaktadır.

Bir mikromotorlu keskin başlık ile greftler donör bölgeden tek tek alınır. Greftler alımında mümkün olan en küçük motor uçları kullanılmalıdır. Bu sayede alım bölgesinde tahribat olması engellenecek ve ekim alanında doğal görünüm sağlanmış olacaktır. Alınabilecek olan greftlerin sayısı, donör bölgesindeki saç yoğunluğu ve saçın kalitesi ile paralellik gösterir. Ayrıca bu saçların koyu renk, kalın ve dalgalı olması da sonucu olumlu etkiler.

Greft alımı bittikten sonra greftler PRP (Platelled Rich Plazma) yöntemi kullanılarak hastanın kendi kanından hazırlanan PRP sıvısının içinde bekletilir. Hücre yenilenmesini destekleme özelliği olan bu sıvının bir kısmı ise ekim yapılacak olan alana enjekte edilerek ekim sonrası için saç ve saçlı deriye destek sağlanır. Uygulanan PRP yara iyileşmesini hızlandırdığı gibi ekilen saçların kalitesini ve ekildiği bölgeye tutunma oranlarını arttırır.
Elde edilen sayı göz önünde bulundurularak saçsız olan bölgeler için doğru planlama yapılır. Bu aşamada en önemli nokta ön hat çizgisidir. Saçlı derinin ön hat çizgisi, ekime doğallık imajını verecek olan en önemli unsurdur. Bu sınır yeniden şekillenirken opsiyonel olarak tıraşsız saç ekimi yaptırmak isteyen kişinin beklentisi de öğrenilmeli; ancak doğru anatomik kurallara mutlaka sadık kalınmalıdır. Kişinin yaşı, kemik yapısı ve elde edilen greft sayısına uygun ön hat çizimi gerçekleştirilmeli ve bu hatta sadık kalınmalıdır.

saç ekimi operasyonuBir sonraki aşama ‘ekimin gerçekleştirileceği kanalların’ açılması aşamasıdır. Kanallar ‘Lateral Slit’ adı verilen ince uçlu bir neşter ile açılır. Bu slitlerin uçları özel olarak dizayn edilmiştir ve sahip oldukları şekil özelliği, yatay olarak kanallar açılmasına olanak tanır. Kanalların bu slitler ile açılması saçın doğala yakın dar açılarla ekilebilmesini sağlar. Bu özellik saç ekiminin doğal görünmesine neden olacak unsurlardan bir tanesidir.

PRP Saç Ekimi

Bir süreliğine PRP sıvısı içerisinde beklemeye alınmış olan greftler bu kanallara büyük bir özenle yerleştirilir. Ekim bittiğinde hastanın greft alınan bölgesi ve ekim yapılan bölgesi sargı ile kapatılır. Hasta aynı gün taburcu edilir. Sargısı 4 gün sonra doktor kontrolünde açılır ve ilk saç yıkaması yapılır. İlk yıkamanın sağlık personeli tarafından yapılması tedirginliği ortadan kaldırır ve hasta doğru bir şekilde tecrübelendirilmiş olur. Hastanın evde uygulamaya devam edeceği 3-5 günlük bir yıkamanın sonunda, mevcut küçük kan pıhtıları ortamdan uzaklaşır. Ekimden sonra ki ilk hasta günlük yaşantısına geri dönebilir. Çalışmasında tıbben sakınca yoktur. Görsellik gerektiren pozisyonlarda ise kişi 3-5 günlük istirahatın ardından işine rahatlıkla dönebilir.
 

saç ekimi sonuçlarıSaç Ekimi Sonuçları

Ekimden sonra ki ilk iki ay, ekilen saç köklerinin kıl gövdeleri dökülür. 3. aydan itibaren yeni kıl gövdeleri uzamaya başlar. 6. ayın sonunda yeni saçlar %70-80 oranında çıkmış olur. Geriye kalan ve toplamda %90-99 oranını tamamlayacak olan saçlar ise ikinci 6 aylık dönemin sonunda çıkmış olur. Hasta saçlarının çıkmaya başladığı dönemde destek ürünleri ile saçlarına bakım yapabilir. Çıkmış olan saçlar doğası gereği uzar ve kalıcıdır.

Birinci yılın sonunda gerek görülürse ve hastada talep ederse ikinci bir saç ekimi yapmak mümkündür. Genellikle gerek olmasa da, bazı hastalarda elde edilebilen greft sayısı sınırlı olduğu için ikinci bir ekim uygun olabilir. Seçilmiş vakalarda vücudun göğüs veya sırt bölümünden alınan kıl köklerinin kullanımı ile ihtiyaç duyulan greft sayısına ulaşılması sağlanabilir.

Tüm bu aşamaların değerlendirilmesinin doğru planlaması ve her hastaya özel olarak uygulanabilmesi teknik bilgi ve daha da önemlisi, deneyim gerektirir.
 

en iyi saç ekimiSaç ekim işlemi yaptırmak isteyenlerin, ekim yaptıracağı uzman kadroyu tercih etmeden önce;

 • ekibin mevcut tecrübesini,
 • ekim yapılacak ortamın sterilitesini,
 • ameliyathane şartlarının sağlanıp sağlanmadığını,
 • ekimden sonra 1 yıl sürecek olan sonuç alma döneminde yeterli bilgilendirme ve temas desteği alıp alamayacağını

iyi değerlendirilmesi gerekir. Tüm bu bilgiler sonuçtan duyulacak memnuniyet oranını arttıracak son derece önemli unsurlardır. Doç.Dr. Hayati Akbaş yönetiminde FBM Tıp Merkezi'de sizlere hizmet vermektedir.


Sık Sorulan Sorular


Saç ekimi operasyonlarında acı ya da ağrı lokal anestezi uygulandığından bulunmamaktadır.
Saç ekimi ücretleri greft sayısına bağlı olarak değişmekte olup; İstanbul, Samsun ve diğer yerlerdeki merkezlerimize uğrayarak ya da bizimle iletişime geçerek fiyat bilgisi öğrenebilirsiniz.
Evet, saçları keserek uygulama yapabilmekteyiz.
Sakaldan saç ekimi uygun vakalarda yapılabilir
Evet, ön hattan saç ekimi yapılabilir.
Saç ekimi, uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne bağlı olarak 4 ila 8 saat arasıdna sürmektedir.
İlk 2 ay dökülür, 3. aydan sonra çıkmaya başlar ilk 6 ayda saçların %70-80'i çıkar, 2. 6 ayda ise geri kalan saçlar çıkar. Hasta son halini 1 yılda alır.
Hayır, yaş kısıtlaması bulunmamaktadır. Ergenliğini tamamlayan herkese yapılabilir.
Hastanın rutin olarak kullandığı ilaçları kullanmasında mahsur yoktur; ancak kan sulandırıcı ilaçlarının 1 hafta ya da 10 gün öncesinden kesilmesi gerekmektedir.
Alındaki normal deri alanıyla saçlı deri arasındaki hattı ifade eder. Anatomik hesaplama yöntemleriyle belirlenebilir.
Bu yıkama hassasiyet gerektirir, Saç ılık su ve hassas el hareketleriyle yıkanır.
Başın arka kısmından saçlı derinin, deri kökleriyle beraber şerit halinde cerrahi olarak çıkarıldığı saç ekimi yöntemidir. Operasyon sonrasında hastanın ense bölgesinde çizgli halinde ameliyat izi kalır.
Traşsız saç ekimi olarak bilinen bu yöntemde saça ekilecek yeni köklerin operasyonda traşsız olarak gerçekleştirilmesidir.
Hayati AKBAŞ Instagram

Saç Ekimi Yorumları


 • Kullanıcı Yorumu

  Kahraman - 29.04.2017 11:24

  Saçımda dökülme var saç ekimi işe yarar mı?

  • Admin Yorum Cevabı

   FBM Estetik - 29.04.2017 15:04

   Merhaba Kahraman bey +90 530 762 70 02 bu numaraya WhatsApp uygulaması üzerinden başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını göndererek, değerlendirme yapıldığında detaylı bilgi ve net fiyat bilgisi alabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.

 • Kullanıcı Yorumu

  Sadık korkmaz - 09.07.2017 09:30

  Hocam 37 yaşındayım ve bir şeker hastasıyım. Şeker hastalarına saç ekimi yapma imkanınız var mı? İyi çalışmalar

  • Admin Yorum Cevabı

   FBM Estetik - 10.07.2017 09:19

   Merhaba Sadık Bey.Saç ekimi operasyonlarımız Tıp merkezimizde gerçekleştirilmektedir. Dilerseniz +90 530 762 70 02 numaralı WhatsApp hattımıza başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını göndererek online muayene hizmetimizden yararlanabilir, uygulama detaylarını ve fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz. İyi günler dileriz.

 • Kullanıcı Yorumu

  İlyas Aydıntaş - 14.07.2017 17:19

  Saçlarımın sürekli olarak dökülmesinden dolayı zaman içerisinde seyrekleşen saçlarım sebebiyle saç diplerimin net bir biçimde görülmesi durumu ortaya çıktı. Bu durumla beraber de saç ekimi işlemini gerçekleştirme ihtiyacı duyarak daha gür saçlara sahip olmayı da başardım.

 • Kullanıcı Yorumu

  İlker Yağcı - 15.07.2017 11:30

  Kellikle mücadele etme noktasında hemen hemen her çözüm yolunu denemeye çalışsam da elime herhangi bir olumlu sonuç geçmedi. Ta ki saç ekimi seanslarına katılana dek. Birkaç seans sonrasında tamamen doğal olan saç kökleri kafa derime tutturularak organik bir biçimde saç hücrelerinin yeniden uzamasını sağladıkları için saçlarımın yeniden olmaları gereken yerde olduklarını da gözlemleme şansına eriştim.

 • Kullanıcı Yorumu

  Salih Özenç - 18.07.2017 11:37

  Yüksek tansiyon hastalığı hayatımı daha da planlı bir biçimde yaşamama sebep olmasının yanı sıra düzenli olarak ilaç kullanmamı da sağladı. Yalnız yüksek tansiyon rahatsızlığına bağlı olarak kullandığım ilaçların yan etkisi olarak da saç dökülmesinden müzdarip hale geldim. Saç ekimi düşünüyorum.

 • Kullanıcı Yorumu

  Ertuğrul Ertekin - 22.07.2017 11:15

  Keşke başka ilaçlarla ve bitkisel önerilerle zaman kaybetmek yerine en başından yaptırsaydım diye düşünüyorum.

 • Kullanıcı Yorumu

  Mesut Arslan - 02.09.2017 20:38

  Merhaba iki yan bölgemde açılmalar var saç ektirmeyin düşünüyorum yaptığım araştırmalarda bu işin maalesef ya hemşireler ya da Bodrum altı yerlerde yapıldığını gördüm Hayati beyi ekranlardan tanıyorum doğrusu güven veren birisi ama ameliyata giriyor mu bilmiyorum her konuda bilgilenmek isterim YOZGATTAN selamlar

  • Admin Yorum Cevabı

   FBM Estetik - 05.09.2017 10:46

   Merhaba Mesut Bey, ben sosyal medya danışmanı Binnaz. +90 530 762 70 02 numaralı WhatsApp hattımıza başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını göndererek online muayene hizmetimizden yararlanabilir, uygulama detaylarını ve fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz. İyi günler dileriz.

 • Kullanıcı Yorumu

  Yusuf ÖZPETEKGİL - 05.09.2017 09:55

  Saçlarımda aşırı dökülme oluyor, nasıl muayene olabilirim?

  • Admin Yorum Cevabı

   FBM Estetik - 05.09.2017 10:41

   Merhaba Yusuf Bey. +90 530 762 70 02 numaralı WhatsApp hattımıza başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını göndererek online muayene hizmetimizden yararlanabilir, uygulama detaylarını ve fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz. İyi günler dileriz.

 • Kullanıcı Yorumu

  Mahmut Çınar - 04.10.2017 10:22

  Saç dökülmesi sorunu çoğu erkekte olduğu gibi benim de başıma gelen durumlardan bir tanesi olarak kendini ilerleyen yaşlarımda göstermeye başladı. Yavaş yavaş saçlarımın açılmasını her ne yaptımsa engelleyemedim. Son olarak Hayati hocama ulaşmayı düşünüyorum?

  • Admin Yorum Cevabı

   FBM Estetik - 04.10.2017 17:48

   Merhaba Mahmut Bey, +90 530 762 70 02 numaralı WhatsApp hattımız üzerinden başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını göndererek online muayene hizmetimizden faydalanabilir, uygulama detaylarını ve fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.

 • Kullanıcı Yorumu

  Yıldırım Beyaz - 10.10.2017 13:31

  Kel olmam beni artık olumsuz etkilemeye başladı, Dışarıya çıkasım bile gelmiyor fotolarımı wpden atacağım.

  • Admin Yorum Cevabı

   FBM Estetik - 10.10.2017 13:48

   Merhaba Yıldırım Bey, +90 530 762 70 02 numaralı WhatsApp hattımız üzerinden başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını göndererek online muayene hizmetimizden faydalanabilir, operasyon detaylarını ve fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz. İyi günler dileriz.

 • Kullanıcı Yorumu

  Mahmut Çelik - 17.10.2017 09:05

  Kellik gerçekten kötü bir durum. Aynanın karşısına geçiyorsun tarayacak saçın yok. Ama artık aynanın karşısına geçtiğimde elimden tarak düşmüyor :/

 • Kullanıcı Yorumu

  Mustafa Uğur Gezgin - 18.10.2017 10:23

  Saç dökülmesi sorunundan müzdarip olmamdan dolayı saçlarıma yeniden erişmek için çözüm yolları arayışı içerisindeydim, yardımcı olurmusuunz

  • Admin Yorum Cevabı

   FBM Estetik - 18.10.2017 16:42

   Merhaba Mustafa Bey, +90 530 762 70 02 numaralı WhatsApp hattımız üzerinden başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını göndererek online muayene hizmetimizden faydalanabilir, operasyon detaylarını ve fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz. İyi günler dileriz.

 • Kullanıcı Yorumu

  Yurdakul - 19.10.2017 09:38

  2017 Saç ekimi fiyatları ve ücretleri hakkında nasıl bilgi alabilirim?

  • Admin Yorum Cevabı

   FBM Estetik - 19.10.2017 17:23

   Merhaba, Yurdakul Hanım, +90 530 762 70 02 numaralı WhatsApp hattımız üzerinden başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını göndererek online muayene hizmetimizden faydalanabilir, operasyon detaylarını ve fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz. İyi günler dileriz.

 • Kullanıcı Yorumu

  Faik Aksoy - 21.10.2017 10:28

  Tiroid hormonunun yeterli oranda çalışmaması ile beraber vücudumda olumsuz yönde değişimler de görülmeye başlamıştı. Yalnız bu tür sorunlar arasında gözle görülebilen düzeyde yer alan saç dökülmesine karşı bir önlem almam ya da bir çözüm üretmem de gerekiyor saç ekimi yaptırabilir miyim?

  • Admin Yorum Cevabı

   FBM Estetik - 21.10.2017 12:52

   Merhaba Faik Bey, merkezimizde saç ekimi uygulamaları gerçekleştirilmektedir.0530 762 7002 numaralı WhatsApp hattımız üzerinden başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarınızı gönderdiğiniz takdirde online muayene hizmetimizden faydalanabilir, uygulama detaylarını ve fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz. İlginiz için teşekkür eder, iyi günler dileriz.

 • Kullanıcı Yorumu

  Arzu Özdemir - 08.11.2017 09:51

  Psikolojik rahatsızlıklarıma bağlı olarak düzenli bir biçimde kullanmaya devam ettiğim antidepresanların yan etkilerine maruz kaldım. Bu yan etkilerden bir tanesi olan saç dökülmesi sonrasında gözle görülür bir seyrelme durumu ortaya çıktı. Bu soruna bir çözüm yolu niteliğinde bulunan saç ekimi işlemi ile beraber de yeniden saçlarımın eski gür haline ulaşabilmesi için gayret gösterdim ve beklentilerimin karşılandığını da gözlemleyebildim. Hayati hocama ve ekibe çok teşekkür ediorum

  • Admin Yorum Cevabı

   FBM Estetik - 09.11.2017 17:45

   Arzu Hanım merhaba. Memnuniyetinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Memnun olmanıza çok sevindim.Tekrar görüşmek dileğiyle.Sevgiler.

 • Kullanıcı Yorumu

  Engin Uzbey - 09.11.2017 08:40

  Kellik sorununa kesin bir çözüm sağlama niteliğinde yer alan saç ekimi ile kısa bir sürede saçlarıma yeniden kavuşabilir miyim?

  • Admin Yorum Cevabı

   Doç.Dr. Hayati AKBAŞ - 09.11.2017 17:43

   Engin Bey merhaba. Saç ekimi uygulaması süreci ile ilgili ayrıntıları 0530 762 7002 numaralı whatsapp hattımızdan bize yazarak öğrenebilir, değerlendirme sürecinden sonra asistanımın yönlendirmesiyle benimle de iletişime geçebilirsiniz. En kısa zamanda mesajımızı bekliyorum sevgiler.

 • Kullanıcı Yorumu

  Salim Namlı - 28.11.2017 16:47

  Vücudumun bağışıklık sistemi normal bir insana göre kat ve kat hızlı çalışmasına rağmen bu olumlu unsurun olumsuz etkileri de zaman zaman kendini gösterebiliyordu. Bu olumsuz etkilerin başında ise saç dökülmesi sorunundan mağdur olmam yer alıyordu. FBM'de bana uygulanan saç ekimi ile beraber bu sorunu çözdüğünüz için ayrıca teşekkür ediyorum.

  • Admin Yorum Cevabı

   FBM Estetik - 29.11.2017 09:56

   Merhaba Salim Bey. Düşüncelerinizi paylaştığınız ve memnuniyetinizi ilettiğiniz için biz teşekkür ederiz. Tekrar görüşmek dileğiyle. Sağlıklı günler dileriz.

 • Kullanıcı Yorumu

  Nermin Çabuk - 03.01.2018 17:00

  Anemiye bağlı olarak saç dökülmesi sorunu var acaba nasıl olacak ekim işlemi bilgi verrimisiniz?

  • Admin Yorum Cevabı

   Doç.Dr. Hayati AKBAŞ - 06.01.2018 17:45

   Merhaba Nermin Hanım, durumunuzu detayları ile birlikte yazarak; başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını; +90 530 762 7002 numaralı hattımıza gönderirseniz detayları görüşebiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

 • Kullanıcı Yorumu

  Semih Bilgiç - 10.01.2018 10:02

  Ergenlik dönemimde kullanmış olduğum saç şekillendirici maddelerin olumsuz etkileri yüzünden saçların dökülüyor. Saç ekimi yaptırmak istiyorum bnde.

  • Admin Yorum Cevabı

   Doç.Dr. Hayati AKBAŞ - 13.01.2018 11:54

   Merhaba Semih Bey, saç ekimi için uygun olup olmadığınızı değerlendirebilmem için; +90 530 762 7002 numaralı hattımızdan asistanım ile iletişim kurup, başınızın fotoğraflarınızı gönderebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

 • Kullanıcı Yorumu

  Yaşar Akdeniz - 19.01.2018 09:58

  İlaç takviyesi sonrasında vücudumda bulunan A vitamini fazlalığından ötürü saç köklerim güçsüz kaldı ve yavaş yavaş saçlarımın seyrelmeye başladığını da fark ettim. Saç ekimi işe yarayabilir mi?

  • Admin Yorum Cevabı

   Doç.Dr. Hayati AKBAŞ - 19.01.2018 10:06

   Merhaba Yaşar Bey, saç ekimi için uygun olup olmadığınızı değerlendirebilmem için; +90 530 762 7002 numaralı hattımızdan asistanımla iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

Yorum Yapın


2 + 0  Captca Değiştir
Whatsapp Destek
Facebook Messenger

WhatsApp & Mesaj

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326