Whatsapp & SMS

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326

Mail Adresimiz

info@fbm.com.tr

Saç Ekimi Hakkında Genel Bilgiler ve Önemli Tavsiyeler

Saç Ekimi Hakkında Genel Bilgiler ve Önemli Tavsiyeler
9 ay önce
0

Saç ekimi genetik olarak yaşın ilerlemesi, kötü beslenme alışkanlıkları, strese bağlı olarak saç dökülmesi ve benzeri durumlarda saç köklerinin zayıflaması, kıl yoğunluğundaki tutuculuğun azalması ile birlikte baylarda ya da bayanlarda kendisini göstermeye başlayan kellik meydana çıkmaktadır. Teknoloji ile birlikte hayatımızda kolaylaşmış yöntemlerden birisi kelliğe çarenin bulunmasıdır.

Son yıllarda estetik tedavi yöntemlerinde en çok gelişmiş bir tedavi uygulaması olan saç ekimi uygulaması gelmektedir. İnsanlar her ne kadar kelliğin sağlıksal bir problem olmadığını savunsalar da aslında kellik ile birlikte meydana gelen birçok psikolojik rahatsızlıklar meydana gelmektedir. Kellik ile birlikte kişide özgüven eksikliği meydana çıkmaktadır. Birçok kişi kellik yüzünden meslek değişikliği bile yapmaktadır. Saç ekimine sadece estetik bir operasyon gözü ile bakılmamalıdır. Kişinin psikolojik sıkıntılarından kurtulabilmek için başvurmuş olduğu bir tedavi şeklidir. İşlem sonrasında kişi artık kendisine daha fazla güvenmeye başlar yani kısaca özgüven duygusu aşılanmış olur.

Uygulanmaya başlandığı günlerden itibaren gerek uygulanabilirliği, gerek görünümüne bağlı olarak doğallık, gerekse de komplikasyonların önlenebilmesi açısından uzun ve zahmetli bir süreç atlatabilen saç ekimi işlemleri son 10 yıl içerisinde büyük bir gelişim ve değişim gösterebilmiş bir estetik operasyondur.

Saç Ekimi Tavsiyeleri

  • Saç ekimi işlemleri sağlık ekipleri tarafından ve bir uzaman eşliğinde yapılması gereken önemli operasyonlardan birisidir. Operasyonun uzman bir doktor eşiğinde yapılıp yapılmadığı konusunda iyi bir araştırma yapılması en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan birisidir.
  • Saç ekimi operasyonu el becerisi ve tecrübe gerektiren önemli bir operasyondur. Yüz gençleştirme operasyonunda da olduğu gibi uzmanınızın kaç yıldır bu tedavi yöntemini yaptığına dair bir araştırma yapılmalı ve bu işlemleri gerçekleştirdiği süre boyunca kaç hataya saç ekimi işlemini gerçekleştirdiği bilgisi alınmalıdır.
  • Uzmanınıza aklınıza takılan her tür soruyu sormayı ihmal etmeyin. Saç ekimi estetik açıdan büyük bir önem arz eden bir operasyon olmasından dolayı doktorunuzun size ve beklentilerine vakit ayırması ve dinlemesi gerekmektedir.
  • Reklam amacında değişik isimlerde sizlere sunulmuş olan uygulamalara gereğinden fazla güvenilmemelidir.
  • Doktorunuzun daha önce saç ekimi uygulaması gerçekleştirmiş bir hastası ile iletişime geçmek istediğinizi söyleyin ve bu sayede birebir şekilde o hasta ile konuşarak aklınıza takılan sorulara cevap arayın.
  • Saç ekimi işlemi öncesinde mutlaka iyi bir araştırma yapmış olduğunuz kararına varmalısınız ki daha sonra bir karar verebilmelisiniz.
  • Yüksek sayıda tek seferde greft ekimini tercih edilmemesi konusunda uzmanınızı uyarın. Bu şekilde uygulanan yöntemde donör bölgede de aşırı yüklenme olmasından dolayı 2. operasyon gereksinimi olduğunda imkânsız bir hal alabilmektedir.
  • Uzmanınızla beklentileriniz hakkında konuşarak donör bölgeniz sizlere sağlamış olduğu da imkânların uyumlu olup olmadığı konusundan emin olunmalı. Abartılı vaatlerde bulunulan yerlerde değil işini ciddiye alan uzmanlarla saç ekimi işlemi yapılması konusunda hassas olunmalıdır. Birkaç adımda saç ekimi konusunda bilgilerden bahsedelim.
  • Saç dökülmesi gerek psikolojik sebepler gerekse de yetersiz beslenmeden kaynaklanan sebepler ya da sosyal ve psikolojik olarak insanı etkileyen önemli sebeplerden birisidir.
  • Erkek ya da kadınlarda gün içerisinde 100 saç teli kaybı ve saç büyümesi döngüsü doğru orantılıdır.

Saç Ekiminde Karar Aşaması


Saç ekimi işlemi için ilk gerekli olan şey karar verme aşamasıdır. Saç ekimine karar verme aşamasında saç dökülmesinin bir geri dönüşünün olmadığını ve günden güne artan bir dökülme çeşidi olmasıyla birlikte karar aşaması sabitlenmiş olur. Karar verme aşamasında saç ekimi konusunda yeterince bilgi edinilmeli ve bu doğrultuda saç ekimi sırasında uygulanması gereken yollar hakkında bilgi sahibi olunması gerekmektedir.

İnternet araştırmaları olsun ya da uzmanlar tarafından gerekli bilgiler geniş bir çerçeve içerisinde toparlanmalı ve kaynakların güvenilir olması konusunda hassaslık gösterilmesi gerekmektedir. Saç analizi kişinin saçında meydana gelen dökülme çeşidini ve seviyesini ortaya çıkartacak olan bir işlemdir.

Yüz üstü yatırılmış olan hastanın kafa bölgesinde ilk olarak alkol yardımı ile dezenfekte edilmesi gerekmektedir. Donör bölge denilen kısım genellikle arka iki kulağın arasında kalan ense kısmıdır. Herhangi bir acı hissedilmesini sağlamamak adına lokal anestezi ile uyuşturulur. İşlemin çok ince uçlu olmasından dolayı hasta hafif bir ağrı hissedebilir fakat bu ağrı uzun süre sürmez. Hastalar gür bir saça sahip olmak için diğer estetik operasyonlarda olduğu gibi mesela burun estetiği operasyonlarında yaşadığı gibi morluklar ya da şişlikle ile karşı karşıya kalmaz.

0

0 Yorumlar

0
0
5
0
0

Henüz yorum yapılmamış.


Saç Ekimi Hakkında Genel Bilgiler ve Önemli Tavsiyeler için Yorum Yapın
0jGONQ

* ile işaretlenmiş alanlar zorunlu alanlardır.

TÜM UYGULAMALAR VE AMELİYATLAR