WhatsApp : +90 530 762 70 02 444 1 326

Lazer ile Hemanjiom Tedavisi

9 + 6  Captca Değiştir

*Belirlemiş olduğunuz tarih merkezimizin yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir.

9 + 0  Captca Değiştir
9 + 7  Captca Değiştir
(4 Kişi Oy Verdi. Ortalama Puan : 4.3)

Lazer ile Hemanjiom Tedavisi

Gelişen teknoloji, zamanımızın en mühim sağlık problemlerinden biri haline gelen hemanjiom vakaları için de ameliyatsız iyileştirme imkânları geliştirmiştir. Halk arasında damar beni ve gül lekeleri olarak da bilinen bu hastalık; karaciğer kaynaklı, iyi huylu, doğumsal tümördür. Kelime anlamı iyi huylu damar tümörü olsa da tedavi edilmediği takdirde büyük psikolojik travmalara ve sağlık sorunlarına yol açabilir. Bazı hemanjionlar kendiliğinden geçebildiği gibi, kendiliğinden geçmediği durumlarda ilerleyerek vücudun her yerini kapsayabilir.

lazer hemanjiom tedavisiHemanjiom tedavisinde gerekmekte olan yöntem, nerede olduğu  ve ne kadar büyük olduğuna göre tedavi uygulanmaktadır. Büyük operasyon gerektiren hemanjiom vakaları ilerlemiş vakalardır ve genelde kötü huylu damardan kaynaklanmaktadır. Ameliyatsız hemanjiom alternatiflerinden en yaygın olanı ise lazer yöntemidir. Günümüzde teknolojiye bağlı olarak gelişen ve başarıya ulaşmış şekilde devam eden Lazerle Hemanjiom Tedavisi bulunmaktadır.

Oldukça çok alanda etkinliği ispat etmiş olan lazer teknolojisi, hemanjiom tedavisinde de ihtiyaçlara çoğu zaman yanıt verebilmektedir. hemanjiom tedavisiTedavinin başarıya ulaşması için her hastalıkta olduğu gibi, erken teşhis ve erken müdahale önemlidir; ancak lazerle Hemanjiom tedavisinin başarıya ulaşması, hemanjiomun yüzeysel olması ve fazla derinde olmaması şartına da bağlıdır. Lazerli tedavide ise yöntem  şu şekildedir: Filtrelerle sınırları belirlenmiş yüksek bir ısı taşıyan lazer ışınının, damar beni de olarak bilinen hemanjiomlu bölgeye uygulanması şeklinde meydana getirilen bir iyileştirme metodudur. Yüksek ısı ile hemanjiomlu bölgeyi tahrip etmek amaçlanmakta ve iyileşme sürecine iyi yönde etki etmesi beklenilmektedir.

Lazerle Hemanjiom Tedavi İşlemi Ne Kadar Sürer?

Tedavi süreci seanslar şeklinde belli aralıklarla uygulanır. Bu aralıklar genellikle ayda bir olacak şekilde ayarlanır. Bazı vakalarda tedavi süreci uzun süreli ve biraz da uğraştırıcı olacağından, öncelikle hasta ve hasta yakınları iyi bir şekilde bilgilendirilmelidir. Bu uzun süreli tedavi gerektiren, kötü huylu damardan kaynaklanan damar benlerinde tedavi süresi 10-15 seansı bulabilir. Abartılı olmayan damarsal sorunlarda ise daha erken iyileştirme sağlanabilir.

Lazerle tedavi yöntemi anlattığımız detaylardan da anlaşılacağı üzere genelde yüzeysel damar tümörleri için uygulanabilen tedavi yöntemidir. Lazerle tedavi olamayan vakalarda ise diğer tedavi yöntemlerine başvurulur.

Bunlar Ameliyatla, ilaç enjeksiyonuyla ya da köpükle bebeklerde hemanjiom tedavisi şeklinde sıralanır. lazer ve hemanjiom tedavisi

Ameliyatla Tedavi

Cilt kesilerek hemanjioma sebebiyet veren damar yumağına ulaşılır ve bu dokuyu kesmek suretiyle gerçekleştirilir. Aşırı kanamalı bir ameliyat olması sebebiyle kan stokuyla ameliyata girmek gerekir. Ameliyat sonrasında da kan kaybı olabileceği için kan stoku konusu göz ardı edilmemelidir.
 

çocuklarda hemanjiom

İlaç Enjeksiyonuyla Tedavi

Sklerozan adı verilen ve damar yakıcı özelliğiyle bilinen maddenin hemanjioma sebebiyet veren damar yumağına enjekte edilmesiyle gerçekleştirilen bir tedavi yöntemidir. Damarın aldığı sklerozan maddesinin etkisiyle zamanla büzüşerek yok olmasıyla tedavi sonlandırılır. En az riskli, kanamasız ve en iyi sonuç veren uygulamadır.

Köpükle Tedavi

Köpükten kasıt ilaçtır. İlaç enjeksiyonu tedavisi prensibiyle paralel bir uygulamadır. Tek başına uygulandığında yetersiz kalabilmektedir.

Hayati AKBAŞ Instagram

Lazer ile Hemanjiom Tedavisi Yorumları


 • Kullanıcı Yorumu

  Fatih tas - 20.02.2017 22:26

  burunda kizariklik var muayne olma sansi varmi watsap uzerinden

  • Admin Yorum Cevabı

   FBM Estetik - 21.02.2017 12:55

   Merhaba Fuat Bey, 0530 762 70 02 whatsapp numaramızdan bize ulaşabilisiniz.

Yorum Yapın


7 + 9  Captca Değiştir
Whatsapp Destek
Facebook Messenger

WhatsApp & Mesaj

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326