Whatsapp & SMS

+90 530 762 70 02

Telefon Numaramız

444 1 326

Mail Adresimiz

info@fbm.com.tr

BİZE ULAŞIN BİZE ULAŞIN Randevu Al
Dermaroller

Dermaroller uygulamasının genel olarak kış aylarında yapılması uygun olsa da yaz aylarında da sık tercih edilmektedir. Yaz aylarında ciltte oluşan güneş lekeleri insanları oldukça huzursuz etmektedir.

Dermaroller Nedir?

Güneş lekelerinin tedavisinde ve çatlak tedavisinde Dermaroller uygulaması kullanılabilmektedir. Bu uygulama kısa sürede verimli sonuçlar alınabilen etkili bir uygulamadır.

dermaroller faydalarıDermaroller Faydaları Nelerdir?

  1. Dermaroller, akne oluşumunu engelleyerek, akne sonrasında oluşan lekeleri ortadan kaldırılmasında etkili olur.
  2. Ciltteki genişleyen gözeneklerin küçülmesini sağlar.
  3. Güneş ışınlarından zarar görmüş cildin iyileşmesine yardımcı olur.
  4. Ayrıca saç kaybı yaşayan kişilerin tedavilerinde, göz çevresinde oluşan morluklar ve torbalar için de kullanılabilmektedir.
  5. Boyun ve dekolte bölgelerinde görülen kırışıklıklar ve sarkmalar için kullanılabilen uygulamanın çatlaklar üzerinde de gözle görülür bir  etkisi vardır.
  6. Bu sorunların yanı sıra siğil tedavisinde de kullanılabilmesi mümkündür.

Dermaroller Hangi Bölgeler İçin Kullanılır?

  • Yüz,
  • Vücut,
  • Saç bölgesi,
  • Göz altı bölgelerinde etkili olabilmektedir.

Yapılan uygulamalarla oldukça tatmin edici sonuçlar alındığı saptanmıştır.

Dermaroller Nasıl Kullanılır?

Dermaroller uygulamasının öncesinde bazı hazırlıklar yapılması gerekmektedir. Öncelikle cildinizde bulunan makyaj çok iyi bir şekilde temizlenmelidir. Temizleme sonrasında cildin dezenfekte de edilmesi oldukça önemlidir. Daha sonrasında işlemi yapılacak bölgeye saf hyaluronik asid uygulanır. Bu hazırlık sonrasında Dermaroller kullanılabilmektedir.dermaroller bölgeleri Cihaz dik bir şekilde bölgeye uygulanmalıdır. Bu şekilde cilde girip çıkan ultra ince iğneler, cildin üst kısmında mikroskobik delikler açılmasına yol açar.

Açılmış olan delikler ile cildin kendini yenilemesi için gerekli olan tetikleme işlemi gerçekleştirilmiş olmaktadır. Cihaz ile uygulama sonrasında ise kişiye peptid maskesi uygulanmaktadır. Bu maske yatıştırıcı özelliğe sahiptir.

Uygulama ortalama olarak yarım saat 45 dakika arasında sürmektedir. Bölgeye göre değişen süre 1 ile 3 saat arasında da gözle görülür bir değişiklik görülmeye başlanmaktadır. Uygulanan süre boyunca kollajen ve elastin sentezi sağlanmaktadır. Bu uygulamalarının yanı sıra kan dolaşımında da hızlanma meydana gelmektedir.

Sonuç olarak cildin sıkılaşması ve elastik yapısının gelişmesi sağlanmış olur. Yapılan uygulamanın ardından bir süre güneş ışığından uzak durmak gerekmektedir. Ciltteki gözeneklerde açılmalar meydana geldiği için güneş ışınları bu bölgelere zarar vermektedir; eğer kişinin mutlaka dışarı çıkması gerekirse 50 faktör güneş kremi kullanması tavsiye edilmektedir.

Dermaroller Uygulaması

Yapılan Dermaroller uygulaması esnasında kullanılan iğneler derinin üst kısmına mikro delikler açmaktadır. 15 defa ardarda uygulandığında 2 santimetrelik bir bölümde yaklaşık 250 ile 500 arasında mikro delik açılmaktadır. Açılan bu delikler cilde yarar sağlamaktadır. Bu sayede cildin kendini yenileme özelliği devreye girer. Böylelikle cildin yenilenmesi ile cilt sorunlarının ortadan kalkması ve engellenmesi sağlanır.dermaroller nedir
 
Uygulama öncesinde uygulama yapılacak alana anestezi etkisi veren yani uyuşma sağlayan kremler sürülmektedir. Bunun sonucunda uygulama yapılan kişi herhangi bir acı hissetmemektedir. Yapılan uygulama sonrasında bazı hassas bölgelerde ufak çaplı kanamalar görülebilir. Uygulama yapılacak alana; hem uygulama sırasında hem de uygulama sonrasında cildin yenilenmesini sağlayan özel kremler sürülmektedir. Sürülen bu kremler sayesinde iğnenin daha fazla etki etmesi sağlanmaktadır.
 
Dermaroller uygulaması oldukça özenle yapılması gereken bir uygulamadır. Uygulama sonrasında ciltteki etkileri hemen gözlemlenebilmektedir. Cildin kendini yenileme süresi  bu süreç sonrasında hızlı bir şekilde başlar. Hem erkeklere hem de kadınlara rahatlıkla uygulanabilen bir uygulamadır.

Dermaroller Acıtan Bir Uygulama Mı?

Dermaroller uygulaması ilk etapta kişiye biraz acı verebilir; ancak ikinci seans sonrasında acı hissi azalmakta hatta tamamen geçmektedir.dermaroller uygulaması Eğer uygulama yapılan kişi acı hissetmeye devam ederse ve rahatsız olursa bölgenin uyuşması için kremler kullanılabilmektedir. Uygulanan kremler sonrasında uygulama yaptıran kişinin acı hissi tamamen ortadan kalkmaktadır.

Dermaroller Kullanılmadığı Durumlar

Dermaroller başarı oranı yüksek bir tedavi olmasına rağmen bazı durumlarda uygulanamamaktadır. Kanser hastalarına, kemoterapi gören kişilere, daha önce uygulamayı tercih etmiş ve vücudunda iz kalan kişilere uygulanmaması gerekmektedir. Aktif olarak enfeksiyonu olanlarda, gebelik ve emzirme durumlarında, doğum kontrol hapı kullananlarda da tavsiye edilmemektedir. Uygulama yaptırmak isteyen kişilerin bu durumlara dikkat ederek uygulamayı tercih etmeleri gerekmektedir.

Dermaroller Ne İşe Yarar?

Cilt yenilemek için geliştirilen yöntemleri arasında yerini duyuran ve yepyeni bir uygulama olan Dermaroller sayesinde kök hücre ekstresi içeren malzemelerin cilt derisi altına 200 kat ya da daha fazla geçmesi sağlanmaktadır. Bu uygulama yöntemi ile akne izlerindeki geniş gözeneklerin sıkılaştırılması gözaltında oluşmuş morlukların giderilmesi veya da saç dökülmesi gibi birçok problemlerin oldukça başarılı sonuçların elde edilmesine zemin hazırlanmaktadır. Üç ila dokuz ay arasında tam anlamıyla sonuç alındığının ve de düzenli çalışmalar ile 6-8 sonrasında % 200 artış olduğu gözlemlenmektedir. Uzmanlara göre cilt yapısının yaşlanmasının ve de korunmasının geciktirilmesi için cilt bakımının çok önemli olduğunu belirtmişlerdir.

Dermaroller Kaç Seans Sürmektedir?

Uzmanların kontrolüne bağlı olarak seanslar değişiklik gösterebilmektedir. Seanslar haftada bir defa veya on günde bir defa yapılabilmektedir. Ortalama olarak on seans sonrasında sonuca ulaşılabilmektedir. Seans aralıklarının belirlenmesindeki en belirleyici şey kullanılan iğnelerin boyutudur. Cihazlardaki iğnelerin boyutu büyüdükçe buna bağlı olarak seans aralıkları da uzamaktadır.

3.0

2 Yorumlar

0
0
2
0
0
Yorum

Fatma Dinçer

2017-10-09 12:31:35

Hocam benim en büyük arzum size gelip yüzümü gerdirmek ama imkanım yok.Birgün olur inşallah.Ben 4 defa dermaroller uyguladim ardından e vitamini sürdüm hiçbirfark yok.Cildimin sıkılaşıp toparlanması için ne kullanmaliyim.41 yaşındayım ve yaşlanmak psikolojimi çoook bozuyor.Sonsuz saygılarımla...
Yorum

yıldız yılmaztürk

2018-05-20 01:13:10

Mrb öncelikle şunu belirteyim ki merkeziniz gerçekten çok kaliteli ve de başarılı Ben başta işlem yaptırmaktan korkuyodum hülya hanımın sıcak kanlılığı samimiyeti dürüstlüğü beni ikna etti bu işi sadece para için yapmadığı belli kendisine sonsuz teşekürler...

FBM Estetik

2018-05-23 00:26:14

Merhaba Yıldız Hanım , Güzel düşünceleriniz için teşekkür ediyoruz.İyi günler dileriz.
Yorum Yap
BP2pmk

* İşaretli alanlar zorunludur.

TÜM UYGULAMALAR VE AMELİYATLAR