WhatsApp : +90 530 762 70 02 444 1 326

Kaş Kaldırma

4 + 0  Captca Değiştir

*Belirlemiş olduğunuz tarih merkezimizin yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir.

4 + 2  Captca Değiştir
3 + 2  Captca Değiştir
(2 Kişi Oy Verdi. Ortalama Puan : 3.0)

Kaş Kaldırma

Kaşlarımız yüz ifademizi yansıtmamızda ve mimi yaparken en çok kullandığımız yapılardandır. Sinirli, sevinçli, şaşkın olduğumuzu kaşlarımız ile ifade edebiliriz ve bu yüzden kaşlarımızın her zaman için güzel bir görünüme sahip olmasını isteriz ancak yaşlanmalar ile birlikte kaşlarda görülen sarkmalar üst göz kapağımızda ve yüzümüzün genel görünümünde bozukluklara neden olabilir. Bu durum yüzümüzün daha da yaşlı görünmesine ve kendimizi ifade ederken kullandığımız mimikleri kullanmakta sorun yaşamamıza neden olabilir. Kaş kaldırma estetiği ile bu durumdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Kaş kaldırma uygulamasından sonra kaşlarınız eski seviyesine getirilir ve yüz ifadenizde gençleşme görülür. Bu sayede de eskisi gibi her türlü mimiğinizi gösterebilir ve daha genç görünebilirsiniz.

kaş kaldırma

Kaş Kaldırma Yöntemi Seçimi

Kaş kaldırmada seçenekler fazla olduğundan doğru seçimi yapmak için kişinin durumuna bakılmalıdır; çünkü kişinin eğer kaş kaldırma yöntemiyle kaşlarının kaldırılması sonrasında sorunlar yaşanabilir bu gibi durumların yaşanmaması için uygulama yapılmadan önce kaşların ne kadar kaldırılması gerektiği ve nasıl bir uygulama yapılması gerektiği tasarlanmalıdır. Yöntemin seçilmesinin yanı sıra kaş kaldırma estetiğinde hastanın durumuna göre göz kapağı kaldırma, alın germe, şakak germe gibi işlemlerde eğer gerekliyse daha iyi bir görünüm için bu uygulamaların hepsi yapılmalıdır.

Botoks İle Kaş Kaldırma 

Botoks ile kaş kaldırma,  ağrısız ve hızlı bir şekilde uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntemde kaş çevresine  botoks enjeksiyon ile uygulanmaktadır. Uygulanan enjeksiyon ile kaşlar yüz yapısına uygun bir şekilde yukarı doğru kaldırılır. İşlem ortalama olarak 6 - 7 dakika sürmektedir. Botoks sonrasında hafif şişlikler ve morarmalar görülmektedir. Ancak uygulanan buz kompleksi ile bu şişlik ve morluklar kısa süre içerisinde yok olur.

kaş germeGerme Yöntemi İle Kaş Kaldırma

Bu yöntem ile yapılan kaş kaldırma işlemi kalıcıdır ve geçler ile orta yaşlı kişiler için oldukça faydalı bir yöntemdir. Öncelikle kaşın yeni pozisyonu planlanır. Kaşın üst kısmından kesi işlemi yapılır ve belirlenen deri çıkarılır. Kaş yukarıda bulunan deri ile birleştirilir. Lokal anestezi ile yapılmaktadır.

İple Kaş Kaldırma Yöntemi

İple kaş kaldırma yöntemi iyileşme sürecini en kısa süreye indirgemek için oluşturulmuş çağdaş bir tedavi uygulamasıdır. İple kaş kaldırma uygulamasında saç çizgisinin hemen içerisinden mikro cihazlar aracılığıyla giriş sağlanarak düşen kaşların kafatasına askıya alınmasıdır.

Ameliyatsız bir operasyon olarak geliştirilen bu yöntem eş zamanlı olarak ta örümcek ağı estetiği, botox, ultherapy yöntemleri ile de entegre edilerek uygulanır. Bu uygulama yöntemi sayesinde de yüzdeki kırışıklık ve gevşeyen cilt dokusu da toparlanmış olur.

Kaş Kaldırma Sonrası

Operasyon sonrasında bireylerin belirlenen zaman aralıklarında kontrollere gelmeleri gerekmektedir. Bu kontroller esnasında kaşın yeni görünümüne alışması incelenir. Eğer fazla kaldırma ya da kaşın bu kaldırmadan kaynaklı farklı görünmesi gibi durumlarda hemen müdahale yapılmaktadır. Kaş kaldırma estetiğinden sonra hastaların belli bir süre boyunca çok fazla mimik yapmaması yani kaşın yorulmaması gerektiğinin bilincinde olmaları beklenir,  aksi takdirde tam performans alınmayan bir tedavi olmuş olur. O yüzden bu estetikten sonra doktorlarınızın dediklerini harfiyen uygulamanız gerekmektedir.

kaş kaldırma botoks

Kaş Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yer çekimine etkeni ve de yaşa bağlı olarak alında bulunan kaslar, dokular günden güne zayıflamaya başlar. Yumuşak bir dokusu olan kaş bölgesi de bu sebeplerden dolayı zayıflayarak düşmeye sebep olur. Sürekli yorgun bir görünüm sağlanmasına zemin hazırlayan kaşlar kişi ya da kişileri rahatsız etmeye başlar bu sebepten dolayı da kaş kaldırma operasyonlarına başvurulur. Gelelim kaş kaldırma ameliyatı nasıl yapılır sorusuna;

Kaş kaldırma operasyonuyla birlikte alında oluşan belirgin kırışıklıkların azaltılması, kaşlardaki doğal kemerin yeniden canlandırılması ayrıca da gevşemiş olan kasların sıkılaştırılması sağlanmaktadır. Bu sayede de yorgun ve endişeli görünen yüzümüzden sıyrılıp dinlenmiş ve en önemlisi taptaze, genç bir yüze sahip olunması planlanmaktadır. 

Ameliyatsız Kaş Kaldırma

Kaş kaldırmak için uygulanan yöntemde özel dikendi çıkıntılara sahip olan ipliklerle yapıldığı zaman operasyon daha da basit bir hal almaktadır. Bu yapılan küçük operasyonun sonunda pansumana bile gerek kalmamaktadır. Ayrıca bu uygulamanın en önemli yanı ise yüzde hiçbir şekilde bir iz bırakmaz. Fakat 20 ila 25 gün yani neredeyse 3 hafta süre ile alın bölgesine ağır makyaj ya da masaj yapılmamalıdır.

Üç günün sonunda duş alınabilir. Ameliyatsız yani iple kaş asma operasyonunda, ipler kopar mı? Diye akıllarda sorular kalmaktadır; fakat kaşların kaldırılması sırasında çift ip tekniği uygulanmaktadır. Kaş bölgesi oldukça hareketli mimiklerin olduğu bir bölge olmasından dolayı yerleştirilen ipin üzerine binen ağırlığı azaltmak maksadında çift ip tekniği uygulanmaktadır. Bu nedenden dolayı en ipin kopması ne de kaşın tekrar düşme olasılığı ortadan kaldırılır.


Sık Sorulan Sorular


Hastaların aklına gelen önemli sorulardan bir tanesidir ancak kaş kaldırma operasyonu uygulatmak isteyen hastalara gönül rahatlığıyla uygulatabileceklerini söylememiz gerekir çünkü operasyon sonrasında sadece siz ve doktorunuz bu değişimi görebilecektir.
Hayati AKBAŞ Instagram
Yorumlar
    Bu yazıya henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu hemen şimdi siz yapabilirsiniz..

Yorum Yapın


1 + 6  Captca Değiştir
Facebook Messenger

WhatsApp & Mesaj

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326