WhatsApp
FBM Estetik
Anasayfa Somon DNA
HIZLI RANDEVU
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
eCOulL

Somon DNA

Somon DNA

Canlı dokunun yapı taşı DNA’dır. DNA ise protein yapılıdır. DNA dokularımıza ait tüm özellikleri hafızasında barındırır ayrıca kalıtım ile geçen tüm fiziksel özelliklerden de DNA’larımız sorumludur.

Yapılan araştırmalar somon balığı sperm DNA’ sının (SOMON DNA) insan DNA’sı ile çok yakın benzerlik gösterdiğini ortaya koymuştur. Elde edilen bu bilgiler ışığında SOMON DNA içerikli ürünlerin, yıpranmış ve yaşlanma belirtileri gösteren insan dokusunun tamirinde kullanılabileceği düşüncesine yoğunlaşılmıştır.

Somon DNA Nedir?

SOMON DNA + Hyalüronik solüsyon cilt- cilt altı nem dengesi, bağ doku yenilenmesi ve yaşlanmanın geciktirilmesi şeklinde getirilere sahiptir. Bu sayede cilt ışıltı ve tonus artışı (gerginlik) kazanır. SOMON DNA uygulamasının neden olduğu dermal ve supdermal DNA yenilenmesi doku gençleşmesi ile sonuçlanır. Devam edecek yaşlanma süreci ise yavaşlatılarak hastaya zaman kazandırılmış olur.

Günümüzde SOMON DNA içeren bu ürünlerin yaşlılık belirtilerini engellediği ve hatta meydana gelmiş olan belirtileri ortadan kaldırıp iyileştirdiği yönünde klinik çalışmalar mevcuttur.somon-dna

SOMON DNA ve onunla kombine edilmiş Hyalüronik Asitli solüsyonların kullanımı oldukça yaygınlaşmış durumdadır. Hyalüronik Asit ise vücudumuzun bağ doku yani destek doku elemanlarımızdan bir tanesidir. Hyaluronik Asit ve SOMON DNA’ dan oluşan bu kombinasyon medikal estetik alanında özellikle cilt- cilt altı dokuyu onarmak ve yenilenmesini uyarmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu sayede ciltte elastikiyet artışını sağlayan kolajen ve elastin sentezi meydana gelir. Bu medikal içerikteki Hyaluronik Asit cildin nem doygunluğunu sağlarken DNA molekülü ile yeni sentez uyarılarak cilt altı bağdokusu ve cildin güzelleşmesi ve gençleşmesi sağlanır.

Ayrıca yaşlanmayı geciktirici bir etki olarak anti-oksidan sistem hareketlendirilmiş olur. Anti-oksidan sistem, yaşayan hücrelerde, artık maddelerin uzaklaştırılmasını ve tüketilen enerjinin yerine konulması gibi çalışma mekanizması ile çalışır.

SOMON DNA uygulaması yeni nesil bir cilt gençleştirme, yaşlılık geciktirici ayrıca da sonuçları oldukça yüz güldürücü olan medikal estetik bir uygulamadır.

Somon DNA Hakkında Sık Sorulan Sorular

Somon DNA uygulaması mutlaka hekim tarafından uygulaması gereken ve cildi tatbik etmesi gereken bir uygulamadır. Çünkü bir etken madde kullanılması söz konusudur. Bu etken maddenin kişinin cilt yapısıyla uyumunu ancak bir hekim değerlendirmelidir.

Somon DNA uygulaması ciltte onarıcılık özelliği olan bir uygulamadır. İhtiyaç duyan cilde uygulanır ve ciltte onarım sağlar. Anti-aging açısından destek sağlar. Kalıcılığı ise kişinin cildi iyileştikten sonraki metabolizma hızına bağlıdır. Yani ilerleyen süreçlerde uygulamanın tekrarlanması gerekebilir.

Somon DNA uygulaması, somon DNA molekülüne alerjisi olmayan her cilde uygulanabilir.

Somon DNA molekül olarak insan DNA’sı ile uyum içerisinde, insan DNA’sına çok benzeyen bir moleküldür. Bilinen bir yan etki ve alerjik reaksiyon söz konusu değildir. Ancak şu da bilinmelidir ki çok düşük yüzdeler bile söz konusu olduğu için mutlaka ve mutlaka hekim tarafından uygulanması gereken ve aksi bir reaksiyon durumunda hekim tarafından müdahale gerektiren bir uygulama çeşididir.

Somon DNA uygulaması seanslarla devam edilebilir. Bu seans sayısını ortalama olarak 3-5 olarak değerlendirmek mümkündür. Seans sayısını cildin ihtiyaç durumu, onarıma gereksinim duyulan seviye belirleyecektir.
 • ziyaretçi
  Pelin
  23.11.2018
  tam olarak ne işe yarıyor Somon Dna?
 • doktor
  Doç. Dr. Hayati AKBAŞ 23.11.2018
  Merhaba Pelin Hanım , Somon DNA uygulaması ile ilgili +90 530 521 86 99 numaralı Medikal Estetik Bilgi Hattımız'ı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. İlginiz için teşekkür eder iyi günler dileriz.
eCOulL
KAPAT
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
eCOulL
KAPAT
DOKTORA SOR

Alakalı Makaleler