WhatsApp
FBM Estetik
Anasayfa Dermastamp Gençlik Kalemi
HIZLI RANDEVU
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
KXPT5n

Dermastamp Gençlik Kalemi

Dermastamp Gençlik Kalemi

Dermastamp Gençlik Kalemi cildimizi hem içeriden, hem de dışarıdan yenilemek için diğer yöntemlere göre oldukça seçkin bir yöntemdir.

Dermastamp Nedir?

Dermastamp, Cildin komple yenilenmesine ve canlanmasına  yarayan  uygulamaların tek bir cihaz ile uygulanmasıdır.

Dermastamp Gençlik Kalemi cihazının üzerinde bulunan 6 iğne, cildin ihtiyacı olan anti-aging ürünlerini cilt altına uygulanmasını sağlar. İğnelerin boyu ortalama 0.5 mm ve 2.5 mm arasındadır. İğnelerin boyunda uygulama yapılacak olan kişiye göre değişiklik yapılabilir. Bu iğneler sayesinde cilde saniyede 50 ile 150 atış yapılabilir. Kişinin ihtiyacı doğrultusunda bu sayı belirlenir.

Dermastamp Gençlik Kalemi kullanım Alanları?

  1. Yanık sonrası oluşmuş izlerin azaltılmasında,dermastamp
  2. Ciltte yer alan çatlak alanların azaltılmasında,
  3. Kırışıklıkların azaltılmasında,
  4. Oluşmuş lekelerin azaltılmasında,
  5. Ciltte bulunan akne izlerinin azaltılmasında,
  6. Geniş gözenek probleminin azaltılmasında,
  7. Selülitin azaltılmasında kullanılır.

Dermastamp Gençlik Kaleminin Etkisi Ne Kadar Sürer?

Seans sırasında iğnelerle açılan gözle görülemeyecek kadar küçük olan kanallar 10 ile 40 dakika arasında kapanır. Cilt tipine  ve yapılan uygulamaya göre 0.5 mm iğne kullanıldığı taktirde 1-2 haftada bir uygulama yapılabilir. Daha büyük iğne kullanılması durumunda seans aralığı 4 hafta olarak belirlenir.

  • Uygulamanın amacı cilt bakımıysa 3 seans uygulanır.
  • Uygulama lekeli alanlar için yaptırıldıysa 6 seans uygulanır.
  • Yanık izi, skar, ve akne tedavisi amacı ile yapılıyorsa +8 seans uygulanır.

İşlem Sırasında Acı Duyulur Mu?

Uygulama sırasında acı duyulmaz. Bu nedenle anestezi uygulanmasına gerek yoktur. Uygulamadan sonra 45 dakika içerisinde ciltteki kızarıklık geçer. Uygulamanın yapıldığı gün makyaj yapılmaması ve yüze sıvı teması gerçekleştirilmemesi tavsiye edilir. Uygulama sonrasında güneş koruyucu krem kullanılarak cildin korunması gerekmektedir.

Dermastamp Gençlik Kalemi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Dermastamp uygulaması ciltte hücre yenilenmesini tetikleyen, dolayısıyla cildin yenilenmesine katkı sağlayan bir uygulamadır. Bu yenilenme cildin ihtiyacı olan bir durumdur. Gerçekleştirilen hücre yenilenmesi ve anti-aging durumu kişinin metabolizmasının devam etmesi nedeniyle tekrar deforme olabilir.

Cildinde aşırı hassasiyet olan, kılcal damarları çok yoğun olan ve uygulama bölgesinde enfeksiyonu bulunan kişilere dermastamp uygulamasının yapılması önerilmez.

Yüzünde son 1 yıl içerisinde geçirilmiş bir cerrahi estetik uygulama söz konusuysa dermastamp uygulamasının ertelenmesi tercih edilir.

Vücudun her bölgesine hücre yenilenmesini tetiklemek ve doku yenilenmesi sağlamak amacıyla dermastamp uygulaması gerçekleştirilebilir.

Dermastamp uygulamasının çiller üzerine ortadan kaldırıcı etkisi bulunabilir. Ancak dermastamp uygulaması yerine yüzeysel soyucu mekanizmaların devreye sokulduğu çeşitli lazer ve peeling uygulamaları çiller noktasında daha faydalı olacaktır.

Sadece dermastamp tedavisinde değil, bütün medikal estetik uygulamalarda cildin düzenli olarak cilt bakımıyla temizlenmesi, arındırılması ve destekleyici ürünlerle desteklenmesi süreci hızlandıracaktır ve kalıcılığı da artıracaktır.

 

Henüz yorum yapılmamış.

KXPT5n
KAPAT
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Müşteri Aydınlatma Metnini okudum, anladım. Kişisel verilerin işlenmesine, paylaşılmasına, gerektiğinde başvuru, düzeltme ve silme hakkım olduğunu anladığımı beyan eder, aydınlatılmış açık rızam ile onay veririm.
KXPT5n
KAPAT
DOKTORA SOR

Alakalı Makaleler