Whatsapp & SMS

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326

Mail Adresimiz

info@fbm.com.tr

FUT Yöntemiyle Saç Ekimi Tekniği

FUT Yöntemiyle Saç Ekimi Tekniği
9 ay önce
0

Saç ekimi işlemleri kişinin saç kaybı yaşadığı durumlarda veya genetiksel olarak bölgesel dökülmeler yaşadığında gerekli gördüğü operasyonlardan birisidir. Bu operasyonun gerçekleştirilmesi için belirli bir seviyede saç dökülmesi, saç dökülme tipinin uygun olması, 22 yaştan büyük olunması, kronik hastalıkların olmaması oldukça önemli bir durumdur; ancak kronik hastalığı olan kişiler doktor onayı alarak saç ekimi işlemini uygulayabilmektedirler. Saç ekimi işleminde kullanılan birden çok teknik mevcuttur. Bu tekniklerden birisi de FUT tekniğidir.

FUT Yöntemi Nedir?

FUT tekniği, Kafanın arka bölümündeki saçlı derinin, deri kökleriyle beraber şerit halinde cerrahi işlemlerle olarak çıkarıldığı saç ekimi yöntemidir.

FUT Yöntemi İle Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

FUT Tekniğinde saç ekimi işlemi oldukça basit bir işlem olup, aynı zamanda da kişinin uzun vadede eski saç görünümüne kavuşması için önemli bir tekniktir.

FUE vs FUT

Saç ekimi işleminin gerçekleşmesi için bu adımlar önemlidir;

  1. İlk olarak kişinin saç kaybı yaşadığı bölge incelenmektedir.
  2. Diğer bir adım ise saç kaybı yaşanan bölgeye kök alınacak donör bölgesi belirlenir. Bu donör bölgesi ense bölgesi, koltuk altı, göğüs bölgesi gibi farklı yerlerden de elde edilebilir iken genellikle ense bölgesi tercih edilmektedir. Bunun en temel sebebi ise ense bölgesindeki kökler devamlılık arz etmekte olup daha sonrasında da kendisini yenileyebilmektedir.FUT Saç ekimi yöntemi
  3. Donör bölgesi belirlendikten sonra bu bölge uyuşturulur. Bu bölgede yaklaşık olarak 15x2 boyutunda bir kesi elde edilir. Bu bölgenin boyutu saç ekilecek bölgeye göre değişiklik gösterebilmektedir.
  4. Kesi sonucu elde edilen deri parçasından köklerin elde edilebilmesi için özel olarak petri adı verilen kaplara yerleştirilir. Kaba yerleştirilmeden önce özel bir ayrıştırma işlemi büyük oranda önemlidir. Bu ayrıştırma ile ekim için kökler hazır hale getirilmektedir.
  5. Ense bölgesinden gerekli köklerin elde edilmesi ile birlikte bu bölge dikiş atılarak kapatılır. Bu bölgenin iyileşme süreci ortalama 1 ay içerisinde iyileşmektedir.
  6. Greftlerin elde edilmesi ile birlikte bölgeye lokal anestezi işlemi uygulanır. İşlem sonrasında greftlerin yerleştirileceği miktar kadar kanal açılmaktadır.
  7. Bu kanallar köklerin yerleşeceği kadar küçük kanalladır. Büyük bir titizlik ile uzman kişi tarafından saç yoğunluğu ve yönü hesaplanarak kanallara yerleştirilir.

Bu adımların uygulanması ile birlikte saç ekimi başarılı bir şekilde gerçekleşmektedir. Bu ekim ile birlikte yaklaşık 3 hafta içerisinde saçlar dökülmektedir. Bu dökülen saçların daha sonrasında kendine gelmesi ise 4. ayın içerisinde gerçekleşmektedir. Bu ayın içerisinde saçlar uzamaya başlayarak son görünümüne kadar sağlıklı bir şekilde uzamaya devam edecektir.

0

0 Yorumlar

0
0
2
0
0

Henüz yorum yapılmamış.


FUT Yöntemiyle Saç Ekimi Tekniği için Yorum Yapın
F6uK1w

* ile işaretlenmiş alanlar zorunlu alanlardır.

TÜM UYGULAMALAR VE AMELİYATLAR