WhatsApp
FBM Estetik
Anasayfa Dermaroller
HIZLI RANDEVU
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
u1py7j

Dermaroller

Dermaroller

Cilt tedavisi, cilt gençleştirme, akne ve sivilce tedavisi, kırışıklık tedavisi gibi birçok nedenle uzun süreli araştırmalar yapılır. Bu araştırmaların sonuçlarında dermarolleri de görmeniz olasıdır ve diğer yöntemlere nazaran daha etkili çözüm sunan bir uygulamadır.

Dermaroller Nedir?

Dermaroller, silindir şeklinde bir aparatın çevresine sıra ile yerleştirilen yüzlerce titanyum mikro iğneden oluşan bir el cihazıdır. Bu iğneler 0,5 veya 2 milimetre uzunlukta, 0,1 milimetre çapındadır. Kullanılan iğneler titanyum olduğu için paslanmaz niteliktedir. Cerrahi müdahalede bulunulmadan en iyi sonuçları veren cilt bakım yöntemlerinin başında gelen dermaroller hızlı ve kalıcı sonuçlar vermesiyle kadın ya da erkek herkesin tercihleri arasında yer alıyor.

Dermaroller Faydaları Nelerdir?

 1. Dermaroller, akne oluşumunu engelleyerek, akne sonrasında oluşan lekeleri ortadan kaldırılmasında etkili olur.
 2. Ciltteki genişleyen gözeneklerin küçülmesini sağlar.
 3. Güneş ışınlarından zarar görmüş cildin iyileşmesine yardımcı olur.
 4. Ayrıca saç kaybı yaşayan kişilerin tedavilerinde, göz çevresinde oluşan morluklar ve torbalar için de kullanılabilmektedir.
 5. Boyun ve dekolte bölgelerinde görülen kırışıklıklar ve sarkmalar için kullanılabilen uygulamanın çatlaklar üzerinde de gözle görülür bir  etkisi vardır.
 6. Bu sorunların yanı sıra siğil tedavisinde de kullanılabilmesi mümkündür.
 7. Sonuçları kalıcıdır. Deri bu tedavide kendini onardığı için bir süre sonra eski haline dönmesi mümkün değildir.
 8. İnce kırışıklıklar üzerinde etkilidir. Derinin kalitesi dermaroller sayesinde artar.dermaroller

Dermaroller Hangi Bölgeler İçin Kullanılır?

 • Yüz,
 • Vücut,
 • Saç bölgesi,
 • Selülitli bölgeler
 • Göz altı bölgelerinde etkili olabilmektedir.

Yapılan uygulamalarla oldukça tatmin edici sonuçlar alındığı saptanmıştır.

Dermaroller Uygulaması Öncesi

Dermaroller uygulamasının öncesinde bazı hazırlıklar yapılması gerekmektedir. Öncelikle cildinizde bulunan makyaj çok iyi bir şekilde temizlenmelidir. Temizleme sonrasında cildin dezenfekte de edilmesi oldukça önemlidir. Daha sonrasında işlemi yapılacak bölgeye saf hyaluronik asit uygulanır. Uygulama öncesinde uygulama yapılacak alana anestezi etkisi veren yani uyuşma sağlayan kremler sürülmektedir. Bunun sonucunda uygulama yapılan kişi herhangi bir acı hissetmemektedir. Bu hazırlık sonrasında dermaroller kullanılabilmektedir.

Dermaroller Uygulaması

Cihaz dik bir şekilde bölgeye uygulanmalıdır. Bu şekilde cilde girip çıkan ultra ince iğneler, cildin üst kısmında mikroskobik delikler açılmasına yol açar.

Yapılan dermaroller uygulaması esnasında kullanılan iğneler derinin üst kısmına mikro delikler açmaktadır. 15 defa ard arda uygulandığında 2 santimetrelik bir bölümde yaklaşık 250 ile 500 arasında mikro delik açılmaktadır. Açılan bu delikler cilde yarar sağlamaktadır. Bu sayede cildin kendini yenileme özelliği devreye girer. Böylelikle cildin yenilenmesi ile cilt sorunlarının ortadan kalkması ve engellenmesi sağlanır.

Uygulama ortalama olarak yarım saat - 45 dakika arasında sürmektedir. Bölgeye göre değişen süre 1 ile 3 saat arasında da gözle görülür bir değişiklik görülmeye başlanmaktadır. Uygulanan süre boyunca kolajen ve elastin sentezi sağlanmaktadır. Bu uygulamalarının yanı sıra kan dolaşımında da hızlanma meydana gelmektedir.

Sonuç olarak cildin sıkılaşması ve elastik yapısının gelişmesi sağlanmış olur.

Dermaroller Uygulaması Sonrası

Dermaroller uygulaması oldukça özenle yapılması gereken bir uygulamadır. Uygulama sonrasında ciltteki etkileri hemen gözlemlenebilmektedir. Cildin kendini yenileme süresi  bu süreç sonrasında hızlı bir şekilde başlar.

Cihaz ile uygulama sonrasında ise kişiye peptid maskesi uygulanmaktadır. Bu maske yatıştırıcı özelliğe sahiptir.

Yapılan uygulama sonrasında bazı hassas bölgelerde ufak çaplı kanamalar görülebilir. Uygulama yapılacak alana; hem uygulama sırasında hem de uygulama sonrasında cildin yenilenmesini sağlayan özel kremler sürülmektedir. Sürülen bu kremler sayesinde iğnenin daha fazla etki etmesi sağlanmaktadır.

Yapılan uygulamanın ardından bir süre güneş ışığından uzak durmak gerekmektedir. Ciltteki gözeneklerde açılmalar meydana geldiği için güneş ışınları bu bölgelere zarar vermektedir; eğer kişinin mutlaka dışarı çıkması gerekirse 50 faktör güneş kremi kullanması tavsiye edilmektedir.

Dermaroller Uygulaması Kaç Seans Sürer?

Uygulama 2-6 hafta arasındaki periyotlarda uygulanmalıdır. En iyi sonuçları almak için ise en az 5-6 seans işlem görülmelidir. Sonuçları tam manasıyla gözlemlemek için ise en az 3 ay beklemek gerekmektedir.dermaroller-nedir

Dermaroller Diğer Cilt Tedavileri İle Beraber Kullanılabilir Mi?

Halihazırda herhangi bir cilt yenileyici işleme devam ediyorsanız dermaroller tedavisini bu işlemlerle beraber yürütebilirsiniz. Kimyasal peeling, fraksiyonel lazer, PRP ve mezolif gibi işlemlerle beraber dermaroller yapılmasının hiçbir sakıncası yoktur. Hatta tedavi sürecini hızlandırdığı ve daha iyi sonuçlar alındığı da gözlemlenmiştir.

Dermaroller Acıtan Bir Uygulama Mı?

Dermaroller uygulaması ilk etapta kişiye biraz acı verebilir; ancak ikinci seans sonrasında acı hissi azalmakta hatta tamamen geçmektedir. Eğer uygulama yapılan kişi acı hissetmeye devam ederse ve rahatsız olursa bölgenin uyuşması için kremler kullanılabilmektedir. Uygulanan kremler sonrasında uygulama yaptıran kişinin acı hissi tamamen ortadan kalkmaktadır.

Dermaroller Kullanılmadığı Durumlar

Dermaroller başarı oranı yüksek bir tedavi olmasına rağmen bazı durumlarda uygulanamamaktadır.

 • Kanser hastalarına,
 • kemoterapi gören kişilere,
 • daha önce uygulamayı tercih etmiş ve vücudunda iz kalan kişilere uygulanmaması gerekmektedir.
 • sedef hastalarına,
 • rozase, egzama rahatsızlığı olanlara
 • aktif olarak enfeksiyonu olanlarda,
 • gebelik ve emzirme durumlarında,
 • doğum kontrol hapı kullananlarda da tavsiye edilmemektedir. Uygulama yaptırmak isteyen kişilerin bu durumlara dikkat ederek uygulamayı tercih etmeleri gerekmektedir.

Dermaroller Hakkında Sık Sorulan Sorular

Yüzünde aktif halde sivilcesi bulunan hastalara dermaroller uygulaması yapılması önerilmez. Çünkü bu sayede yüzündeki akneye neden olan mikrobik durumun cildin tamamına yayılması gibi bir risk söz konusu olabilir.

Dermaroller uygulaması kontrollü bir şekilde ciltte minik delikler açarak o bölgede doku yenilenmesinin, yara iyileşmesinin tetiklenmeye çalışıldığı bir uygulamadır. Evet, cildin yenilenmesi, daha iyi ve genç hale gelmesi noktasında fayda sağlar. Sonuçları ise kişinin metabolik olarak yaşamaya devam ettiği süreçte tekrar tekrar uygulamalara gerek duyulabilir.

Cilt yenilemek için geliştirilen yöntemleri arasında yerini duyuran ve yepyeni bir uygulama olan Dermaroller sayesinde kök hücre ekstresi içeren malzemelerin cilt derisi altına 200 kat ya da daha fazla geçmesi sağlanmaktadır. Bu uygulama yöntemi ile akne izlerindeki geniş gözeneklerin sıkılaştırılması gözaltında oluşmuş morlukların giderilmesi veya da saç dökülmesi gibi birçok problemlerin oldukça başarılı sonuçların elde edilmesine zemin hazırlanmaktadır. Üç ile dokuz ay arasında tam anlamıyla sonuç alındığının ve de düzenli çalışmalar ile 6-8 sonrasında % 200 artış olduğu gözlemlenmektedir. Uzmanlara göre cilt yapısının yaşlanmasının ve de korunmasının geciktirilmesi için cilt bakımının çok önemli olduğunu belirtmişlerdir.

Uzmanların kontrolüne bağlı olarak seanslar değişiklik gösterebilmektedir. Seanslar haftada bir defa veya on günde bir defa yapılabilmektedir. Ortalama olarak on seans sonrasında sonuca ulaşılabilmektedir. Seans aralıklarının belirlenmesindeki en belirleyici şey kullanılan iğnelerin boyutudur. Cihazlardaki iğnelerin boyutu büyüdükçe buna bağlı olarak seans aralıkları da uzamaktadır.

Dermaroller uygulaması kesinlikle alerjik bir uygulama değildir. Alerjenlerle ilgisi söz konusu değildir. Dolayısıyla alerjik bünyelerde de uygulanabilir. Beyaz tenli kişilerde de uygulanmasında herhangi bir sakınca yoktur. Beyaz tenli olup yüzünde çok fazla sayıda kılcal damarı olan kişilerde önerilmez.

Yüz bölgesinde geçirilmiş olan estetik cerrahi işlemin özelliğine bağlı olarak bu işlemden 2-4 hafta kadar sonra dermaroller uygulaması yapılmasının herhangi bir sakıncası yoktur.

 

Dermaroller uygulaması her yaşta hastaya uygulanabilir. Yalnız genç yaştaki bir cilde yoğun tahribatlı bir şekilde yapılması gereksiz ve uygunsuzdur.
 • ziyaretçi
  Fatma Dinçer
  09.10.2017
  Hocam benim en büyük arzum size gelip yüzümü gerdirmek ama imkanım yok.Birgün olur inşallah.Ben 4 defa dermaroller uyguladim ardından e vitamini sürdüm hiçbirfark yok.Cildimin sıkılaşıp toparlanması için ne kullanmaliyim.41 yaşındayım ve yaşlanmak psikolojimi çoook bozuyor.Sonsuz saygılarımla...
 • ziyaretçi
  yıldız yılmaztürk
  20.05.2018
  Mrb öncelikle şunu belirteyim ki merkeziniz gerçekten çok kaliteli ve de başarılı Ben başta işlem yaptırmaktan korkuyodum hülya hanımın sıcak kanlılığı samimiyeti dürüstlüğü beni ikna etti bu işi sadece para için yapmadığı belli kendisine sonsuz teşekürler...
 • doktor
  Doç. Dr. Hayati AKBAŞ 23.05.2018
  Merhaba Yıldız Hanım , Güzel düşünceleriniz için teşekkür ediyoruz.İyi günler dileriz.
 • ziyaretçi
  Süleyman Yazar
  13.12.2020
  Dermaroller akne skarları için etkili olurmu ve benim cildim yağlı dermaroller tedavisinden sonra hangi serumu kullanmam gerekiyor
 • doktor
  FBM ESTETİK 14.12.2020
  Merhaba Süleyman Bey. Akne skarları ile ilgili tedavi şekli ve sorularınız için 0530 521 8699 numaralı medikal estetik whatsapp hattımızdan bize yazabilirsiniz.Sağlıklı günler dileriz.
u1py7j
KAPAT
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
u1py7j
KAPAT
DOKTORA SOR

Alakalı Makaleler