WhatsApp : +90 530 762 70 02 444 1 326

Doç. Dr. Hayati Akbaş Yönetiminde Fue Yöntemi ile Saç Ekimi

2 + 4  Captca Değiştir

*Belirlemiş olduğunuz tarih merkezimizin yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir.

8 + 6  Captca Değiştir
4 + 9  Captca Değiştir
(117 Kişi Oy Verdi. Ortalama Puan : 4.1)

Doç. Dr. Hayati Akbaş Yönetiminde Fue Yöntemi ile Saç Ekimi

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, ister genetik ister diğer metabolik ve yapısal nedenlere bağlı olsun, saç dökülmesinin kısmı ve ya tam kellik ile sonuçlandığı kişilerde saç kaybı olan bölgelere kalıcı saç nakli yapılması işlemidir.

Günümüze gelene kadar bu amaçla pek çok teknik uygulanmıştır. İlk zamanlar yapılan saç ekimlerinde, yetersiz saç kökü alınması, yara izi oluşumu, doğal görümden uzaklık gibi istenmeyen durumlar yaşanırken, günümüzde, gelişen teknoloji ile birlikte saç ekimi teknikleri de gereken yenilenme ve gelişimlere uğramıştır.

saç ekimi

Bu yenilikçi yaklaşım saç ekiminde, yara izlerinin önüne geçilmesi, mümkün olan oranda fazla sayıda saç kökü ve saç naklini avantaj olarak beraberinde getirmektedir.

Saç ekimi işlemi çeşitli aşamalardan oluşur. Bu aşamalar geniş anlamda uygulama öncesi, uygulamanın kendisi ve uygulama sonrası aşamaları içermektedir Saç ekimi işleminin kendisi ise kendi içinde 3 aşamadan oluşur;

 1. Köklerin alımı,
 2. Yerleştirilecek kanalların açılması,
 3. Ekimi

Ekilecek olan saç kökleri kişinin kendisinden, özellikle de başının arka kısmındaki saçlı deriden alınmaktadır. Uygun görülen vakalarda sırt veya göğüs bölgesinden alınacak olan köklerde kullanılabilir. Saç köklerinin alınmasında kullanılan başlıca iki yöntem mevcuttur. Bunlar FUT ve FUE yöntemleridir. Şakaklarda, Sakal, bıyık ve kaş ekiminden de belirtilen saç ekimi yöntemlerinden yararlanılabilmektedir.

Saç Ekimi Yöntemleri

Saç kaybının artık çok belirginleştiği ve döküldükten sonra geri dönüşünün olmadığını bilen kişiler, zaman kaybetmeden en iyi saç ekimi yapan uzmana görünmelidirler. Gelişen teknoloji ile artık dökülen saçların yerine neredeyse daha gür saç ekimi olmaktadır. Aynı zamanda saç ekimi ameliyat gerekmeden, iz kalmadan gerçekleştirilmektedir. Ayrıca saç kazıtmadan saç ekimi uygulamasının yapılıp yapılmayacağına da doktorunuz karar vermelidir.

Yöntemler 2'ye ayrılmaktadır: Her iki yöntemde canlı saç kökü nakli şeklinde uygulanmaktadır.

 1. Aralarındaki fark birinci teknikte FUE (foliküler ünite ekstraksiyon) yöntemi ile saçın arka bölümünden saç alınan yerde herhangi bir iz kalmamasıdır. İkinci yöntem de ise iki kulak arkasından alınan saç kökünde çizgi şeklinde ufak bir iz kalmaktadır.
 2. FUT operasyonunda hastanın başının arka tarafında yer alan saçlı cildinin bir kısmı şerit biçiminde alınır. Bu şeridin büyüklüğünü ihtiyaç duyulan greft sayısı belirler. İşelem yapıldıktan sonrasında bu bölgede küçük bir kesi izi kalmaktadır. Şerit şeklindeki 1-4 arası kök bulunan greftlere ayrılır ve ekim işlemine hazır duruma getirilir.

FUE mi FUT Saç Ekimi Mi?

FUE vs FUT Yöntemi Karşılaştırılması
DURUM FUE FUT
İz Kalması Belli belirsiz şekilde 2 kulak arasında şerit halinde
Greft Kalitesi İyi İyi
Alınabilen Greft Sayısı Daha fazla Daha az
İyileşme Süreci Daha kısa Daha uzun
İyileşme Dönenimde Ağrı Daha az Daha fazla
Traşlama Var (No Shave Saç Ekimi Hariç) Yok
Ekim sonrası egzersiz kısıtlaması Daha kısa düzeyde Daha uzun düzeyde
Şapka kullanımı Önerilir Önerilir
Tekniğin kullanım yaygınlığı Daha yaygın Nadir
Toplanan saç köklerinde ekime uygun olanların sayısı Daha fazla Daha az
Ekim sonrası dinlenme süresi 3-4 Gün 2 Hafta

FUE vs FUT

Greft Sayısı Önemlidir

saç ekimi yöntemleriFUT tekniği ise yine aynı bölgeden elektrikli bir mikromotor yardımı ile çapları 0.9-0.5 mm olan greftlerin tek tek alınmasına dayanan bir metoddur. Bu greftlerin her birinde 1-4 adet kök bulunmaktadır.

Her iki alım metoduda güvenle uygulamak mümkündür. Ancak bazı yönleri ile FUE tekniği FUT uygulamasına kıyasla daha avantajlıdır. Peki, FUE tekniğinin saç ekiminde sağladığı avantajlar nelerdir?

FUE operasyonunda daha küçük boyutlu greft alımı imkan dahilindedir. İnce yapıya sahip olan bu greftler kanallara yerleştirilirken eğim ve yön tayini kolay gerçekleştirilebildiği için bu durum doğal görünüme yardımcı olur.
 

FUE tekniğinde; greft alımına başlamadan önce saçların tamamının kısaltılması gerekmektedir. FUT tekniğinde ise sadece çıkarılacak olan şerit şeklindeki bölümün inceltilmesi yeterlidir. Yine de sağladığı diğer avantajlar nedeniyle FUE tekniği; günümüzde daha çok tercih edilen alım metodudur. Ancak saçlarında bu işlemi istemeyen hastalar da FUT tekniği tercih edilebilir.
 

Köklerin alımından sonraki aşama saç kaybı olan bölgeye kanal açılmasıdır. Bu gayeyle hastaya lateral slit yöntemi yapılır. Lateral slit yöntemi özel olarak üretilmiş kesici uçlarla gerçekleştirilir. Kullanılan bu mini cerrahi neşterler,açılan kanalların normal anatomiye uygun şekilde olmasına olanak verir. Açılan bu kanallar greftlerin yeni yuvalarına istenilen ve gerekli olan yatay açılarla yerleştirilmesini sağlar.

Saç Ekiminin Yan Etkileri Var mı?

Her tıbbi işlemde olduğu gibi saç ekiminde de bazı yan etkiler olabilir.

 • Kanama bulguları,
 • Hafif şişlik,
 • Enfeksiyon riskleri,
 • Dolaşım bozuklukları,
 • Göz çevresinde morarma,
 • Saçın çıkarıldığı veya implante edildiği deri bölgesinde hafif bir kabuk,
 • Ekim yapılan bölgelerde hissizlik,
 • Kaşıntı.

saç ekimi teknikleriAlınabilen maksimum greft sayısına uygun sayıdaki kanal açımı tamamlandıktan sonra, sıra artık köklerin kanallarına ekilmesine (yerleştirilmesine) gelir. Ekim tamamlandıktan sonra hastanın alım ve ekim bölgesine sargı uygulanır. Hasta bandajlı bir şekilde taburcu edilir.İşlemden 4 gün sonra bandajın açılması doktorunun kontrolünde gerçekleştirilir. 5-7 günlük bir saç yıkama döneminden sonra ekim yapılan bölge normal görünümüne kavuşur.
 

Ekimden sonraki ilk 1 veya 2 ay ekilen köklerin saç gövdeleri dökülebilir. 3. aydan itibaren hasta yeni saçlarının çıkmaya başladığını deneyimler. Ekimi takip eden ilk 6 aylık dönemde saçların sayıca büyük bir kısmı çıkmış olur. İkinci 6 aylık periyotta geri kalan saçlar çıkar ve hasta son görümüne 12-14 ay gibi bir zaman zarfında kavuşmuş olur.
 

Saç ekimi tekniği bugünün koşullarında gayet rahat ve neticeleri de bir o kadar memnun edici bir uygulama olmakla beraber, operasyonun kesinlikle anestezi uzmanının yer aldığı ameliyathane koşullarında, steril araçlarla tecrübeli bir ekip ve özellikle de estetik cerrahi uzmanının önderliğinde yapılması hayati öneme sahiptir.

Saç Ekimi, günümüzde kellik problemine en kesin çözümdür.

kellik ve saç ekimi

Güzellik ve çekicilik dendiğinde ilk akla gelen unsurlardan birisi değildir saçlarımız. Oysa gerçekte ister erkek ister kadın cinsiyet olsun saçımızın sağlığını, şeklini, rengini en önemlisi de varlığını çok önemseriz. Erkeklerde olduğu gibi kadınlarda saç ekimi de önemsenmektedir. Saçlarımızın görünümümüzdeki bütünlüğü tamamladığı asla yadsınamaz. Saç kaybı yaşayanların sayısı hiçte az değildir.

 

Saç Dökülmesinin Nedenleri

 •     Saç kaybının yapısal,
 •     hormanal,
 •     saç veya saç derisi hastalıkları gibi çeşitli nedenleri olabilir.

Saç kaybı ve kellik kalıcılık arz ettiğinde kişi kaybolan saçlarının yerine yenilerini koymanın yollarını arar. Kişi bu eksikliği bazen peruk veya protez gibi geçici ve son derece konfordan yoksun bir seçim ile bazen ise saç ekim gibi tıbbi ve kalıcı bir yöntemle gidermeye çalışır.

Günümüzde tam veya kısmi kelliğin tedavisi dendiğinde, tek geçerli ve kalıcı tedavi yöntemi saç ekim yöntemidir. Saç ekimi ülkemizde ve dünyada 20 yıldan daha uzun geçmişi olan bir işlemdir. Yıllar içerisinde edinilen tecrübeler artmış ve bu zeminde teknikler oldukça geliştirilmiş durumdadır.

Saç ekim teknikleri artık bu konu ile ilgilenen herkesin vakıf olduğu, oldukça bilgilendiği bir noktaya gelmiştir. Saçların nereden alındığı nereye nakledildiği, ekim sürecinin ne kadar sürdüğü, ekim sonrası dönemde hangi durumlarla karşılaşıldığı… Bu konuların hepsi artık hem uygulayıcı hem de hasta için bilinmezliğini yitirmiş durumdadır.

Söz konusu olduğunda artık hasta ve ekim arasında ön hat doğallığı, muayene olan kişiden en fazla ne kadar saç kökü alınabileceği alınan greft çaplarının en fazla ne kadar olabileceği ve ekimleri esnasında bu köklere verebilecek açının doğala ne kadar yakın olabileceği gibi daha ileri ve detay konuların bilgi aktarımları söz konusu hale gelmiştir. Zira saç ekiminde ana tema değişmemektedir. Saçlar, saçların yoğun olduğu ense bölgesinden (başın arkasında iki kulak arasında kalan alan) alınır ve eksik olan ön veya tepe bölgeye ekilir. Oysa günümüzde, artık önemsenen konular, işlemden sonraki sürecin ne kadar konforlu geçeceği, sonucun ne kadar doğal görünümlü olacağı noktasında yoğunlaşmaktadır. Saç ekimi fiyatları ise kaliteye ve uzmanlığa göre değişebilmektedir.

Sonucun doğal olmasını sağlayan çok etken vardır. Alım yapılan greftlerin çapının mümkün olduğu kadar küçük olması, açılan kanalların küçüklüğü ve kanal açılarının doğala en yakın yani dar açılı olması, ekim yapılırken mümkün olan en dar açıyla ve hastanın mevcut saçlarının yönlerinin referans alınarak ekilmesi doğallığı getirecek olan unsurlardır. Tüm bu detayların yorumlanması ise tecrübe gerektirir.saç ekimi nasıl yapılır

Saç ekimi talebi ile gelen hastanın çok iyi değerlendirilmesi gerekir. İhtiyacın olup olmadığı, kendisine ekim yapılıp yapılamayacağı ve yapıldığı takdirde hastanın beklentisi ile sonucun korelasyon (orantısal uyumluluk) gösterecek olması önemlidir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi, ameliyathane şartların da lokal anestezi ve sedasyon (anestezide uyku hali oluşturularak hastanın rahatlamanın sağlandığı yöntem. lokal anesteziye destek amacıyla kullanılır) altında uzman doktorlar ve ekipleri tarafından gerçekleştirilmelidir. Ameliyathane ve sterilizasyon şartlarının sağlanması hayati önem taşımaktadır.

 1. Bir mikromotorlu keskin başlık ile greftler donör bölgeden tek tek alınır.
 2. Greftler alımında mümkün olan en küçük motor uçları kullanılmalıdır. Bu sayede alım bölgesinde tahribat olması engellenecek ve ekim alanında doğal görünüm sağlanmış olacaktır.
 3. Alınabilecek olan greftlerin sayısı, donör bölgesindeki saç yoğunluğu ve saçın kalitesi ile paralellik gösterir. Ayrıca bu saçların koyu renk, kalın ve dalgalı olması da sonucu olumlu etkiler.
 4. Greft alımı bittikten sonra greftler PRP (Platelled Rich Plazma) yöntemi kullanılarak hastanın kendi kanından hazırlanan PRP sıvısının içinde bekletilir.
 5. Hücre yenilenmesini destekleme özelliği olan bu sıvının bir kısmı ise ekim yapılacak olan alana enjekte edilerek ekim sonrası için saç ve saçlı deriye destek sağlanır. Uygulanan PRP yara iyileşmesini hızlandırdığı gibi ekilen saçların kalitesini ve ekildiği bölgeye tutunma oranlarını arttırır.
 6. Elde edilen sayı göz önünde bulundurularak saçsız olan bölgeler için doğru planlama yapılır. Bu aşamada en önemli nokta ön hat çizgisidir. Saçlı derinin ön hat çizgisi, ekime doğallık imajını verecek olan en önemli unsurdur. Bu sınır yeniden şekillenirken opsiyonel olarak tıraşsız saç ekimi yaptırmak isteyen kişinin beklentisi de öğrenilmeli; ancak doğru anatomik kurallara mutlaka sadık kalınmalıdır. Kişinin yaşı, kemik yapısı ve elde edilen greft sayısına uygun ön hat çizimi gerçekleştirilmeli ve bu hatta sadık kalınmalıdır.
 7. Bir sonraki aşama ‘ekimin gerçekleştirileceği kanalların’ açılması aşamasıdır. Kanallar ‘Lateral Slit’ adı verilen ince uçlu bir neşter ile açılır. Bu slitlerin uçları özel olarak dizayn edilmiştir ve sahip oldukları şekil özelliği, yatay olarak kanallar açılmasına olanak tanır. Kanalların bu slitler ile açılması saçın doğala yakın dar açılarla ekilebilmesini sağlar. Bu özellik saç ekiminin doğal görünmesine neden olacak unsurlardan bir tanesidir.

PRP Saç Ekimi

saç ekimi operasyonuBir süreliğine PRP sıvısı içerisinde beklemeye alınmış olan greftler bu kanallara büyük bir özenle yerleştirilir. Ekim bittiğinde hastanın greft alınan bölgesi ve ekim yapılan bölgesi sargı ile kapatılır. Hasta aynı gün taburcu edilir. Sargısı 4 gün sonra doktor kontrolünde açılır ve ilk saç yıkaması yapılır. İlk yıkamanın sağlık personeli tarafından yapılması tedirginliği ortadan kaldırır ve hasta doğru bir şekilde tecrübelendirilmiş olur. Hastanın evde uygulamaya devam edeceği 3-5 günlük bir yıkamanın sonunda, mevcut küçük kan pıhtıları ortamdan uzaklaşır. Ekimden sonra ki ilk hasta günlük yaşantısına geri dönebilir. Çalışmasında tıbben sakınca yoktur. Görsellik gerektiren pozisyonlarda ise kişi 3-5 günlük istirahatın ardından işine rahatlıkla dönebilir.
 

saç ekimi sonuçlarıSaç Ekimi Sonuçları

Ekimden sonra ki ilk 2 ay, ekilen saç köklerinin kıl gövdeleri dökülür. 3. aydan itibaren yeni kıl gövdeleri uzamaya başlar. 6. ayın sonunda yeni saçlar %70-80 oranında çıkmış olur. Geriye kalan ve toplamda %90-99 oranını tamamlayacak olan saçlar ise ikinci 6 aylık dönemin sonunda çıkmış olur. Hasta saçlarının çıkmaya başladığı dönemde destek ürünleri ile saçlarına bakım yapabilir. Çıkmış olan saçlar doğası gereği uzar ve kalıcıdır.

Birinci yılın sonunda gerek görülürse ve hastada talep ederse ikinci bir saç ekimi yapmak mümkündür. Genellikle gerek olmasa da, bazı hastalarda elde edilebilen greft sayısı sınırlı olduğu için ikinci bir ekim uygun olabilir. Seçilmiş vakalarda vücudun göğüs veya sırt bölümünden alınan kıl köklerinin kullanımı ile ihtiyaç duyulan greft sayısına ulaşılması sağlanabilir.

Tüm bu aşamaların değerlendirilmesinin doğru planlaması ve her hastaya özel olarak uygulanabilmesi teknik bilgi ve daha da önemlisi, deneyim gerektirir.
 

en iyi saç ekimiSaç ekim işlemi yaptırmak isteyenlerin, ekim yaptıracağı uzman kadroyu tercih etmeden önce;

 • ekibin mevcut tecrübesini,
 • ekim yapılacak ortamın sterilitesini,
 • ameliyathane şartlarının sağlanıp sağlanmadığını,
 • ekimden sonra 1 yıl sürecek olan sonuç alma döneminde yeterli bilgilendirme ve temas desteği alıp alamayacağını

iyi değerlendirilmesi gerekir. Tüm bu bilgiler sonuçtan duyulacak memnuniyet oranını arttıracak son derece önemli unsurlardır. Doç.Dr. Hayati Akbaş yönetiminde FBM Tıp Merkezi'de sizlere hizmet vermektedir.

Kellik Engellenebilir veya Önlenebilir mi?

Kelliğin farklı nedenleri olabilir; eğer bazı maddesel eksikliklerden kaynaklanıyorsa (vitamin, mineral, enzimatik faktör, kan değerleri eksikliği gibi) Ne yazık ki erkek tipi kellik, genetik bir özellik olduğundan onu engellemenin bir yolu şuan için bulunmamaktadır.


Sık Sorulan Sorular


0

0

Saç ekimi operasyonlarında acı ya da ağrı lokal anestezi uygulandığından bulunmamaktadır.

0

0

Saç ekimi ücretleri greft sayısına bağlı olarak değişmekte olup; İstanbul, Samsun ve diğer yerlerdeki merkezlerimize uğrayarak ya da bizimle iletişime geçerek fiyat bilgisi öğrenebilirsiniz.

0

0

Evet, saçları keserek uygulama yapabilmekteyiz.

0

0

Sakaldan saç ekimi uygun vakalarda yapılabilir

0

0

Evet, ön hattan saç ekimi yapılabilir.

0

0

Saç ekimi, uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne bağlı olarak 4 ila 8 saat arasıdna sürmektedir.

0

0

İlk 2 ay dökülür, 3. aydan sonra çıkmaya başlar ilk 6 ayda saçların %70-80'i çıkar, 2. 6 ayda ise geri kalan saçlar çıkar. Hasta son halini 1 yılda alır.

0

0

Hayır, yaş kısıtlaması bulunmamaktadır. Ergenliğini tamamlayan herkese yapılabilir.

0

0

Hastanın rutin olarak kullandığı ilaçları kullanmasında mahsur yoktur; ancak kan sulandırıcı ilaçlarının 1 hafta ya da 10 gün öncesinden kesilmesi gerekmektedir.

0

0

Alındaki normal deri alanıyla saçlı deri arasındaki hattı ifade eder. Anatomik hesaplama yöntemleriyle belirlenebilir.

0

0

Bu yıkama hassasiyet gerektirir, Saç ılık su ve hassas el hareketleriyle yıkanır.

0

0

Başın arka kısmından saçlı derinin, deri kökleriyle beraber şerit halinde cerrahi olarak çıkarıldığı saç ekimi yöntemidir. Operasyon sonrasında hastanın ense bölgesinde çizgli halinde ameliyat izi kalır. Detaylı bilgi; https://www.fbm.com.tr/fut-yontemi.html

0

0

Traşsız saç ekimi olarak bilinen bu yöntemde saça ekilecek yeni köklerin operasyonda traşsız olarak gerçekleştirilmesidir.

0

0

Organ nakillerinden farklı olarak, saç ekiminde donör ve alıcı yoktur; eğer bir başkasından saç, folikül ve doku aldıysanız vücudunuzun bağışıklık sistemi bunu reddeder.

0

0

Tıp merkezimizde SGK ile anlaşmamız bulunmamaktadır.

0

0

Kişinin kendi kıl köklerinden alım yapıldığından dolayı kalıcı sonuçları vardır.

0

0

Saç ekimi için çeşitli metodlar mevcuttur, bu yöntemler arasından en iyisi budur demek çok doğru ifade olmayacaktır; çünkü hastadan hastaya seçilecek yöntem değişkenlik gösterebilir. En yaygın olarak uygulanan yöntem ise FUE tekniğidir.
Hayati AKBAŞ Instagram

Doç. Dr. Hayati Akbaş Yönetiminde Fue Yöntemi ile Saç Ekimi Yorumları


 • Kullanıcı Yorumu

  Kahraman - 29.04.2017 08:24

  Saçımda dökülme var saç ekimi işe yarar mı?

  • Admin Yorum Cevabı

   FBM Estetik - 29.04.2017 12:04

   Merhaba Kahraman bey +90 530 762 70 02 bu numaraya WhatsApp uygulaması üzerinden başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını göndererek, değerlendirme yapıldığında detaylı bilgi ve net fiyat bilgisi alabilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.

 • Kullanıcı Yorumu

  Sadık korkmaz - 09.07.2017 06:30

  Hocam 37 yaşındayım ve bir şeker hastasıyım. Şeker hastalarına saç ekimi yapma imkanınız var mı? İyi çalışmalar

  • Admin Yorum Cevabı

   FBM Estetik - 10.07.2017 06:19

   Merhaba Sadık Bey.Saç ekimi operasyonlarımız Tıp merkezimizde gerçekleştirilmektedir. Dilerseniz +90 530 762 70 02 numaralı WhatsApp hattımıza başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını göndererek online muayene hizmetimizden yararlanabilir, uygulama detaylarını ve fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz. İyi günler dileriz.

 • Kullanıcı Yorumu

  İlyas Aydıntaş - 14.07.2017 14:19

  Saçlarımın sürekli olarak dökülmesinden dolayı zaman içerisinde seyrekleşen saçlarım sebebiyle saç diplerimin net bir biçimde görülmesi durumu ortaya çıktı. Bu durumla beraber de saç ekimi işlemini gerçekleştirme ihtiyacı duyarak daha gür saçlara sahip olmayı da başardım.

 • Kullanıcı Yorumu

  İlker Yağcı - 15.07.2017 08:30

  Kellikle mücadele etme noktasında hemen hemen her çözüm yolunu denemeye çalışsam da elime herhangi bir olumlu sonuç geçmedi. Ta ki saç ekimi seanslarına katılana dek. Birkaç seans sonrasında tamamen doğal olan saç kökleri kafa derime tutturularak organik bir biçimde saç hücrelerinin yeniden uzamasını sağladıkları için saçlarımın yeniden olmaları gereken yerde olduklarını da gözlemleme şansına eriştim.

 • Kullanıcı Yorumu

  Salih Özenç - 18.07.2017 08:37

  Yüksek tansiyon hastalığı hayatımı daha da planlı bir biçimde yaşamama sebep olmasının yanı sıra düzenli olarak ilaç kullanmamı da sağladı. Yalnız yüksek tansiyon rahatsızlığına bağlı olarak kullandığım ilaçların yan etkisi olarak da saç dökülmesinden müzdarip hale geldim. Saç ekimi düşünüyorum.

 • Kullanıcı Yorumu

  Ertuğrul Ertekin - 22.07.2017 08:15

  Keşke başka ilaçlarla ve bitkisel önerilerle zaman kaybetmek yerine en başından yaptırsaydım diye düşünüyorum.

 • Kullanıcı Yorumu

  Mesut Arslan - 02.09.2017 17:38

  Merhaba iki yan bölgemde açılmalar var saç ektirmeyin düşünüyorum yaptığım araştırmalarda bu işin maalesef ya hemşireler ya da Bodrum altı yerlerde yapıldığını gördüm Hayati beyi ekranlardan tanıyorum doğrusu güven veren birisi ama ameliyata giriyor mu bilmiyorum her konuda bilgilenmek isterim YOZGATTAN selamlar

  • Admin Yorum Cevabı

   FBM Estetik - 05.09.2017 07:46

   Merhaba Mesut Bey, ben sosyal medya danışmanı Binnaz. +90 530 762 70 02 numaralı WhatsApp hattımıza başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını göndererek online muayene hizmetimizden yararlanabilir, uygulama detaylarını ve fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz. İyi günler dileriz.

 • Kullanıcı Yorumu

  Yusuf ÖZPETEKGİL - 05.09.2017 06:55

  Saçlarımda aşırı dökülme oluyor, nasıl muayene olabilirim?

  • Admin Yorum Cevabı

   FBM Estetik - 05.09.2017 07:41

   Merhaba Yusuf Bey. +90 530 762 70 02 numaralı WhatsApp hattımıza başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını göndererek online muayene hizmetimizden yararlanabilir, uygulama detaylarını ve fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz. İyi günler dileriz.

 • Kullanıcı Yorumu

  Mahmut Çınar - 04.10.2017 07:22

  Saç dökülmesi sorunu çoğu erkekte olduğu gibi benim de başıma gelen durumlardan bir tanesi olarak kendini ilerleyen yaşlarımda göstermeye başladı. Yavaş yavaş saçlarımın açılmasını her ne yaptımsa engelleyemedim. Son olarak Hayati hocama ulaşmayı düşünüyorum?

  • Admin Yorum Cevabı

   FBM Estetik - 04.10.2017 14:48

   Merhaba Mahmut Bey, +90 530 762 70 02 numaralı WhatsApp hattımız üzerinden başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını göndererek online muayene hizmetimizden faydalanabilir, uygulama detaylarını ve fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz.

 • Kullanıcı Yorumu

  Yıldırım Beyaz - 10.10.2017 10:31

  Kel olmam beni artık olumsuz etkilemeye başladı, Dışarıya çıkasım bile gelmiyor fotolarımı wpden atacağım.

  • Admin Yorum Cevabı

   FBM Estetik - 10.10.2017 10:48

   Merhaba Yıldırım Bey, +90 530 762 70 02 numaralı WhatsApp hattımız üzerinden başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını göndererek online muayene hizmetimizden faydalanabilir, operasyon detaylarını ve fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz. İyi günler dileriz.

 • Kullanıcı Yorumu

  Mahmut Çelik - 17.10.2017 06:05

  Kellik gerçekten kötü bir durum. Aynanın karşısına geçiyorsun tarayacak saçın yok. Ama artık aynanın karşısına geçtiğimde elimden tarak düşmüyor :/

 • Kullanıcı Yorumu

  Mustafa Uğur Gezgin - 18.10.2017 07:23

  Saç dökülmesi sorunundan müzdarip olmamdan dolayı saçlarıma yeniden erişmek için çözüm yolları arayışı içerisindeydim, yardımcı olurmusuunz

  • Admin Yorum Cevabı

   FBM Estetik - 18.10.2017 13:42

   Merhaba Mustafa Bey, +90 530 762 70 02 numaralı WhatsApp hattımız üzerinden başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını göndererek online muayene hizmetimizden faydalanabilir, operasyon detaylarını ve fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz. İyi günler dileriz.

 • Kullanıcı Yorumu

  Yurdakul - 19.10.2017 06:38

  2017 Saç ekimi fiyatları ve ücretleri hakkında nasıl bilgi alabilirim?

  • Admin Yorum Cevabı

   FBM Estetik - 19.10.2017 14:23

   Merhaba, Yurdakul Hanım, +90 530 762 70 02 numaralı WhatsApp hattımız üzerinden başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını göndererek online muayene hizmetimizden faydalanabilir, operasyon detaylarını ve fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz. İlginiz için teşekkür ederiz. İyi günler dileriz.

 • Kullanıcı Yorumu

  Faik Aksoy - 21.10.2017 07:28

  Tiroid hormonunun yeterli oranda çalışmaması ile beraber vücudumda olumsuz yönde değişimler de görülmeye başlamıştı. Yalnız bu tür sorunlar arasında gözle görülebilen düzeyde yer alan saç dökülmesine karşı bir önlem almam ya da bir çözüm üretmem de gerekiyor saç ekimi yaptırabilir miyim?

  • Admin Yorum Cevabı

   FBM Estetik - 21.10.2017 09:52

   Merhaba Faik Bey, merkezimizde saç ekimi uygulamaları gerçekleştirilmektedir.0530 762 7002 numaralı WhatsApp hattımız üzerinden başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarınızı gönderdiğiniz takdirde online muayene hizmetimizden faydalanabilir, uygulama detaylarını ve fiyat bilgisini öğrenebilirsiniz. İlginiz için teşekkür eder, iyi günler dileriz.

 • Kullanıcı Yorumu

  Arzu Özdemir - 08.11.2017 06:51

  Psikolojik rahatsızlıklarıma bağlı olarak düzenli bir biçimde kullanmaya devam ettiğim antidepresanların yan etkilerine maruz kaldım. Bu yan etkilerden bir tanesi olan saç dökülmesi sonrasında gözle görülür bir seyrelme durumu ortaya çıktı. Bu soruna bir çözüm yolu niteliğinde bulunan saç ekimi işlemi ile beraber de yeniden saçlarımın eski gür haline ulaşabilmesi için gayret gösterdim ve beklentilerimin karşılandığını da gözlemleyebildim. Hayati hocama ve ekibe çok teşekkür ediorum

  • Admin Yorum Cevabı

   FBM Estetik - 09.11.2017 14:45

   Arzu Hanım merhaba. Memnuniyetinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Memnun olmanıza çok sevindim.Tekrar görüşmek dileğiyle.Sevgiler.

 • Kullanıcı Yorumu

  Engin Uzbey - 09.11.2017 05:40

  Kellik sorununa kesin bir çözüm sağlama niteliğinde yer alan saç ekimi ile kısa bir sürede saçlarıma yeniden kavuşabilir miyim?

  • Admin Yorum Cevabı

   Doç.Dr. Hayati AKBAŞ - 09.11.2017 14:43

   Engin Bey merhaba. Saç ekimi uygulaması süreci ile ilgili ayrıntıları 0530 762 7002 numaralı whatsapp hattımızdan bize yazarak öğrenebilir, değerlendirme sürecinden sonra asistanımın yönlendirmesiyle benimle de iletişime geçebilirsiniz. En kısa zamanda mesajımızı bekliyorum sevgiler.

 • Kullanıcı Yorumu

  Salim Namlı - 28.11.2017 13:47

  Vücudumun bağışıklık sistemi normal bir insana göre kat ve kat hızlı çalışmasına rağmen bu olumlu unsurun olumsuz etkileri de zaman zaman kendini gösterebiliyordu. Bu olumsuz etkilerin başında ise saç dökülmesi sorunundan mağdur olmam yer alıyordu. FBM'de bana uygulanan saç ekimi ile beraber bu sorunu çözdüğünüz için ayrıca teşekkür ediyorum.

  • Admin Yorum Cevabı

   FBM Estetik - 29.11.2017 06:56

   Merhaba Salim Bey. Düşüncelerinizi paylaştığınız ve memnuniyetinizi ilettiğiniz için biz teşekkür ederiz. Tekrar görüşmek dileğiyle. Sağlıklı günler dileriz.

 • Kullanıcı Yorumu

  Nermin Çabuk - 03.01.2018 14:00

  Anemiye bağlı olarak saç dökülmesi sorunu var acaba nasıl olacak ekim işlemi bilgi verrimisiniz?

  • Admin Yorum Cevabı

   Doç.Dr. Hayati AKBAŞ - 06.01.2018 14:45

   Merhaba Nermin Hanım, durumunuzu detayları ile birlikte yazarak; başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını; +90 530 762 7002 numaralı hattımıza gönderirseniz detayları görüşebiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

 • Kullanıcı Yorumu

  Semih Bilgiç - 10.01.2018 07:02

  Ergenlik dönemimde kullanmış olduğum saç şekillendirici maddelerin olumsuz etkileri yüzünden saçların dökülüyor. Saç ekimi yaptırmak istiyorum bnde.

  • Admin Yorum Cevabı

   Doç.Dr. Hayati AKBAŞ - 13.01.2018 08:54

   Merhaba Semih Bey, saç ekimi için uygun olup olmadığınızı değerlendirebilmem için; +90 530 762 7002 numaralı hattımızdan asistanım ile iletişim kurup, başınızın fotoğraflarınızı gönderebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

 • Kullanıcı Yorumu

  Yaşar Akdeniz - 19.01.2018 06:58

  İlaç takviyesi sonrasında vücudumda bulunan A vitamini fazlalığından ötürü saç köklerim güçsüz kaldı ve yavaş yavaş saçlarımın seyrelmeye başladığını da fark ettim. Saç ekimi işe yarayabilir mi?

  • Admin Yorum Cevabı

   Doç.Dr. Hayati AKBAŞ - 19.01.2018 07:06

   Merhaba Yaşar Bey, saç ekimi için uygun olup olmadığınızı değerlendirebilmem için; +90 530 762 7002 numaralı hattımızdan asistanımla iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

 • Kullanıcı Yorumu

  Burak Ay - 06.02.2018 14:05

  Kellik sorunu pek çok kişinin hayatını olumsuz etkileyebilecek bir sorun. Allah kimseye kellik sorunu yaşatmasın.

  • Admin Yorum Cevabı

   Doç.Dr. Hayati AKBAŞ - 07.02.2018 08:23

   Merhaba Burak Bey, saç ekimi uygulaması düşünüyorsanız, durumunuzu değerlendirebilmem için; +90 530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza başınızın fotoğraflarını gönderebilirsiniz. Değerlendirme sonrasında ayrıntıları görüşebiliriz.İyi günler diliyorum.

 • Kullanıcı Yorumu

  Hikmet arslan - 15.02.2018 16:32

  Fbm de saç ektirdim çok mutlu yum!! Hayati hocama selamlar!!

  • Admin Yorum Cevabı

   Doç.Dr. Hayati AKBAŞ - 17.02.2018 09:41

   Merhaba Hikmet Bey, düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkür ediyorum. Memnuniyetiniz beni mutlu etti. İyi günler dilerim.

 • Kullanıcı Yorumu

  Halil Tat - 01.03.2018 10:27

  Hocam size bir sorum olacakti, Ben Belcikada yasiyorum ve 3 hafta oncesi Istanbula sec ektirmeye gittim. Gitmeden once sacimin ve donor bolgesinin resmini gonderdim ve donor bolgesinin iyi gozuktugunu ve boylece 3000 kadar grafts ekebileceklerini soylediler. Ancak tam 10 saat suren bir ameliyattan sonra sadece 2200 grafts ekildi ve sebeb olarak cildimin yumusak oldugu ve zorlandiklarini soylediler. Bunun dogruluk bir payi olabilirmi?

  • Admin Yorum Cevabı

   FBM Estetik - 01.03.2018 14:16

   Merhaba Halil Bey,+90 530 762 7002 numaralı whatsapp hattımız üzerinden iletişim halindeyiz değil mi?

 • Kullanıcı Yorumu

  Zehra - 03.03.2018 18:56

  Bayanlarda saç ekim işlemi farklı mı oluyo?

  • Admin Yorum Cevabı

   Doç.Dr. Hayati AKBAŞ - 07.03.2018 12:16

   Merhaba Zehra Hanım, tıp merkezimizde kadınlara da FUE yöntemi ile ekim uygulaması yapılmaktadır. Detaylar için; +90 530 762 7002 numaralı whatsapp hattımızdan asistanım ile iletişime geçebilirsiniz.Sağlıklı günler dilerim.

 • Kullanıcı Yorumu

  Furkan Tepeli - 06.03.2018 07:00

  Saç ekimi yaptırmayı düşünüyorum ancak saç ekimi hakkında herhangi bir bilgim yok. Saç ekimi öncesinde ve sonrasında varsa ne tür şeyler beni bekliyor

  • Admin Yorum Cevabı

   Doç.Dr. Hayati AKBAŞ - 07.03.2018 12:28

   Merhaba Furkan Bey, saç ekimi uygulaması ile ilgili tüm ayrıntıları online muayene olarak öğrenme imkanınız bulunmaktadır. Başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını; +90 530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza göndererek muayene olabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

 • Kullanıcı Yorumu

  Beyza Yıldırım - 08.03.2018 19:49

  Daha önce görmüş olduğum kemoterapi sebebi ile saçlarımı kaybettim. Görmüş olduğum tedavi saç ekimi tedavisine herhangi bir engeli olur mu?

  • Admin Yorum Cevabı

   Doç.Dr. Hayati AKBAŞ - 10.03.2018 09:43

   Merhaba Beyza Hanım, başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarınızı; +90 530 762 7002 numaralı hattımızdan asistanıma iletirseniz durum değerlendirilmesi sonrasında ayrıntıları görüşebiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

 • Kullanıcı Yorumu

  Emre Yılmaz - 13.03.2018 06:11

  35 yaşındayım saç ekimi yaptırmak istiyorum fakat illa ameliyat şeklinde mi tedavi olmam gerekiyor? Herhangi bir hap ya da krem kullanarak saçlarımı geri kazanamaz mıyım?

  • Admin Yorum Cevabı

   Doç.Dr. Hayati AKBAŞ - 13.03.2018 13:41

   Merhaba Emre Bey, saçlarını kaybetmiş kişilerde olumlu sonuç alınabilen tek tedavi yöntemi; saç ekimidir. Merkezimizde uygulanan saç ekimi ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isterseniz +90 530 762 7002 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. İyi günler dilerim.

 • Kullanıcı Yorumu

  Eren Şaşkın - 19.03.2018 07:49

  Kafamda aşırı derecede kellik var. Saç ekimi tedavisi için duyduğum kadarıyla saç olan bölgeden alıntı yapılıyormuş fakat benim hiç saçım yok. Bunun bir çözümü var mı?

  • Admin Yorum Cevabı

   Doç.Dr. Hayati AKBAŞ - 19.03.2018 09:57

   Merhaba Eren Bey, ekim yapılıp yapılamayacağına karar verebilmemiz için durumunuzu görmemiz gerekmektedir. Başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarınızı; +90 530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza gönderirseniz asistanımdan detaylı bilgi alabilirsiniz.Sağlıklı günler dilerim.

 • Kullanıcı Yorumu

  Cennet Yurdakul - 21.03.2018 07:48

  Saçkıran hastalığından dolayı saçlarım arasında bölgesel dökülmeler var. Bu sıkıntılara çözüm olacak olan saç ekimi işlemi yeterli faydayı gösterir mi?

  • Admin Yorum Cevabı

   Doç.Dr. Hayati AKBAŞ - 21.03.2018 09:28

   Merhaba Cennet Hanım,merkezimizde saçkıran olan hastalarımıza da saç ekimi uygulamaları gerçekleştirilmektedir.Ekim sonrası başarılı sonuçlar elde edilmiştir.;+90 530 762 7002 numaralı Whatsapp hattımızdan asistanım ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.Sağlıklı günler dilerim.

 • Kullanıcı Yorumu

  Batuhan Kılıç - 30.03.2018 14:46

  Saç ekimi yaptırmayı düşünüyorum fakat operasyon esnasında herhangi bir acı duymaktan kaygılıyım. Genel ya da Lokal Anestezi uygulaması yapılıyor mu?

  • Admin Yorum Cevabı

   Doç.Dr. Hayati AKBAŞ - 31.03.2018 08:06

   Merhaba Batuhan Bey, Saç ekimi uygulaması, ekim yapılan bölge uyuşturulduğu için ağrı ve acı duyulan bir uygulama değildir. Ayrıntılı bilgi için; +90 530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını gönderebilirsiniz.Sağlıklı günler dilerim.

 • Kullanıcı Yorumu

  Abdullah Karakuş - 03.04.2018 06:36

  Vücut geliştirmeye olan merakım yüzünden cildimde bazı sorunlar ortaya çıkmasının yanı sıra saçlarımın da dökülmesi problemi gündemimin üst sıralarında yer almaya başladı. Yeniden saç ekimiyle saçlarıma kavuşabilr miyim?

  • Admin Yorum Cevabı

   Doç.Dr. Hayati AKBAŞ - 04.04.2018 07:42

   Merhaba Abdullah Bey, başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını;+90 530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza göndererek asistanım ile iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

 • Kullanıcı Yorumu

  Yasin Paslanmazgil - 09.04.2018 14:12

  FUE mi FUT mu konusunda kararsızım ama FUE saç ekimini seçeceğim gibi ayrıca sunduğunuz karşılaştırma tablosu da çok işe yaramış tebrik ederim.

  • Admin Yorum Cevabı

   Doç.Dr. Hayati AKBAŞ - 09.04.2018 14:45

   Merhaba Yasin Bey.Daha detaylı bilgi alabilmek için dilediğiniz zaman 0530 762 7002 numaralı whatsapp hattımızdan asistanım ile iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dilerim.

 • Kullanıcı Yorumu

  Sinan Kaymak - 18.04.2018 06:04

  Saç ektirmek istiyorum fakat yapılan saç ekimi işleminden sonra kafatasında operasyon ve dikiş izlerinin kalır mi?

  • Admin Yorum Cevabı

   Doç.Dr. Hayati AKBAŞ - 18.04.2018 14:55

   Merhaba Sinan Bey.Saç ekimi uygulaması sonrasında başınızda iz oluşmamaktadır.Başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını 0530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza göndererek asistanımla iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dilerim.

 • Kullanıcı Yorumu

  İsmail Ok - 23.04.2018 11:24

  Faul ekimi yapıyor musunuz? sakallarımın üst kısmında boşluk ve incelmeler bulunuyorda.

  • Admin Yorum Cevabı

   Doç.Dr. Hayati AKBAŞ - 24.04.2018 09:17

   Merhaba İsmail Bey, merkezimizde sakal ekimi yapılmaktadır. Durumunuzun değerlendirilebilmesi için sakal bölgenizin fotoğraflarını; +90 530 762 7002 numaralı whatsapp hattımıza gönderirseniz asistanımla detayları görüşebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

 • Kullanıcı Yorumu

  barış - 05.05.2018 09:59

  Merhaba, saç tellerimde incelme var, aynı zamanda üst bölgelerde ve ön bölgelerde seyrelme var. saç ekimi fiyatı nedir? kredi kartı ile taksit yapma imkanı var mı?

  • Admin Yorum Cevabı

   Doç.Dr. Hayati AKBAŞ - 05.05.2018 10:24

   Merhaba Barış Bey, başınızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarınızı; +90 530 762 7002 numaralı hattımızdan asistanıma iletirseniz durum değerlendirilmesi sonrasında ayrıntıları görüşebiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

 • Kullanıcı Yorumu

  Ömer kara - 18.06.2018 15:21

  Meraba daha önce saç ekimi yaptım ama başarısız oldu. Donor bölgemde izler belli olduğu için bu yuzden saçlarımın yanlarını kisaltamiyorum sadece vücut killarindan oluşacak saç ekimi yapmak istiyorum. Sakal gogus omuzlardan çok sık vücut killarim var bunlardan ekim yapmak istiyorum. Ayrıca bunların belli bi boya kadar sadece uzayabildigini de biliyorum sadece kafamın tepesinde sırıtmicak şekilde dursun yeterli benim için. Sadece vücut killarindan yapılacak ekimin benim için başarı oranı ve ortalama fiyatı nedir yazarsanız çok sevinirim. Bi de hangi vücut kullarından ekim yapıyorsunuz onu öğrenmek istiyorum

  • Admin Yorum Cevabı

   FBM Estetik - 19.06.2018 09:35

   Merhaba Ömer Bey , başınızın farklı açılardan , ensenizin de net gözükecek şekilde çekilmiş fotoğraflarını 0530 762 70 02 numaralı Whatsaap hattımıza gönderirseniz değerlendirme sonrasında detaylı bilgi alabilirsiniz . İyi günler dilerim .

Yorum Yapın


5 + 3  Captca Değiştir
Whatsapp Destek
Facebook Messenger

WhatsApp & Mesaj

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326